Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  215 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy porównywał ktoś z kolegów xiindak i audo gd ? W sumie oni są chińczykami stąd pytanie...

Czytałem ostatnio recenzje xindaka 8

600 integre i audio gd master 10 W sumie są to Chiny:) Ale niby GD był leszy to dziwne???

Proszę Was o opinę

Edytowane przez Obywatel_Piszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż to u siebie koniecznie i napisz .

Podejrzewam Xindaka bo plik 24/192 idzie w transporcie kolegi (ProJect) a Xindak milczy :-)

Sprawdzę tylko muszę odwiedzić kolegę bo u siebie nie mam jak. Mój transport (squeezebox) zawsze na wyjściu podaje 16/44,1 bez względu jaki jest format pliku. Logitech Media Serwer dokonuje konwersji do takiego formatu. Jeet to wygodne bo gra mi wszystko, łącznie z DSD ale pewnie tracę na jakości.

Nie pamiętam jak było z plikami 192/24 czy milczał natomiast kojarzę,że były problemy z 96/24. Podczas słuchania potrafił kilkanaście razy tykać przekaźnik w DAC przerywając na moment muzykę. O te problemy podejrzewałem wtedy transport (malinkę) i jej problemy z zasilaniem. DAC zachowywał się tak jak by nie dostawał na chwilę sygnału na wejście i odłanczał przekaźnik. Ale skoro mówisz że pliki 24/96 grają normalnie to u mnie też powinny. Muszę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do Xindaka i Lee odpisał tak :)

The maximum sampling frequency of RCA and XLR is 24bit 96 kHz , USB input maximum sampling frequency is16bit 44.1kHz.

Także nie ma co nawet próbować z 192/24.

Pamiętam jednak że z 24/96 też były jakieś problemy. Przekaźnik raz na jakiś czas tykał, dźwięk przerywał na chwilę. Podejrzewałem o to malinkę. Muszę to jeszcze raz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podejrzenia w stosunku do streamera w przypadku plików 24/96 ,jest tak jak opisałeś

coś tam pstryka ale idzie .Spróbowałem dwóch streamerów i o ile na jednym coś tam

się czasem zacina to na drugim nie ma problemów w przypadku tego samego pliku.

Drążę ten temat bo jak wiesz sprzedaję tego Xindaka w imieniu kolegi ,jest jeden kupiec

potencjalnie zainteresowany ale też kiedyś czytał o tych "problemach" i prosił mnie żebym

to dokładnie sprawdził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie! Melduję się w klubie z Xindak P-AM II. Przesiadka z Atoll IN 100 SE. W skrócie małe i zaznaczam subiektywne porównanie do poprzedniego wzmacniacza...W porównaniu do Atolla IN 100SE jest to inna szkoła grania. Jakby użyć tylko dwóch słów do porównania to Atolla nazwałbym - wesołym, a Xindaka - szlachetnym. Wysokie tony- Atoll wyraźnie zaznaczone choć nie ostre, Xindak- fajna separacja, mniej widoczna góra i sprawiająca wrażenie mniej rozdzielczej niż w Atollu w Xindaku jest jakby spokojniejsza choć nie wycofana. Średnie tony- powód dla którego zmieniłem wzmacniacz ( choć trzeba wziąć pod uwagę, moje kolumny,Pylon Sapphire 31 które nie mają mocno dociążonej = ocieplonej średnicy ). Moim zdaniem Atoll grał trochę wycofaną średnicą...może nie schowaną ale nie docieploną. Xindak na średnicy gra naturalnie z takim jakby dogrzaniem co w moim systemie sprawdza się lepiej. Bas- Atoll zaokrąglony, dość mocno zaznaczony jednak minimalnie mało zróżnicowany. Xindak- mniej obszerny niż w Atollu ale za to bardziej zróżnicowany, też sięga nisko ale nie ma go tak dużo. W porównaniu do Atolla Xindak gra spokojniej, jakby dostojniej no i przede wszystkim cieplej. Atoll miał przewagę w dynamice i....głośności. Do Atolla pasuje określenie " fajny " To był trochę mały wariat potrafił dodać muzyce efektowności. Xindak gra spokojniej i jest bardziej zrównoważony...bardziej sprawdza się na długie odsłuchy i w bardziej spokojniejszych klimatach. To co trochę przeszkadza w Xindaku to nie sprawdza się przy głośnym słuchaniu. Wydaje mi się, że ogranicza go mała moc, choć jest to klasa A to nominalnie ma tylko 20W. Fakt, że wynagradza to barwą dźwięku. Z uwagi, że mam małę dziecko więc duża głośność mi na razie nie jest tak potrzebna ale obiektywnie trzeba zaznaczyć, że jeśli ktoś chciałby grać głośno to musiałby mieć najlepiej wysokoefektywne kolumny. Jednak, jeśli, ktoś chce sobie po prostu usiąść i posłuchać muzyki na średnio niskim poziomie głośności to myślę, że Xindaka P-AM II powinien odsłuchać. icon_wink.gif Ps. taka moja rada-uwaga, którą zauważyłem..jest to klasa A i mocno się grzeje ale jeśli, ktoś będzie go odsłuchiwał to koniecznie dać mu pograć przed właściwym odsłuchem tak z 20-30 minut bo dźwięk zmienia się diametralnie w stosunku do" zimnego" wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Patryk-1980 napisał:

Nie ma takiej możliwości.

Dzięki za odpowiedź ;-) Pytałem bo jedno z okienek czasem nie świeci i to irytuje...nie ma wpływu na dźwięk ale wkurza jak jedno świeci, a drugie czasem nie...więc chciałem wyłączyć oba;-) Cóż trzeba będzie naprawić...z jednookim PAMem jest dziwnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z podświetleniem udało mi się rozwiązać bez wysyłki na serwis. Po odkreceniu pokrywy lekko wystarczyło ruszyć taśmę idącą do niesprawnego okienka i stała się jasność:) od dwóch dni świeci....podejrzewam że gdzieś tam na taśmie jest mały luz i coś czasem nie stykało. Na razie jest ok. Ps. Pomimo iż byłem trochę niedowiarkiem odnośnie wplywu miejsca włożenia wtyczki od zasilania na dźwięk to...na własnych uszach przekonałem się że ma wpływ. Do przedwczoraj integra była podłączona do zwykłej listwy przepięciowej za ok. 50 zł. Po wpięciu bezpośrednio do gniazdka w ścianie dźwięk stał się jakby zdjęto z niego delikatną kotarke. Sam charakter czyli te ciepełko pozostało ale wszystko stało się jakby bardziej czytelne i wyraźne. Zaznaczam tylko że ta listwa to była zwykła listwa z bezpiecznikiem...bez żadnych filtrów itp. Narazie jest wszystko ok. Wzmacniacz u mnie zostaje na dłużej. Kolejnym elementem z którym chciałbym pokombinować to bardziej efektywne kolumny...ale to dopiero jak się uzbiera odpowiedni budżet.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam w klubie jako szczęśliwy posiadacz Xindaka A 06

Gra u mnie z monitorami Impuls Audio Alize

Źródło póki co to pliki FLAC i WAV z laptopa przez USB-DAC oraz Denon DCD 980 ale jestem na etapie poszukiwań CD06 (oczywiście Xindak). Do tego od święta gra Fonica GS 438 z wkładką AT95

Noszę się z zamiarem zakupu XA 6900. Czy ktoś jest w stanie porównać brzmienie obu wzmacniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów Xindaka,

Wpadłem w gości w związku z planowanym zakupem wzmacniacza słuchawkowego Xindak H-1.

Może ktoś z Panów (lub Pań) podzieli się ze mną garścią wrażeń i obserwacji na temat tego małego pudełeczka?

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze. Z góry dziękuję. 

P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.12.2018 o 08:24, tadeo napisał:

Tez mam podejrzenia w stosunku do streamera w przypadku plików 24/96 ,jest tak jak opisałeś

Pograłem trochę u siebie z roona i taki format gra normalnie.  Nie gra nic powyżej,  znaczy dźwięki jakieś się wydobywają ale z muzyką nie ma to nic wspólnego. 

Także jest tak jak napisał chińczyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 11.07.2017 o 12:27, kerikawon napisał:
W dniu 11.07.2017 o 11:51, firekage napisał:

Może u Was w regionie, ale nie polemizuję z tym. Pisałem: "przeważnie 3-5kW". Zresztą, dziś jest kilku dostawców energii elektrycznej, poddostawców więc w sumie umowy są różne - ja mam umowę z jedyną "prawilną" ?

 

Jaki masz bezpiecznik końcowy ? Jeśli masz 25A to przydział z automatu masz 5,75kW jeśli masz 20A to masz 4,6kW.

Dla uściślenia - "zabezpieczenie" .

Nie pamiętam, czy "przedlicznikowe" czy "zalicznikowe" patrząc od sieci rozdzielczej. 

Powinno być takie samo i w dokumencie i w rozdzielni (naściennej podtynkowej lub natynkowej, bo RB "erbetka" to przypadek szczególny). Do zalicznikowego odbiorca ma dostęp, przedlicznikowe jest zaplombowane przez dostawcę - zakład energetyczny.

Zabezpieczenie jest na wkręcanych samogasnących ceramicznych wkładkach topikowych. Nie chodzi o wyłączniki, które mogą przypalić styki i dalej łączyć obwód.

@kaziu106

Pomimo iż byłem trochę niedowiarkiem odnośnie wplywu miejsca włożenia wtyczki od zasilania na dźwięk to...na własnych uszach przekonałem się że ma wpływ. Do przedwczoraj integra była podłączona do zwykłej listwy przepięciowej za ok. 50 zł. Po wpięciu bezpośrednio do gniazdka w ścianie dźwięk stał się jakby zdjęto z niego delikatną kotarke. Sam charakter czyli te ciepełko pozostało ale wszystko stało się jakby bardziej czytelne i wyraźne. Zaznaczam tylko że ta listwa to była zwykła listwa z bezpiecznikiem...bez żadnych filtrów itp.

Typowe odkrycie zjawiska.

W dniu 12.06.2017 o 15:32, mar.s napisał:

Kluczowe okazalo sie zasilanie .

Wczesniej u mnie wzmacniacz byl podpiety to listwy Tomanka ,a u kolegi do Czanga.

Dystrybutor mnie poinformował żeby unikać filtrow i kondycjonerow.

Po w pięciu do ściany w końcu zagrał.

Szok jakie różnice

 

Czyli upichcić lepiej solid core min. 2.5 ^2  niż linką spiąć ?

Może znajdę czas na taką dłubankę, bo skoro na głośniki do zacisków idzie 4 mm^2 to i o zasilanie w A06 wartało by powalczyć ?

Edytowane przez xetras
Kaziu

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zawsze, kwestia konstrukcji kabla i w miarę dobrych końcówek. Oczywiście pamiętamy że kabelek do zasilania ma jakieś tam swoje parametry elektryczne. Zależnie też od tego działa jak zestaw filtrów. Jednakże wykorzystując dobre końcówki a zmieniając sam przewodnik lub (ponieważ niektóre są tak zbudowane, np wielorakie plecionki) zmieniając sposób ich podłączenia można dojść do ciekawych wniosków a i znaleźć najbardziej satysfakcjonujące nas osiągi.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kerikawon napisał:

czywiście pamiętamy że kabelek do zasilania ma jakieś tam swoje parametry elektryczne. Zależnie też od tego działa jak zestaw filtrów.

Proszę wyjaśnij mi, jaki zestaw filtrów posiada miedziany przewód zasiljący ? Jakich znowu filtrów.. ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.10.2019 o 15:29, Oxygenethief napisał:

Proszę wyjaśnij mi, jaki zestaw filtrów posiada miedziany przewód zasiljący ? Jakich znowu filtrów.. ?!

Niech będziez , że ja się wyjęzyczę:

Ułożysz 5- 10 metrów w pętlę, wtedy masz solenoid, czyli cewkę bezrdzeniową, ci zmienia współczynnik mocy.

Dlatego  jeszcze dłuższe przedłużacze (na łokciu zwijane lub na bębnie) muszą być rozwijane i dopiero wtedy podpinane.

Używa się luźnych. O tym że każdy przewód ma pojemność, chyba przecież wiesz. O czynności rozładowania pojemności może (może tak a może nie) też wiesz?

Bierz je pod uwagę - słyszalności nie uwzględniam, ale to co w 3 podpunktach rozwinięcia to są fakty fizyczne z elektrotechniki.

Zmiany fazowe sygnału to konsekwencja tych zjawisk.

Zadbać o przeciwdziałanie im warto, ale na pewno nie na słuch.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xetras napisał:

Niech będziez , że ja się wyjęzyczę:

Ułożysz 5- 10 metrów w pętlę, wtedy masz solenoid, czyli cewkę bezrdzeniową, ci zmienia współczynnik mocy.

Dlatego  jeszcze dłuższe przedłużacze (na łokciu zwijane lub na bębnie) muszą być rozwijane i dopiero wtedy podpinane.

Używa się luźnych. O tym że każdy przewód ma pojemność, chyba przecież wiesz. O czynności rozładowania pojemności może (może tak a może nie) też wiesz?

Bierz je pod uwagę - słyszalności nie uwzględniam, ale to co w 3 podpunktach rozwinięcia to są fakty fizyczne z elektrotechniki.

Zmiany fazowe sygnału to konsekwencja tych zjawisk.

Zadbać o przeciwdziałanie im warto, ale na pewno nie na słuch.

To nie miejsce na takie dewagacje, tu jednak rozmawiamy w klubie Xindak. Ale nie mogę tego zostawić bez komentarza. 

Rozmowa o pojemnosci przewodu zasilającego nie ma zadnego sensu, ponieważ roznice w pojemnosciach są pomijalne w przypdaku zasilania, kontrukcja zasilacza nie jest w stanie tego rodzaju zmian odnotowac ( zasilanie w sieci waha się o 10% i nawet tego twoj sprzet nie czuje)

Nie mowimy tez o jakis patologiach gdzie mamy 40m przewodu albo jakieś cewki z kabla. Mówimy o 1,5 m przewodu zasilającego. Każdy kto wie jak działa zasilacz, jak zbudowny jest transofrmator, filtry za nim, kondesatory zasilajace, ten wie, że ostatnie 1,5 przewodu miedzy gniazdkiem a sprzetem nie ma zadnego znaczenia poki jest odpowienia powierzchnia styku i odpowieni przekrój do przysyłania prądu o zalecanej wartości. Wiem, że na tym forum jest o to odwieczna walka, jednak nie znalazłem ani jednego argumentu który ma pokrycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Oxygenethief napisał:

To nie miejsce na takie dewagacje, tu jednak rozmawiamy w klubie Xindak. 

ostatnie 1,5 przewodu miedzy gniazdkiem a sprzetem nie ma zadnego znaczenia

poki jest odpowienia powierzchnia styku i odpowieni przekrój do przysyłania prądu o zalecanej wartości. Wiem, że na tym forum jest o to odwieczna walka, jednak nie znalazłem ani jednego argumentu który ma pokrycie. 

A izolacja*  gdzie?

OW i YDY albo OM (te klasy przewodów)

OW guma w gumie z talkiem

YDY drut w igelicie

OM linka

Bardzo się różnią.

1.5 mb to za mało nawet do słuchawek - tu mam 4-6m, a przy energetycznych 8-12 m.

Dopiero tyle pozwala na to, żeby były luźne bez piętrzenia przedłużaczy i złącz.

* Jej elastyczności nie sposób pominąć.

Edytowane przez xetras
*

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2020 o 13:43, Oxygenethief napisał:

(zasilanie w sieci waha się o 10% i nawet tego twoj sprzet nie czuje)

Nie mowimy tez o jakis patologiach gdzie mamy 40m przewodu albo jakieś cewki z kabla. Mówimy o 1,5 m przewodu zasilającego.

ostatnie 1,5 przewodu miedzy gniazdkiem a sprzetem nie ma zadnego znaczenia

poki jest

odpowienia powierzchnia styku i odpowieni przekrój do przysyłania prądu o zalecanej wartości

1 aż tyle to w ogólnych warunkach (kiedy dostawca nie zapewni ich, możesz domagać się odszkodowania)- praktycznie nie mierzyłem, ale wahań 207-253 V nie mam.

2,3 licząc dystans wzdłuż ścian to , jak pisałem, ~ 8 mb dopiero jest długością właściwą.

4 dlatego Angole i Jankesi  mają lepsze przyleganie, niestety u nas bolce są okrągłe.

PS.

Gniazdom i wtykom wewnątrz przyglądałem się z bliska jako "ślusarz w 3. pokoleniu". Z tego się nie wyrasta, a dziedziczy.

Pozdro!

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam

Chciałem zapytać użytkowników PAMa jak z jego temperaturą pracy. Czy bardzo się nagrzewa, że nie można go dotknąć?

Mam zamykaną szafkę, która nie ma pleców (do ściany będzie jeszcze  niecale 10cm) a do odsłuchu ją uchylam na ok 10cm. Wzmacniacz miałby nad sobą ok 25cm wolnej przetrzeni.

Pytanie czy nie ugotuje mi sie tam w środku wzmacniacz? Jak macie ustawiony wzmacniacz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć po długich bojach z samym sobą postanowiłem jednak zakosztować xindaka i postawiłem na xa-6950 w wersji dual mono. Czytałem różne opinie na temat poziomu głośności i jak się okazuje rację mają zarówno Ci którzy twierdzą iż gra on od początku stosunkowo głośno jak i Ci którzy twierdzili że głośność wzrasta płynnie od początku zakresu. Otóż zależne jest to od rev wzmacniacza , posiadam obecnie u siebie 2 swój i kumpla różnią się z wyglądu użebrowaniem radiatorów i wspomnianą płynnością regulacji głośności poza tym grają identycznie. Co do samego dźwięku to miałem okazję porównać go bezpośrednio u siebie z hegel h80, hegel h90, nad c375bee i w moim systemie i wg moich uszu wypadł on najlepiej. Jakoś tu ostatnio strasznie pusto się zrobiło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2020 o 13:28, kucykall napisał:

miałem okazję porównać go bezpośrednio u siebie z hegel h80, hegel h90, nad c375bee i w moim systemie i wg moich uszu wypadł on najlepiej.

Sam mam A 06 (chyba z 6 lat), ale w zupełności w kamienicy mi wystarcza.

Komfortowo nasycona barwa i przymilnie mi gra. Prosto - da się lubić (żyleta to nie jest, ale tego bym chyba już nie zniósł). Zmiana preferencji z wiekiem zaszła.

 

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.