Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  215 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam ten trzask podczas wyłączania mojego 6950 (09). Wygląda na to, że musimy to polubić. Mam pytanko - jakich kolumn szanowny kolega używa, do jakiego wejścia ma podpięty odtwarzacz, i jaki poziom głośności wybiera do komfortowego odsłuchu? Bo ja mam podpięte pod S1, a optymalną głośność uzyskuję dopiero około 40-tu lub powyżej na skali wyświetlacza. Pozdrawiam - Mariusz

 

Kolumny to HECO Statement. Z CD wieczorami słucham na 20-25, a w dzień od 30-40 w zależności od rodzaju muzy i realizacji nagrania ( niektóre są wyjątkowo cicho nagrane ), gramofon, a w zasadzie przedwzmacniacz ma znacznie niższy sygnał więc głośność odpowiednio ok. 10 pkt wyżej. Cd mam na S1, a gramofon na S2. CD też mam Xindak Muse Deluxe wers.07 i do dzisiaj nie sprawdzałem i nie wiem czy we wzmacniaczu i w CD we/wy XLR są lampowe i prawdziwie zbalansowane czy też w CD zbalansowane ale z pominięciem lampy, a we wzmaku z lampą ale prawdziwego zbalansowania nie ma. Tak było w poprzednich wersjach obu urządzeń. Nie wiem jak jest w nowych, instrukcja tego tematu nie wyjaśnia, może ktoś to potrafi wyjaśnić?

Z lamp, które do tej pory spróbowałem najlepsze dla mnie są Amperexy z fabryki Heerlen, w porównaniu ze standardowymi EH to zupełnie inny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Kolumny to HECO Statement. Z CD wieczorami słucham na 20-25, a w dzień od 30-40 w zależności od rodzaju muzy i realizacji nagrania ( niektóre są wyjątkowo cicho nagrane ), gramofon, a w zasadzie przedwzmacniacz ma znacznie niższy sygnał więc głośność odpowiednio ok. 10 pkt wyżej. Cd mam na S1, a gramofon na S2. CD też mam Xindak Muse Deluxe wers.07 i do dzisiaj nie sprawdzałem i nie wiem czy we wzmacniaczu i w CD we/wy XLR są lampowe i prawdziwie zbalansowane czy też w CD zbalansowane ale z pominięciem lampy, a we wzmaku z lampą ale prawdziwego zbalansowania nie ma. Tak było w poprzednich wersjach obu urządzeń. Nie wiem jak jest w nowych, instrukcja tego tematu nie wyjaśnia, może ktoś to potrafi wyjaśnić?

Z lamp, które do tej pory spróbowałem najlepsze dla mnie są Amperexy z fabryki Heerlen, w porównaniu ze standardowymi EH to zupełnie inny sprzęt.

 

Co do trzasku - kupiłem listwę Audionova i wzmiankowany znikł. Ma to chyba związek z uziemieniem, bo listwa jest z bolcami uziemiającymi. Ale tu ciekawostka - kiedy listwę podłączę do drugiego gniazdka w ścianie, znajomy trzask powraca. Czyli że teoria bolcowa chyba się sypie... W każdym razie warto poprzełączać i posprawdzać. Co do wyjść i ich zbalansowania, to nie mam pojęcia, znając życie, raczej XLR-ry są znowu tylko dla ozdoby. A co do lamp, to konkretnie jakie zmiany w dźwięku zaszły po ich wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trzasku - kupiłem listwę Audionova i wzmiankowany znikł. Ma to chyba związek z uziemieniem, bo listwa jest z bolcami uziemiającymi. Ale tu ciekawostka - kiedy listwę podłączę do drugiego gniazdka w ścianie, znajomy trzask powraca. Czyli że teoria bolcowa chyba się sypie... W każdym razie warto poprzełączać i posprawdzać. Co do wyjść i ich zbalansowania, to nie mam pojęcia, znając życie, raczej XLR-ry są znowu tylko dla ozdoby. A co do lamp, to konkretnie jakie zmiany w dźwięku zaszły po ich wymianie?

Po kolei. Standardowe EH zmieniłem na nowe Gold Lion Genalex. Więcej basów, przestrzeni, rozdzielczość, scena, przestrzeń wszystko lepiej. Tylko ... bardzo wysokie szumy, nawet słyszalne z miejsca odsłuchu. Potem były Siemensy. Wszystko jeszcze lepsze i szumy zniknęły prawie całkowicie ale niestety ubyło basów. Ostatecznie amperexy-wszystkie wcześniejsze zalety siemensów plus więcej basów, szum nieznacznie większy i akceptowalny, ogólnie dźwięk cieplejszy, przyjemniejszy nie taki "chirurgiczny" jak w siemensach. Chciałbym jeszcze spróbować mullardy choć podobno ich brzmienie w pierwszej chwili wydaje się spektakularne ale czym dłużej się słucha tym dochodzi się do wniosku, że jest to zbyt "mięsiste", za dużo basów ale osobiście nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Prześledziłem wszystkie Wasze wpisy w klubie i zauważyłem, że oprócz jednego użytkownika MT 1 nie ma lampowców. Słuchał ktoś może np Xindaka V10? Chętnie bym się czegoś dowiedział o dźwięku tego wzmaka. Zresztą o dźwięku serii MT też. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Miałem już to dawno zrobić;)

Przyłączam się do grona posiadaczy sprzętu tej marki. Mianowicie niedawno temu zakupiłem z Polpaku (jeszcze raz bardzo dziękuję) XA 6950V. Piecyk na tyle mocny, że prawie na dzień dobry spaliłem gł. wysokotonowy w KEF IQ9 ;) Ale ewidentnie wina była moja, ponieważ słuchając pogłaśniałem pogłaśniałem a że nie było żadnych zniekształceń tylko ściana dźwięku bardzo dobrej jakości to dawałem jeszcze głośniej i tak doszło do uszkodzenia głośniczka. Tweeterek już wymieniony i teraz uważam zbliżając się do gałki głośności tego monstrum;)

 

Co do bezpieczników to wywaliło mi tylko raz we wzmacniaczu podczas załączania. Na szczęście producent przewidział taką ewentualność i w komorze znajdował się zapasowy. Tam są bezpieczniki 4A zwłoczne i myślę że jak kupie 5A zwłoczny to już go nigdy nie przepali. Ale tu mam pytanie do kerikawon czy zdażyło się Wam może coś podobnego że podczas załączania wypaliło bezpiecznik we wzmacniaczu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączony prosto do gniazdka czy do jakiejś listwy ? Mi paliło w końcówce mocy jak miałem listwe. Do gniazdka jest ok.

 

No właśnie podłączony jest do listwy. A dlaczego to może mieć takie znaczenie? Chodzi tu o jakąś pętlę masy? Listwa przecież napięcia nie zwiększa a eliminuje zakłócenia...

 

BTW ciesze się że nie tylko mi się to zdarzyło:)

Edytowane przez Bartek_29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie Ci nie wyjaśnie, mi w końcówkach mocy audiolaba spalił się bezpiecznik na listwie supra, jak załączałem końcówy to aż iskry z listwy szły :) wypnij to i daj prosto do sieci to Ci jeszcze przy okazji dziwięk odmuli.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szukam kolumienek do swojego xa-6200.Pokój nieduży (14 m/2).krąg muzyczny dość szeroki.myślę przy odrobinie niepoczytalnego szaleństwa mogę wydać ok 4-5 klz. myślałem o rls callisto3 (nereida chyba za duże).jakie macie doświadczenia z tym wzmakiem??

Edytowane przez aramon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szukam kolumienek do swojego xa-6200.Pokój nieduży (14 m/2).krąg muzyczny dość szeroki.myślę przy odrobinie niepoczytalnego szaleństwa mogę wydać ok 4-5 klz. myślałem o rls callisto3 (nereida chyba za duże).jakie macie doświadczenia z tym wzmakiem??

Jakby ten pokój był nieco większy to poniżej okazja i ze wzmacniaczem wskoczyłbyś półkę wyżej

http://tablica.pl/oferta/kompletny-zestaw-heco-xt-901-xindak-6950-IDth8H.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja też mam ten trzask podczas wyłączania mojego 6950 (09). Wygląda na to, że musimy to polubić. Mam pytanko - jakich kolumn szanowny kolega używa, do jakiego wejścia ma podpięty odtwarzacz, i jaki poziom głośności wybiera do komfortowego odsłuchu? Bo ja mam podpięte pod S1, a optymalną głośność uzyskuję dopiero około 40-tu lub powyżej na skali wyświetlacza. Pozdrawiam - Mariusz

0

 

 

Eureka!!! Wstyd się przyznać. Cały czas miałem źle podłączony kabel zasilający tzn. faza nie tam gdzie trzeba. Po zmianie trzask zniknął i brzmienie się poprawiło na tyle, że czeka mnie na nowo odsłuch wszystkich swoich płyt:) Swoją drogą aż dziwne, że ten wzmacniacz jest tak wrażliwy na błędnie podłączoną fazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Od wczoraj w moim domu stoi Xindak A600E(09) kupiłem w ramach eksperymentu. Słuchałem go wcześniej już u znajomego. Gra na przemian z moim Brystonem i muszę powiedzieć, że owszem ustępuje Brystonowi w przejrzystości szybkości i rozdzielczości, ale daje więcej mięsa co dobrze pasuje do moich Dobermanów. Niestety lekko siadło wrażenie spektaklu, ale poprawiły się kobiece wokale. Bryston idzie na sprzedaż Xindak zostanie na jakiś czas. Jest dużo tańszy a w moim systemie tylko trochę gorszy patrząc na jego wykonanie i cenę to jest najzwyczajniej znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj w moim domu stoi Xindak A600E(09) kupiłem w ramach eksperymentu. Słuchałem go wcześniej już u znajomego. Gra na przemian z moim Brystonem i muszę powiedzieć, że owszem ustępuje Brystonowi w przejrzystości szybkości i rozdzielczości, ale daje więcej mięsa co dobrze pasuje do moich Dobermanów. Niestety lekko siadło wrażenie spektaklu, ale poprawiły się kobiece wokale. Bryston idzie na sprzedaż Xindak zostanie na jakiś czas. Jest dużo tańszy a w moim systemie tylko trochę gorszy patrząc na jego wykonanie i cenę to jest najzwyczajniej znakomity.

 

...napisz cos wiecej o tym monstrum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Jeśli znajdziesz 6950V to możesz brać sam miałem ten wzmacniacz i to bardzo dobry piecyk ma mega zakres basowy i świetną gęstą średnicę i delikatnie złagodzoną górę o takiej średniej rozdzielczości. Nie jest zła, ale raczej ten piec kładzie nacisk na średnicę i dół.

 

Fotka mojego Xindak-a A600E(09) po lewej stoi niemały przecież Bryston 4B SST2 a po prawej jubileuszowy DAC-20.

xindaka600e.th.jpg

Edytowane przez Audiozakupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.