Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz bezpiecznik końcowy ? Jeśli masz 25A to przydział z automatu masz 5,75kW jeśli masz 20A to masz 4,6kW.

Nie mam dostępu do bezpieczników na klatce. W domu mam 16A (lazienka/kuchnia), a w pokojach 10A. W sumie, może zobaczę gdzieś umowę. Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie mógłby ktoś napisać różnice brzmieniowe między tymi wzmacniaczami Xindak 6800R(II), Xindak PA-M(II), XA-6950(II) ? Odsłuchiwałem w sklepie 6800R(II) i bardzo podobała mi się góra i średnica natomiast bas jest obfity i nie wiem czy to dobry klocek do AA Hyperion IV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dla mnie A 06 to epicka fanfaronada, rozmach przestrzenny, tłusta gruba nuta bez sztywnego suchego spastycznego sznytu, ktory dominuje w mainstreamie

 

szkieletowa chemia może ujdzie w wypasionych furach ale nie w domu- dykcja koniecznie musi byc dla minimum komfortu

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

bardzo proszę o informację jak to jest z włącznikiem w integrze PA-M, czy zawsze trzeba włączać/wyłączać z tyłu urządzenia czy może jest tryb standby i włączanie/wyłączanie z pilota lub panelu?

 

Nie ma trybu standby.

Trzeba z tyłu włączać/wyłączać.

 

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę dyrdymały w przeciwstawnych testach tego co mam trzeba tę informację dopaść samemu

 

mam a06 i o tym piszę

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trybu standby.

Trzeba z tyłu włączać/wyłączać.

 

kurcze, to lipa. Jak bym go chciał do niskiej szafki wsadzić (oczywiście z odpowiednią ilością luzu) to za każdym razem trzeba paść na kolana przed i po słuchaniu :(

 

A końcówka ma z przodu włącznik, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szafki nie nadaje się z powodu pasywnego chłodzenia

 

wentylacja skutecznie odprowadza ciepło przy obiegu powietrza

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Patryk - 1980, Widziałem cie kiedys w klubie atola.Chyba posiadałes in200se, sam posiadam in100 i zastanawiam sie nad zmiana na integre Pa-m.obstawiam ze w moim przypadku napewno warto, ale jak ten xindak ma sie do in200, albo xindak vs in300.Byłbym wdzieczny o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk - 1980, Widziałem cie kiedys w klubie atola.Chyba posiadałes in200se, sam posiadam in100 i zastanawiam sie nad zmiana na integre Pa-m.obstawiam ze w moim przypadku napewno warto, ale jak ten xindak ma sie do in200, albo xindak vs in300.Byłbym wdzieczny o rade

Tak miałem w/w wzmaki.

Xindak obficiej na dole, średnica wyśmienita, góra rozdzielcza i ofensywna - momentami zbyt ofensywna.

Do kolumn nie wymagających dużych mocy czy dużych pokoi wzmak mega!

Atoll IN200 bas dobrze dociążony, szybki, b. dobra kontrola.

Średnica dobra ale unikać kolumn by nie rozjaśniały wyższej średnicy.

Góra jest rozdzielcza ale nie tak ofensywna jak w Xindak.

IN200 każde kolumny napędzi i duże pomieszczenia.

Dynamika to wiadomo w Atoll IN200 lepsza.

IN300 posłuchałbym z chęcią ale kto wypożyczy mi bez kaucji...

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie to przymierzam sie do pr300 i am200 wciemno nie mam mozliwosci odsluchac, in100 mi sie podoba lecz czegos mi brakuje.Sledzac fora mam przeczucie ze pr300 z am200 to musi dobrze zagrac, chodz szczerze wolal bym zaoszczedzis w kierunku pa-m. gdybys mial wybierac in200 czy pa-m domyslam sie ze pa-m zdecydowanie góra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys mial wybierac in200 czy pa-m domyslam sie ze pa-m zdecydowanie góra?

 

W audio nie ma tak łatwo :P

 

Musisz sam wybrać.

Obecnie mam całkowicie inny system, inne pomieszczenie itd. więc na nowo trzeba by odsłuchać i porównać.

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sporo zamieszania odnośnie wersji i roczników wzmacniacza xindak a06 :

stereoikolorowo podaje: 2SK170 oraz 2 pary 2SD667 2SB647

-----

u mnie na kanał takie jak: LM337 DL1930 C5171

oraz na wspólnym radiatorze: C2688L para C4468 para A1695

 

Zagadka :

Czy pod tą samą nazwą inna konstrukcja i niespodzianki co do bebechów ?

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jeśli nic się nie poprawiło w stosunku do wersji pierwszej (słaby bas) to odradzam, lepiej kupić wersję czysto tranzystorową.

 

Przestudiowałem wczoraj cały ten temat i wyłapałem, że jeden z użytkowników skarżył się na kiepski bas w hybrydzie poprzedniej generacji. Nie zapamiętałem nicku więc nie wiem czy to byłeś Ty?

Słyszałeś bezpośrednie porównanie pomiędzy hybrydą a wersją bez lamp?

Myślałem o hybrydzie z powodu ocieplenia z lamp (wycięcia piskliwej góry jaką mam teraz z NAD356BEE) i jedoczesnego pozostawienia wykopu i niskiego basu. Chyba najlepiej będzie wypożyczyć 6950(ii) i 6950New Edition i wysłuchać różnicę. PM-A odpada z powodu tylko dwóch wejść RCA, ja potrzebuję 3. Jest jeszcze 6800R(II). Zapewne też dobrze napędziłby Tannoye.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem wczoraj cały ten temat i wyłapałem, że jeden z użytkowników skarżył się na kiepski bas w hybrydzie poprzedniej generacji. Nie zapamiętałem nicku więc nie wiem czy to byłeś Ty?

Słyszałeś bezpośrednie porównanie pomiędzy hybrydą a wersją bez lamp?

Myślałem o hybrydzie z powodu ocieplenia z lamp (wycięcia piskliwej góry jaką mam teraz z NAD356BEE) i jedoczesnego pozostawienia wykopu i niskiego basu. Chyba najlepiej będzie wypożyczyć 6950(ii) i 6950New Edition i wysłuchać różnicę. PM-A odpada z powodu tylko dwóch wejść RCA, ja potrzebuję 3. Jest jeszcze 6800R(II). Zapewne też dobrze napędziłby Tannoye.

Ktoś inny wspomniał o tym pierwszy jak miałem ten wzmacniacz i byłem wtedy oburzony taką opinią bo nic takiego u siebie wtedy nie zauważałem. Zdanie zmieniłem radykalnie po wymianie wzmacniacza, wtedy na Dussuna V6i, który robił co chciał z kolumnami i hybryda xindaka dopiero w porównaniu z nim pokazała swoją słabość. Pozostało mi po niej pudełko z lampami na wymianę na które wydałem sporo kasy ( większość to NOS-y). Pisałem o tym tutaj w klubie i może faktycznie to moją opinię przywołujesz. Co wersji tranzystorowej to osobiście jej nie słuchałem ale nic złego w zakresie basu nie czytałem, a wręcz przeciwnie wszyscy podkreślają, że ma go wystarczająco. Nie pozostało nic innego jak posłuchać obu osobiście żeby mieć własne zdanie. Dla mnie też wadą ( którą początkowo uważałem za zaletę) to ta zabawa z lampami i niepotrzebne dodatkowe niemałe wydatki ( w moim przypadku na lampy wydałem ponad połowę ceny wzmacniacza ). Oczywiście można jechać na fabrycznych harmonixach ale jednak te podmiany kuszą i trudno się temu oprzeć. Potem się człowiek wkurza, że te szumią, inne niby nowe, a wpadają w mikrofonowanie, ceny NOS-ów sa coraz wyższe wręcz absurdalne itp. Odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam 6950 New Edition i na brak basu nie narzekam
C6ftx g GG,xdyseeqefehfaxcggs6c77ddxchfdazyx,

Witam, czy mógłbyś opisać bądź porównać z jakimś przetwornikiem, dźwięk i właściwości jakie wynikają z podłączenia się do USB.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączam do klubu. Hybryda Xindak 6950(II) jutro do mnie dotrze. Już nie mogę się doczekać. W nocy będę testował. Zagra to z kolumnami Tannoy XT8F, CD NAD 546, tuner FM NAD427, kable głośnikowe QED XT40, Interconnecty QED Audio Graphite. Zastąpi wzmacniacz NAD 356BEE. :)

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.