Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dołączam do klubu. Hybryda Xindak 6950(II) jutro do mnie dotrze. Już nie mogę się doczekać. W nocy będę testował. Zagra to z kolumnami Tannoy XT8F, CD NAD 546, tuner FM NAD427, kable głośnikowe QED XT40, Interconnecty QED Audio Graphite. Zastąpi wzmacniacz NAD 356BEE. :)

 

Cóż, trudno:) Ale zawsze masz 14 dni na zwrot, no chyba, że jest jednak lepsza niż pierwsza wersja. Jak jesteś zainteresowany zestawem kilku par lamp na podmianę to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałeś przed zakupem, czy kupujesz w ciemno?

 

Słuchałem w weekend na takich samych kolumnach i nie poczułem braków basu. Pomiędzy moim jeszcze aktualnym NADem a Xindakiem była przepaść. Dalsze testy będą już u mnie. Po tym co usłyszałem jest super. Dokładną relację zdam za kilka dni.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w weekend na takich samych kolumnach i nie poczułem braków basu. Pomiędzy moim jeszcze aktualnym NADem a Xindakiem była przepaść. Dalsze testy będą już u mnie. Po tym co usłyszałem jest super. Dokładną relację zdam za kilka dni.

Warto tez pobawić sie wymiana lamp w przedwzmacniaczu. u mnie wymiana sporo zmieniła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuchałem w weekend na takich samych kolumnach i nie poczułem braków basu. Pomiędzy moim jeszcze aktualnym NADem a Xindakiem była przepaść. Dalsze testy będą już u mnie. Po tym co usłyszałem jest super. Dokładną relację zdam za kilka dni.

 

To się cieszę, że się to spasowało. Te kolumny mają trochę za dużo basu więc w parze z hybrydą może być akurat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tez pobawić sie wymiana lamp w przedwzmacniaczu. u mnie wymiana sporo zmieniła.

 

A na jakie wymieniłeś i co się zmieniło w brzmieniu w stosunku do oryginalnych lamp?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakie wymieniłeś i co się zmieniło w brzmieniu w stosunku do oryginalnych lamp?

W moim wzmacniaczu czyli Xa -6900 wymienilem oryginały docelowo na https://www.tubeworld.com/6922.htm Philips e88cc Gold, oczywiscie w miedzyczasie mialem i Tefeunkena i pare innych. Teraz jest bardzo szczegółowo i jest świetna przestrzeń. cale pasmo wypelnione. Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C6ftx g GG,xdyseeqefehfaxcggs6c77ddxchfdazyx,

Witam, czy mógłbyś opisać bądź porównać z jakimś przetwornikiem, dźwięk i właściwości jakie wynikają z podłączenia się do USB.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

C6ftx g GG,xdyseeqefehfaxcggs6c77ddxchfdazyx,

Witam, czy mógłbyś opisać bądź porównać z jakimś przetwornikiem, dźwięk i właściwości jakie wynikają z podłączenia się do USB.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

Nie sprawdzałem.Używam zewnętrznego daca.

Sprawdzę i skrobnę coś za 2h jak do domu wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wzmacniaczu czyli Xa -6900 wymienilem oryginały docelowo na https://www.tubeworld.com/6922.htm Philips e88cc Gold, oczywiscie w miedzyczasie mialem i Tefeunkena i pare innych. Teraz jest bardzo szczegółowo i jest świetna przestrzeń. cale pasmo wypelnione.

Dzięki za sugestię. Najpierw muszę się jakiś czas osłuchać z oryginałem aby myśleć w ogóle o wymianie lamp.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączam do klubu. Hybryda Xindak 6950(II) jutro do mnie dotrze. Już nie mogę się doczekać. W nocy będę testował. Zagra to z kolumnami Tannoy XT8F, CD NAD 546, tuner FM NAD427, kable głośnikowe QED XT40, Interconnecty QED Audio Graphite. Zastąpi wzmacniacz NAD 356BEE. :)

 

Tylko go nie przeklinaj zanim się wygrzeje :)

Edytowane przez kopik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko go nie przeklinaj zanim się wygrzeje :)

 

Zapewne jeszcze nie wygrzany ale to inny świat w porównania do NAD 356BEE.

Bardzo delikatny i aksamitny wręcz dźwięk, piękne wokale ale i wykop i bas gdy trzeba. Zobaczymy za kilka dni/tygodni jak się wygrzeje. Słyszę zdecydowanie więcej szczegółów. Dźwięk jest jakby pełniejszy, zawiera więcej detali. No i pozbyłem sie jazgotliwej i momentami natarczywej góry, która towarzyszyła NAD. Jeśli chodzi o bas to powiedziałbym, że jest tam gdzie być powinien i potrafi zejść naprawdę nisko, jest przy tym ciepły ale nie rozlazły. W NAD bas był zawsze i wszędzie. Wydawało mi się, że tak powinno być. Teraz słyszę, że powinno być zupełnie inaczej.

Słychać od razu różnicę klas obu wzmacniaczy. Siedzę, słucham i mam banana na twarzy :)

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli nic się nie poprawiło w stosunku do wersji pierwszej (słaby bas) to odradzam, lepiej kupić wersję czysto tranzystorową.

Przychylam sie do tej opinii. Tranzystor problemow na dole pasma nie ma.

 

 

 

Zapewne jeszcze nie wygrzany ale to inny świat w porównania do NAD 356BEE.

Bardzo delikatny i aksamitny wręcz dźwięk, piękne wokale ale i wykop i bas gdy trzeba. Zobaczymy za kilka dni/tygodni jak się wygrzeje. Słyszę zdecydowanie więcej szczegółów. Dźwięk jest jakby pełniejszy, zawiera więcej detali. No i pozbyłem sie jazgotliwej i momentami natarczywej góry, która towarzyszyła NAD. Jeśli chodzi o bas to powiedziałbym, że jest tam gdzie być powinien i potrafi zejść naprawdę nisko, jest przy tym ciepły ale nie rozlazły. W NAD bas był zawsze i wszędzie. Wydawało mi się, że tak powinno być. Teraz słyszę, że powinno być zupełnie inaczej.

Słychać od razu różnicę klas obu wzmacniaczy. Siedzę, słucham i mam banana na twarzy :)

I o to w tej zabawie chodzi. Zycze zarwanych nocy I wielu wrazen w odsluchach swoich ulubionych plyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NAD bas był zawsze i wszędzie. Wydawało mi się, że tak powinno być. Teraz słyszę, że powinno być zupełnie inaczej.

 

No i to jest też rzecz, która warto by było, żeby wiedzieli posiadacze budżetowych NADów :)

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią poczekam, dziękuję..

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

Przepraszam ze nie odzywalem sie wczesniej ale brak czasu.

Dzisiaj podlaczylem i wytrzymalem moze dwie minuty.

Dzwiek jest scisniety do srodka z jakimis tam planami w tle.

Bas slabiutki ,srednica skompresowana i strasznie jakas taka ziarnista..

Normalnie jabym sluchal jakies skopane MP3 (a moze moj sluch troche spanial).

Na codzien uzywam zmodowanego sterm magic6 i tam radio internetowe brzmi lepiej.

Chyba lepiej by bylo zeby nie dodawali tam takiej kupy.

I przepraszam za brak polskich czcionek .Komp mi zdechl i czekam na czesci.

Pozdrawiam

 

PS:

Jezeli myslisz o zakupie tego wzmacniacza i uzywaniu wbudowanego dac to szkoda czasu.

Tan dac robi downgrade do poziomu miniwiezy..

Potrzebuje dobrego zrodla .

Edytowane przez kopik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zapewne jeszcze nie wygrzany ale to inny świat w porównania do NAD 356BEE.

Bardzo delikatny i aksamitny wręcz dźwięk, piękne wokale ale i wykop i bas gdy trzeba. Zobaczymy za kilka dni/tygodni jak się wygrzeje. Słyszę zdecydowanie więcej szczegółów. Dźwięk jest jakby pełniejszy, zawiera więcej detali. No i pozbyłem sie jazgotliwej i momentami natarczywej góry, która towarzyszyła NAD. Jeśli chodzi o bas to powiedziałbym, że jest tam gdzie być powinien i potrafi zejść naprawdę nisko, jest przy tym ciepły ale nie rozlazły. W NAD bas był zawsze i wszędzie. Wydawało mi się, że tak powinno być. Teraz słyszę, że powinno być zupełnie inaczej.

Słychać od razu różnicę klas obu wzmacniaczy. Siedzę, słucham i mam banana na twarzy :)

Jak z barwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak z barwą?

 

Cały czas banan na gębie przy słuchaniu. Z każdym kolejnym tygodniem potwierdzam sam sobie, że to był dobry zakup. Żona też słyszy drastyczną poprawę :)

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cały czas banan na gębie przy słuchaniu. Z każdym kolejnym tygodniem potwierdzam sam sobie, że to był dobry zakup. Żona też słyszy drastyczną poprawę :)

 

Po wielu tygodniach odsłuchów i pełnego zadowolenia dopadł mnie syndrom dalszej poprawy brzmienia. Jak zapewne każdy posiadacz wzmacniacza z lampami, tak i ja zacząłem myśleć a jakby tu spróbować pokombinować coś z lampami aby jeszcze bardziej poprawić dźwięk. Po wielu dniach i godzinach czytania for padło na to, że kupię inne lampy. Fabrycznie Xindak działa na Electro Harmonix 6922.

Dowiedziałem się, że najlepsze lampy to stare NOS, ale bez dużej wiedzy w tej kwestii i bez pewnego sprzedawcy łatwo wtopić kupując jakieś podróby czy używane. Stwierdziłem zatem że kupię najlepsze jakie są dostępne na rynku ale z nowo produkowanych. Zakupiłem zatem 6922 Golden Lion. Z niecierpliwością czekałem na dostawę. Gdy dojechały przystąpiłem do rytuału "wymiany".

I pierwsze minuty, godziny odsłuchów zakończone myślą o niepotrzebnie wydanych pieniądzach. Oczywiście scena zdecydowanie szersza, zdecydowanie więcej detali niż w fabrycznych EH ale co z tego skoro pojawiło się ostre, kujące w uszy granie, którego ma się dość po godzinie. W spokojnej muzyce jest jeszcze ok. Ale w trochę szybszy rock nie daje się słuchać. Znika cała delikatność brzmienia, którą tak lubiłem. Ale po kolejnej lekturze tematyki lamp w necie uznałem, że dam im szansę i pozwolę się wygrzać. Na tą chwilę mają za sobą około 20 godzin grania i wydaję mi się, że jest delikatnie lepiej (albo się już osłuchałem się z tym ostrym/jasnym graniem). Posłucham jeszcze ze 2-3 dni po kilka godzin ale wydaje się, że fabryczne EH, zdecydowanie tańsze niż Golden Liony, dają zdecydowanie cieplejszy i delikatniejszy dźwięk, oczywiście kosztem szerokości sceny i detaliczności.

Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

A może macie w głowie jakieś lampy z aktualnej produkcji które dawały szeroką scenę i detaliczność ale zachowywały jednocześnie ciepło i delikatność? Lub może jakieś NOS, które można kupić z pewnego źródła, tak aby nie trafić na podróby czy jakieś używane dobite zapakowane tylko w ładny kartonik.

Jeszcze nie skreśliłem tych Golden Lion ale czuje, że chyba za kilka dni wylądują w szufladzie jako rezerwowe.

Aktualnie gram na kablach głośnikowych CHORD Odyssey. Podmianka na wcześniejsze QED XT40 nie wiele pomogła w kwestii ostrości grania.

 

Napiszę jeszcze, z czym to gra. Kolumny to Tannoy Rev XT8F + wzm XINDAK 6950(II) + CD ARCAM CDS27, kable głośnikowe CHORD ODYSSEY, IC QED AUDIO Graphite.

 

Z góry dzięki za wszelkie porady.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebgla, a może po prostu wkurzają cię wysokie tony i po prostu lubisz granie z przytłumionymi ostatnimi kHz'ami? ;)

 

Audiofili zresztą bardzo łatwo się oszukuje, że mają do czynienia ze sprzętem wysokiej klasy podkręcając soprany, z drugiej strony początkujący , którzy dopiero co przesiedli się na lepszy sprzęt często są w szoku ileż to nagle sopranów się pojawiło, o których nie mieli pojęcia.

 

Przez internet niestety nikt ci nie powie czy te wysokie, które masz dzięki nowym lampom powinny tam być czy jednak nie. Najlepszym wyjściem byłoby wbicie się na kilka pokazów w salonach jakichś bardzo dobrych zestawów i popatrzenie jak to gra - i wtedy porównanie, czy te soprany u ciebie to jest właśnie w tą stronę, czy jednak odjechało to w bok...

 

Co do samych lamp, to też po zakupie wzmacniacza lampowego wziąłem się za ich wymianę, wyobrażając sobie jak to zaraz zostanę lampowym koneserem plądrującym stare sowieckie magazyny w poszukiwaniu najlepszych NOSów z lat 60tych ;)

Wydałem chyba z 800 złotych na kwadrę tung soli wychwalanych na forach pod niebiosa, wymieniam drżącymi z podniecenia rękami i...

 

I cały detal na basie znikł. Szybka perkusja zamieniła się w jednolite buczenie, pulsująca gitara basowa zniknęła całkowicie. I nic się oczywiście już nie wygrzało i nie poprawiło. 800 zł psu w dupę. Przeszły mi jak ręką odjął chęci do eksperymentów z lampami.

Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebgla, a może po prostu wkurzają cię wysokie tony i po prostu lubisz granie z przytłumionymi ostatnimi kHz'ami? ;)

 

Audiofili zresztą bardzo łatwo się oszukuje, że mają do czynienia ze sprzętem wysokiej klasy podkręcając soprany, z drugiej strony początkujący , którzy dopiero co przesiedli się na lepszy sprzęt często są w szoku ileż to nagle sopranów się pojawiło, o których nie mieli pojęcia.

 

Przez internet niestety nikt ci nie powie czy te wysokie, które masz dzięki nowym lampom powinny tam być czy jednak nie. Najlepszym wyjściem byłoby wbicie się na kilka pokazów w salonach jakichś bardzo dobrych zestawów i popatrzenie jak to gra - i wtedy porównanie, czy te soprany u ciebie to jest właśnie w tą stronę, czy jednak odjechało to w bok...

 

Co do samych lamp, to też po zakupie wzmacniacza lampowego wziąłem się za ich wymianę, wyobrażając sobie jak to zaraz zostanę lampowym koneserem plądrującym stare sowieckie magazyny w poszukiwaniu najlepszych NOSów z lat 60tych ;)

Wydałem chyba z 800 złotych na kwadrę tung soli wychwalanych na forach pod niebiosa, wymieniam drżącymi z podniecenia rękami i...

 

I cały detal na basie znikł. Szybka perkusja zamieniła się w jednolite buczenie, pulsująca gitara basowa zniknęła całkowicie. I nic się oczywiście już nie wygrzało i nie poprawiło. 800 zł psu w dupę. Przeszły mi jak ręką odjął chęci do eksperymentów z lampami.

 

Lubię wysokie tony ale delikatne, wręcz aksamitne. I fabryczny XINDAK to daje, ale sam wiesz jak to jest z chęcią ciągłej poprawy. Coraz bardziej sobie uświadamiam, że ta droga nie ma końca. Nie wiem czy jest ktoś, kto nie myśli o tym, że ma super dźwięk ale może jednak będzie być jeszcze lepszy i tak cały czas. Ktoś mi tu kilka tygodni temu pisał, że zapewne jak się osłucham ze sprzętem to zacznę kombinować z lampami. Wtedy uważałem, że tak nie będzie.

Ale miał rację. :)

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę inaczej. Przyjrzałem sie przede wszystkim konfiguracji. Po pierwsze źródło czyli odtwarzacz CD grający dosyć jasno, jak dla mnie nieakceptowalnie z powodów które sam wymieniłeś. Kolejne to kable zarówno interkonekt jak i głośnikowe mające dokładnie tę samą przypadłość co w rezultacie może kaskadowo uwypuklać. Na twoim miejscu, pożyczyłbym aby się przekonać czy moje podejrzenia są słuszne kable o innej budowie. podmieniłbym też źródło. Spróbuj nie zaszkodzi a pomorze rozpoznać bolączki najsłabszych elementów. I pamiętaj kable nie grają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę inaczej. Przyjrzałem sie przede wszystkim konfiguracji. Po pierwsze źródło czyli odtwarzacz CD grający dosyć jasno, jak dla mnie nieakceptowalnie z powodów które sam wymieniłeś. Kolejne to kable zarówno interkonekt jak i głośnikowe mające dokładnie tę samą przypadłość co w rezultacie może kaskadowo uwypuklać. Na twoim miejscu, pożyczyłbym aby się przekonać czy moje podejrzenia są słuszne kable o innej budowie. podmieniłbym też źródło. Spróbuj nie zaszkodzi a pomorze rozpoznać bolączki najsłabszych elementów. I pamiętaj kable nie grają ;)

 

A które wg. Ciebie kable głośnikowe mogą ocieplić dźwięk. Mowa o kablach w budżecie do około 1-1,5kPLN.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Xindak MT-3 ma auto-bias. Nic nie trzeba tu regulować. Wkłada się lampę w otwory i to wszystko.

 

 

Witam, mam pewien problem z biasem w Xindaku MT-3

Piszecie że jest tam autobias... i z tego co wiem to bzdura.

Czy ktoś ustawiał bias w tym wzmaku? Jaki spadek napięcia na rezystorze katodowym ustawialiście?

Z tego co widzę to opory pomiarowe mają po 10 Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które wg. Ciebie kable głośnikowe mogą ocieplić dźwięk. Mowa o kablach w budżecie do około 1-1,5kPLN.

 

Sprawę załatwiły kable głośnikowe VDH Wind Mk2 i IC VDH First Ultimate Mk2. Mają oszałamiający wpływ na dźwięk. Teraz mam tą delikatność i aksamitność góry, której szukałem. Dodatkowo poszerzyła i pogłębiła się scena. Przybyło też basu. Ogólnie drastyczna, całościowa poprawa.

 

Dzięki za porady.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pewien problem z biasem w Xindaku MT-3

Piszecie że jest tam autobias... i z tego co wiem to bzdura.

Czy ktoś ustawiał bias w tym wzmaku? Jaki spadek napięcia na rezystorze katodowym ustawialiście?

Z tego co widzę to opory pomiarowe mają po 10 Ohm

Jedyny pomocny opis ustawienia biasu znalazłem tutaj: http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=28558.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.