Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast głośnikowego Reda Dawna?


P.L.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zastąpić głośnikowego Red Dawna czymś innym. Chciałbym zachować jego zalety i jeszcze zyskać. Najistotniejsze, nie chcę stracić jego szybkości i kontroli na basie. Przestrzeni, jasności. Chce uzyskać więcej twardości w dźwięku, mniej wygładzenia na średnicy i lepsze, bardziej czyste wysokie tony. Charakter okablowania nie w stronę ocieplenia czy wygładzenia, a w stronę prawdy. Cena? Nie zabijać proszę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mógłbyś zainteresować się wyrobami polskiego Argentum 10/4. Po przeczytaniu Twojego opisu wydaje mi się, że to może być tym, czego szukasz.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shunyata Lyra powinna spełnić sformułowane przez Ciebie oczekiwania - może poza "twardością". Może być to też Albedo Versus. Zasadniczo jednak nie wiem, czy znajdziesz taki kabel jakiego szukasz. Moim zdaniem szukanie "twardości" w brzmieniu to nie za dobry pomysł. Szybki, szczegółowy, przestrzenny nie musi być twardy. A w kwestii Nordosta - próbowałeś go w biwire??? Jak szukasz więcej "kantu" w brzmieniu, to może nie w kablu głośnikowym?? Może w interkonekcie? A może jeszcze gdzie indziej. Możliwości jest mnóstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman 62 - Czy Argentum głośnikowy gra podobnie do interkonektu? Jeśli tak, to na górze pasma jest za mało planktonu.

 

stachu7012 - Wybacz Lyra, bo jest akurat na Allegro czy jest po prostu dobra? Versus się nie nadaje, ma zdecydowanie duży bas i ciężko go ujarzmić. Szukam twardości szczególnie na średnicy i raczej to nie "wina" interkonektu Argentum. A co do tej twardości, bez tego nie da się słuchać ostrej muzyki, gdy jest za miękko. Wiem, że przeginać nie można. Daleko mi jednak od tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś bezpośrednio RD z Furukawą La Scala.Japończyk gładszy,mniej ziarna na górze,bardziej zróżnicowany,ogólnie pozostawił lepsze wrażenie.

A ha,jest w ogłoszeniach jakby co,ale to nie ja sprzedaję,ani kolega ani też bratanek;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara, przynajmniej Air nie będzie twardsza od REDa ale za to ma pełniejszą środek pasma. To jednak pełniej "grające" kable od Reda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shunyatą Lyrą gram od chyba już dwóch lat. Bardzo lubię ten kabel za szybkość, detale i przestrzeń. Ale twardy to on nie jest. Na marginesie, cena za jaką za Lyra jest wystawiona na allegro - to chyba z księżyca wzięta - jest bardzo wysoka.

 

Jak sobie przypomnę różne kombinacje kablowe i próby - to największą "twardość" miałem z interkonektu Albedo Versus oraz z głośnikowych Sonus Oliva. U mnie ani Versus (wpięte na próbę) głośnikowy ani interkonektowy nie grzeszyły nadmiarem basu. Były bardzo, bardzo przejrzyste. Miałem wrażenie, że "rządzą" systemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys nordosta red dawna+konekt red dawn+zasilajacy tez nordost.

przeszedlem na transparent ultra,potem ref.caly set-jest spokoj.Dobry bedzie tez starszy,tanszy,ale

wcale nie gorszy mit-to bylo krotko i na temat.Dlugo byc nie moze,bo nie wiadomo do czego ma to

byc podpiete-wiec poki co nie mozna nic wiecej koledze pomoc mimo szczerych checi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.L., 13 Lut 2010, 21:39

 

>Meloman 62 - Czy Argentum głośnikowy gra podobnie do interkonektu? Jeśli tak, to na górze pasma

>jest za mało planktonu.

 

Charakter brzmienia jest podobny - bardzo dużo szczegółów, jak dla mnie raczej "twarde" i bezkompromisowe.

Nie wiem, jak zabrzmi w Twoim systemie; ale kable można bez problemów pożyczyć i zwrócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heimdall i baldur-znowu nie tak bardzo wyzsze lecz w nowej technologii.

Poprawa bedzie jak sprobujesz SPM Ref.sa na allegro za 3600,nowe byly drozsze od heimdalla i baldura,

niemalze razem wzietych-wiec dzwon,probuj na pewno bedzie poprawa-poszukaj znaczenia trzech

pierwszych liter i zadecyduj sam.pozdr.

ps.mialem tez te kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SPM Reference nie sprawdził się u mnie. Był lepszy niż Red Dawn, czytelniejszy, jaśniejszy, bardziej przejrzysty jednak jeszcze bardziej odchudził, wysuszył brzmienie. Prawdopodobnie potrzebne jest mi raczej inne okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.L.

ściągnij sobie TMC Gold Reference.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS. Red Dawna miałem dość długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 6 Mar 2010, 18:10

 

>P.L.

>ściągnij sobie TMC Gold Reference.

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>PS. Red Dawna miałem dość długo.

 

Wydaje mi się, że ten kabelek jest dla założyciela wątku zbyt mało szczegółowy (porównywałem go bezpośrednio z Argentum 10/4 i Versusem), choć nie zaprzeczam, że jak za swoją cenę kabel jest rewelacyjny. Poza tym to jednak trochę niższa półka niż Argentum, Versus czy Nordost. Tak czy owak warto posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMC Gold Reference sprawdzę w miarę możliwości jak i Argentum. Miedziane Kondo testowałem kiedyś, nie zachwyciły mnie. Za to srebrny interkonekt Kondo "grał" rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam kombinacje glosnikowy Baldur i interkonekt Tyr i jak dla mnie bardzo dobrze. Ale z tego co widze nie chcesz az takiego drogiego kabla. Glosnikowe Baldury testowalem tez z Heimdall i Frey i uwazam, ze Twoje oczekiwanie spelni glosnikowy Baldur z interkonektem Frey. Frey jest bardzo dynamiczny, Red Dawn, Baldur czy Heimdall to przy nim to popierdolki:)w tej kwesti Nie obrazam mam nadzieje niczyich uczuc:) ale roznica jest duza nawet pomiedzy Baldurem interkonektem a Red Dawn na plus dla Baldura, ale odnosnie Twoich oczekiwan powiedzial bym, ze to wlasnie Frey bedzie idealny. Wszystkie te kable byly testowane na dobrym neutralnym tranzystorze.

Baldura 2*2 metra moge sprzedac za 2500zl o Frey musialbys sie sam zatroszczyc:) gdybys sie zdecydowal na taka kombinacje. Mozesz tez poprobowac Frey z glosnikowym Red Dawn ale wydaje mi sie, ze system bedzie za jasny, moj pewnie by byl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Proponuję łączyć Nordosta Red Dawn w wersji bi-wire tak jak na zdjęciu, lepiej się sprawdza dźwiękowo :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takl Heimdalla podlaczonego;) Ale wydaje mi sie, ze ten watek juz umarl, prawdopodobnie pytajacy znalazl odpowiedz;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo nie zgodzę się z twierdzeniem że baldur jest lepszy od red dawna ostatnio wypożyczyłem baldura xlr żeby posłuchać posiadam red dawna no powiem otwarcie baldur to jakaś pomyłka

tak Heimdalla to duża klasa miałem głośnikowe ful wypas no ale baldur lipa ie wiem jak głośnikowe ale ic do dupy lepiej dołożyć i poszukać Heimdalla lub Frey

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur jest bardziej wyrownany, red dawn kazdy neutrlany system uczyni za chudym. Osobiscie to widze red dawn tylko z ciepla lampa lub ciemnych systemach, baldur jest bardziej uniwersalny. Ale fakt, lepeij dolozyc do Heimdalla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.