Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo w Polsce


Nurek

Rekomendowane odpowiedzi

Całe to zamieszanie nie jest potrzebne.

Wciąż mówicie o jednym kawałku układanki. Liczycie na bajecznie niską cenę cuda który z automatu wyrówna wszelkie niedociągnięcia technologiczne pozostałych klocków.

 

Wysoki poziom cen wynika z braku konkurencji. Ciekaw jestem ilu ludzi poświęca czas na znalezienie sprzętu w atrakcyjnej cenie. Mam wrażenie ,że większość ląduje w dużych sklepach masowych.

To kupujący kształtuje rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może warto nabyć "kambodżę" 650 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek, 14 Lut 2010, 09:30

 

>...Ceny: BDP83 - 3000 zł

 

A w ogóle, to BDP-83 nie kosztuje przypadkiem 3538 PLN? Przynajmniej w Cinematic, nie wiem czy ktoś jeszcze w kraju je sprzedaje...

 

>Jacekwacek

Czy kupujący kształtuje rynek, skoro wspomniałeś o braku konkurencji? Niby można (taniej) kupować za granicą, ale nie każdemu to pasuje. I czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na politykę cenową naszych sprzedawców? Przypuszczam że wątpię - dobrym przykładem są ceny płyt BD; od groma ludzi kupuje je dwa razy taniej (z wliczonymi kosztami wysyłki) w UK i co? Nowości i starości po 139 PLN... :/

 

Zawsze uważałem gadanie o tym, że lepiej sprzedawać taniej i więcej niż drożej i mniej za bajeczki dla naiwnych i śniących. Lepiej dla klienta, ale wcale nie lepiej dla sprzedawcy. Jeśli taka teoria handlu ma sens, to proponuję łatwy sposób na zwiększenie swoich miesięcznych zarobków. Wystarczy za mniejszą o 30% stawkę godzinową, pracować o 60% godzin więcej. Zarobisz przez miesiąc więcej aż o 12%!!! :D

 

Są jacyś chętni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Frank

 

Podobno "kambodża" to klon tańszego Oppo, BDP-80; wobec tego, czy warto? ;) Chociaż nie jestem pewien, czy w CA nie ma innych przetworników CA na wyjściach audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestancie juz jeczec jak mali chlopcy. Do sklepu i kupowac za ceny, ktore sa. Jezeli sie nie podoba kupic cos tanszego. Cieszcie sie, ze na codzien amerykanie placa za chleb, maslo, wedliny i ogorki Krakus wielokrotnie wiecej. Nie podoba sie w Polsce? - Nie ma nic prostszego od przeprowadzki do USA. Na Grenlandii ryba jest znacznie tansza. Na Filipinach roba za ulamek ceny polskiego produktu rewelacyjne trumny. Libia, Iran maja smiesznie tania benzyne. Na Alasce jest wiecej sniegu. Na Tahiti jest piekna woda w lagunach i turystki kapia sie na golasa 365 dni w roku. Polskie malkontenctwo i efektywnie nienawisc do przemyslu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalizujesz Wiatrak.

Ceny BD są wysokie, na szczęście DVD trzyma się mocno. Pozwalam sobie od czasu do czasu na kupno BD, jednak zanim coś sobie zafunduję, sprawdzam gdzie można kupić najtaniej. Pojawiły się też pierwsze rabaty i promocje.

Inna sprawa to ciężko człowiekowi się oprzeć. Niektóre filmy kwalifikują się wyłącznie pod BD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna cena, tym razem z Danii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co daje po kursie średnim 2688,5 zł, doliczyć też trzeba porto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę, jorkers powie "do nogi" a już wierny sebastian waruje czujnie.

a tak na poważnie: jorkers, zacznij już tworzyć kolejne klony, zakładaj sobie własne wątki i dyskutuj dalej sam ze sobą.

ps. logujesz się na "sebastiana71" w każdym wątku, który zaśmiecasz, minutę-dwie po wpisie na "jorkersa" i myślisz że tego nie widać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 14 Lut 2010, 20:48

 

>Zobaczycie, za rok-dwa nikt o tym oppo nie będzie nawet pamietał.

 

Po czym tak sadzisz?

Ich odtwarzacze DVD trzy-letnie i starsze nadal ciesza sie popularnoscia wsrod uzytkownikow i maja wsparcie producenta (firmware). Chyba ze chcesz powiedziec ze BR jako standard zniknie z rynku za rok dwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz- "Do sklepu i kupowac za ceny, ktore sa."

Wspaniale znamy już pogląd dystrybutora. Jako klienci - dziękujemy:) :) Teraz juz wiem za co się płaci krocie: za unikalną filozofię na temat handlu :D

Bardzo przepraszm za złosliwośc ale takie wypowiedzi jak Twoja są niemerytoryczne i prowadzą zupełnie do nikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze DVD oppo cieszą się popularnością w Polsce? oj, chyba nie za bardzo.

Obecnie BR oppo wyróżnia się funckjonalnoscią i niską ceną (w stanach). Wystarczy, że na rynku pojawi się kilka podobnych odtwarzaczy od bardziej znanych producentów i oppo utraci swe atuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek, alez wcale nie czuje sie obrazonym. Natomiast jaka specyficzna, odbiegajaca od racjonalnej ksiegowosci i ekonomii widzisz w moim wpisie zla filozofie handlu? Uwazam za absurdalne stwierdzenie "ja nie jestem glupi i chce placic tyle ile placa Amerykanie"...tyle ile Libijczycy za benzyne, tyle ile Afganistanczycy za heroine, etc, etc. Wyobrazasz sobie co by sie dzialo jezeli kobiety nagle zaczelyby sie uzalac ile tak naprawde kosztuje wydlubanie diamentu w kontrascie do cen detalicznych i ze czuja sie oszukane? Mozna wywnioskowac ze one jednak maja wiecej klasy od notorycznie targujacych sie o jakas elektronike nawiedzonych "gostkow".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz_wysocki, 14 Lut 2010, 18:21

>Nie ma co płakać nad taką czy inną ceną, zaglądając przy okazji dystrybutorom i sklepom w kieszeń.

 

Jeśli lubisz jak Cię robią w bambuko i doją Twój portfel: Twoja sprawa. Cały problem polega u nas na tym, że organizacje konsumencie z prawdziwego zdarzenia u nas dopiero raczkują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak, 14 Lut 2010, 18:52

 

Jeśli Cinematic sprowadza ten sprzęt z zamiarem sprzedaży w Polsce - to chyba albo u producenta załatwił region free, albo zamówił od razu region 2/B. Doliczanie więc jakiejś "płytki region free" wydaje się być (matematyczną) nieuczciwością, jako dwukrotne liczenie tego samego. Owa "płytka" jest dla domowych majsterklepków, którz kupili sobie 1/A a teraz we własnym zakresie chcą przerobić na region free. Nie wydaje Ci się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema co sie podniecac przelicznikami $/pln . Tak dla nie zorientowanych 1 $ w eksporcie z chin daje w towarze ok 9-10 zł ( i to wcale nie z gigantycznym zyskiem importera )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Region Free; czy to jest jakis problem ?

W USA pojawiły się rok temy cztery pozycje region A.

Zrobiłem import.

Zrzut AnyDVD na HDD z eliminacją blokady. Wypaliłem AVCHD na BD 25 ( 7 zł) i PS3 to pięknie gra.

I załatwione. Koszt 7 zł.

Jaki sens pchania się w OPPO ?

Jezeli macie coś w stylu DVICO 6500 ( 850 zł) to nic nie trzeba wypalać bo czyta sie struktura menu BD z HDD.

SONY STYLE prowadzi wypożyczalnie BD; 12 zł za trzy dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zainteresowało Oppo z tego powodu, że oprócz DVD i CD (co ma każdy odtwarzacz BD) potrafi czytać także SACD i DVD-A, oraz ma wielokanałowe wyjście analog. I to wszystko za rozsądną cenę. Alternatywą są modele Denona (po 8900 i 20000 zł) oraz Marantz (22000 zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wiatrak, 14 Lut 2010, 18:52

>

>Jeśli Cinematic sprowadza ten sprzęt z zamiarem sprzedaży w Polsce - to chyba albo u producenta

>załatwił region free, albo zamówił od razu region 2/B. Doliczanie więc jakiejś "płytki region free"

>wydaje się być (matematyczną) nieuczciwością, jako dwukrotne liczenie tego samego. Owa "płytka" jest

>dla domowych majsterklepków, którz kupili sobie 1/A a teraz we własnym zakresie chcą przerobić na

>region free. Nie wydaje Ci się?

 

Nie wydaje mi się. Pisałem już w innym, powtórzę i w tym wątku: Oppo nie produkuje odtwarzacza region free. Oppo nie produkuje także odtwarzacza z regionem 2/B; były takie plany ("europejski" model BDP-831), ale zostały zarzucone. Dlatego śmieszą mnie gadki o hurtowych marżach i porównywanie do cen w USA. De facto, Cinematic uprawia niemal detaliczny import i najprawdopodobniej kupuje od kogoś w Europie, kto dokonuje modyfikacji region free. Region free od producenta nie ma!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 15 Lut 2010, 10:25

>

>Jeśli lubisz jak Cię robią w bambuko i doją Twój portfel: Twoja sprawa. Cały problem polega u nas na

>tym, że organizacje konsumencie z prawdziwego zdarzenia u nas dopiero raczkują.

 

Całe szczęście że Ty jesteś taki światły :)

 

Podałem Ci dokładne rozwiązanie - na stronie Oppo jest ten odtwarzacz dostępny.

Jeśli Ci pasuje, nie widzę przeciwskazań.

 

Co do mojego portfela - na szczęście to nie Ty się o niego musisz troszczyć, więc wybacz ale na ten temat nie będę z Tobą dyskutował.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak, 15 Lut 2010, 17:15

 

> Oppo nie produkuje odtwarzacza region free. Oppo nie produkuje także odtwarzacza z regionem 2/B

 

Skąd ta pewność? Na logikę wydaje mi się, że gdybym nazywał się Oppo i przyszedł do mnie Cinematic, że chce kupić kilkaset (a może kilka tysięcy) sztuk, ale niech to będzie 2/B lub region free - to bym go nie odesłał na drzewo, tylko bym to zrobił. Na zasadzie "nasz klient - nasz pan".

 

lukasz_wysocki, 15 Lut 2010, 19:44

 

>Całe szczęście że Ty jesteś taki światły

 

Nawet nie próbuję dorównać Twojemu geniuszowi. Gdzież bym śmiał.

Ja nie zaglądam do niczyjego portfela, tylko śmieszą mnie szpanerzy, którzy traktują z wyższością zamiar kupienia tanio, bowiem uważają że jak przepłacą - to ich nobilituje, gdyż tak jest bardziej wytwornie.

Również Ty nie musisz się troszczyć gdzie ja co kupuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oppo nie produkuje odtwarzacza region free. Oppo nie produkuje także odtwarzacza z regionem 2/B

>Skąd ta pewność?"

----------

A z tąd, źe jako oficjalnego i znanego producenta zobowiązuje ich umowa licencyjna.

--------------------------------------------------------------------------------

"przyszedł do mnie Cinematic,

>że chce kupić kilkaset (a może kilka tysięcy) sztuk,"

----------

Jakby tyle sprzedali, to byliby wniebowzięci... Kilka tysięcy(??) blupalyerów - łącznie wszystkich dystrybutorów - to może się sprzedało w całej Polsce przez te kilka lat istnienia bluray'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dotyczaca nieprodukowania jednostek na region EU logicznie wskazuje na prawdopodobienstwo, ze odtwarzacze OPPO sa w EU i tak nielegalne, a importerzyy nie sa zwiazani umowa z fabryka (w celu unikniecia odpowiedzialnosci w EU przez OPPO), jezeli de facto OPPO nadal nie jest RoHS compliant. Reasumujac wiec, nie ma nawet co dyskutowac o cenach poniewaz dialog dotyczy przemytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Jak to jest z tym region free. Pamiętam ,że przy okazji wprowadzania na rynek DVD Rom do komputerów były z tego powodu zadymy. Czy przypadkiem sprzedaż płyt z innego regionu przez lokalnego dystrybutora nie jest karalne?Czy ta sama sytuacja nie odnosi się do sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, 15 Lut 2010, 22:32

 

>wiatrak, 15 Lut 2010, 17:15

>

>> Oppo nie produkuje odtwarzacza region free. Oppo nie produkuje także odtwarzacza z regionem 2/B

>

>Skąd ta pewność? Na logikę wydaje mi się, że gdybym nazywał się Oppo i przyszedł do mnie Cinematic,

>że chce kupić kilkaset (a może kilka tysięcy) sztuk, ale niech to będzie 2/B lub region free - to

>bym go nie odesłał na drzewo, tylko bym to zrobił. Na zasadzie "nasz klient - nasz pan".

 

Masz tak dokładne dane o ofercie i sprzedaży płyt BD. Poszukaj sobie danych o sprzedaży odtwarzaczy BD. Zwłaszcza w Polsce.

Wyjaśni to, czy mała niszowa firma jest w stanie sprzedać w Polsce kilka tysięcy odtwarzaczy bluray :)

 

>Nawet nie próbuję dorównać Twojemu geniuszowi. Gdzież bym śmiał.

 

 

Widzę że Cię to ubodło :)

Poszukaj sobie znaczenia takigo prostego znaczka: ":)"

Myślę że łatwo będzie znaleźć i wiele to może wyjaśnić.

 

>Ja nie zaglądam do niczyjego portfela, tylko śmieszą mnie szpanerzy, którzy traktują z wyższością

>zamiar kupienia tanio, bowiem uważają że jak przepłacą - to ich nobilituje, gdyż tak jest bardziej

>wytwornie.

>Również Ty nie musisz się troszczyć gdzie ja co kupuję.

 

Ja się o to gdzie Ty cokolwiek kupujesz, na szczęście nie martwię. Mało tego. Nigdy się o to nie martwiłem i nigdy się o to nie będę martwił. Tak naprawdę to mam to gdzieś.

 

To Ty mi zajrzałeś do portfela twierdząc że mnie doją. Więc informuję Cię, żebyś mógł spać po nocach. Nie doją mnie.

I niech to Ci wystarczy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.