Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo w Polsce


Nurek

Rekomendowane odpowiedzi

>Jazz :-), 16 Lut 2010, 07:52

 

>Informacja dotyczaca nieprodukowania jednostek na region EU logicznie wskazuje na

>prawdopodobienstwo, ze odtwarzacze OPPO sa w EU i tak nielegalne, a importerzyy nie sa zwiazani

>umowa z fabryka (w celu unikniecia odpowiedzialnosci w EU przez OPPO), jezeli de facto OPPO nadal

>nie jest RoHS compliant. Reasumujac wiec, nie ma nawet co dyskutowac o cenach poniewaz dialog

>dotyczy przemytu.

 

Czyżby "...is in the best interest of our customers and quality standards..." dotyczyło RoHS? Może to i lepiej, lutowanie bezołowiowe niewątpliwie przyczyniło się do spadku niezawodności urządzeń elektronicznych (obok pogoni za niższą ceną). ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz_wysocki, 16 Lut 2010, 11:54

 

>Masz tak dokładne dane o ofercie i sprzedaży płyt BD. Poszukaj sobie danych o sprzedaży odtwarzaczy

>BD. Zwłaszcza w Polsce.

 

Nie pretenduję do roli Doktora Wszechnauk. Dane o sprzedaży płyt BD mam i się nimi podzieliłem na Forum. Statystyki sprzedaży odtwarzaczy BD na rynku polskim są mi nieznane, nie szukałem ich nigdy, więc bardzo możliwe że zapiałem. Jeśli tak, a ktoś owe dane posiada: z zainteresowaniem się z nimi zapoznam.

 

Pozatym nic mnie nie ubodło. Nie bierz wszystkiego za bardzo na serio. Też powinienem wstawić :)

 

A co do cen: ja zaliczam się do takich, którzy mając wybór czy kupić coś za 100 czy to samo za 150 - wybieram tę pierwszą opcję. I tylko to chciałem powiedzieć.

 

Również pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zeszłorocznych zapowiedzi, cena na Europę modelu BDP-831 miała wynosić 450 GBP, czyli jakieś 2250 PLN; oczywiście bez region free, z region 2/B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak wiele innych firm, staje sie coraz bardziej ewidentne, ze OPPO rowniez nie posiada zgodnosci RoHS. Dotyczy to szczegolnie mniejszych, specjalistycznych manufaktur, natomiast przy imporcie do EU nie to jest szczegolnym problemem, ale brak zgodnosci w innych kluczowych przemyslach, gdzie stala modernizacja urzadzen jest wymogiem, lub gdzie kluczowe sa urzadzenia specjalistyczne czesto nieprodukowane w EU. Inna struktura krystaliczna oraz inne temperatury lutow wymagaja cniemal calkowitego przeprojektowania ukladow, czyli naprawde wdrozenia do produkcji zupelnie nowych produktow. EU wymyslila nastepny absurdalny standard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak, 16 Lut 2010, 14:11

 

>Według zeszłorocznych zapowiedzi, cena na Europę modelu BDP-831 miała wynosić 450 GBP, czyli jakieś

>2250 PLN; oczywiście bez region free, z region 2/B.

 

Mnie by to pasowało z regionem 2/B. Rozumiem, że trzeba doliczyć tylko 22% VAT (cło: nie, bo to EU). Czy nie trzeba odliczyć podatku angielskiego? Czy to jest odpowiednik modelu 83 czy 83SE? A nie ma jakiegoś odpowiednika modelu 80 na 2/B?

 

Żeby jeszcze tylko chciało być srebrne... Widzę, że pracowicie myszkujesz po Internecie, może uda Ci się znależć. Mnie się jak dotąd nie udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba doliczać, bo:

1. w Europie mamy wspólny obszar celny, importowany towar oclony i ovatowany w jednym kraju w innym już nie musi być.

2. jak już kilkukrotnie pisałem, produkcja tego modelu (odpowiednik BDP-83) została wstrzymana.

 

: rolleyes :

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy może ktoś opisać jak ten oppo, sprawdza się w odtwarzaniu muzyki z CD, po wyjściu analogowym stereo?

Szukam ogólnie jakoś odtwarzacza BR ale z dobrym dźwiękiem na wyjściu analogowym stereo. Nie posiadam zestawu kina domowego tylko korzystam z dobrego zestawu stereo. Rozważam jeszcze podłączenie zewnetrznego przetwornika C/A. Może ktoś coś doradzi.

Obraz oczywiście też jest ważny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zakładce stereo sceptyczna opinia o stereo z Oppo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sceptyczna opinia ale o wersji BDP-83

wersja BDP-83SE ma rozbudowany tor audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem dziś audio-video, których opinie uważam za wiarygodne, bo chłopaki potrafią też krytykować, nawet najdroższy b-r Denona.

O oppo 83se piszą, że (co ważne) w bezpośredniej konfrontacji gra znacznie lepiej w stereo od pionka71, denona3800 i jego odpowiednika spod znaku Marantza.

Ma też przewagę jeśli chodzi o szybkość działania.

Testy obrazu też zdał celująco.

Może faktycznie lexicon dobrze wiedział, jakie bebechy wziąć na pokład :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cinematic'u od marca pojawiają się nowe promocyjne ceny. Dolar trochę spadł ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze to-to chciało być dostępne również w wersji srebrnej :( Wziął bym od razu. Wiem, moda... Ale całą resztę mam srebrną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobcat, ale czarnego nie widać za bardzo (zwłaszcza po zmroku), więc będzie, a jakoby go nie będzie ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do ich supportu pytanie czy planują wprowadzenie srebrnej wersji.

[email protected]

Piszę poważnie; oczywiście jeden mail nie spowoduje przestawienia linii produkcyjnych, ale może jeśli byłaby presja rynku to kto wie?

Chociaż z drugiej strony wątpię, bo cały czas trzymają swój własny "styl i dizajn".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatrak, 11 Mar 2010, 10:01

 

>Napisz do ich supportu pytanie czy planują wprowadzenie srebrnej wersji.

>[email protected]

 

To jest niezwykle cenna rada. Bardzo dziękuję i napiszę. A potem powiem tu na Forum co odpisali (jeśli wogóle).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, 11 Mar 2010, 11:01

 

>Ale srebrna wersja przecież jest, z dopłatą 10 000 zł.

 

No faktycznie, nie pomyślałem... To gapa ze mnie. Dzięki za dobrą radę Dobry żart - tynfa wart :)

 

A na poważnie: dałbyś tyle kasy za sam tylko kolorek obudowy? No iznaczek Lexicon rzecz jasna of course.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł to bym jeszcze pomyślał + 1000zł za znaczek, bo zawsze dobry brand odsprzedać łatwiej, więc się kiedyś zwróci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radą Wiatraka (raz jeszcze serdeczne dzięki za nią) napisałem bezpośrednio do Oppo pytanie: czy BDP-83SE są dostępne także w kolorze srebrnym . No i mam odpowiedź. Oto ona:

 

Unfortunately all of our players are available in Black only. European models were available in alternative color schemes, but out Blu-ray players are designed for North America, which is Black only.

 

Best Regards,

 

Customer Service

OPPO Digital, Inc.

2629B Terminal Blvd.

Mountain View, CA 94043

[email protected]

Tel: 650-961-1118

Fax: 650-961-1119

 

Czyli mamy jasność. A ja jestem w punkcie wyjścia. Szukam więc dalej srebrnego który będzie (a) miał na pokładzie dobrej klasy dekodery dźwięku HD; (b) potrafił czytać SACD i DVD-A; © miał wielokanałowe wyjście audio; (d) no i nie kosztował jakichś astronomicznych sum; dopłacanie 10000 zł za ten sam produkt, tyle że w srebrnej obudowie, opatrzonej znaczkiem Lexicon uważam za objaw (wytwornie mówiąc) skrajnego braku rozsądku.

 

Jak coś będziecie mieli na oku - wrzućcie to tutaj na Forum proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobcat polecam tobie zakup takiego playera SILVER tak jak szukasz kawał maszyny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie zależy komuś na znaczkach to chyba nie byłoby dużego problemu w zrobieniu innego koloru przynajmniej frontu. są przecież firmy zajmujące się obróbką aluminium. zresztą z napisami też nie powinno być najgorzej ;o)

 

do odważnych świat należy !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat można spokojnie umieścić i w "stereo" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem w święta u znajomego który ma Oppo i 3-chipowy projektor Sima (absolutnie najwyższa półka). Jakoś obrazu powala na kolana. Siedziałem z otwartą buzią. Sam teraz się zastanawiam czy sobie takiego nie sprawić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, 7 Kwi 2010, 22:04

>Byłem w święta u znajomego który ma Oppo (...) Jakoś obrazu powala na kolana (...)

 

czy mowa o materiale Full HD czy sprawdzaliście również skalowanie DVD?

a jak fonia z wyjść 7.1? był teścik: dekodery ampli vs palyer-owe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem bardzo ciekaw odpowiedzi na obydwa pytania zadane przez Matee. Oppo jest niezwykle interesującą propozycją i jedyna rzecz która powoduje we mnie myślówę jest kolor czarny (w innym nie jest oferowany), nie pasujący do całej reszty moich "zabawek".

 

Elberoth nie każ się prosić i podziel się swoją szerszą opinią :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ten sprzet w USA za 700 USD z przesylka zone free. mialem rownolegle przez chwile tez Denona 3800BD. Denona juz nie mam:) nie uzywam go do stereo. Mozliwosci, obsluga, jakosc wykonania, menu, pilot, jakosc obrazu 120" (projektor JVC RS10) jest rewelacyjna. Za te pieniadze i duzo wieksze nie widze konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowno SD jak i HD. nawet pokusilem sie o divixa co uwazam za profanacje kina. Dosc kiepski divix na 120" byl wyswietlany bardzo przyzwoicie bez zarywania i kratkowania obrazu. Wada przy divixach to brak polskich liter ale to nie problem przy mozliwosci zespolenia napisow.

 

W porownaniu z Denonem za 6 tys oppo83 za 2 tys ma lepsze dokladnie wszystko.

- mozliwosc pozycjonowania napisow z pilota

- mozliwosc wymuszenia 1080p/24 - w denonie trzeba bylo to wlaczyc w menu gdy film mial ten format

- mozliwosc wymuszenia 32bit glebi kolorow

- dwa USB (front i tyl)

- aktualizacja firmware z netu poprzez LAN

- dostep do zasobow sieciowych po LAN /foto, video, audio/

- naprawde doskonale wykonanie

- blyskawiczny start BD

- bardzo niska obudowa na czym mi bardzo zalezalo po wymianie sprzetu

- przy divixach nacisniecie klawisza audio pozwala wybrac z listy typ sciezki dzwiekowej jesli jest ich wiecej nic jedna

- sciezki sa opisane nazwa jezyka a nie jak w wiekszosci przypadkow cyframi ktore nic nie znacza

- pod klawiszem subtitle wyswietla sie lista napisow z nazwami jezykow a nie cyferek

- SACD !!!!!! i cala reszta obecnych na rynku formatow. z dobrych odtwarzaczy DB z SACD znam Marantza 9004 za ponad 20 tys zl

- bardzo dopracowane menu z ladna grafika

- wyswietlanie danych pliku divix takich jak rozdzielczosc, klatki itp

- konwersja materialu wychodzacego do 1080p/60

- konwersja DVD do 1080p/24

- pelna regulacja parametrow jakosci obrazu

- dolaczone dwie plyty BD do konfiguracji audio i video oraz okulary z filtrami w celu regulacji nasycenia kolorow

- sterowanie projektorem/TV poprzez HDMI

 

i masa innych wiekszych i mniejszych uzytecznych funkcji. Sprzet wyglada na duzo drozszy. Kupilem na Ebayu u zaufanego sprzedawcy. Po 2 tygodniach byl u mnie.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.