Jump to content
IGNORED

Karta dźwiękowa do 600 zł

devil88

Recommended Posts

Witam

Jaką kartę dźwiękową wybrać w cenie do 600 zł. Najbardziej zainteresowały modele z listy poniżej:

- Prodigy7.1 HiFi

- ESI Juli@

- ESI MAYA44e

- AUDIOTRAK Prodigy HD2

Oczywiście w grę wchodzą modele z poza tej listy.

Mam dylemat nad tym czy zainwestować w kartę dźwiękową czy kupić DAC'a. Na płycie głównej mam dwa wyjścia optyczne audio więc może warto je wykorzystać. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł, ponieważ w przyszłości zamierzam kupić dobrej klasy monitorki, więc dobra karta dźwiękowa by się przydała. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Polecam ASUS'a D2 - mam i mogę sprzedać nawet, gdyz planuję budowę servera audio więc nie będzie mi potrzebny.

Kolumny: Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:Optoma UHD38::: Amplituner: Marantz SR7013 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Xavian XN360 (front) ,Focal Chora 806 (tył,boki, sufit), CC900 (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Witam.

Posiadam kartę emu 1212m.Nie mam za bardzo porównania do innych z tego przedziału cenowego.Powiem tyle że karta zintegrowana gra przy tej jak długie fale.odtwarzacze cd które słuchałem (przedział cenowy 200-500zł) także grają dużo gorzej.Dopiero mocno zmodyfikowana diora cd 704 zagrała lepiej.

Teraz karta siedzi sobie w komputerze i czekana lepsze czasy.

Uważam że zewnętrzny dac np"lampucera" powinien się sprawdzić lepiej.

Pozdrawiam.

Karty muzyczne to przeżytek.

Kupujemy ATI Radeon 5450 z HDMI 1.3 za 170 zł i wysyłamy bitstream do ampa ( z HDMI 1.3).

Walka idzie o nową generację dźwięku pod strzechą !

Czyli o dst MA i DT HD. Formaty bezstratne.

Nie ma odwrotu ( już od ok. 3 lat) od tej formuły.

Więc po co pchać się w kartę audio ?!?!

I tak prędzej czy później kupicie ampa z HDMI.

Te barany od handlu kartami grafiki nawet nie wiedzą do czego jest ta karta.

To super tania karta do AudioVideo HD. A nie dla graczy.

No i mamy tam pasywne chłodzenie !!!

Jak dla mnie nie ma dyskusji.

Żegnajcie karty tgz. muzyczne. Żadna nie dogoni w/w hardwaru.

" ATI Radeon HD 5450 z pewnością docenią miłośnicy domowego oglądania filmów. Ta pasywnie chłodząca, ultra-cicha karta zapewnia bowiem wysoką jakość obrazu. Ponadto dzięki HDMI 1.3a, technologii Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio wzbogaca możliwości komputera o doświadczenie kina domowego. "

Mam jeszcze EMU 1820m. Więc wiem o czym piszę. DAC na karcie PC to już przeszłość.

No tak, tylko, że nie wszyscy napędzają swoje kolumny amplitunerami KD, ja na przykład używam wzmacniacza zintegrowanego i na nic mi się nie zda to wyjście HDMI, amp KD co prawda posiadam również, ale używam go tylko i wyłącznie do oglądania filmów. Mógłbym połączyć wzmaka (wzmak zasilałby przednią parę kolumn) z ampem, ALE wtedy musiałbym mieć oba włączone, co razem z poborem prądu przez komputer dałoby zużywanie prądu mniej więcej na poziomie 2kw -> to jest jednak trochę za dużo jak na codzienną pracę.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.