Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dźwiękowa do 600 zł


devil88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jaką kartę dźwiękową wybrać w cenie do 600 zł. Najbardziej zainteresowały modele z listy poniżej:

 

- Prodigy7.1 HiFi

- ESI Juli@

- ESI MAYA44e

- AUDIOTRAK Prodigy HD2

 

Oczywiście w grę wchodzą modele z poza tej listy.

 

Mam dylemat nad tym czy zainwestować w kartę dźwiękową czy kupić DAC'a. Na płycie głównej mam dwa wyjścia optyczne audio więc może warto je wykorzystać. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł, ponieważ w przyszłości zamierzam kupić dobrej klasy monitorki, więc dobra karta dźwiękowa by się przydała. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno warto i kupuj Dac-a. Miałem Asusa Xonad D2 karta fajna ale zero ustawień czegokolwiek. Dzwięk również na poziomie ale to nie to myślę ze Dac będzie lepszym rozwiązaniem jeśli mówimy o 600zł;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ASUS'a D2 - mam i mogę sprzedać nawet, gdyz planuję budowę servera audio więc nie będzie mi potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative, Asusy odpadają.

 

@kropek1 wymieniłeś karty zewnętrzne - w grę wchodzą tylko wewnętrzne. Czy uważasz, że EMU będzie lepszy od HD2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem na allegro pojawia sie starsza wersje beresforda.Mozna tez zamowic na ebay jakis

np zero dac albo zhaolu dac.Tylko z ebay to problem pewnie z gwarancją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam kartę emu 1212m.Nie mam za bardzo porównania do innych z tego przedziału cenowego.Powiem tyle że karta zintegrowana gra przy tej jak długie fale.odtwarzacze cd które słuchałem (przedział cenowy 200-500zł) także grają dużo gorzej.Dopiero mocno zmodyfikowana diora cd 704 zagrała lepiej.

 

Teraz karta siedzi sobie w komputerze i czekana lepsze czasy.

 

Uważam że zewnętrzny dac np"lampucera" powinien się sprawdzić lepiej.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że lepiej grają dac połączone z komputerem przez usb niż spdif, ale pod warunkiem, że sygnał nie jest przetwarzany na spdif wewnątrz dac, czyli odbiornik usb wysyła dane w I2S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI Juli@ mogę polecić z czystym sumieniem - Creativy i inne podobne deklasuje bez dwóch zdań. Z tym, że jest to typowa karta półprofesjonalna - po prostu dwa wejścia, dwa wyjścia i tyle, no a brzmienie żyleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Esi Juli@ jakosć ma studyjną czyli najlepszą Creativy i inne sie chowają przy niej ponadto była wielokrotnie nagradzana i jest prosta w instalacji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty muzyczne to przeżytek.

Kupujemy ATI Radeon 5450 z HDMI 1.3 za 170 zł i wysyłamy bitstream do ampa ( z HDMI 1.3).

Walka idzie o nową generację dźwięku pod strzechą !

Czyli o dst MA i DT HD. Formaty bezstratne.

Nie ma odwrotu ( już od ok. 3 lat) od tej formuły.

Więc po co pchać się w kartę audio ?!?!

I tak prędzej czy później kupicie ampa z HDMI.

Te barany od handlu kartami grafiki nawet nie wiedzą do czego jest ta karta.

To super tania karta do AudioVideo HD. A nie dla graczy.

 

No i mamy tam pasywne chłodzenie !!!

Jak dla mnie nie ma dyskusji.

Żegnajcie karty tgz. muzyczne. Żadna nie dogoni w/w hardwaru.

 

" ATI Radeon HD 5450 z pewnością docenią miłośnicy domowego oglądania filmów. Ta pasywnie chłodząca, ultra-cicha karta zapewnia bowiem wysoką jakość obrazu. Ponadto dzięki HDMI 1.3a, technologii Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio wzbogaca możliwości komputera o doświadczenie kina domowego. "

 

Mam jeszcze EMU 1820m. Więc wiem o czym piszę. DAC na karcie PC to już przeszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie jakieś dobre rozwiązanie. Wiesz, że o tym nie pomyślałem. Mam w kompie radka HD 5970, więc nie ma sensu ładować jakiś starych kart audio na PCI :) Teraz kwestia wzmaka z HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że nie wszyscy napędzają swoje kolumny amplitunerami KD, ja na przykład używam wzmacniacza zintegrowanego i na nic mi się nie zda to wyjście HDMI, amp KD co prawda posiadam również, ale używam go tylko i wyłącznie do oglądania filmów. Mógłbym połączyć wzmaka (wzmak zasilałby przednią parę kolumn) z ampem, ALE wtedy musiałbym mieć oba włączone, co razem z poborem prądu przez komputer dałoby zużywanie prądu mniej więcej na poziomie 2kw -> to jest jednak trochę za dużo jak na codzienną pracę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.