Jump to content
IGNORED

Obudowa - szpachla do drewna?


Eventor

Recommended Posts

Witajcie:) Piszę z nietypową sprawą, a mianowicie posiadam kolumnę w której dość mocno obity jest róg z tyłu po lewej stronie. Powstał w ten sposób ubytek drewna na rogu kolumny powierzchnia która się wytworzyła jest chropowata i nierówna. Jest to kolumna w okleinie machoń. Zastanawiałem się więc czy są może dostępne jakieś wypełniacze pod kolor abym mógł jakoś wymodelować ewentualnie wyszpachlować ten róg w kolumnie? Chodzi o walory estetyczne;]

Link to comment
Share on other sites

Każdy kolor można podebrać, tylko naprawdę nie wiem jak ty zamierzasz połączyć szpachlę z okleiną.

Z fornirem nie byłoby problemu, a jak z gumą nie mam pojęcia.

Zerwij tą okeinę wyszpachluj szpachlą samochodową i połóż fornir. Przy użyciu forniru modyfikowanego to koszt max 250 zł ( fornir 100, Henkel 30, lakier 35, szpachla 15, papiery ścierne, pędzel lub wałek - 40, a ile frajdy :)

Link to comment
Share on other sites

Aaa rozumiem;) czyli polegało by to na zerwaniu okleiny która jest teraz poprawieniu tego rogu i oklejeniu kolumny na nowo inną okleiną lub fornirem? A czy to czasem nie trzeba znać się trochę na stolarce itp rzeczach, mieć jakieś profesjonalne narzędzia do tego?

Link to comment
Share on other sites

Znać sięoczywiście trzeba, ale wiedza jest "ogólnodostępna" na necie.

Fornir modyfikowany kładzie się rewelacyjnie jakbyś oklejał np. tekturką :)

 

Co do zdzierania okleiny, prawdopodobnie będzie to ciężko szło - ja zaryzykowałbym połozenie forniru na klej typu MOMENT henkela bezpośrednio na istniejącej okleinie.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś próbowałem klieić fornir na starą okleinę i skończyło się to zrywaniem obydwu warstw, naprawdę lepiej poświęcić chwilę czasu na zerwanie okleiny i spokojnie poźniej przykleić fornir.

Nie bój sie fornirowania na np. Henkel (teraz chyba Patex, wszysto idzie szybciej niż oklejanie tapetą samoprzylepną.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.