Skocz do zawartości
IGNORED

Mini USB DAC z wysciem sluchawkowym


ChUmI

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie szukam klejów Loctite. Chodzi mi o kleje termoprzewodzące do radiatorów - np Loctite 384 lub 383. Nie wiecie może gdzie je kupic w małych opakowaniach??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je kiedys kupowalem we Farnellu i w HMC Electronics, ale to jest sklep w Stanach i nie wysylaja zagranice, tzn kiedys jak u nich bywalem to nie wysylali byc moze zmienili polityke firmy.

Te kleje sa dosc drogie ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - to czerwone to klej do SMD :) niestety zrobil sie blad na plytce, dokladnie na schemacie a potem na plytce :) wiecmusialm troche podfrezowac pady pod klawiszkami i pokynarowac wszystko troche :) a potem zeby zabezpieczyc i zeby ladnie wygladalo to zalalem wszystko klejem do SMD :) Taki klej jest bardzo funkcjonalny - mozna sobie niem latwo wypelniac ubytki a potem na chwile do piekarnika na 60 stopni i jest twardy jak skala :) Ogolnie to jeden z najmocniejszych klejow w ogole jakie mam - kleje nim sruby do obudowy, a raz przykleilem srobe na boczna scianke za sam lepek a potem zamontowalem na nia trafo 60VA - chyba juz od 5 lat tak trzyma :) kleje sa robione przez kilka firm, ten na DACu to jakis odpad Multicore dostalem bo przeszla data warznosci na linii produkcyjne SMD :) ale juz mi sie konczy :( mam jeszcze Electrolube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mam podobna konsystencje ale nie stosowalem go jeszcze tak dlugo wiec nic wiecej nie moge powiedziec - wyglada wlasciwie prawie identycznie :) mam moze bardziej czerwony odcien :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te czerwone kleje SMD podobno nadaja sie tez do przyklejania elementow do radiatorow bo przewodza cieplo ... hmmm... tego na 100% nie moge potwierzdzic ale szybciej bym takiemu zaufal niz kropelce :) a jezeli chodzi o kleje termoprzewodzace to ja mam bardzo dobre doswiadczenie z klejem Fischer'a WLK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest dosyc drogi :( ale tkie male opakowanie 5g starcza naprawde na dosyc sporo tranzystorow :) ja kleje tym tez rezystory mocy do radiatorow jak sobie buduje szcztuczne obciazenia :) albo sklejam elementy na plytce ktore wymagaja sprzezenia termicznego - sa na fotkach tak sklejone tranzystory w watku o moim wzmaku sluchawkowym z DS1802 - klej ma taki ladny niebieski kolor :) i jak sie go rozrabia na szkle to sprawia wrazenie jak by byl zrobinony z drobnego pylu metalicznego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do pomiarow to jeszcze musza poczekac ... narazie mierze StampAmpa :) jak skoncze oba kanaly i bedzie dopracowany to sie wezme za tego DACa - a to i tam wszystko musze robic jedynie w przerwach pomiedzy normalnymi projektami, bo z czegos przede wszystkim trzeba zyc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten klej Fischera jest naprawde dobry, przynajmniej mnie nigdy nie zawiodl :) jeszcze mi sie zadne gorace trany od radiatory nie odkleily :) Opatentowalem sobie taka procedure klejenia ze mieszam 1:10 z utwardzaczem tak jak pisze - sklejam i zostawiam na noc a na nastepny dzien wsadzam do piekarnika na 50-60 stopni na 2-3 godzinki zeby byc pewnym ze dobrze zwiazal. Kiedys wsadzalem zaraz po sklejeniu prosto do piekarnika na 80 stopni ale mi sie w kleju jakies babelki porobily :( chyba musi najpierw troche zwiazac :) Doskonale nadaje sie tez do klejenia normalnych malych tranow na plytce np. trany wzmacniaczy roznicowach zeby dac im dobre polaczenie termiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

zrobilem wlasnie kilka pomiarow jak wyglada zasilanie z tej przetwornicy i wyniki sa bardzo zadowalajace :) Na poczatek jak wyglada 5V bezposrednio z USB mierzone juz na kondensatorze 100µF :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz ... -75dB odniesione do 2Vrms :( jak sie podlaczy pod wejscie wzmacniycza to doskonale slychac co po USB biega :))) takim zasmieconym napieciem nie bardzo da sie zasilac porzadne audio ...

 

A teraz co dostajemy na wyjsciu przetwornicy i za prostym filtrem RC 10R/47µF - pomiar bezposrednio na nozkach zasilajacych opampa wyjsciowego - kolejno napiecie +10V i -10V:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3138-100009887 1268345694_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wyglada OK :) takie zasilanie stlumilo smieci o okolo 30dB !!! powiem ze sam jestem pod wrazeniem bo nie spodziewalem sie az takiej poprawy :) i nie wnosi nic od siebie :))) tak przynajmniej wyglada :) moge jedynie powiedziec - polecam wszystkim do przyszlych projektow audio pod USB :)

 

W rzeczywiscosci wyglada to tak ze jak nie ma muzyki w sluchawkach jest grobowa cisza :) i to na takiej glosnosci ze jak juz rusza muza to sluchawki odskakuja od uszu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

A czy ten DAC mialby zastosowanie przy podlaczeniu do wzmacniacza, znaczy laptop - mini DAC - wzmaczniacz?

 

Myslalem o czyms w tym stylu i nie koniecznie duzym koszcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.