Jump to content
IGNORED

Micro Seiki DD-22

Flaco

Recommended Posts

Witam

Szukałem informacji na temat tytułowego gramofonu, natomiast w internecie i na forum nie ma zbyt wiele.

Czy wiecie coś na temat tego urządzenia? Jakiej klasy jest to urządzenie.

Jak wygląda porównanie tego gramofonu do donon dp-37f?

Dzieki i pozdrawiam!!!!

Witam

Informacji nie mam za wiele, w czarnej płycie jestem nowy:) kupiłem go niedawno głównie "oczami" (wygląd ma dla mnie zabójczy i pasujący do reszty). Wydaje mi sie klasy polskich GSów ale DD, cięższy i w wykonaniu japońskim = talerz żadnych bić czy chwienia, kompletna statyka. Ramię S, precyzyjne, sztywne, pełen manual:) brak regulacji. U mnie gra z AT95E bardzo dobrze. Regulacja antyscatingu na sprężynce - bardzo skuteczna, gra pewnie. Z VTA poradziłem sobie obniżajac napęd o 5mm (podkładki pod śruby mocujace silnik z talerzem) i dokładając matę lekka 0,5mm oraz ciężką ok.4mm co z podkładkami pod wkładke dało poprawna wysokość.

Zasilanie wywaliłem poza pudło.

Z braku doświadczenia w gramo nie potrafię powiedzieć nic wiecej.

Mi się podoba:)

Guest vasa

(Konto usunięte)

JaroMi, 15 Lut 2010, 22:25

> w czarnej płycie jestem nowy:)

Jaki nowy, tunning i ustawienie pierwsza klasa, pozdrawiam.

Heh, nowy... no tak, miałem na myśli, że nie mam doświadczenia, nie za bardzo do czego mam porównać (Bernardy, Daniel, jakiś plastikowy kenwood i teraz ten DiDi) jako pierwszy gramofon bardziej serio - i już mocno wciaga.

A propos jeszcze Micro Seiki DD-22 - napęd jest elegancki, stabilny, przykładanie ucha czy stetoskopu nic nie wniosło i na płycie nic nie słychać (brumienia tarcia czy takichtam), ale model jest z 1976r, mój bodajże z '77 więc parę latek już ma, wymagał przeczyszczenia i przesmarowania a nie był to wysoki model. Raczej najniższy z DD więc wiele się nie spodziewałem. Solidny talerz, obudowa z MDF, dodatki plastikowe pokrętła metalowe.

Wkładka jest z tych podstawowych i nie wiem, czy pójście w coś droższego przyniesie satysfakcjonującą (do wydatków) zmianę.

Małżonce kupiłem (ze wskazania:) że click&play) Technicsa SL7. Po podobnych "dopracowaniach" (oklejenie talerza bo dźwięczał upiornie, wytłumieniu obudowy)... kupiłem drugiego:D dla siebie.

Czarna płyta wciaga...

Pozdrawiam

J

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.