Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do 8 tyś złotych polskich - proszę o pomoc !


woody75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

 

Noszę się z zamiarem sklecenia możliwie jak najlepszego zestawu stereo w cenie do 8 tyś. złotych polskich. Z racji, iż nie posiadam dostatecznie dużego doświadczenia w kompletowaniu sprzętu zwracam się z prośbą o pomoc szanownych forumowiczów.

Do tej pory byłem ( a w zasadzie jestem ) posiadaczem następującego zestawu:

- Wzmacniacz Cambridge Audio A 500

- Odtwarzacz CD Cambridge Audio D 500 SE

- Monitory Usher S-520

Szczerze mówiąc jestem średnio zadowolony z tego zestawu - tzn. gra to jako tako ale jednak to nie to co by mnie satysfakcjonowało ;)

 

A teraz do rzeczy :

 

Chce z tych 8 tys. "wydusić" jak najwięcej tak żeby uzyskać możliwie najdoskonalsze brzmienie. W związku z powyższym jestem w stanie zakupić dowolny rodzaj sprzętu - może być używany , może być leciwy, może być całkiem nowy , może być brzydki, może to być DIY ( pod warunkiem że ktoś skleci za mnie wzmacniacz lub przedwzmacniacz - kolumny mogę sklecić sam bo stolarka mi nie straszna ).

Reasumując NIE zależy mi na wyglądzie, bajerach itp. zależy mi na doskonałym brzmieniu, które powinno wypełnić szczelnie salon o powierzchni 35 m2.

 

Z racji iż jestem przekonany, że prawdziwą jakość można uzyskać z winyli zakupiłem już polecany przez znawców tematu gramofon Telefunken S500 w związku z powyższym proszę o rady wszelkie oraz na odpowiedz na poniższe zapytania:

 

1. Jaki do tego gramofonu dokupić przedwzmacniacz ?

2. Jakie kupić kolumny do 4000 zł - zastanawialem sie nad kolumnami Akustyka RD1 ( zestaw do samodzielnego montazu tylko nie wiem czy trzeba miec w zwiazku z tym wiedze z zakresu elektoniki czy też wystarczą: czas, zdolnosci manualne, i checi - te trzy ostatnie mam ;) )

3. Jaki polecacie wzmacniacz do 2000 zł , który napędził by skutecznie takie kolumny ( a może jakieś inne ) ?

 

Dodam jeszcze tylko że sprzęt ma grać w salonie który będzie miał około 35 m2 i zależy mi na odsłuchach muzyki rożnej ale głównie takiej jak: Ludovico Einaudi, Loreena McKennitt, Vollenweider, Jorane , muzyka filmowa , ale i taka która ma w sobie dużo rocka lub nawet cięższych brzmień ... ogólnie rzecz ujmując słucham prawie wszystkiego z tym , że coraz bardziej skłaniam się do muzyki instrumentalnej , filmowej z lekkim ukierunkowaniem na symfonie . Tak czy siak zależy mi na doskonałym brzmieniu, głębokim naturalnym niedudniącym basie i naturalnych nieszeleszczących i nie męczących uszu tonach wysokich. ;)

 

 

 

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z długością wpisu ale chciałem sprawę naświetlić jak najdokładniej - dodam, że sumienie przeszukiwałem forum i min. dzięki temu kupiłem gramofon więc nie idę na łatwiznę ;)

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za rady wszelkie !

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaw Ushery - to bardzo dobre monitory- za to dostaw do nich subwoofer aktywny.

Z uwagi na twoje preferencje bas z suba musi być wysokiej klasy, dokładny i punktowy a więc REL lub Velodyne.

Do 35 m2 najlepiej REL-T1 za 3.100 zl lub Velodyne CHT-12R za 2.600 zł.Ten pierwszy posiada obudowę z membrana bierną i głośnikiem 10 cali ten drugi to bass-reflex z głośnikiem 12 cali.

Najlepszym wyjściem byłoby zakupienie dwóch subwooferów - na lewy i prawy kanał oddzielnie ale jeden także powinien spełnić twoje oczekiwania.

Gdy to ustawisz i zestroisz , to zdziwisz się jaki efekt można osiągnąć tak niskim nakładem kosztów.

Myślę, będzie to brzmiało mniej więcej jak kolumny podłogowe za 10-20 tys. zł.

W dźwięku uzyskasz piękną podstawę basową a jednocześnie wysokie i średnie zabrzmią inaczej (czytaj : lepiej).

Co do wzmaka do do polecam lampę Yaqin MC-10L za ok. 2000 zł + drobne modyfikacje.Poczytaj o tym wzmaku na forum.

Przedwzmacniacz gramofonowy : może to być np. Cambridge Audio 640P - obsługuje wkładki MC i MM - cena ok. 400 zł.

Resztę przeznacz na dobre płyty oraz ciesz się muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Tak czytam i czytam Twój wpis i widzę dwa warianty:

1. Dopadła Cię audiophilia nervosa i na to nic nie poradzę.

2. Jeśli za 8kzł chcesz uzyskać dużą poprawę to sugeruję pożyczyć znacznie lepsze źródło, podłączyć i posłuchać. Może się okazać, że wzmak i kolumny są OK tylko nie mają czego wzmacniać.

 

Jeśli dojdziesz do wniosku, że nastąpiła duża poprawa to 8kzł wystarczy na dobrą wkładkę, pre i suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z bodzio17 zostaw kolumny dokup subwoofer maże być nawet SW103 Ushera to jest naprawdę zacny subwoofer. Miałem S520 zamieniłem na Dynaudio 52se teraz żałuję. Jeśli chodzi o resztę sprzętu próbuj szukać na angielskim E-bayu tam przynajmniej są uczciwi i jak jest w opisie to tak jest i rzeczywiście zacznij od źródła.

Pozdrawiam i życzę owocnych przemyśleń i rozważnych kroków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody !

Z uporem maniaka twierdzę , że powinieneś zacząć od dostawienia subwoofera.Dopiero po odsłuchu z subem postanowisz, , czy należy wymieniać inne elementy systemu. Obecnie w Twoich 35 m2 po prostu nie ma prawdziwego basu. Ushery po prostu nie są w stanie go wygenerować - są przystosowane do znacznie mniejszych pomieszczeń.

Twój odtwarzacz cd ma , według mnie, najmniejszy wpływ na postrzeganą jakość dźwięku.

Z całą pewnością już większą zmianę do Twojego systemu wniesie wymiana wzmacniacza. Jeżeli idziesz w kierunku winylu to naturalnym, wyborem będzie tu wzmak lampowy.Uzyskasz wtedy w brzmieniu więcej barw i ciepła.Jeżeli lubisz taki sposób prezentacji dźwięku, to polecam zakup lampy.

Ale najpierw musisz ożywić swój system basem - a więc subwoofer !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lampa byłby tutaj jak najbardziej na miejscu. Ja przesiadłem się na lampę i chyba musiałbym wydać dużo kasy żeby kupić podobnie brzmiący tranzystor do mojej PL ONE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady wszelakie!

 

Z tego co widzę jak na razie są dwie koncepcje:

1. Dokupić subwoofer aktywny lub dwa oraz kupić chińskiego lampowca - nie zmieniać źródła

2. Zostawić wszytko jak jest ale dokupić lepsze "źródło"

 

Mam w związku z tym następujące zapytania:

 

 

Do Bodzio17 -->

 

1. W jaki sposób można podłączyć do mojego Cambridge Audio A500 lub do chińskiego lampowca dwa monitory ( Usher S-520 ) oraz wspomniany subwoofer aktywny ?

2. Czy wymaga to większej gimnastyki czy tylko trzeba mieć odpowiednie okablowanie ?

3. W jaki sposób należy to wszytko "zestroić" ? Na czym owo "zestrajanie" ma polegać ?

Nie wiem czy rodzaj odtwarzacza CD ma znaczenie ( posiadałem 3 sztuki ) ale na 100% znaczenie będzie miało podłączenie gramofonu ;)

 

Do Vasa -->

 

1. Jakie "lepsze źródło" masz na myśli ?

2. Czy np. gramofon Telefunken S500 plus wkładka ( polecana przez forumowicza Ahaja ) DENON DL-103 może być uznane za "lepsze źródło" ?

3. Jaki proponował byś ewentualnie przedwzmacniacz do tego gramofonu powiedzmy maksymalnie do 1000 zł - może być DIY

 

Do Paweljazz -->

 

Co do uczciwości Anglików to stanowczo nie zgadzam się z przedmówcą - współpracowałem z wieloma anglikami na przestrzeni kilku lat i w ogromnej większości jest to naród niesamowicie wręcz zakłamany a na domiar złego wszystkich " nie-anglików " uważają za idiotów których należy okantować. Co oczywiście nie oznacza że wszyscy są tacy - polecam jednak daleko posuniętą ostrożność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Jeśli inni forumowicze mają jakieś inne pomysły, inne koncepcje zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji - rady wszelkie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do uczciwości Anglików to stanowczo nie zgadzam się z przedmówcą - współpracowałem z wieloma

>anglikami na przestrzeni kilku lat i w ogromnej większości jest to naród niesamowicie wręcz

>zakłamany a na domiar złego wszystkich " nie-anglików " uważają za idiotów których należy okantować.

>Co oczywiście nie oznacza że wszyscy są tacy - polecam jednak daleko posuniętą ostrożność.

 

 

Może tak:

jeśli chodzi o mój sprzęt który kupiłem na E-baju to kupował mi go zaprzyjaźniony Anglik później będąc przy okazji u UK ja go od niego odbierałem i szczerze mówiąc nigdy się nie zawiodłem.

Abo miałem po porostu szczęście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie "u" UK tylko "w" UK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody75 !

Polecam lekturę :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania odnośnie podłączenia suba..

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

woody75, 16 Lut 2010, 14:40

 

>Do Vasa -->

>

>1. Jakie "lepsze źródło" masz na myśli ?

>2. Czy np. gramofon Telefunken S500 plus wkładka ( polecana przez forumowicza Ahaja ) DENON DL-103

>może być uznane za "lepsze źródło" ?

>3. Jaki proponował byś ewentualnie przedwzmacniacz do tego gramofonu powiedzmy maksymalnie do 1000

>zł - może być DIY

 

ad1. Pożycz od kogoś najlepsze CD jakie tylko masz w zasięgu i posłuchaj. Dowiesz się na co naprawdę stać wzmak i kolumny. Czasem można się bardzo pozytywnie zdziwić. Nie wiem czy Twoje CD jest podatne na modyfikacje, mail z pytaniem do Neel'a nic nie kosztuje. Dobre Velodyne to w Twoim przypadku chyba dobry pomysł.

ad2. Telefunken + dobra wkładka + dobre pre może być uznane za "lepsze źródło" :)

Z pewnymi zastrzeżeniami. Czy Ahaja na pewno proponował DL103 do tego ramienia????

W oryginale jest miękki jak poducha Shure (cu ok 30) więc pakowanie do tego ramienia twardego jak resor od ciężarówki Denona wydaje się wątpliwe. Może wiesz jaka jest masa zastępcza ramienia? Jeśli nie to trzeba zważyć i wtedy dobrać wkładkę. Najlepszą na jaką możesz sobie pozwolić.

ad3. Nie znam seryjnego pre do 1kzł które można nazwać "lepszym źródłem" Świetną relację jakość/cena daje pre Ahaji. Proponuję najpierw dobrać wkładkę a potem pomyśleć nad pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ad3. Nie znam seryjnego pre do 1kzł które można nazwać "lepszym źródłem" Świetną relację jakość/cena

>daje pre Ahaji. Proponuję najpierw dobrać wkładkę a potem pomyśleć nad pre.

 

Dobrze prawi, jeśli chodzi o seryjne pre spróbuj pożyczyć gdzieś i odsłuchać CA640PP ja używam takiego od dwóch tygodni jest fajnie ale zdaję sobie sprawę że nie jest to szczyt marzeń w każdym razie pre Ahaji ni byłbym w stanie zmontować samemu dlatego dokonałem bezpiecznego wyboru w ciemno no i 640PP ma filtr subsoniczny.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki ! Dzięki wielkie za rady.

Widzę, że jeśli by to wszystko, co piszecie zebrać do kupy, to w moim przypadku najlepiej będzie:

 

1.Zmienić źródło na "lepsze" tj. --> Gramofon Telefunken S500 + dobra wkładka+ przedwzmacniacz Ahaji ( czy Ahaja takowy robi na zamówienie ? )

2. Nie wymieniać monitorów Usher S-520 tylko dokupić do nich subwoofer aktywny

3. Wymienić wzmacniacz Cambridge Audio A 500 na chińskiego lampowca - no chyba , że poprzednie zabiegi okażą się wystarczające.

W prawdzie są pewne rozbieżności w kwestii tego czy źródło ma znaczenie czy też nie ale ja jednak skłonie się do tezy, iż wszystko jest istotne zarówno źródło, wzmacniacz jak i głośniki :)

 

 

Do Vasa ----->

 

Co do wkładki Denon'a i wagi ramienia to Ahaja poleca pewne modyfikacje które można znaleźć tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozumie, że nikt już nie ma innego pomysłu i innej koncepcji na sklecenie zestawu o którym mowa w tym poście ? A może jeszcze jakieś inne odmienne spojrzenie na ten temat ktoś rzuci ?

Nadal zapraszam do dyskusji ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

woody75, 16 Lut 2010, 23:42

 

>Co do wkładki Denon'a i wagi ramienia to Ahaja poleca pewne modyfikacje

 

Zgadza się, poczytałem. Tylko że Ahaja jest starym wyjadaczem, wiedział co chce uzyskać i jak to zrobić. W Twoim przypadku (mniej doświadczony analogowiec) efektywniejsze będzie dobranie wkładki nie wymagającej dociążania ramienia.

Zakładając że podatność oryginalnej wkładki wynosi 30cu (instrukcja gramofonu) lub 22,5cu (vinylengine) to masa ramienia wynosi pewnie 7g (do zważenia, koniecznie)

Dla takiego ramienia potrzebna jest wkładka o podatności 14cu i więcej. Np Goldring 1042, Benz Micro Gold lub Silver, Ortofon Salsa albo coś z serii 2M Ortofona. Ceny wszystkich tych wkładek oscylują wokół 1000zł a gdybyś wybrał coś za 2kzł też nie pójdzie na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Tańsza metoda:

dociążenie headshella i przeciwwagi gumowymi oringami/simmeringami (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu je kupuję).

 

Droższa:

świetny headshell Nagaoki (w wątku o Telefunkenach) i do tego zrównoważenie przeciwwagi jak wyzej.

 

Efekty spektakularne ... za relatywnie małe pieniądze. Gotowy, nowy sprzęt z wszelakimi gwarancjami musi kosztować dobre kilka tysięcy złotych zeby się do takowego zestawienia zbliżyć.

 

>vasa

Jeśli wybiorę się na dalekie południe, być moze pomyślę o zabraniu swojego T s500 i porównamy go z ... sam wiesz czym :-).

 

K/ Don Kichot ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

ahaja, 17 Lut 2010, 11:43

 

Jak będziesz jechał to zabierz koniecznie :)

 

Nie neguję metody, bo i nie ma z czym dyskutować. Odpowiednio dociążone ramię będzie poprawnie współpracować z Denonem, sam próbowałem i wiem.

Tylko, że ja niespecjalnie lubię 103-kę, preferuję wkładki o dokładniejszym, bardziej szczegółowym dźwięku. Jeśli ktoś świadomie wybiera Denona to inna sytuacja niż kupowanie go ze względu na sławę i magię kultowej wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wszystkie sugestie !

 

Będę wdzięczny na kolejne podpowiedzi.

Powiedzmy, że mimo wszytko jestem zdeterminowany wymienić monitory Usher S-520 na jakieś konkretne podłogówki no powiedzmy za max 4500 zł z tym , że tak jak wspominałem wcześniej w grę wchodzą również jakieś konstrukcje DIY , gdyż stolarki się nie obawiam a elektroniki w kolumnie jest stosunkowo nie dużo ;) Do tego przydało by się zgrać jakiś używany wzmacniacz wysokiej klasy ( do max 2500 zł )lub wzmacniacz DIY ( również do max 2500 zł ) kupiony od kogoś kto zajmuję się sklecaniem takich sprzętów - nie czuję się na siłach aby zmontować własnymi rękami takowy wzmacniacz.

Przy okazji ...spotkałem się z opinią, iż chińskie lampowce są za słabe do dobrego wypełnienia dźwiękiem pomieszczenia o pow. 35 m2 - co Wy na to ?

Ogólnie rzecz ujmując stawiam na klasyczny układ stereo : gramofon --> przedwzmacniacz --> wzmacniacz --> dwie kolumny podłogowe i chcę zmontować możliwie najlepszy sprzęt w konkretnym budżecie. Mogę przy okazji zrezygnować z wygladu, z nowoczesnych firmowych konstrukcji na rzecz sprzętu leciwego używanego ( ale genialnego ) lub sprzetu sklecanego przez "domowych magików"

 

Dzięki z góry i z dołu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z subem bardzo dobry.Ostatnio podłączyliśmy u mnie w salonie 48 m totemy mite na średnie i wysokie a dół był z moich aktywnych Def.tech.38 cm Zagrało lepiej niż same defy.Co do źródła to jasne że wpływ duży ale wydaje się że cd za 2-3kzł nie wniesie znaczącej poprawy.Może lepiej coś do tuningu(marantz, harman?,a nawet technics).Wzmak na bank lampa dość mocna.Do 2 kzł może coś na El 34?.Pre phono tylko DIY ( za 1-1,5 kzł) powinno być dobrze.Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie woody75

 

>.... a jakby założyć ze nie mam tych Usherów , że nic a nic nie mam ??? :)

 

Widzę że masz zbędne te 8kzł, albo dopadła Cię nieodparta chęć wymiany sprzętu, jeśli już koniecznie musisz coś wymienić to niestety ratują cię tylko wycieczki do sklepów ze sprzętem, koniecznie musisz posłuchać i wyrobić sobie jakieś punkty odniesienia nawet jeśli wycieczki będą długie i nie zawsze kończące się powodzeniem. Czasem warto przejechać te kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów na odsłuchy niż za dwa tygodnie po kupnie sprzętu żałować. Pamiętaj o tym że każdy słuchacz ma inne gusta i inaczej odbiera pewne niuanse brzmieniowe i nie muszą się one pokrywać z Twoim gustem i Twoją opinią. Nawet testy w gazetach nie są przecież miarodajne w/g mnie pokazują one tylko ogólny zarys a tak naprawdę to Ty i Twoje ucho są sędziami którzy powinni wydać ostateczny osąd.

Pointa: słuchać, słuchać, słuchać nawet jeśli to zajmuje wiele czasu, wtedy poziom zadowolenia z wydanych pieniędzy dużo większy. Naprawdę niewielu jest ludzi którzy kupili sprzęt bazując tylko na radach i są w stu procentach zadowoleni z zakupów.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie ....

Dzięki za podpowiedzi wszelkie !

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to , że zdecyduję się na własnoręczne zmontowanie jakiś skrzynek i wiele wskazuje na to, że będą to konstrukcje McGywer'a - byłem ... słuchałem i jestem bardzo mile zaskoczony. Co do wzmacniacza to się jeszcze okaże ale powoli skłaniam się do chińskiego lampowca choć są tacy, co to tego rodzaju sprzęt stanowczo odradzają ;)

A tak przy okazji może jest gdzieś ktoś w woj. podkarpackim albo małopolskim kto ma u siebie sprzęt stworzony przez McGywer'a - np. jakieś zacne kolumienki ? No i czy w w/w województwach jest ktoś kto posiada wzmacniacz lampowy Yaqin MC 10 L .... chętnie posłuchał bym jak to wszytko gra ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.