Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe zasilanie DAC. Kilka wartości napięcia z zewnętrznych regulatorów.


barmanekm

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie Ty znajdziesz tam prady w.cz? Podaj jakis uklad pomiarowy zeby je zobaczyc.

 

Generalnie nie uwazam zeby tunuing zasilania byl jakis zbawienny. Na poczatku mozna wiele zrobic w samym ukladzie filtra wyjsciowego gdzie wyniki naprostrzych pomiarow dadza jakies zmiany. Zmiana zasilania czy wymiana samych kondensatorow na inne typy nie zmieni zadnego mierzalnego parametru. A ucho jest tak precyzyjnym narzedziem pomiarowym jak jezyk w okreslaniu napiecia.

 

Zeby cos tuningowac to trzeba miec narzedzie do pomiaru wynikow no chyba ze robimy to tylko dla satysfakcji.

 

Juz czytalem wypowiedz tuningowca ktory wstawil szybkie opampy ktore mu sie ewidentnie wzbudzaly (slyszalne trzaski) a na koniec dodal ze CD i tak gra lepiej niz na zwyklych opampach. Jak to sie nazywa tuning to mi rece opadaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilkakrotnie takie rozważania utknęły w takim punkcie i nic z tego nie wynikło :) Jeżeli ktoś o tym pisze lub to badał to powinny być jakieś materiały do poczytania i nie tylko. Najbardziej mnie interesuje wpływ tych zakłóceń na to co słyszymy, bo że jest szkodliwe to można się zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Irek2 - poczytaj trochę Walta Junga - jego podstawowej książki o op ampach - dokładnie opisuje co robi odsprzęganie (również w kontekście wcz). Wcz. jest wszędzie, w szczególności w źle skonstruowanych układach ... i tu też jest podstawowy problem dlaczego op ampy źle brzmią :). A tak dla zabawy - czy wcz typu modulacji częstotliwości zostanie usunięte przez NFB op ampa ?:) Dla ułatwienia a może utrudnienia powiem, że AM poddaje się NFB (tu też są problemy ale zasasdniczo tak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze wogule polecimy wszystkim zeby tylko czytali zamiast cos robili. Skoro te w.cz. to tylko problem jednego naukowca a nie istniejcy dla innych to po co o tym pisac?

 

Wzmacniacze klasy D maja ogromna nosna w.cz. ktora dostaje sie do samych kolumn czy komus ona przeszkadza i czy ktos ja uslyszal?

 

Moze zejdzmy na ziemie. To jest forum amatorow ktorzy maja problemy z podstawowymi ukladami elektronicznymi.

 

Jak ktos zajmuje sie technika w.cz to wszedzie ja widzi tak samo jak psychiatra moze kazdego wsadzic do swojego szpitala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.... no to poczytajmy takiego praktyka jak John Curl i jego badania nad wpływem tych nikłych zjawisk na ludzki słuch, to zaczyna sprawa inaczej wyglądać. Dla mnie najgorsze są przygłupie wpisy o voodoo z powodu zupełnego niezrozumienia tych zjawisk (z drugiej strony też są parodie, bo wychwala się pewne rzeczy jak np. podkładki pod kable również z powodu niezrozumienia podstaw, kable cyfrowe za straszne pieniądze nic nie wiedząc o dopasowaniu impedancji i twz. "odbitej", o odpowiednim ich "zaterminowaniu" itp.). Gdyby nie kilka lat doświadczeń, to może też bym myślał, że to tylko teoretyzowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dyskusję panowie, ja od nowego miesiąca zaczynam tunning. W sumie do tuningu skłonił mnie fakt, że wpadły mi w ręce oryginalne BB OPA627BP. Miałem walnąc jakiś dyskretny wtórnik ale postanowiłem pobawic się opampami. Póki co to zbieram niektóre części i przyrządy, inne zamówie po obliczeniach. Czytam też sporo materiałów z temtu op-ampów i EMC. Na szczęście jestem po elektrotechnice, więc nie jest to dla mnie czarna magia (miałem dużo zajęc z zakresu EMC, ale głównie w kontekscie energoelektroniki), nie mniej dużo rzeczy muszę się nauczyc. Po prostu lubię wiedziec co robię, a nie tylko powielac schematy.

 

U mnie na 1 ogień pójdzie rozdzielenie zasilania analogówki i cyfry. Zwłaszcza wymiana zasilania analogówki, bo są zasilanie poprzez konwertery IC, z +9V na +/- 12V.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie multimetru:

Co moglibyście polecic co spełnia takie wymagania. Jakie jeszcze dodatkowe funkcje są przydatne a ich nie wymieniłem.

- w miarę dokładne pomiary napięcia i prądu AC i DC.

- Pomiary R (1% lub mniej 0.5%)

- Pomiary C (5%)

- Ciągłośc obwodu

- True RMS

 

Wydaje się OK. Ale może można coś znaleźc taniej, co wystarczy (dla mnie) do tuningu DAC'ów i może coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wszyscy wiemy jak prowadzić mase i zasilanie, dużo się na ten temat naczytaliśmy, pooglądaliśmy wykresy itp. tylko jak przychodzi zaprojektować układ rzeczywisty to jakby zaczynają się schody idziemy na łatwiznę nawet aplikacja zwykłych trójkońcówkowych stabów jest zje.... , a przecież Jung pisał jak to zrobić i nawet wykresiki są jaka jest różnica w tak błachym temacie jak odpowiednie podłączenie nogi ADJ czy jak ją tam zwą.

Często widać jak masa prowadzona jest jak po sznurku od scalaka do scalaka więc teoria sobie, a praktyka sobie.

Przetworniki nazwijmy je z górniejszych półek różnią się przede wszystkim bardziej przemyślanym i rozbudowanym zasilaniem, wiadomo że sama aplikacja przetwornika jest żywcem wzięta z jego noty aplikacyjnej.

 

->barmanekm

Dzięki Waszym postom krystalizuje mi się mój plan działania:

1) Niezależne zasilania do "cyfrówki" i "analogówki". Warto to zrobić z różnych traf, czy wystarczy jedno trafo, z dwiema końcówkami.

 

Warto zrobić dwa trafa i nie bój się stosować filtrów sieciowych o odpowiednich parametrach, część cyfrowa poprzez trafo też sieje zakłóceniami na resztę toru audio, toroidy odpadają:-)

Zapoluj trochę na allegro pojawiają się czasem fajne trafka w niskiej cenie.

 

2) Różne podejścia do regulacji napięć.

- część cyfrowa: na wstępie dobry zasilacz z dobrym regulatorem, następnie można zostawić scalaki (ew. wymienic na wyzszej klasy, ale chyba nie ma sensu), za to dobrze odsprzężyć odpowiednio zbocznikowanymi kondensatorami. Dobierać kondy o wystarczającej pojemności aby była z nich pobierana cała potrzebna energia i bocznikować je odpowiednio, aby nie "zwalniały/muliły" (zakładam że chodzi o ESR i ELR elektrolitów, przy zbocznikowaniu odpowiednim kondem impuls będzie wstanie narastać odpowiednio szybko).

- część analogowa: warto zastosować dodatkowy regulator wyższej klasy (dyskretny)

3) Ważne jest prowadzenie masy. Z tym mogę mieć problem, jako, że płytka już jest jaka jest, jak ją dokładnie obejrzę, to może coś pokombinuje z poprowadzeniem masy przewodami (przerwę masę na płytce, jeżeli będzie taka możliwość)

 

Własnie o tym pisałem wcześniej cóż z tego, że zastosujesz lepsze stabilizatory itp jak linie zasilania i masy zachowają starą topologię i zbyt duże odległości stabilizator->układ zasilany.

 

4) Zegar - najlepiej całkowicie własne zasilanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zaloguj się na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa w przetworniku.... znam tylko jeden rodzaj poprawnej masy (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) + DYSCYPLINA w rozmieszczaniu części i cały czas patrzeć gdzie "wraca" prąd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z masą może byc problem (nie wiem jeszcze czy będzie) bo jest wylewana. Nie wiem tylko, czy jest cała połączona, czy jest jakoś podzielona. Jak będę miał multimetr to sprawdzę. Odległości od niektórych regulatorów są dosyc solidne. Z tym dam akurat jakoś radę powalczyc. Zamiast toroidów, polecano mi kiedyś (najlepiej stare polskia ale nie koniecznie) trafa kształtkowe. Mi akurat kształtkowe pasują ze także względów praktycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli trafa, to przy okazji proponuję, żeby uzwojenia były obok siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego, że w tym wątku wypowiadają się osoby z tak wielkim doświadczeniem jak teoretycznym tak i praktycznym. Przyłączę z nastepnym pytaniem.

 

Od dłóższego czasu chodzi mi po głowie pulepszenie CDX-993 Yamahy. Nie przystępuje do jakiejkolwiek wymiany kondensatorów czy czego innego bez dodania odziellnych zsiłaczy do DAC i może analogówki.

 

Pytanie1: Czy dawać dodatkowe trafo do zasilania silników (zwykle szczotkowe) czy raczej to nie będzie mieć dużego wpływu. Czy pod lutowanie jakiegoś konda foliowego 100n na wyprowadzenia z silnika jak to się robi w zabawkach dla dzieci coś zmieni czy nie?

Pytanie2

DAC YAC-514 jedno-bitowy. Ma oddzielne piny do zasilania cyfry i analogu. Mam dwa dodatkowych zasilacza przeznaczonych do tego: Super Reg od ALSWSR i shunt wg projektu Bodo_z.

Pytanie. Czy dawać dodatkowy zasilacz tylko do części analogowej DACa, czy do cyfry też?

Jakie macie doświadczenie z Super Reg? Czy różnica między AD797, a opa134 jest istotna na niekorzyść drugiego?

Czy w ogóle schunty są dobre do zasilania analogówki? Może lepiej zrobić Tedyy Reg? Jeżeli tak to gdzie można zdobyć te dziwne elementy d44h11 etc?

A może emiter flower ten z AYA DAC?

Ostatnio Vuy w wątku o DACu na AD1685 podał schemat zasilania analogowej części PCM1704 w ML. Na LT1027 i AD826/ Może taki zasilacz będzie najlepszy? Może wiecie gdzie można kupić LT1027?

Pytanie3

Czy pamięć w CD trzeba zasilać z dzielonego staba? Mówią, że bardzo sieje zakłóceniami wcz.

Dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielac masy oczywiscie mozna tylko potem pojawia sie problem w ktorym punkcie je podlaczyc i tu potrzebne bede eksperymenty. Czesto okazuje sie ze wspolna, duza wylana masa jest dobrym wyjsciem. Mase mozemy rozlewac jak leci albo jako mase statyczna czyli wylewke podlaczona z masa sygnalowa tylko w jednym punkcie. Wylewanie mas w moich projektach trwa nawet do jednego dnia!

 

Toroidy maja najmniejsze pole rozproszenia i pobieraja najmniej pradu jalowego. Jesli kogos te podstawowe zalety nie przekonuja to oczywiscie moze stosowac trafa EI i im podobne. W polsce od dawna nikt nie robi traf sredniej mocy (100-1kW) jako EI, toroidy sa po prostu tansze i lepsze. Niestety nie ma wersji o malych mocach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do multimetru to ostatnio sie rozgladalem i najtanszy z najlepszych to ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na allegro tez jest i o dziwo drozszy. Moge Ci kupic bo jestem z wawki, przy okazji sam go przetestuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wypowiada sie tu sporo osob posiadajacych duza wiedze w dziedzine zasilania, moze ktos usystematyzuje wiadomosci na temat tzw. Snubber'ow oraz spraw zwiazanych ze wszystkim co "przed mostkiem". Kiedy bocznikowac diody w mostku, kiedy dawac konda okrakiem na uzwojenia( wtorne, pierwotne). Mysle ze by sie takie cos przydalo zeby nie wrzucac wszystkiego "na malpe".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pytanie! Sam bym chcial sie dowiedziec po co ludzie daja 100nF na szybkich diodach prostownika? Zeby je zwolnic?

 

Kondensator na uzwojeniu pierwotnym akurat slychac bo tlumi on trzaski przy wylaczaniu. Nie zawsze one musze bez niego wystepowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć dają te 100 nF żeby złagodzić zakłócenia pojawiające się podczas stanu przełączania diod. ja używam odpowiednich diod i dalej w to nie wnikam. co innego kondensatory np. 100nF po mostku diodowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ponoć dają te 100 nF żeby złagodzić zakłócenia pojawiające się podczas stanu przełączania diod.

 

Dokladnie tak ale to sie daje kilkaset pF albo nF i czesto szeregowo z rezystorem. Sa tez specjalne diody z tzw lagodna charakterystyka przelaczania i wtedy nie potrzebuja tych kondensatorow. 100nF na diodzie powoduje to ze prze ten kondensator przeplywaja wszystkie smieci w.cz

 

100nF rownolegle do elektrolitow poprawiaja ich odpowiedz na impuls. Ale to ma tylko wtedy sens gdy te 100nF sa zaraz przy nozkach zasilanego ukladu, bo jak sa przy zasilaczu to wszystko psuje indukcyjnosc sciezek czy kabli polaczeniowych.

 

Latwo to sprawdzic podlaczajac wzmacniacz bez zadnych kondow w zasilaniu na plytce kablami do zasilacza, pewnie sie podwzbudzi wtedy dodanie jakichkolwiek kondensatorow na plytce wzmacniacza zlikwiduje problemy i tu mozna poprubowac jaka pojemnosc ratuje sytuacje i w ktorym miejscu ja umiescic. Poniewaz amatorzy nie maja o tym pojecia to nawalaja kondensatorow ile wlezie z nadzieja ze to wystarczy. Co coz mozna cos robic na pałe albo z glowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mostku diodowym te mniejsze kondensatory to jeszcze daje się właśnie z powodu filtrowania śmieci o wyższych częstotliwościach, bo elektrolity do tego nie nadają się ... ten ostatni to skomplikowany temat zahaczający już o zjawiska typu dlaczego należy wkładać kierunkowo wtyczkę sieciową, więc wyhamuję , bo i pełno "dziwaków" może się przypętać do tematu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze kłania się mikrowoltomierz selektywny i porządny analizator widma (bo te tańsze to nie nadają się). Ale odwrotne włączenie wtyczki to w większości przypadków wychodzi na słuch ;) A niech będzie, że wywołam diabła - ktoś wie o co chodzi z tą wtyczką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze kłania się mikrowoltomierz selektywny i porządny analizator widma (bo te tańsze to nie nadają się). Ale odwrotne włączenie wtyczki to w większości przypadków wychodzi na słuch ;) A niech będzie, że wywołam diabła - ktoś wie o co chodzi z tą wtyczką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore urzadzenia maja nawet wskaznik''dobrego'' wetkniecia wtyczki do gniazdka. Po prostu producent zalozyl ze na ktorejsc zyle ma byc Neutral i dodajac wskaznik wymusza na uzytkowniku odpowiednie wetkniecie wtyczki. Zauwaz ze wiele urzadzen energetycznych wymaga odpowiedniego podlaczenia do sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ja się pytam czy znacie mechanizm tego zjawiska. w pewnym poście na stereo Gregaudio opisał swoje doświadczenia ale niestety raczej nie znał mechanizmu i za mocno poleciał potem z bezpiecznikami i tajemnicami fabryk audio. cenne natomiast były jego spostrzeżenia odsłuchowe. zjawisko występuje i jest dość proste. no to kto w końcu powie i rozwiąże choć jeden z tematów "voodoo"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Rambo

w rotelkach 'niewłaściwa' polaryzacja w gnieździe, powoduje pojawienia się napięcia na obudowie (można wyczuć opuszkami palca lub zwykłą neonówką-wkrętakiem)!!!; sonicznie oczywiście słychać, ja tłumaczę to sobie pojawieniem się napięcia na masie IC ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej drążymy temat, na razie brak strzału w sedno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. może być tak, że jest izolowane urządzenie od sieci, nie czuć nic opuszkami palców a zjawisko wystąpi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo, 28 Lut 2010, 22:53

>"voodoo"?

 

;)

podpowiem kolegom...w zależności do którego końca pierwotnego podłączamy faze i neutralny i to który koniec uzwojenia jest bliżej rdzenia...powoduje pewną różnicę...

 

teraz to chyba już posypią się odpowiedzi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podpowiedź dobra ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez pierwotne na toroidzie jest nawijane jako jeden (nie pelny) obrot wiec poczatek i koniec sa symetrycznie oddalone od redzenia itp.

 

Wg mnie producent do jednej z zyl sieci podlaczyl (nie na krotko) mase sygnalowa urzadzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.