Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe zasilanie DAC. Kilka wartości napięcia z zewnętrznych regulatorów.


barmanekm

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie to mam multimetr... Ale takie dopasowywanie to raczej pod konkretne komponenty. No i skoro trzeba mieć dłuższy kabel (piszą o 5m) to pewnie mówią o tak małych różnicach, które pewnie ważne są dopiero w zastosowaniach profesjonalnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś w pokazanych pomiarach jak na "przenoszenie" wpływa niedopasowanie impedancyjne. potem różni "guru audio" wysuwają teorie o magicznych właściwościach kabla cyfrowego x lub y, powołując się na swój nadzwyczajny słuch a wytłumaczenie jest proste tylko "guru audio" zbyt mało wiedzący :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polozonym kawalku dowolnego metalu plyna prady w.cz! Jesli to Rambo jest dla Ciebie taki wielki problem dla degradacji dzwieku to ja bym Cie umowil z pewnym lekarzem specjalista :)

 

Juz slyszalem ze zasilanie to 60% sukcesu czyli mozna wziasc dowolny badziewny uklad i zasilic go z akumulatora i bedziemy mieli zasilanie wolne od zaklocen czyli super haj-end!

 

Jak na razie mimo tych super zalet akumulatorow zaden sprzet audiofilski nie jest z nich zasilany.

 

Ja nie wymagam Rambo od Ciebie zadnych pomiarow ale moge Ci podeslac dwa zasilacze do oceny a czy to zrobisz na ucho czy super sprzetem pomiarowych to juz Twoja sprawa. Pytanie tylko czy potrafisz okreslic ktory jest dobry a ktory zly?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek2 - tak, w topowym sprzęcie wykorzystuje się często akumulatory i za nimi zasilacze o ultraniskich zakłóceniach. Ty, jako spadkobierca Unitrowych rozwiązań widać pozostałeś w tamtych czasach i nie ochoczo Ci ruszyć trochę do przodu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo

Co do przepływajacych pomiedzy urządzeniami prądów wyrównawczych to popróbuj zasilania opartego o podwójne mostki, nie jest idalnie ale wyraźnie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest tak jak mówisz shark700. pierwszy raz natknąłem się na tę informację dawno temu od N. Passa na forum diy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze kolejne pytanie. Aktualnie projektuję płytkę do zasilania SuprTeddyReg i innych regulatorów w modyfikowany V-DAC'ów. Czy możecie napisać coś jaką topologie kondensatorów "wygładzających" polecacie?

 

CRC a może CRCRC lub RCRC w jednym z niby dobrych komercyjnych projektów trafiłem na

CLRC. Nie chodzi mi tutaj o wartości liczbowe, bo takie sam potrafię policzyć, ale o ogólne sugestie, co może mieć wplyw od strony dźwiękowej, bo może nie warto się w to bawić i zrobić po prostu CCC lub duże C.

 

Płytka, którą projektuje będzie dosyć uniwersalna, że będzie można uzyć R,L ale nie koniecznie. Intryguje mnie zwłasza ta indukcyjność (ma filtrować śmieci, bo tętnień 100Hz chyba nie stłumi, bo musiałaby być chyba duża). Słyszałem gdzieś, że to małych prądów nie ma sensu używać indukcyjności, tylko najlepsza jest kaskada RC...RC.

 

Jaka jest Wasza opinia w tym temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w topowym sprzęcie wykorzystuje się często akumulatory i za nimi zasilacze o

ultraniskich zakłóceniach.

 

Bylem na prawie wszystkich AS gdzie zjezdza sie sprzet najwyzszej klasy i jakos nigdzie zasilania akumulatorowego nie widzialem?

 

Chyba kolego Rambo bujasz w oblokach wiec zejdz na ziemie. Wiele teorii wypisuejsz a nic nie potrafisz zmierzyc ani udowodnic.

 

Zeby zaprojektowac dobry zasilacz to najpierw trzeba opracowac metode jego pomiarow a potem wyprobowac kilka metod poprawy jego parametrow dlatego nie ma uniwersalnych regol na projekt zasilacza czy filtrow, to trzeba po prostu sprawdzic praktycznie. Zbyt wielu ''konstruktorom'' wydaje sie ze wystarczy lyk teorii wystarczy do zaprojektowania dobrego ukladu za pierwszym razem.

 

A poki co zaden ze znalezionych zasilaczy na forum nie ma podanych podstawowych parametrow jak tlumienie tetnien zasilania czy szumow ale wszystkie sa haj-endowe bo cel przy ich budowie wlasnie taki byl. zalosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowodzi to Irku tylko twojej niewiedzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, dowodzi to tylko twojej niewiedzy. Kiedyś nawet pokazywałem Ci jak topowi konstruktorzy dbają o filtrację zasilania ale Ty nic o tym nie wiedziałeś i tylko potrafiłeś to bagatelizować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie panowie, ale czy mógłbym prosić o zerknięcie na moją płytke do prostownika symetrycznego w temacie 61433. Będę wdzięczny za uwagi. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy pomogą w pewnej kwestii zasilania DACa na PCM56 z tego wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chciałbym Was prosić o zaproponowanie dobrych, nieskomplikowanych stabilizatorów do części cyfrowej, czyli DIR (3.3V), DF1704 (5V), część cyfrowa PCM56 (+/-5V) oraz analogu tych przetworników. Co sprawdziłoby się w tym przypadku najlepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja do części analogowej wstawiam regulatory SuperTeddyReg, natomiast w części cyfrowej pozostawiam scalaki (np. LM317 i jeszcze inne), ale być może dodam do nich "boostera" wg Teddyego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że zasady dla różnych DAC'ów będą podobne. Łącznie z odsprzęganiem. Ale mogę się mylić, więc doświadczeni koledzy, pewnie mnie poprawią w takim wypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek. Właśnie szukam rozwiązań zasilaczy do poszczególnych modułów Sony CDP-222ESD. Najpierw mam zamiar zrobić zasilacze do dwóch najmniej wymagających modułów: Spindle Motor Driver i Linear Motor Driver+Focus/Tracking Gain+Sled Servo. Potem do: System Control (MSM6404), RF Signal Processor (CXA1081), Digital Signal Processor (CXD1125)+16k SRAM, Clock (Jocko Clocko)i EIAJ/I2S Converter+I2S Driver (DS26LS31)+SPDIF Driver (DS26LS31). W związku z czym mam pytanie: czy do pierwszych dwóch "silnikowych" driverów warto robić coś bardziej wyszukanego czy dać zwykły LM78xx? Pierwotnie myślałem o Super Symmetric Power Supply z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale po przeczytaniu wypowiedzi irek2 o prowadzeniu odrębnych mas zasilania i sygnałowej (o czym wcześniej gdzieś czytałem), straciłem zaufanie do tego układu Super Symetric PS. Na pewno będę mocno zastanawiał się nad TeddyReg do RF/Digital Signal Processoer, Clocka i Driverów wyjściowych, ale póki co muszę rozwiązać zasilanie silników. Dodam, że każdy z w/w modułów będzie miał własne trafo. Chetnie skorzystam z jakichkolwiek sugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zasilaniu układów cyfrowych +5V z takiego stabilizatora:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zastanawiam się, czy może nie zastąpić standardowych 78xx/79xx w układzie irka2 nfsuply2 tym właśnie układem. Taka mała hybryda dwóch dobrych układów (zakładam, że ta aplikacja Maxima spełni oczekiwania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JKoch,

>Właśnie szukam rozwiązań zasilaczy do poszczególnych modułów Sony CDP-222ESD.

>Chetnie skorzystam z jakichkolwiek sugestii.

 

Zrób zasilanie tylko do tych sekcji, gdzie stwierdzisz poprawę. Jeśli nie ma poprawy - z tego samego zasilacza możesz zasilić kolejne sekcje nie rozbudowując go. Ogranicz też liczbę transformatorów.

Może wystarczy jeden zasilacz dla cyfrówki z odpowiednio separowanymi rezystorami obwodami?

Pamięć RAM strasznie sieje, warto tam podać napięcie przez rezystor 1-2.2 ohm i dać za nim kondensator 680-100uF low ESR. Panasonic FM są tu bardzo dobre.

 

Są inne aspekty na które trzeba zwrócić uwagę, a więc zegar, kondensatory, filtr doelnoprzepustwowy na wyjściu. Wpływ zasilania może być w niektórych miejscach przeceniany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molibden:

Dziękuje za cenne uwagi. Nie dodałem, że cały CD będzie w innej, nowej, specjalnie zaprojektowanej obudowie (m.in. zmodyfikowany napęd CD), a zasilacze (przynajmniej niektóre) w innej, osobnej połaczonej przez wielostykowe złącza. A zatem nie będę cierpiał na brak miejsca, siejący duży oryginalny trafo, itp. Idea jest generalnie taka w kwestii zasilania: oddzielić część "silnikową" (drivery) od cyfrowej "sygnałowej" (laser i obróbka sygnału digital) i cyfrowej "servo" (microprocesor i display). Zależy mi na maksymalnym wyśrubowaniu niemal wszystkiego, co możliwe z tej konstrukcji. Stąd też moja sugestia o zastąpieniu 78xx/79xx w układzie irka2 układem stabilizatora z noty aplikacyjnej Maxim'a, aby zasilać takimi kilkoma "hybrydami" RF/Digital Signal Processoer, Clock i Drivery wyjściowe. Mam nadzieję, że dałoby to dobre rezultaty. Alternatywą jest Super Teddy Reg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Też zwróciłem uwagę na Nfsuply2 irka. Bardzo ciekawy pomysł z właściwie odseparowaniem zasilacza od transformatora. Może nie tyle odseparowaniem, co odizolowaniem rezystancją zatkanego tranzystora.

 

Wydaje mni się (ale nie muszę mieć racji) że jest nie do końca idealny. Po pierwsze dwie zenerki w dwóch "połówkach" prostownika, co może wpłynąć na różnice napięć między obiema połówkami, co w skrajnym przypadku może doprowadzić do tego, że wyjściowy kondensator ładowany będzie jednopołówkowo. Druga sprawa to znów nie jestem pewny, ale zakłócenie z sieci nie musi wystąpić tylko w okresach szczytu amplitudy, a tylko wówczas wyjście zasilacza jest odizolowane od trafa.

 

Przerobiłem nieco ten układ robiąc podwójne kluczowanie. Ładuję pierwszy kondensator dwupołówkowo, potem krzyżowo (również synchronicznie) kluczujące tranzystory przeładowują następne pojemności w ten sposób, że wyjście zasilacza cały czas jest odizolowane od trafa. Ponad to do prestabilizacji zamiast dwóch zenerek wstawiłem po małym 100mA 78xx i 79xx.Mniej więcej jak na schemacie niżej.

Mam już pcb pod ten układ ale brak tranzystorów i czasu na polutowanie, więc jeszcze nie przetestowałem.

Jak ktoś ma ciekawe uwagi do takiego rozwiązania będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie,

 

Pierwszy etap upgrade'u już za mną. Część analogowa zasilana jest +/- 17V z SuperTeddyRegów, na komponentach zasugerowanych przez Teddy'ego. Te są zasilane z trafa audio, poprzez symetryczne prostowniki z podwójnym mostkiem, z kondami w układzie C-R-C-R-C, łacznie (3x2200uF Panasonic FC na gałąź) + polipropylen 0.47uF, narazie bez snubberów (ale mam miejsce). Zasilanie analogówki, póki co jest całkiem niezależne.

 

Różnica jest olbrzymia. Przy okazji wymieniłem OPAmpy, po różnych eksperymentach grają 2xOPA1612 + LME49860. Narazie wszystko to ledwo mi się trzyma, ale jak popracuje nad zasilaniem odbiorników, DAC'a i niezależnym zegarem (pewnie Elso Kwak), to polutuje to na poważnie i dam w jakąś obudowę.

 

Póki co dziękuję za porady, jeszcze i tak nie wszystko zrobiłem (lepsze odsprzęganie etc.) a już różnica jest większa niż się spodziewałem.

 

Pozdr.

 

Po zakończeniu upgrade'u zasilania, będzie wymiana stopnia analogowego na dyskretny. Miałem dać pierwotnie trafa, ale trafa pójdą do robionego od podstaw DAC'a (cyfrówka będzie na żywca ściągnięta z tego V-DAC'a co mam, ale x 2 i z lepszymi odbiornikami i zasilaniem, a na wyjściu trafa i bufor)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wydaje mni się (ale nie muszę mieć racji) że jest nie do końca idealny. Po pierwsze dwie zenerki w >dwóch "połówkach" prostownika, co może wpłynąć na różnice napięć między obiema połówkami, co w >skrajnym przypadku może doprowadzić do tego, że wyjściowy kondensator ładowany będzie >jednopołówkowo. Druga sprawa to znów nie jestem pewny, ale zakłócenie z sieci nie musi wystąpić >tylko .w okresach szczytu amplitudy, a tylko wówczas wyjście zasilacza jest odizolowane od trafa.

 

W najnowszej wersji jest jedna zenerka podlaczona diodami do baz obu tranzystorow kluczujacych. Z dwoma zenerkami na wyjsciu byla niewielka fala prostokatna o amplitudzie rownej rozbierznosci napiec zenerek.

 

Jesli zaklocenia sieciowe wystapia przy przejsciu przez zero czyli w okolicy wyzwalania kluczy to moga byc one nawet zwmocnione! Niestety nie mam sprzetu zeby to sprawdzic a wielcy z tego forum zajmuja sie zasilaniem tylko teoretycznie i nie reaguja na moje prosby wyslania ukladu na testy.

 

Uklad jest prosty i latwo go zrobic a wystarczy podlaczyc oscyloskop zeby zobaczyc co sie dzieje na wyjsciu a jest kilka istotniejszych rzeczy do analizy i poprawy. No i proba wykonania ukladu duzej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Uklad jest prosty i latwo go zrobic a wystarczy podlaczyc oscyloskop zeby zobaczyc co sie dzieje na

>wyjsciu a jest kilka istotniejszych rzeczy do analizy i poprawy. No i proba wykonania ukladu duzej

>mocy.

 

Wypadałoby go poskładać, podłączyć pod niego np DAC'a i sprawdzić na zasilaniu bez filtra sieciowego co dzieje się gdy np. załącza się lodówka. Pewnie tak zrobię.

 

Masz gdzieś IREK gotowe PCB do tej ostatniej wersji, bo nie bardzo mam czas na eagle? (chodzi oczywiście o projekt do trawienia)

 

Zwiększenie wydajności wydaje się proste. Większe napięcie z trafa, tak aby kondensator łądowany był jak najdłuższą częścią okresu, mocny tranzystor lub bateria, tylko po co? Taki układ ma sens dla odbiornika małoprądowego, dla końcówki mocy już nie bardzo ze względu na sprawność.

 

Tak się zastanawiam ile prawdy jest w piewnych opowieściach o tym jaki wpływ ma ten czy inny typ stabilizatora i kto z tych piewnych opowiadaczy byłby w stanie w ślepym teście poznać który zasilacz aktualnie gra. Ja nie :)No ale mam już trochę lat i słuch nie ten. Jedyne co słyszę to czy układ brumi czy nie. Mało kto natomiast zajmuje się szumem, co dużo łatwiej pomierzyć i co jest zjawiskiem oczywistym, a co w DAC'u nie ma nic wspólnego z zasilaniem, ma natomiast z I/V i LPF. Proponuję testy które sam robiłem. Zapuszczamy dac'a na odtwarzaczu na pauzie, rozkręcamy końcówkę na max i słuchamy. Oczywiście musi to być DAC bez sprytnej sztuczki mute przy wszystkich szesnastu bitach zerowych. Wiadomo, że nikt szumu przy odtwarzanej muzyce nie usłyszy, nie byłbym jednak pewny jaki wpływ ma ten szum na muzykę, którą uzłyszmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie projektuje nowa plytka a zmiany dokonalem na starej. Poniewaz nie bardzo mam dostep do specjalistycznego sprzetu pomiarowego wiec testy beda polegaly wlasnie na ''wlaczaniu'' lodowki. I porownaniu ukladu z klasycznym zasilaczem.

 

Zasilacz wiekszej mocy nie jest taki prosty bo w obecnym na wyjsciu jest filtr RC a w zasilaczu mocy nie moze go byc. Uklad na wyjsciu generuje pewien ''dziwny'' przebieg wynikajacy z przelaczania tranzystorow czyli uklad sam z siebie w pewnym stopniu sieje.

 

Obecnie uzywam go do superniskoszumnego wzmacniacza pomiarowego w mierniku szumow, wzmocnienie 100.000razy, wyliczone szumy wejscia ok 2nV/pierwiastek z hz. Dzieki temu miernikowi moge mierzyc szymy wyjscia CD. Moj standardowy CD sony ma na wyjsciu S/N na poziomie 124dB co jest podejzanie duza wartoscia. Wiec wydaje mi sie ze podczas pauzy wyjscie jest mutowane wiec musze teraz nagrac ''cyfrowa cisze''. Miernik ma wyjscie monitor z wyjsciem sluchawkowym wiec slysze wszystko, czyli brum i cwierkanie cyfrowki a nawet pukanie w kable ekranowane. Jak do wejscia podlacze kabel ekranowany z petelka o srednicy 1cm to moge nia wykrywac pola magnetyczne trafa z kilku-kilkunastu cm. Z prawdziwa cewka pewnie z kilometra :)

Samo ustawienie trafa zasilajacego w tym urzadzeniu zajelo mi sporo czasu bo sie okazalo ze tylko pozycja na boku pod katem ok 50stopni daje minimalny brum.

 

Jak na razie nie widzialem zadnej konstrukcj w ktorej ktokolwiek ''szukalby'' najlepszego miejsca dla trafa. Ja zawsze jej szukam w kazdym konstruowanym urzadzeniu. Wszyscy mocuja je gdzie im wygodnie i kupuja ''wersje audio'' myslac ze to wystarczy. To typowy wiejski tuning bez zielonego pojecia o zagadnieniu. Jeszcze nie widzialem zeby ktokolwiek w diy mierzyl podstawowe parametry jak S/N. Jedyny test to ucho w glosniku i uslyszenie czy brumi i szumi. Moje urzadzenia od dawna nie brumia wkladajac ucho w glosnik dlatego potrzebowalem wzmacniacza pomiarowego zeby wykryc nawet minimalny brum i moc go zmniejszyc za pomoca znalezienia najlepszego polaczenia mas. Po calym dniu roznych testow polaczan mas moge stwierdzic ze zrobilem wszystko co sie dalo w tym temacie. Inni zadawalaja sie byle jakim podlaczeniem byle dzialalo a ze troche brumi to co to komu szkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.