Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokotonówka do 18W8545


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Przypadkiem udało mi się na niemieckim Ebay'u kupić dwie sztuki 18W8545 w atrakcyjnej cenie.

Teraz muszę kupić do tego jakieś wysokotonowe. Ponieważ cena jaką zapłaciłem za 18W8545 nie była wygórowane (146 Euro za parę)to za wysokotonówki też nie chcę wydać majątku.

Kiedyś już raz robiłem kolumny na tych głośnikach i byłem dosyć zadowolony. Wtedy łączyłem je z SS D2905/9500. Brzmiało to bardzo naturalnie, spójnie jak szerokopasmówka ale też trochę pozbawione zróżnicowanie barwy wysokich tonów.

Najpierw myślałem o Vifie XT25 albo o XT19. Pierwszy znam i muszę powiedzieć że w połączeniu z Peerlessem HDS180EXC sprawuje się bardzo dobrze a na pewno bardziej mi się podoba niż stary poczciwy D2905/9500 Scan Speaka. Jednak po zastanowieniu się doszedłem do wniosku że spróbował bym jednak czegoś innego. Cały czas wszędzie wsadzać ten sam głośnik to trochę nudne a poza tym ma on też swoje wady. Wprawdzie za tą cenę całkowicie pomijalne ale być może jest coś co sprawdzi się lepiej z tym Scan Speakem.

Poza tym czytałem gdzieś że od czasu jak zaczęli robić go w Chinach jakość spadła. Ja osobiście miałem parkę z Vify i parkę z Peerleesa i różnicy w dźwięku nie zauważyłem.

Na Zaph Audio znalazłem głośniki firmy SB Acoustics SB29RDC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już kiedyś zasugerowałem się pomiarami na Zapch Audio i zdarzyło mi się kupić kichę.

Raz naciąłem się na DX25 Vify a innym razem na K1 z Hi-Vi z którego została mi jeszcze parka.

Dlatego teraz nie chcę kupować w ciemno.

Mam pytanie. Czy ktoś miał już styczność z tym głośnikiem SB Acoustics i jak ma się on do Vify 25XT?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parametry i konstrukcja podobna.

Mam też możliwość kupienia głośników Expolinear w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słyszałem je kiedyś w połączeniu z 15W/8530K00.

Nie jestem pewny czy ta wstęgo sprawdzi się z tą węglówką Scan Speaka. Dosyć odmienny charakter brzmienia. Zastanawiałem się tez nad D3004/6600. Ewentualnie może udało by mi się kupić w miarę tanio.

Osobiście go nie słyszałem ale znalazłem dużo dobrego w necie na jego temat.

Może ktoś z was słyszał wyżej wymienione głośniki i ewentualnie mógł by je porównać.

Może jakieś małe zestawienie zalet i wad w bezpośrednim porównaniu.

A może macie jakieś inne propozycje w cenie do 150 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja miał teraz wybierać sobie jakąś dobrą wysokotonówkę to wziąłbym albo morela mdt33 (teraz się nazywa chyba et338), albo Etona 26 HD 1, ewentualnie spróbowałbym jakiejś wstęgi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie polecam D2905/9900 od pewnego czasu mam mozliwosc sluchania takiego duetu i powiem ze tak barwnej i poukladanej przestrzeni chyba nie slyszalem, tyle ze ten revelator wymaga bardzo dobrych elementow zwrotnicy jak rowniez kabli miedzy zwrotnica a glosnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Gdybym ja miał teraz wybierać sobie jakąś dobrą wysokotonówkę to wziąłbym albo morela mdt33 (teraz

>się nazywa chyba et338), albo Etona 26 HD 1, ewentualnie spróbowałbym jakiejś wstęgi :)

 

Trochę drogo. Optymalna cena była by w granicach 150 Euro. Czyli tle ile wydałem na nisko-średniotonowe.

Co do wstęgi to tak prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia co jest dobre a dosyć już mam metody prób i błędów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ja osobiscie polecam D2905/9900 od pewnego czasu mam mozliwosc sluchania takiego duetu i powiem ze

>tak barwnej i poukladanej przestrzeni chyba nie slyszalem, tyle ze ten revelator wymaga bardzo

>dobrych elementow zwrotnicy jak rowniez kabli miedzy zwrotnica a glosnikiem.

 

 

Do starego rewelatora nie jestem do końca przekonany. Słuchałem wersji D2905/9700 czyli 9900 z innym frontem. Być może faktycznie chodziło o resztę sprzętu. Był trochę suchy. Być może jeszcze nie całkiem dotarty Jednak po tym co słyszałem chyba bym się nie zdecydował na zakup. Po prostu nie trafia w mój gust. Poza tym trochę za drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może słyszał ktoś tego SB acoustics. Podobno robią go kolesie którzy projektowali głośniki dla Scan Speaka i po przejęciu Scan Speaka przez Tymphany założyli SB acoustics.

Muszę powiedzieć że dźwięk Vify XT25 bardzo mi leży. Trochę przeszkadza mi w nim jego charakterystyczne brzmienie aczkolwiek jego zalety są na tyle duże że jakoś z tym żyję.

Podobno ten SB29RDC ma bardzo podobne parametry do Vify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA,

D2905/9700 to jednak inny głosnik niż 9900 . Miałem obydwa i 9900 jest o klase lepszy - łagodny jak 9300 a detaliczny jak 9700 .SB acoustics to chińska Vifa . Nie jest zła i nawet Audio Physic z nich korzysta ale to nie hi end . Seria XT to moje ulubione głosniki Vify . XT 25 jest fajny ale trzeba go ciąć przy 3kHz inaczej bywa suchy i agresywny natomiast 8545 scana powinien miec niższa cz. podziału - 2-2,5kHz . jesli zalezy ci na łagodnej prezentacji to Usher lub Morel a jesli wolisz detale i szybkosc to Seas'y . Ja miałem monitor z 8545 i na początku grał ze scan speakiem 9300 a potem Usherem 9950 . Scan podobał mi siebardziej bo był wyjątkowo muzykalny i spokojny a przy tym bardzo dżwięczny tak od 2kHz do 8kHz ale troche brak najwyższej góry .Usher troche jak 9700 ale łagodniej i nizej mozna ,,ciąć" bo 9700 przy 2kHz był agresywny .

PS

Najlepsza Vifa to XT19 - naprawde zaskakująca . No ale od 3kHz w górę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-100001997 1266420644_thumb.jpg

post-3970-100001998 1266420644_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl o usher 9950, albo seas 27tdfc, a moze seas DXT ;p (jego narazie tylko na zdjęciach widziałem ;p) ..ale Mark K bardzo dobrze się o nim wypowiada...

 

stosując Seaski masz baaardzo szerokie możliwosci podziału można kombinować do woli ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp

Widziałem twoje kolumny już wcześniej w internecie. Moje były bardzo podobne. Jeżeli chodzi o XT25 to ja dzieliłem go z HDS180exc około 2 kHz i muszę powiedzieć że brzmi dobrze. Żadnej agresywności ani suchości. Piękne rozciągnięcie sceny w głąb, naprawdę ładna barwa talerzy i naturalny wokal. Jedyne co mi w tym zestawieniu przeszkadza to charakterystyczne wysokie tony. XT jest po prostu charakterystyczny. Tak samo miałem z Expolinearami. Wprawdzie wszystko było piękne ale od razu było słychać że wstęgi.

To trzeba lubieć.

Coraz badziej ciekawi mnie ta Vifa XT19. Skoro jest lepsza od XT25 to musi być naprawdę dobra. Głośno nie słucham to może da się ją podzielić około 2,5 kHz. O ile dobrze wiem to XT19 ma trochę większe wychylenie liniowe niż XT25.

Myślałem też o Seas'ie ale nigdy żadnego nie słuchałem a nie chcę kupować w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27tdfc jest delikatniejszy niz xt25 ...miałem XT25 z ca18rnx oraz z tonsilem 15/40/5...

 

a teraz mam ER18rnx + 27tdfc i jeżeli o mnie chodzi to uważam że 27tdfc jest "lepsza" od xt25, przyjemniej się seasa słucha,

 

poza tym przejrzyj opinie uznanych konstruktorów 27tbfc/g oraz 27tdfc uważają za najlepsze w tej cenie, od siebie powiem Ci ze na pewno na tych seasach się nie zawiedziesz ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to ja sie podepnę pod temat jeśli można-Seas 27TDFC vs Morel MDT33 ...bo mam dylemat czy podmieniać czy nie-Morela nie słyszałem niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morela et338 (mdt 33) słuchałem na audioshow ale niestety nie zwróciłem na niego szczególniej uwagi i nie pamiętam za dobrze jak gra :/ Sam z chęcią bym go wypróbował. Ludzie mówią że to już hi-end, jedno jest pewne- jest delikatniejszy od 27tbfcg, które teraz mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ET338 nie jest lepszy od 27TDFC to ja wymiękam. Cena 300 DOLCÓW za Morela w stosunku do 150 ZŁ za 27TDFC mówi samo za siebie.

 

Mnie osobiście też bardzo zaciekawił ten morel. Z tego co mi się udało wyczytać to można go traktować jako taki nowy Dynaudio Esotec/Esotar, ale czy to prawda...

Tyle, że cena trochę jak dla mnie zaporowa i nie wiem czy warty jest tej ceny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -> tutaj trochę na temat porównania HDS z 27TDFC. O dziwo 27TDFC odbierany za bardziej neutralny w przekazie i ogólnie "lepszy", cena też na korzyść seas'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem podobny temat tuta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak znajdę chwile to go uzupełnię trochę bo zmieniłem objętość BR itd...

Słuchałem SS 9500 , 9700 i 27TBFC/G bardziej mi się podobał.

Zwłaszcza w rozbrajająco niskiej cenie ;)

Scan Speak D3004-660000 jest od niego lepszy ale nie aż tak jak wynika to z różnicy w cenie.

Moreli nie słyszałem.

Usher 9950 jest takim łagodnym głośnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nonameplum, 18 Lut 2010, 01:32

 

>Jeśli ET338 nie jest lepszy od 27TDFC to ja wymiękam.

 

 

powiem Ci szczerze ze Cie nie rozumiem ....w dzisiejszym swiecie cena nie jest wyznacznikiem jakosci ! ....a przykladow w roznych branzach mozna mnozyc

 

to ze dany produkt jest jakos tam wycieniony wcale nie oznacza ...ze taka jest jego wartośc ;p ...

 

jak pisałem od poczatku ...na tych seaskach sie nie zawiedziesz... i nie jest to tylko moja opinia ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie zwróciłem uwagi, że to za parę. Co i tak nie zmienia faktu, że morel jest zdecydowanie droższy.

 

Dlatego też właśnie niejako "wymiękam", bo kupując głośnik nie byle jakiej marki za x razy więcej pieniędzy, oczekuję lepszego brzmienia, co jest chyba normalne :). Tyle, że audio jest o tyle ciekawą dziedziną, że ludzi można oczarować od strony marketingowej wciskając za przeproszeniem gówno zawinięte w sreberko :).

 

Tylko, że chyba Bawołek nie słyszałeś, czy też nie porównywałeś tego Morela z Seasaem, także to tylko puste słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości zamieniłem w moich kolumnach hds180exc na 18w8545. Pierwszy wniosek zaraz po włączeniu to że bez przeróbki zwrotnicy się nie obejdzie. Faktycznie w takim zestawieniu wysokie tony z XT25 wydają mi się trochę szorstkie. Ten scan speak gra o wiele bardziej średicą niż HDS i wokale brzmią bardziej bezpośednio. Dźwięk zrobił się trochę za jasny. Ale czego ja się spodziewałem porównując dzieło przypadku z dopieszczoną kolumną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nonameplum

Porównanie masz w linku który podałem wyżej.

Seas jest lepszy , a USHER ładniej wykonany :)

Dołek na charakterystyce Ushera niestety słychać.

Seas jest bardziej liniowy i ma więcej detali.

6600 jest wyraźnie lepszy od nich no ale jest DUUUZO droższy - a rozpraszanie na " boki " ma rewelacyjne.

Nie trzeba szukać punktu odsłuch co do centymetra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że dalej daleki jestem od jakiejkolwiek decyzji. Osiołkowi w żłoby dano.

To może z innej beczki.

Którego z Seasów byście preferowali 27tbfc/g czy 27tdfc?

Który wam się bardziej podoba?

Nie słuchałem w życiu żadnego Sasa i nie wiem czego się spodziewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.