Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokotonówka do 18W8545


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki kupiłem.

Zdecydowałem się na Seasa 27TBFCG.

Kupiłem je tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nigdy nie robiłem kolumn z aluminiowymi kopułkami i ten głośnik jest chyba najlepszy w tej klasie cenowej i na tyle tani że można zaryzykować w ciemno.

Do tego zamówiłem dwie membrany bierne Daytona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za dwie membrany i dwa Sasy z wysyłką zapłaciłem 114,45 Euro.

Dzięki za pomoc w decyzji i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki nie działają, nie wiem dlaczego. Niestety musisz szukać ręcznie bo każdy link z tej strony wywala na stronę główną.

Po lewej stronie masz odnośniki

Warengrupen-Lautsprecher&Zubehör-home HIFI program-Dayton-Passiv Radiatoren.

Kupiłem tą najmniejszą za 16 Euro.

A tu na wszelki wypadek link do strony głównej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA

 

U mnie da się słuchać, bo mam małe pomieszczenie i dosyć blisko siedzę kolumn. Jednak jeszcze nie słychać tego co bym chciał.

Ja mam po dwie mb STX na kolumnę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przyszły mi w końcu te 27TBFC/G Seasa. Niestety w porównaniu z tym XT25tg30 bez zmiany zwrotnicy są zdecydowanie gorsze. O wiele mniejsze zróżnicowanie barwy i o wiele mniej szczegółowe. Przynajmniej ze dwie klasy. Za to blachy brzmią o wiele bardziej wiarygodnie. Być może po dopracowaniu zwrotnicy i dotarciu będzie lepiej. Najciekawsza jest różnica po podłączeniu bezpośrednio do wzmacniacza. Oczywiście z mocami w granicach rozsądku. XT25tg30 gra jakby to był głośnik średnio-wysoko-tonowy w takim porównaniu SEAS nie ma żadnych szans.Myślę że w głośnikach małej mocy do 20W można by tą Vifę spokojnie podzielić przy 1000Hz. Zero zniekształceń. Zdecydowanie do tego 18W8545 wsadzę tą Vifę. Seas pójdzie prawdopodobnie do Dytona rs125 na monitory na biurko komputerowe. Muszę tylko kupić jeszcze jedną parkę Vify.

A tu całe stadko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA

 

w twoim krótki porównaniu zabrakło słów "według mnie"

 

z mojego doświadczenia TBFC/G musi trochę pochodzić bo na początku jest trochę ostry i mało detaliczny, ale jak już się wygrzeje to całkiem inna sprawa. Twoje porównanie przeczy kompletnie jakim kolwiek pomiarom zniekształceń według których używanie XT z niskim podziałem jest nie opłacalne.

 

daj TBFC/G jeszcze jedną szanse posłuchaj po 2-3dniach grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ma sensu porównywania głośników gdy zwrotnica była projektowana dla jednego z nich. Poza tym to w tej chwili jestem przyzwyczajony do brzmienia tej Vify i wszystko co inne brzmi mi obco. Na razie zamienię głośniki i pogram kilka dni. Zresztą i tak będą grały ze Scan Speakem a nie z Peerlessem. Co do zejścia w dół to obstaję przy swoim Vifa na słuch brzmiała o wiele czyściej jak podłączyłem ją bez zwrotnicy. Przede wszystkim wokal był naturalny. Przy Seasie wokal po prostu dzyndzał. No ale nikt nie używa w ten sposób głośników wysokotonowych więc nie musi to nic znaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak się dłużej posłuch tego dzyndzania to brzmi to zupełnie przyjemnie. Jutro pomierzę głośniki i przerobię zwrotnicę do tego Seasa. Chyba trzeba dać mu szansę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek wygrzej te głośniki ze 150 godzin grania a nie dajesz nówki i porównujesz, bez sensu to jest, daj zawieszeniu popracować. Ja 27tbfc/g po tygodniu dopiero mogłem się nacieszyć bo tak morde darła, że oczy aż bolały. Teraz jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie to masz rację. Jutro się za nie zabiorę. Na razie będą grały z HDS180exc. Niech się dobrze dotrą. Muszę zacząć w końcu robić obudowy. Poza tym nie wiem ile grały te 18w8545. Te to są dopiero trudne do dotarcia. W ostatnich kolumnach które na nich robiłem dźwięk zmieniał się jeszcze po roku grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na czas docierania wsadziłem je w tymczasowe obudowy razem z Daytonem. Próbowałem z Peerlessem ale chyba tygodnia grania bym nie wytrzymał. Zbyt duża różnica. Dzyndzanie działało mi na nerwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wznawiam temat. Seas skończył z Daytonem. Za bardzo podobało mi się to połączenie a potrzebowałem jakiś lepszych kolumn na biurko do komputera. Próbowałem tego Seasa z Peerlessem i moim zdaniem ta metalowa kopułka nie pasuje brzmieniem do papieru. Za bardzo rzuca się na uszy jej metalowy charakter. Z aluminiową membraną Daytona brzmi naprawdę dobrze. Zastanawiam się nad Seas 22TAF/G. Wygląda trochę jak DX19TD05 tylko z aluminiową kopułką w środku. Jak to ma się brzmieniowo do większego Sasa? Czy ten jedwabny pierścień złagodził jej metolowe brzmienie? Czytałem w ostatnim Hobby Hi Fi jej recenzję. Dla małych sygnałów zniekształcenia harmoniczne są niemierzalne. Martwi mnie tylko ferrofluid w szczelinie. Ten większy Seas jest wyraźnie mniej szczegółowy niż Vifa i podejrzewam że to wina Ferrofluidu. Czy ktoś może słyszał oba Seasy i mógłby opisać różnicę między nimi.

A tak wygląda Seas z Daytonem. Jak na razie jeszcze nie oklejony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznawiam temat. Seas skończył z Daytonem. Za bardzo podobało mi się to połączenie a potrzebowałem jakiś lepszych kolumn na biurko do komputera. Próbowałem tego Seasa z Peerlessem i moim zdaniem ta metalowa kopułka nie pasuje brzmieniem do papieru. Za bardzo rzuca się na uszy jej metalowy charakter. Z aluminiową membraną Daytona brzmi naprawdę dobrze. Zastanawiam się nad Seas 22TAF/G. Wygląda trochę jak DX19TD05 tylko z aluminiową kopułką w środku. Jak to ma się brzmieniowo do większego Sasa? Czy ten jedwabny pierścień złagodził jej metolowe brzmienie? Czytałem w ostatnim Hobby Hi Fi jej recenzję. Dla małych sygnałów zniekształcenia harmoniczne są niemierzalne. Martwi mnie tylko ferrofluid w szczelinie. Ten większy Seas jest wyraźnie mniej szczegółowy niż Vifa i podejrzewam że to wina Ferrofluidu. Czy ktoś może słyszał oba Seasy i mógłby opisać różnicę między nimi.

A tak wygląda Seas z Daytonem. Jak na razie jeszcze nie oklejony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek nie wiem na ile jest to poprawne ale można spróbować jak jeszcze nie widziałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i chciałem nawet spróbować. Ale nie miałem wszystkich elementów do tej zwrotnicy. Już w zasadzie mam gotową własną. Podejrzewam że ta z twojego linka może brzmieć dobrze, nie wiele różni się od mojej. Tam jest 2,5 mH i zwrotnica trzeciego rzędu a ja zastosowałem 1,8 i drugiego rzędu. Podejrzewam że ten projekt gra bardziej krańcami pasma. Przy tak małej obudowie było to być może konieczne żeby zachować zrównoważenie pasma. Ja swojego Daytona wsadziłem w 9 litrów i pojawiło się zdecydowanie więcej basu w stosunku do obudowy 4 litrowej. Jak na razie posłucham parę tygodni na obecnej zwrotnicy. Później może spróbuję czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice robiłem z pomiarów. Nie zastosowałem 2,5 jak a w zasadzie 2,6 mH bo tyle miałem w domu bo mi za nisko zeszły średnie tony w stosunku do basu. Być może 1,8 to troszkę za mało i gra w tej chwili dosyć jasno, jednak kolum nie słuchałem jeszcze w odpowiednim ustawieniu. Pod ścianą bas podbije o kilka decybeli i średnie tony powinny się trochę wycofać. Z pomiarów cała charakterystyka mieści mi się w widełkach +/- 2dB. Miałem też wersję bardziej płaską ale brzmiało to trochę mułowato.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem że niektórzy usuwają ferrofluid w 27TBFC/G. Słyszeliście coś o tym? Metoda trochę za radykalna jak dla mnie żeby wypróbować. Jeżeli jednak miałaby się poprawić szczegółowość to chyba warto spróbować. Trochę żałuję że nie kupiłem wersji bez ferrofluidu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek sam mam tbfc/g i jak dla mnie jest aż za dużo szczegółów, a ty piszesz że ci mało. Dziwna spawa, podejrzewam, że musisz to skorygować zwrotnicą może zastosować patent misiomora z ceweczką małą na wysokich żeby je podbić. Ja nie wyobrażam sobie żeby mogło byś jeszcze więcej szczegółów mnie by to już męczyło przy odsłuchu od tego cyk cyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27tbfcg ma tak jakby metalową mgiełkę. Gra pierwszym planem i gubi szczegóły jeżeli chodzi o akustykę pomieszczenia. Wydaje mi się że to cyk cyk zagłusza wiele szczegółów. Wydaje mi się że tego całego cyk cyk nie ma w nagraniach tylko zostaje dodane przez głośnik. Być może zmieni się jeszcze coś jak trochę pogram. Jak na razie to głośniki mają za sobą około 10 godzin grania.

Myślę że jasne brzmienie głośnika mylisz z oddaniem szczegółów. Jest dosadny i bardzo wyraźny ale nie szczegółowy.

Seas pokazuje wszystko na jedno kopyto po swojemu. Jasno wyraźnie i efektownie, może nawet na pograniczu efekciarstwa.

A tak w ogóle to bardzo mi się podoba.

To że widzę pewne jego wady które mi aż tak bardzo nie przeszkadzają zważywszy na bardzo przyjemne brzmienie nie znaczy że uważam ten głośnik za zły.

Vifa moim zdaniem jeżeli chodzi o oddanie barwy instrumentów, zróżnicowanie barwy i szczegółowość jest po prostu o wiele lepsza.

No ale nie brzmi tak przyjemnie a o to tu chyba chodzi.

Nie chciał bym zaczynać jakiejś wojny jak często się zdarza typu Windows kontra Linux.

Zastanawiam się tylko co by tu można zrobić lepiej. A jak nie wiesz co jest złe to nie wiesz co można ulepszyć. Myślę że to są pozytywne strony wybrzydzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Wydaje mi się że tego całego cyk cyk nie ma w nagraniach tylko zostaje dodane przez głośnik. > Seas pokazuje wszystko na jedno kopyto po swojemu. Jasno wyraźnie i efektownie, może nawet na pograniczu efekciarstwa.

A tak w ogóle to bardzo mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę żeby ktoś odniósł wrażenie że 27TBFC/G to zły głośnik. Wiem że ludzie zanim coś kupią szukają opinii w internecie. Nie chciałbym żeby ktoś zrezygnował z jego zakupu po przeczytaniu mojego postu. Uważam że ten głośnik wart jest każdego centa którego za niego wydałem.

Ten Seas na pewno nie jest w jakiś sposób mało szczegółowy. To raczej Vifa jest wyjątkowo dobra pod tym względem. Ale z pierścieniem Faradaja w napędzie i brakiem ferrofluidu nie ma co się dziwić. Miałem Scan Spaka 9700 o 9500 i uważam że XT25TG30 jest lepsza od obydwu. Za to Seas brzmi przyjemniej od wszystkich trzech. Nie są to jednak różnica tak duże jakby wynikało to z mojej wypowiedzi.

Który ktoś kupi zależy w dużym stopniu od gustu i upodobań.

 

Może przypomnę jeszcze o co pytałem.Czy ktoś może słyszał Seas 22TAF/G i może porównać go do 27TBFC/G. I drugie pytanie: Czy ktoś może coś czytał w necie na temat usuwania ferrofluidu z 27TBFC/G. Podobno do Harpii wsadzają 27tbfcg z usuniętym ferrofluidem ale na ile można wierzyć w to co piszą w internecie? Na niemieckich stronach czytałem że tak operacja jest niebezpieczna dla głośnika. Podobno ferrofluid stabilizuje prowadzenie cewki w szczelinie i po usunięciu może zacząć ocierać o nadbiegunnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek my chyba mamy dwa różne gusta. Ja słyszałem Vife XT25TG nie wiem czy dokładnie wersja 30 w dwóch konstrukcjach firmy ESA i dla mnie to był jeden z gorszych tweeterów jakie słyszałem, dla mnie to skrzeczało nie grało. Słyszałem także ushery i te grały fajnie ale nie mój typ, najlepiej z wszystkich co udało mi się posłuchać w życiu grały D25AG vify i tbfc/g seasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to może być kwestia gustu. Poza tym Vifa jest bardzo wredna jeżeli chodzi o zwrotnicę. Przy niej trzeba trafić w dokładnie w punkt. Dużo zależy od reszty sprzętu. Ja słuchałem moich kolumn z Pionierem M 90 na kablach Kimber 8TC i głośnik w takim zestawieniu po prostu zniknął.

Jak robiłęm zwrotnice do tego Seasa co nie wsadziłem brzmiało dobrze czyli że głośnik jest bardzo łatwy.

Ponieważ mam obydwa te głośniki i jak widać na zdjęciu jedne kolumny stoją na drugich to mogę sobie bezpośrednio porównać. Nie chciał bym jednak porównywać głośników na dotarciu z głośnikami które używam już ponad dwa lato bo nie było by to sprawiedliwe. Pogram ze dwa miesiące, wtedy znowu pomierzę i doszlifuję zwrotnicę to wtedy możemy pogadać który głośnik jest lepszy i dlaczego.

Teraz to nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morela MDT33 zastąpił z tego co wiem model ET338.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy porównujecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

220E do 40 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.