Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie glosniki do ok 800 (max 900)


opteron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie mam SB-T200 (100W (DIN) / 8Ohm / 86dB/W/1m podzial 3 kHz) wysokosc 980, szer 216, gł 300, bi amp, 2 drozne 3 glosnikowe, nie wiem co to za glosniki ale srednica niko-srednio tonowych to 2x 120mm, papierowa membranka+mosiezne chlodzenie cewki, 1x sopran kopulkowy, Wg katalogu pasmo 38Hz-40kHz (no ale przy -16dB) czyli to jest dalekie od prawdy, graja b. ladnie w porownaniu do kody podobna cena (troszku tansze) graja spokojniej bas jest gladszy i glebszy, jednak mam kupca na nie i nie wiem czy w tej cenie kupie cos lepszego?

Za rady dziekuje.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Słuchałem tego modelu (SB-T200) i muszę stwierdzić, że kilkoma aspektami znacnie wyróżniał się na tle konkurencji w swoim czasie. Przede wszystkim wybuchowa dynamika, szybki i dobrze kontrolowan, głęboki bas, słuchało się dość przyjemnie, szczególnie muzyki rozrywkowej. Kolumny nie były bez wad, ale w porównaniu do wszystkich modeli KODA (za wyj kilku najwyższych modeli), Dynamics, Eltax do serii Liberty, popularne serie Tonsil, STX, najtańsze Jamo, Magnat i Quadral wypadają na prawdę bardzo dobrze. Niestety nie nadają się raczej do słuchania muzyki klasycznej, jazzu, choć tego nie jestem pewien, nawet bardziej złożonego rocka. Są natomiast świetne w graniu gatunków muzyki popularnej.

 

Jeśli masz możliwość uzyskania za nie aż! 800 zł to jest to dobra okazja. Jednakże dysponując taką sumą możesz rozglądać się raczej za podstawkowymi kolumnami, chyba że uda ci się kupić Mission 702e (dwudrożne kolumny podłogowe za 550 zł - nowe!!!). W tym wypadku warto by było. Za pozostałe pieniążki zakupiłbyś Mission 700 na kolumny tylne - jeśli planujesz KD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za obszerną odpwiedz, mam jeszcze pytanie czy nadal można dostać Mission 702e nowe? Bo jeśli w grę wchodzi taka kwota i są lepsze myślę że skorzystam z okazji. A co do glośników S100+ ??? Czy to też ten przedział cenowy, ew. coś wiecej na ich temat?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy Eltax Century rowniez bedzie poprawna przesiadka, prosze o pomoc, poniewaz nigdy ich nie slyszalem, no i przed kupnem rowniez nie bede mial okazji.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego pytasz o to na DIY? Bo za 900zł. to można juz kupić całkiem dobre głosniki. Powinno wystarczyć na SPH165C Monacora i DT252 LPG i masz na tym kolumnę o nazwie Optima :))) Ewentualnie w 16 litrowej obudowie powinien wyjść bardzo przyzwoity monitor ciagnący od 40Hz przy -3db ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fv- 900zł. powinno wystarczyć na komplet głośników do pary kolumn. Na całe kolumny trzeba liczyć od 1200 do 1600 w zalezności kto i jak będzie robił obudowę - bo koszty jej wykonania mogą byc bardzo zróżnicowane. Ale to będą prawdziwe kolumny - odlewane kosze głosników membrany z plecionki włokien weglowych, kopłółka z rezonansem ok. 900Hz i ciągnąca od 2Khz - a nie jakieś popierdółki na plastikach jak w gotowych kolumnach za podobna cenę :)))

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>qubrick

czy masz i możesz udostepnić jakiś gotowy projekt na takie kolumny.

mam liberty 5 i chciałbym zrobić cos lepszego we wlasnym zakresie , ale za podobne pieniadze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomylone misie ze na DIY mi wskoczylo, mam nadzieje wybaczycie :P

 

Zna ktos moze oferowany przez Piotreq zestaw S100+ ???

Do czego ew. mozna to przyrownac, albo gdzie mozna to chociaz zobaczyc, pisalem do niego ale jakos nie odpowiedzial :(

 

Nawiasem mowiac co z tymi Eltaxami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Qubric

To o czym piszesz brzmi bardzo smacznie ale ja kolumn w zyciu sam nie zrobie, wiec ta kwestia szkoda bo szkoda ale odpada.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron - nie poddawaj się. Jeżeli juz chcesz wojować u Piotreq' a to on robi w wolnych chwilach cos na zamówienie. Wszystko jest raczej kwestia ceny niż umiejętności.

 

Stmaniak - projekt optima gdzieś mam ale nie mam skanera żeby to wrzucić. Projekt pochodzi z broszury konstrukcyjnej "Modern Speaker Building" jest dokładnie na jego okładce - taka dziwnie wyglądająca czerwona kolumna na nodze (oczywiście nie ma obowiązku żeby naśladować ten design).

Okładkę broszurki zobaczysz na stronie Monacor Polska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - można ją kupić przez dealerów Monacora, a być może także zamówić w sklepie internetowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - raczej na e-mail. Broszura kosztuje 12-14zł. bez przesyłki. i zawiera w większości projekty układów PA ale również dobrych subwooferów. Optima jest najbardziej klasyczną konstrukcją do uzytku domowego.

Druga broszura to "Creative Speaker Building" tam pokazano większe konstrukcje.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze znalazlem "kompromis" trafily mi sie tannoye mercury m5, mysle ze zle nie zrobilem, bynajmniej szukalem ale na forum nikt zbytnio ich nie odradzal...

Dziekuje Wam za rady.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.