Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase CD - DP70V wymiana laseru


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan odnosnie tego accu DP70V czy cena 300 funtow w drewnianej obudowie z laserem ktory niestety czasem przeskakuje lub nie czyta plyt jest atrakcyjna ? Jaki laser tam siedzi pewnie sony KSS190A czy kupienie takiego lasera o takim samym oznaczeniu daje gwarancje ze w 100% bedzie to gralo jak powinno czy sa jakies haczyki jakas mala literka i cala zabawa do niczego. Gdzie mozna szukac takich laserow ktos kiedys na forum pisal ze oddawal swojego accu jakiejs osobie do naprawy i nawet to sie sprawdzilo kojarzy ktos temat ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tego sie obawiam pytanie po ile chodza te playery sprawne wtedy mozna sie zastanowic nad ewentualnym ryzykiem i czekaniem na okazje jakiegos lasera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cen znalazlem za 350 euro z tym ze caly naped a nie tylko laser, pytanie po ile chodza DP70V ktos wie ? Czy przekladka bedzie oplacalna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslicie czy gdyby upolowac w dobrej cenie takiego sony i zrobic przekladke to zadziala czy jest pewne ze jak wlozymy ten sam laser to wszystko sie zgra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnosci nie ma zadnej niestety rozwazam tylko sytuachcje teoretyczna ze dostane ktoregos z tych sony co posiadaja taki laser za niewielkie pieniadze moze uszkodzony ale z dzialajacym napedem wtedy przy kwocie zakupu tego accu 300 f ma to sens, take sobie mysle. Swoja droga ciekaw jestem jak ten accu DP70V wypada w porownaniu z marantzem cd16 czy to podobna szkola grania, moze ktos sluchal obu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie wpisami McGyvera ,zadzwon do Krakowa do serwisu Accu zrobia ci napewno tego accu, dadza jeszcze gwarancje,a pozatym nie przelozysz laseru z sony ,napedy byly modyfikowane,wogole skad taki pomysl zeby o to pytac na forum ??? tel do reki i dzwonic do dystrybutora i serwisu accu w polandzie,wymienia i bedzie jeszcze grac nastepne 20lat

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

tow. Gugiel podpowiada, że w ACCUPHASE DP-70V siedzi: 10 x ICL8010ACPD – SM5803AP i Sony KSS-190A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM5803 to jest całkiem przyzwoity filtr cyfrowy, ale co toto jest ICL8010ACPD to diabli wiedzą. Albo i nie wiedzą ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zgodnie z googlem układ 10 x ICL8010ACPD – SM5803AP stanowi coś na kształt DACa. Przykładowo model DP-75 w tej samej rubryce ma wpisane 16 x PCM1702 – SM5843AP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż ja wiem że tenże ICL robi tam za DAC. Ale jako że jestem raczej dociekliwy, to chciałbym wiedzieć kto ów DAC opracował i wyprodukował, czy ma wyjście prądowe czy napięciowe, jaką ma strukturę, a najlepiej by było gdybym mógł zobaczyć datasheeta, tak jak beż żadnego problemu mogę obejrzeć datasheeta od PCM1702. Tymczasem google wie że ów ICL istnieje, ale nie wie skąd się wziął ani co to jest ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ICL to chyba 15 bitowe dace stosowane w dawnych czasach w sprzecie pomiarowym i laboratoryjnym..coś tak kojarze z jakiegos starego ph-metru u mnie w firmie..nie tak dawno pojechał do sendzimira na przetop...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wulisu,

 

Oto link do aukcji na e-bayu tego lasera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- nie jest tani!!! Ja swego czasu szukałem KSS-272A i jego cena potrafila osiągnąć nawet 1800 zł (takie aukcje widziałem).

 

Natomiast wszelkie dane co siedzi w środku różnych CD-ków i transportów znajdziesz w wątku 14940 (ten CD-k też tam jest).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do laseru owszem słyszałem, ze accuphase do swoich cedeków w swoim serwisie miewa czesci zamienne

..kto wie moze założą ci całkiem inny laser i dodatkowe pcb dopasowywujące.

W takim DP65V jest to dość wykonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

looknijcie na tą stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

i jeszcze jeden (poniemiecku):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz posiada wejścia cyfrowe. Więc skoro sam napęd/laser jest bardzo trudno dostępny i drogi, to warto nabyć ten odtwarzacz z myślą o wykorzystaniu go jako DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piotrek608 *szczególnie bo moderator... i wulisu. Nie szukamy "LASERU" tylko LASERA...

Sorki, ale jakoś mnie to drażni, bez obrazy, bo sam też robię literówki.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki macrob za twoją uwagę tak nie zdążyłem poprawić tej literówki. Przepraszam Twoje oczy że muszą to czytać. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne linki i informacje, i teraz najważniejsze dzwoniłem do serwisu gdzie sympatyczny pan powiedział mi że da się to naprawić, muszę przesłać z jakiego kraju pochodzi ten model i podać detale i numery lasera, tak więc jest szansa na wskrzeszenie tego staruszka.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem, ale nie, McGyver wie najlepiej :-),wszystko jest do zrobienia nawet sprzety z lat 70-tych ,tylko zalezy jakie koszta czy to sie wogole oplaca??

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcgyver nie ma złej woli to dobry chłopak ;) Dużo ma racji mówiąc że napędy nieosiągalne spróbuj znaleść wymieniony sony KSS-190A nowy w dobrej cenie ? Na okres 2 tygodni nic więcej nie mogę powiedzieć dopóki nie dostanę tego playera i prześlę dane do serwisu a potem zobaczymy jak to cenowo się przełoży. Ale szanse są. Pytanie po ile chodzą sprawne Dp70V w necie znalazłem różne ceny od 1500-3500 dolarów

Pozdrawiam wszystkich

Będę informował w tym wątku jak się sprawy mają, na przyszłość jakby ktoś miał podobny problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.