Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PL-770 i wkładki gramofonowe


Arthorn

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za linki, chwilowo mam dość ograniczony budżet (około 250zł), ale poczekam na tego Cec'a, może się uda :). Mam jeszcze jedno pytanie:

Którą z tych (albo ewentualnie innych) wkładek (nowych) pod wejście 1/2 w cenie do około 170zł moglibyście mi polecić? Wiem, że niektóre z nich brzmią zupełnie inaczej, więc proszę jeszcze o krótkie scharakteryzowanie ich brzmienia.

 

- Shure M 92E - 166zł

- Ortofon - 166zł

- Audio Technica AT 110E - 118zł

- Audio Technica ATP 2XN - 162zł

 

Ogólnie wiem tylko, że AT grają raczej górą, a ich przeciwieństwem są Shure, które bardziej podkreślają basy. O tym ostatnim modelu AT, nie nalazłem żadnej wzmianki na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Arthorn,

"...Ok, dzięki za linki, chwilowo mam dość ograniczony budżet (około 250zł), ale poczekam na tego Cec'a, może się uda :)..."

 

Nic właśnie! Praktyka pokazuje, że jak na forum się napisze: "kupuj ten model!", to jego cena na allegro potrafi poszybować, fiuu, wysoko w górę! Ale na Twoim miejscu też bym się na takiego 9lub podobnego) CEC'a "zasadził". Prawdopodobnie to dobry zwierz, choć czasami ludzie narzekają na głośnawy mechanizm (silnik) w CEC'ach.

Ta ostatnia wkładka Audio-Techniki jest pomyślana dla didżei.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nic właśnie! Praktyka pokazuje, że jak na forum się napisze: "kupuj ten model!", to jego cena na allegro potrafi poszybować, fiuu, wysoko w górę!"

 

Nie szkodzi, wkładkę akurat i tak kupowałbym nową, ze sklepu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Niestety nie udało się, CEC poszedł za 517zł, ale kupiłem Duala CS 2235Q i mam w związku z nim dwa pytanka:

 

1. Jaki typ wkładek pasuje to tego gramofonu (standardowy 1/2, czy jakieś inne Dualowe wynalazki) ?Fabrycznie w tym modelu zamontowana jest wkładka Ortofon ULM 66 E, czy jest to raczej dobra wkładka jak na sprzęt za 200zł, czy lepiej od razu ją wymienić ?

 

2. Jak oceniacie ten gramofon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. mocowanie wkładek standardowe czyli 1/2

 

Ortofon ULM 66 E na początek nie będzie zła, ale zapewne ta Twoja ma igłę do wymiany

 

ad 2. gramofon jak gramofon, na początek nie jest zły (wiadomo, można lepiej)

DD kwarcowa stabilizacja obrotów

 

tak z ciekawości ... ile za niego zapłaciłeś ? bo widziałem taki sam na ebay-u, poszedł za 12E bez wkładki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych negocjacjach 225zł. Płyta wierzchnia po polerce. Igła podobno mało używana (w bdb stanie), ale niedługo pewnie i tak wymienię igłę albo całą wkładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odebrałem mojego Duala 2235Q, ale niestety w wyniku transportu i złego zapakowania igła wykrzywiła się, a po paru godzinach po prostu odpadła ;/ W związku z tym mam pytanie:

 

Widziałem, że oryginalna igła DN 166E kosztuje około 280zł, ale na allegro znalazłem coś takiego, według opisu także produkcji Ortofona.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy taki zamiennik będzie miał słyszalnie gorsza jakość, czy jest to igła podobnej jakości ?

 

Od razu mówię, że wymiana gramofonu nie wchodzi w grę, więc proszę nie pisać odpowiedzi w stylu ,,lepiej zamiennik, bo nic droższego i tak się nie opłaci" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.