Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Czy ja dobrze widzę, że nie ma jeszcze klubu Xaviana ? Chyba więc trzeba nadrobić to niedopatrzenie. Wpisujcie wszystko na temat posiadanych lub nieposiadanych Xavianów, z czym grają (a z czym nie), jak, gdzie i za ile.

 

Ja moje pudełeczka jeszcze wygrzewam, więc nie będę na razie nic pisał o dźwięku, zwłaszcza że systemu do nich jeszcze do końca nie skompletowałem.

 

pozdrawiam fanów Xaviana i zapraszam do wpisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Jak jest już nas dwóch, to wkleję może moje wrażenia ze słuchania Primissimy ;)

 

Xaviany Primissima grają przede wszystkim łagodnie i naturalnie, nadają się idealnie do niedrogiej elektroniki, która zwykle ma tendencje do wyostrzania dźwięku, a z którą pewnie zwykle będą łączone. Można ich słuchać godzinami bez zmęczenia, nawet na mp3 z komputera. Mamy ładnie i naturalnie zbudowaną scenę, bez nadnaturalnych efektów i bez wyolbrzymiania głosów czy instrumentów, nie ma też szatkowania muzyki na kawałki, ostrych konturów itp. Kontury są nieco zmiękczone, mamy raczej barwne plamy niż punkty, granie generalnie jest spójne i bardzo muzykalne, mi się to podoba. Dalej idzie świetny basik, zwinny i naturalny, ze względu na obudowę zamkniętą bez śladów dudnienia, pogrubienia czy podbicia. Ze względu na to kolumny nadają się do niewielkich pomieszczeń (u mnie 15m2) i do bliskiego dosunięcia do tylnej ściany. U mnie tak jest i nie ma żadnych problemów. Zaryzykowałbym nawet postawienie głośników na półce, chociaż sam tego nie próbowałem. Do tego dochodzi łatwość wysterowania i konfiguracji, można powiedzieć, że głośniki zagrają z prawie wszystkim i nie będą kaprysić nawet na słabowite wzmacniacze, czy niedrogie źródła. Uważałbym jedynie z urządzeniami mającymi tendencje do zamulania dźwięku. Generalnie są to zupełnie bezproblemowe i uniwersalne głośniki, co na tym poziomie cenowym jest dużą zaletą.

 

Primissimy nie przekonają jedynie fanów niskich pomruków, ponieważ bas nie jest ani trochę podpompowany. Dla mnie jest ekstra zestrojony, ale trzeba pamiętać, że bas gra przede wszystkim średnim zakresem, najniższego po prostu nie ma i głośniki nie próbują oszukiwać, że jest inaczej. Głodni basu z pewnością załatwią sprawę sub-wooferem, ja nie czuję takiej potrzeby. Góra jest raczej łagodna, nie są to głośniki dla typowych audiofilów lubujących się w audiofilskich szmerach, zwanych przez niektórych napowietrzonym mikroplanktonem i w tym podobnych atrakcjach. Przejrzystość dźwięku z pewnością nie była priorytetem, głośniki stawiają na spójność podzakresów i granie muzyki. Nie szatkują nam też płytoteki i nie starają się wybierać nagrań za nas. Pozwolą docenić dobre realizacje, ale pozwolą też słuchać słabszych bez katowania słuchacza i wytykania błędów w nagraniu. Kolejny punkt za uniwersalność.

 

Słowo - klucz do tych głośników, to z pewnością 'naturalność'. Mi się to podoba, kupuję ten pomysł na dźwięk i mogę z czystym sumieniem napisać, że to kolejne udane głośniki Xaviana. Dobrze mi się na nich słucha muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dolaczam do klubu. Ponad pol roku zyje z Giuliami - glosniki naprawde rzetelne. Srednica doskonala, pieknie zszyta z gora, bas jak na kolumne zamknieta przystalo bez rozwlekania - jak uderza stopa, to ja nie tylko slychac, ale i czuc. I co moze byc tez istotne - najpierw staly na poddaszu, blisko skosow i czuly sie tam bardzo dobrze - a wiele glosnikow nie gralo tam wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Melduję się z moimi XN 185 mkII. Węglowa osiemnastka Scana mruczy tak, że miło, co urzekło mnie od pierwszej chwili odsłuchu testowego. A góra to SS 2010, znany dobrze m.in. z ProAców. Bardzo poukładany dźwięk, świetna scena, kolumny całkowicie znikają w pokoju. Wspomniałem już o urzekającym basie?;)

Zwrotnica to wciąż duży potencjał do tuningu. Niestety panowie z Xaviana ubrali kondy (polipropyleny) w swoje firmowe koszulki, więc nie można po prostu spisać wartości i zamówić np. papierowo-olejowych. A kolumny zasługują na nie.

Zapytam więc przy okazji:

czy ma ktoś schemat zwrotnicy do XN 185 II? :)

Jeśli nie, niedługo sam ją pomierzę i z przyjemnością podzielę się tą wiedzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nowe trzy drogi od Xaviana - Preludio.

post-1391-058072700 1292127969_thumb.jpg

post-1391-042351600 1292127977_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko. Czy ktoś słyszał różnice między Grancolonna a Grancolonna v2? Czy wywalenie 1go przetwornika i zamiast zamkniętej konstrukcji danie BR i zmiana przetworników Tesli na Eton dała pozytywne rezultaty? na pewno grają już inaczej. czyzby oszczedności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich klubowiczów i wstępuje w poczet członków z świeżo zakupionymi XN 250.Jestem zachwycony nowym nabytkiem,wcześniej miałem już z nimi do czynienia ale wybrałem AP Tempo VI a później Magnepana 1.6 QR(obie konstrukcje to przecież kolumny nie w kij dmuchał)a tu proszę taka mała popierdółka jak XN i szczęka mi opada jak to świetnie gra.Powiem krótko fantastyczne kolumienki dające niesamowitą przyjemność z słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z klubowiczów słuchał może Xavian Gran Colonna v2 w zestawem Creek Evo 2? Jestem w trakcie poszukiwań kolumn do Creek. Na chwilę obecną skłaniałbym się ku dwóm konstrukcjom: właśnie Xavian Gran Colonna v2 i Audio Academy Phoebe III. Nie miałem jeszcze okazji bezpośredniego porównania tych kolumn. Jeżeli ktoś już słyszał to proszę o podzielenie się wrażeniami.

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fergis słuchałem tego połączenia i powiem Ci , że to zestawienie gra niezwykle muzykalnie , bardzo duża przestrzeń lecz tylko w muzyce spokojnej , do dynamicznej muzyki według mnie te kolumny się nie nadają ... Ja właśnie szukam kolumn takich jak Xavian GC v2 tylko bardziej dynamicznych .

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam :)

Mam u siebie w salonie kilka modeli Xaviana i powiem Wam szczerze, że jestem wręcz OCZAROWANY tym co wyprawiają 125tki i 250tki! Bardzo lubię kombinować oba modele z elektroniką Naim z serii XS :) Taki właśnie zestaw niedługo stanie u mnie w domu :)

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jerry30 , a słuchałeś może Xavian XC DUETTO lub XN PICCOLA i jak one się mają do 250-tek ? Zastanawiam się nad tymi modelami kolumn oraz Minas Anor IIIs ze Studia 16 Hert

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Za chwilę będę miał XN Piccolo, więc będę mógł napisać coś o nich względem 250

XN Piccolo mam na testach, 250ki też testowałem. Jeśli ktoś może sobie pozwolić na odsunięcie Piccolo na 100-120 cm od tylnej ściany i po 100-150 od bocznych ścian to powinien być nimi oczarowany

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma możliwość odsunięcia od ściany tylko 30cm w 15m2, to powinien posłuchać XN125, czy też może XN250 ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie jeszcze polecić do tych kolumn , może powiem co będę odsłuchiwał i czym jestem zainteresowany : 125 EVO SPECIALE , 250 EVO , XN PICCOLA , XC DUETTO,Dynaudio FOCUS 160 oraz Minas Anor ze Studia 16 HERTZ . Na jakie wzmacniacze miałbym zwrócić uwagę do tych kolumn oczywiście jak najtaniej i nowe .. Pomieszczenie w tej chwili to 15m2 lecz szukam kolumn do 20m2 ponieważ wynajmuję mieszkanie i jest to nie pierwsze moje mieszkanie także warunki na pewno się zmienią , muzyka każda :)

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.