Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

@elduce

Niestety nie znam prosiaczków Musicala, tyle tylko co ze słyszenia więc nie mam pojęcia czy to się zgra. U mnie grają z Baltlabem 1v3 i jest naprawdę ok, z tym że Baltlab jest bardzo przejrzyście grającym wzmacniaczem. Jedyne podobieństwo to fakt, że Baltlab też nie lubi trudnych glośników. Z Primissimami nie ma żadnego problemu. O jednej rzeczy musisz pamiętać: teraz w sklepach dostępne są już zupelnie inne Primissimy, niż te, które ja mam, oparte na innych przetwornikach. Niestety nie slyszalem ich. Chyba, że myślisz o kupnie pierwszej wersji z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam na stanie wolne primissimy (pierwsza wersja) i chciałbym je wykorzystać w mieszkaniu przyjaciółki. Kiedyś grały u mnie z NAD 355 ale się nie zgrały (w rocku brakowało jednak basu). W związku z tym chciałbym zapytać, jaki wzmacniacz / amplituner polecacie. Budżet skromny, do 1000 zł, zatem rozmawiamy o sprzęcie używanym. Nie mam zbyt wysokich oczekiwań, choć liczę na sugestię fajnie współpracującej "pary" (jak ja z przyjaciółką ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

 

wlasnie zakupilem xaviany 250evo, graja z densenem 300xs plus nad 51, zestawienie b dobre, a moze nawet rewelacyjne

swietny bas i cala reszta, pomieszczenie okolo 16/17m

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaviany potrafią zauroczyć, od dwóch lat cieszą mnie Primissimy ver. 1, które wzmacnia Linn Classik K, a źródłem dźwięku jest Hegel HD20. Dzisiaj miałem okazję posłuchać transport i dac Audiomeca Talisman podpięte pod mocną i wiekową końcówkę Onkyo, która zasilała kolumny Theater Research TR-1610, głębia i plastyczność dźwięku cieszyła uszy każdą nutą i naszła mnie refleksja, jak z mojego zestawu wydobyć choć część tej trójwymiarowej głębi jaka towarzyszyła mi w czasie dzisiejszego odsłuchu. Zmienić kolumny, kable (aktualnie Linn K20, IC Acrolink 2110), czy resztę toru?! Na pierwszą myśl przyszły mi kolumny, Primissimy duży akcent kładą jednak na pierwszy plan. Czy macie koledzy jakieś konkretne propozycje, w którym kierunku podążyć? Przetwornika Hegel nie planuję zmieniać, znam jego potencjał z toru słuchawkowego i tam gradacją planów potrafi urzekać. Nadmienię tylko, że zestaw gra w średnio umeblowanym pokoju o powierzchni 14 metrów kwadratowych. W najbliższym czasie chciałem własnie wymienić kolumny, mając na uwadze Xaviany (wyższe modele, w szczególności XN250) Harbeth i Spendor. Za wszelkie uzyskane rady dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam do klubu z 250 Evo. Grają z tym co w "o mnie". Genialne monitory, dla mnie zakup na lata. Po za dobrym źródłem nic mi do szczęścia nie jest potrzebne.

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Sz@tynbury

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę takich wpisów i zacznę żałować, że wybrałem 125 evo - podyktowane to było moją "historyczną", czyli zaszłą niechęcią do nacinanego Revelatora. Swoją drogą jak wiele zależy od projektu technicznego, ja temu głośnikowi zarzucałem szczupłość barw, precyzyjne ale suche brzmienie, a tu wręcz odwrotne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać kazdy odbiera dzwięki inaczej.

U mnie gra budżetowa carisma.. bardzo miłe dzwięki się tam "ulatniają";)

 

Do Xavianów trzeba wzmacniacza w którym drzemie moc i wydajność!

 

Wcale nie!

Zwykły rotel rhb-10 napędza je aż miło;)

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Co! jaja sobie robisz? napędzasz te Xaviany RHB-10?

Czy symbole ci się pomyliły i gonisz to tym g****kiem RA-10 !

 

http://allegro.pl/rotel-ra10-i3474620626.html

 

jak tak,to połącz z RHB-10,będziesz wiedział w czym rzecz.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

@Zydek

Ja rownież grałem 2 lata na pierwszej wersji Primissim z Baltlabem 1 v. 3. Było ok ale jednak czegoś brakowało, przede wszystkim czaru, głębi, wybrzmień. Kupiłem Harbethy P3ESR i jestem wniebowzięty. Polecam do niewielkich pomieszczeń. Ja mam ok 15 m2.

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla zainteresowanych - w Salonie Fusic jest do osluchu XN125 Junior w 3 kolorach (biały, czarny oraz orzech) oraz model XN250 w kolorze orzechowym i czarne oraz nowe śliczne podstawy Xaviana New Classico i New Matallico.

 

Tutaj można posluchac także innych modeli Xaviana: Giulia, Preludio, Bonbonus oraz Delizia.

Jest też Baltlab, NAIM i kilka innych "prądowych" urządzeń zdolnych do napędzenia Xavian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, a ja dzisiaj po dłuższej przerwie zacząłem słuchać na moich Xavianach 125ES i mam wrażenie, że jednak podkreślają sybilanty. Linn Music raczej sam z siebie tego nie robi, czyżby jedwabny Morel? Tak czy owak, chyba z rozpaczy zacznę kombinować z kablami...pzdr Staszek

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z klubowiczów miał okazję słuchać Xavian XN 360? Dużo jest zachwytów nad XN 250 ciekaw jestem czy podzielacie również ten zachwyt w danym przedziale cenowym w topowym modelu tej firmy?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu chciałem kupić takie używki,ale niestety zostały sprzedane komuś innemu. Obecnie mam xn carisma i jest bardzo fajnie. Jeśli 360 gra jeszcze lepiej, to jest super kolumna.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś napisać o Carisma, a może już opisywałeś - daj link.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz wiedzieć?

Napędza to rotel rhb-10.

Nie mam za wiele porównania.

Lepiej a moźe inaczej, bardziej z "czarem" zagrały jbl vintage z wyźszej półki.

Miałem b&w cdm7, i sporo podstawek.

Wygląd rzecz gustu, mnie się bardzo podobają, żonie też.

Góra bardzo czysta, nienatarczywa, bardzo przyjemna. Bas potrafi zejść bardzo nisko, aź dziw źe 16cm glośnik potrafi tak "jeb..ąć".

Całe pasmo jest ladnie zgrane, nia ma wypchniętej srednicy. Jest po prostu równowaga w całym paśmie. Wybacz ale nie potrafię ładnie pisać o scenie itp itd.

Jednak żeby to ładnie grało potrzebna jest solidna końcówka.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian XN 360 w moim salonie - cały jestem mokry bo dopiero je przytargałem więc odsłuchy dopiero jutro.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odsłuchy już od rana bo spać nie mogłem - mega!!! Więcej rozpisze się po dłuższych odsłuchach.

 

Nie wspomnę już, że na zdjęciu nie wyglądają tak imponująco jak na żywo. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że sam sceptycznie podchodziłem do xaviana. Firma mało znana dlatego omijana bokiem, a niesłusznie.

U siebie jak do mnie paczki przyjechały po pierwszym włączeniu nie miałem żadnych wątpliwości.

Bardzo fajne konstrukcje.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Xavian to bardzo fajna marka. Kolumny Xaviana są zawsze świetnie wykonane, w starym stylu, a dźwięk jest co najmniej bardzo dobry. Szkoda tylko, że ceny poszły w górę w ostatnich latach, na samym początku kariery Xaviana w Polsce głośniki były wręcz okazyjnie wyceniane a i tak mało kto się na nich wtedy poznał. Później zaczęły się dobre recenzje, reklamy i wyższe ceny. Na szczęście głośniki pozostały tak samo dobre, tu się nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian jest na scan speaka, jeśli napędzisz to dobrym wzmacniaczem to grają cudownie.

Ale fakt, ludzie nie lubią zmain, prędzej kupią dynaudio które też nie jest złe, niż xaviana, który może zagrać lepiej.

Ja nie żałuję zakupu.

 

Można porównać np do zakupu auta. Polacy lubią passaty mini, że ja uważam, że nie są warte swoich cen.

Ale marka się sprawdziła w przeszłości kiedy passat naprawdę był niezawodny.

Ot, po prostu dla wielu, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że większość z nas kupi coś znanego mimo, że nowa marka, sprzęt jest lepszy.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scany potrzebują dużo mocy, ale jak graja to poezja. Bass z dwóch 18cm revelatorów jest niesamowity. Czy te xaviany nie mają subwoofera w środku? :D W tym przedziale cenowym każdy odsłucha sprzętu przed zakupem więc xaviany spokojnie się wybronią.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowośc wysokich tonów niesłychana, średnie tony obłedne, a bas o nim można by dużo pisać. kieyd ma byc to jest kiedy jest słaby to lekko zamruczy, a kiedy ma łupnąc to łupnie tak, że można z kanapy spaść. Tak jednym zdaniem porównam Xaviana XN360 z Wilson Bensche Curve oczywiście na korzyść Xavian'a. Nie spodziewałem się takiej deklasacji. Nawet moja kobita mówi, że gra dużo lepiej, a myślałem, że WB to już jest klasa. Wyglądają na żywo pięknie. Mają jednak jeden duży minus. MP3 już nie posłuchasz w żadnym wydaniu, a nawet niejednego FLAC'a.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Przyznam, że sam sceptycznie podchodziłem do xaviana. Firma mało znana dlatego omijana bokiem, a niesłusznie.<br />

 

Może nie tak mało znana , tylko zestawianie kolumn Xavian z g...ym wzmacniaczem przynosi rozczarowanie wielkie , potem płacz że słabe/ nijakie i owakie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.