Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

Gulietta czy 250 Evo oto jest pytanie? ? Mam 16m2 oraz slucham roznej muzyki z naciskiem na elektronike. Poczytalem troche o tych kolumnach ale nie potrafie sie zdecydowac. Cena podobna co nie ulatwia wyboru...choc sklaniam sie ku monitorom ze wzgledu na to ze kiedys juz walczylem z podlogowkami. Wzmacniacze jakie mam do dyspozycji na dzien dzisiejszy to Sansui 607MR oraz 607NRAII i 707DR wiec pradu mi nie braknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, luckyguliver napisał:

Gulietta czy 250 Evo oto jest pytanie? ? Mam 16m2 oraz slucham roznej muzyki z naciskiem na elektronike. Poczytalem troche o tych kolumnach ale nie potrafie sie zdecydowac. Cena podobna co nie ulatwia wyboru...choc sklaniam sie ku monitorom ze wzgledu na to ze kiedys juz walczylem z podlogowkami. Wzmacniacze jakie mam do dyspozycji na dzien dzisiejszy to Sansui 607MR oraz 607NRAII i 707DR wiec pradu mi nie braknie ?

Zdecydowanie 250 Evo, z tych starych Xavian, to najbardziej udany model. Trzeba tylko zadbać o dobre podstawki do nich, najlepiej takie, z którymi można skręcić kolumny. Te aluminiowe Metallico od Xavian były świetne, niestety trochę drogie.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Bartletta miał zrobić w kwestii jakości brzmienia - już zrobił. Xn250,270,360 oparte na wspaniałych głośnikach brzmiały świetnie. Dzisiaj piękne wykończenie, drewniane obudowy, ale tańsze głośniki i brzmienie takie sobie. Dzisiaj Xavian skupił się na zarabianiu pieniędzy - ludzie i tak nie słyszą - więc ważne jest by  kolumny ładnie wyglądały - brzmienie już nie ma takiego znaczenia.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba! Nawet tutaj trafiłeś ?

I jak zwykle tu też już "nie gra"...

Możesz wymienić kilka paczek w cenie do 10kzł obecnie produkowanych, które mógłbyś kupić i potrafił na nich słuchać muzyki? Umieram z ciekawości ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Adam 38 said:

Baba! Nawet tutaj trafiłeś ?

I jak zwykle tu też już "nie gra"...

Możesz wymienić kilka paczek w cenie do 10kzł obecnie produkowanych, które mógłbyś kupić i potrafił na nich słuchać muzyki? Umieram z ciekawości ?

Nawet nie prowokuj ?

3 hours ago, Premiumsound said:

Zdecydowanie 250 Evo, z tych starych Xavian, to najbardziej udany model. Trzeba tylko zadbać o dobre podstawki do nich, najlepiej takie, z którymi można skręcić kolumny. Te aluminiowe Metallico od Xavian były świetne, niestety trochę drogie.

Nie mam Metallico ale za to mam Partington Super Dreadnought. Niestety o przykrecaniu nie ma mowy. Czy jak ustawie te monitory ok 40cm od sciany to beda mialy to min zeby oddychac? Jakis recenzent pisal ze musial nimi wyjechac 1.5m do "izby" zeby bas sie ustabilizowal. Ja sobie nie moge na taki luksus pozwolic. Mam w tej chwili Jamo Concert 8 i czasem tego basu jest za duzo. Wolalbym miec teraz bardziej "zwarte" na basie monitorki. Dodam jeszcze, ze z Dynkami 52SE w moim pokoju bylo w sam raz.

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

Baba! Nawet tutaj trafiłeś ?

I jak zwykle tu też już "nie gra"...

Możesz wymienić kilka paczek w cenie do 10kzł obecnie produkowanych, które mógłbyś kupić i potrafił na nich słuchać muzyki? Umieram z ciekawości ?

Nie mógłbym. Nie ma takich.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo zmienia bo to które akurat stosuje lepiej brzmi. A głośniki - to chyba nikt nie ma wątpliwości że Audio Bartletta kasują Revelatory Scan Speaka.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, babatular napisał:

Drzewo zmienia bo to które akurat stosuje lepiej brzmi. A głośniki - to chyba nikt nie ma wątpliwości że Audio Bartletta kasują Revelatory Scan Speaka.

Bylo tyle czasu ,aby sprawdzic technicznie i sonicznie, ktore drewno jest najlepsze a nie zmieniac w locie trzy gatunki drewna,bardziej to wyglada ze chodzi o wyglad i latwiejsze barwienie i obrobke drewna, niz aspekt soniczny.Wiecej audiofili szuka starych kolumn z MDF ze starymi glosnikami niz chce kupowac a nie nowe,to samo jest na zagranicznych forach,komercja zaczyna sie klaniac i chenc  zysku,dlatego 250Evo jest bardziej poszukiwane,ale zobaczymy na AVS w Warszawie,posluchamy i zobaczymy.Napisalem do wlaciciela firmy aby przygotowal sie do tych pytan na wystawie,bo jestesmy zainteresowani odpowiedzia..

"Prosze powiedziec dlaczego ciagle zmieniacie gatunek drewna w swoich obudowach,na wielu forach trwa dyskusja ze to malo profesjonalna metoda takich zmian w gatunku drzewa.Nie martwicie sie ze bedziecie zle postrzegani,przeciez drewno ma duzy wplyw na dzwiek i przez tyle lat powinniscie wiedziec ,ktore drewno jest najlepsze,jaki jest powod?
Druga sprawa poruszana przez audiofili to glosniki stosowane w waszych kolumnach,kiedys znanej firmy teraz niby wlasnej,wiele osob twierdzi ze wasze koluny kiedys graly lepiej mimo ze obudowa byla z MDF ale glosniki stosowane w kolumnach, byly lepsze i drozsze.Teraz kolumny sa ladniesze a glosniki zastosowane gorsze,to chyba nie jest dobra wiadomosc,audiofile poszukuja waszych starych 250Evo bo wola od nowszych.
Prosze przekazac wlascicielowi moja wiadomosc,bo bedziemy go oto pytac osobiscie i niech sie przygotuje wyczerpujaco na te pytania.
Pozdrawiam i widzimy sie na AVS w Warszawie..Miroslaw z Londynu"

Jestem zainteresowany sam kupnem akurat tych monitorow tej firmy,bardzo mi sie podobaja optycznie te kolumny,zobaczymy jak graja?

 

 

70896936_10156701244395784_6683937554686803968_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie widze niczego zlego w dazeniu do udoskonalania sprzetu ze strony estetycznej. Bylem kilka dni temu na "wystawie" (mnostwo zestawow mozna bylo obejrzec ale nie uslyszec) hifi w Ascot i widzialem wiele koszmarnych produktow za grube tysiace. Nie ukrywam, ze bylem zdegustowany.

Z drugiej strony estetyka musi isc w parze z jakoscia dzwieku. Wiadomo

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, luckyguliver napisał:

Osobiscie nie widze niczego zlego w dazeniu do udoskonalania sprzetu ze strony estetycznej. Bylem kilka dni temu na "wystawie" (mnostwo zestawow mozna bylo obejrzec ale nie uslyszec) hifi w Ascot i widzialem wiele koszmarnych produktow za grube tysiace. Nie ukrywam, ze bylem zdegustowany.

Z drugiej strony estetyka musi isc w parze z jakoscia dzwieku. Wiadomo

Tez bylem w Ascot i od 45-lat jestem na wystawach audio na calym swiecie i tak slabej wystawy nie widzialem przez cale zycie,to byl szok nieudacznictwa organizacyjnego,te odleglosci i pororzucane pokoje po paru pietrach,musza przyjechac do Warszawy na AVS i od Adama Mokrzyckiego wziasc przyklad, jak organizuje sie swietne wystawy,ten brexit zniszczy wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy. W tym roku sprzedałem po 7 latach użytkowania moje Xaviany XN 250. Przez tyle lat zdążyłem dobrze je poznać. To są faktycznie bardzo dobre kolumny, ale... no właśnie. Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem modelu Orfeo w jego najnowszej, dębowej wersji. Po takim czasie mogę się już pokusić o wnioski. A ten główny jest następujący: Orfeo to kolumny znacznie, znacznie lepsze od XN 250, pod każdym właściwie względem. Scena, barwa dźwięku, muzykalność, po prostu zakochałem się w nich bez pamięci Nie znajduję ani jednego elementu, w którym starszy model jest lepszy. XN 250 sprzedałem dopiero, gdy byłem pewien, że te nowe są lepsze. I są, zdecydowanie. O wyglądzie nie będę się rozpisywał, bo wyglądają niesamowicie. Zauważcie, że ja swoje wnioski opieram na wielu latach odsłuchu, więc myślę, że mogą być dla innych cenną informacją. I na koniec - to dla mnie zupełnie naturalne, że sporo droższe Orfeo są znacznie lepsze niż XN 250. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest dokładnie tak jak piszesz.  Przecież nikt tu nie bierze wpisów np. takiego Baby na poważnie. Jemu nic do 10 kzl nie gra ?To dopiero niefart i daje do myślenia z jakim typem audiofila mamy do czynienia.  

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każdy ma prawo do swojego zdania, nie mnie to oceniać. Ja tylko podzieliłem się wrażeniami z odsłuchów i zachęcam każdego do zrobienia takiego porównania. Tylko osobisty odsłuch się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Medaaard napisał:

Drodzy koledzy. W tym roku sprzedałem po 7 latach użytkowania moje Xaviany XN 250. Przez tyle lat zdążyłem dobrze je poznać. To są faktycznie bardzo dobre kolumny, ale... no właśnie. Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem modelu Orfeo w jego najnowszej, dębowej wersji. Po takim czasie mogę się już pokusić o wnioski. A ten główny jest następujący: Orfeo to kolumny znacznie, znacznie lepsze od XN 250, pod każdym właściwie względem. Scena, barwa dźwięku, muzykalność, po prostu zakochałem się w nich bez pamięci Nie znajduję ani jednego elementu, w którym starszy model jest lepszy. XN 250 sprzedałem dopiero, gdy byłem pewien, że te nowe są lepsze. I są, zdecydowanie. O wyglądzie nie będę się rozpisywał, bo wyglądają niesamowicie. Zauważcie, że ja swoje wnioski opieram na wielu latach odsłuchu, więc myślę, że mogą być dla innych cenną informacją. I na koniec - to dla mnie zupełnie naturalne, że sporo droższe Orfeo są znacznie lepsze niż XN 250. Pozdrawiam.

Ciesze sie ze sa dobre opinie tez,sam chcem kupic Perle tak ze mi lzej na duszy ze nie tylko te nowe glosniki sa tez ladniejsze ,ale i graja dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, babatular napisał:

To co Bartletta miał zrobić w kwestii jakości brzmienia - już zrobił. Xn250,270,360 oparte na wspaniałych głośnikach brzmiały świetnie. Dzisiaj piękne wykończenie, drewniane obudowy, ale tańsze głośniki i brzmienie takie sobie. Dzisiaj Xavian skupił się na zarabianiu pieniędzy - ludzie i tak nie słyszą - więc ważne jest by  kolumny ładnie wyglądały - brzmienie już nie ma takiego znaczenia.

Tak jak większość producentów. Z tych powyżej wybrałbym 360tki mamy tutaj pełne 3drogi i wygląd fajny co do głośników to faktycznie najwyższe modele ss z tamtych lat teraz mamy eplipticory, które podobno grają rewelacyjnie. Xavian mógł się pokusić i coś z nich zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zibii napisał:

Tak jak większość producentów. Z tych powyżej wybrałbym 360tki mamy tutaj pełne 3drogi i wygląd fajny co do głośników to faktycznie najwyższe modele ss z tamtych lat teraz mamy eplipticory, które podobno grają rewelacyjnie. Xavian mógł się pokusić i coś z nich zbudować.

Ne słuchałeś jeszcze żadnych kolumn na ellipticorach ?

 

Myślę, że faktycznie ta firma, ma potencjał do zrobienia czegoś sensownego i za ludzkie pieniądze z tymi głośnikami.

Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Medaaard said:

Drodzy koledzy. W tym roku sprzedałem po 7 latach użytkowania moje Xaviany XN 250. Przez tyle lat zdążyłem dobrze je poznać. To są faktycznie bardzo dobre kolumny,

Czy pokoj 16m2 bedzie wystarczajaco duzy dla tych monitorow? Czy wystarczy zeby rozwinely skrzydla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planie posłuchać epic one od YB audio?. Z tego co konstruktor pisał grają z taka precyzją i wyrafinowaniem jak accutony tylko wybaczają gorsze nagrania. Zobaczymy accutony męczę już ponad rok z tej samej ręki więc porównanie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zibii napisał:

Tak jak większość producentów. Z tych powyżej wybrałbym 360tki mamy tutaj pełne 3drogi i wygląd fajny co do głośników to faktycznie najwyższe modele ss z tamtych lat teraz mamy eplipticory, które podobno grają rewelacyjnie. Xavian mógł się pokusić i coś z nich zbudować.

Xn360 to super kolumny.

 

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Pewnie jest dokładnie tak jak piszesz.  Przecież nikt tu nie bierze wpisów np. takiego Baby na poważnie. Jemu nic do 10 kzl nie gra ?To dopiero niefart i daje do myślenia z jakim typem audiofila mamy do czynienia.  

 

okropny typ audiofila z tego Baby

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luckyguliver napisał:

Czy pokoj 16m2 bedzie wystarczajaco duzy dla tych monitorow? Czy wystarczy zeby rozwinely skrzydla?

U mnie grały w pokoju 18,5 metra i nie czułem żeby to było dla nich za mało. Czy 16 wystarczy, wydaje mi się, że tak, ale głowy za to nie dam. Musiałbyś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Medaaard napisał:

Drodzy koledzy. W tym roku sprzedałem po 7 latach użytkowania moje Xaviany XN 250. Przez tyle lat zdążyłem dobrze je poznać. To są faktycznie bardzo dobre kolumny, ale... no właśnie. Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem modelu Orfeo w jego najnowszej, dębowej wersji. Po takim czasie mogę się już pokusić o wnioski. A ten główny jest następujący: Orfeo to kolumny znacznie, znacznie lepsze od XN 250, pod każdym właściwie względem. Scena, barwa dźwięku, muzykalność, po prostu zakochałem się w nich bez pamięci Nie znajduję ani jednego elementu, w którym starszy model jest lepszy. XN 250 sprzedałem dopiero, gdy byłem pewien, że te nowe są lepsze. I są, zdecydowanie. O wyglądzie nie będę się rozpisywał, bo wyglądają niesamowicie. Zauważcie, że ja swoje wnioski opieram na wielu latach odsłuchu, więc myślę, że mogą być dla innych cenną informacją. I na koniec - to dla mnie zupełnie naturalne, że sporo droższe Orfeo są znacznie lepsze niż XN 250. Pozdrawiam.

Ale chwile...kupiles Orfeo, ktorego cena wynosi ok.25000zl a powinienes porownac swoje stare XN 250 jak juz to z Ambra to ona wlasnie jest w tej samej cenie co stare XN250, bo Orfeo kosztuje dokladnie dwa razy wiecej,tak ze to nie te porownanie jakosciowe ani cenowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego wspomniałem w mojej wypowiedzi, że to zupełnie naturalne, iż Orfeo są dużo lepsze od XN 250, chociażby ze względu na cenę. Z Ambrą nie czyniłem porównań, ponieważ chciałem  kupić najlepsze możliwe monitory Xaviana, dlatego od razu celowałem w Orfeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dosc wyczerujaca wypowiedz z firmy Xavian na wszystkie moje i wasze pytania,odnosnie nowych ich produktow,pozwole sobie przytoczyc,tlumacz automat:

"dziękuję za Twój e-mail i wiele komentarzy, które doceniliśmy, doceniamy je wszystkie.

Niestety nie jesteśmy świadomi „ciągłej zmiany rodzaju drewna”. W naszych modelach używamy MDF w lakierowanych wykończeniach lub drewna dębowego w innych wysokiej klasy modelach. Użyliśmy tutaj również orzecha włoskiego, ale dąb jako bardziej wytrzymałe drewno wytrzyma jeszcze dłużej - nie ma prawdziwej różnicy dźwiękowej, ponieważ wszystkie nasze modele są mocno tłumione (bitumiczne płyty samoprzylepne + 2 różne tekstylne warstwy tłumiące).

O sterownikach głośników - opracowaliśmy własne sterowniki, ponieważ te stare, o których wspomniałeś, nie były wystarczające do naszego użytku. Używamy membran takich samych jak na przykład ScanSpeak (dostarczona przez niemiecką firmę Müller) i mamy większe magnesy i cewki drgające niż ScanSpeak w porównywalnych modelach. Dzięki temu kierowca jest po prostu szybszy i bardziej precyzyjny. Sugerujemy umieszczenie naszego starego głośnika i każdego nowego głośnika w porównywalnej cenie obok siebie i posłuchanie go. To wszystko, czego potrzeba.

Jeśli porównujesz na przykład Perla Esclusiva (2 000 EURO / para) z XN 250 (w dzisiejszych cenach około 3 500 EURO / para), powinieneś uzyskać głębszy bas (zgodnie z różnicą w poziomie cen), ale szczegółowość , dynamika i naturalność powinny być lepsze z Perla Esclusiva (co czyni Perla Esclusiva świetną okazją, prawda?), jeśli masz przynajmniej standardowy porządny wzmacniacz hi-fi. Zaufaj nam, wykonujemy te kontrole, aby się upewnić :). Należy również pamiętać, że nowy głośnik powinien grać przez co najmniej 100 godzin, a tuż po tym czasie należy go porównać do całkowicie wypalonych starych głośników.

Jesteśmy jednak wdzięczni za szczere opinie i mamy nadzieję, że prosta sesja odsłuchowa ze starymi i nowymi modelami udzieli ostatecznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze. Wiemy, ile wysiłku i czasu wkładamy w to, aby być lepszymi z każdą nową generacją głośników, więc wierzymy, że słyszalnie się poprawiamy. Ale ... słuchaj siebie!
Z wyrazami szacunku,
XAVIAN "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Medaaard napisał:

Właśnie dlatego wspomniałem w mojej wypowiedzi, że to zupełnie naturalne, iż Orfeo są dużo lepsze od XN 250, chociażby ze względu na cenę. Z Ambrą nie czyniłem porównań, ponieważ chciałem  kupić najlepsze możliwe monitory Xaviana, dlatego od razu celowałem w Orfeo.

Dla mnie to wcale nie jest takie naturalne że Orfeo są lepsze od XN250.....

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po wielu godzinach odsłuchów i porównań jest jasne, że Orfeo są o wiele lepsze, dlatego bez większego żalu sprzedałem po 7 latach moje XN 250. Wciąż jednak powtarzam, niech każdy sam poczyni porównania i wyrobi sobie opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.