Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widac po odpowiedziach z firmy Xavian,rodzaj drewna uzytego do budowy glosnikow jest bez znaczenia,moze tylko ma znaczenie trwalosci wiekszej w przypadkach jak np.debu,ogolnie jak myslalem chodzi tylko o wyglad a nie o walory soniczne.Obudowa nie gra, calkowicie jest wytlumiona,czyli mialem 100% racje ze wybiera sie to co jest latwiejsze w obrobce i to co lepiej sie barwi i wyglada.Akurat odnosnie glosnikow to co  wszystko  napisali to nowosc i tu jest wiele zmian i twierdza ze nowe glosniki stosowane w ich nowych kolumnach sa na 100% lepsze, co sonicznie oni sprawdzili w bezposrednich odsluchach ze starymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mirek10 napisał:

Jak widac po odpowiedziach z firmy Xavian,rodzaj drewna uzytego do budowy glosnikow jest bez znaczenia,moze tylko ma znaczenie trwalosci wiekszej w przypadkach jak np.debu,ogolnie jak myslalem chodzi tylko o wyglad a nie o walory soniczne.Obudowa nie gra, calkowicie jest wytlumiona,czyli mialem 100% racje ze wybiera sie to co jest latwiejsze w obrobce i to co lepiej sie barwi i wyglada.Akurat odnosnie glosnikow to co  wszystko  napisali to nowosc i tu jest wiele zmian i twierdza ze nowe glosniki stosowane w ich nowych kolumnach sa na 100% lepsze, co sonicznie oni sprawdzili w bezposrednich odsluchach ze starymi.

 

Racja, to jest też manufaktura a nie moloch-korpo jak Focal, Dynaudio czy B&W i raczej  wypuszczając nowe modele nie uwsteczniali by się i nie mają takiego marginesu na popełnianie błędów. Wiadomo, że można się czepiać, że swój towar się chwali ? ale z tego co zawsze czytałem o XAVIAN-ie to nie słuszałem negatywów. Kibicuje im.   
Kiedyś odsłuchiwałem Premio i dla mnie to jest cholernie dobry dźwięk. Z przyjemnością bym posłuchał Orfeo. Może kolejne to będą Xaviany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba jasnowidz. skąd wiedziałem że głośniki Audio Bartletta są lepsze od Revelatorów Scan Speak ?. A drewno to rozumiem, że Xavian nawet nie wie jakie stosuje?

Używają dębu bo dłużej wytrzyma od orzecha włoskiego ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba jasnowidz. skąd wiedziałem że głośniki Audio Bartletta są lepsze od Revelatorów Scan Speak ?. A drewno to rozumiem, że Xavian nawet nie wie jakie stosuje?
Używają dębu bo dłużej wytrzyma od orzecha włoskiego ?
Dab jest mocniejszy, badziej wytrzymaly od orzecha wloskiego. Mialem Diapasony Adamantes oraz Astery, ktore sa z orzecha wloskiego wystarczylo tylko nie trafic kolumna na wypustki w standzie i juz wgniotka niestety.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Patryks26 napisał:

Dab jest mocniejszy, badziej wytrzymaly od orzecha wloskiego. Mialem Diapasony Adamantes oraz Astery, ktore sa z orzecha wloskiego wystarczylo tylko nie trafic kolumna na wypustki w standzie i juz wgniotka niestety.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

Nie wiem z jakiego orzecha ( podobno Canaletto) sa Astery ale miałem lata wiele modeli z orzecha włoskiego Sonus Fabera i nigdy żadnej wgniotki nie zrobiłem

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam delikatność orzecha w Perłach...

jeszcze przed zakupem kolumny tego modelu  tam odsłuchiwanego miały wgniecenia od bananów głośnikowych i  z tego co wiem wcale mocna ingerencja nie była żeby to było widoczne....

 

ze swoimi obchodzę sie jak z jajkiem ?

sa delikatne ale za to jakie wspaniałe ...czasem reka sama idzie żeby je pogłaskać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Pan Bartletta nie wypowiedział się też na temat terminali przyłączeniowych -np.  w Xn250 były platynowe WBT, w np w Orfeo są wybitne, cudowne terminale sygnowane przez Xaviana. Śmiech na sali

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetlumaczylem z czeskiego na polski i nic nowego sie nie dowiedzialem,pozatym co wiedzialem w komentarzach audioili tylko przeczytalem ze promuja te kolumny, jak sie daje na swiecie,rynek odbioru jeszcze maly, jak na ta reczna dlubanine to  graja w miare dobrze,tylko przesadzaja w porownanich z innymi znanymi firmami,mowia ze to " piorniki szkolne" jakos sie sprzedaja,chyba nawiazuja do nowej obuwy z drewna,ale przeciez takie zawsze sa poczatki...mi sie Perla Ex. Marina bardzo podoba,jak bede w Warszawie na AVS to poslucham jak bedzie ladnie grala  i tak pieknie wygladala jak tutaj,to zapewnie kupie ....

70896936_10156701244395784_6683937554686803968_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na AVS w Warszawie i odsluchiwalem kolumny Xaviana te podlogowki co opisywal Piotr Ryka ala Perla i graly obok w innym pokoju tez Orfeo,mialem jeszcze odsluchac monitory Perla na koniec wystawy, ale nie dojechalem na czas, ale i tak nie mozna byloby ich posluchac postawionych przy samej scianie ,tylko na standach.Poznalem ten dzwiek,model Orfeo gral owiele lepiej a Perla pozbawiona byla basu.Ogolnie graly ladnie i delikatnie,maja swoj specyficzny dzwiek,to nie jest spektakularny dzwiek ktorego oczekiwalem,podobal mi sie dzwiek w drozszym modelu ,ale ja szukalem malego modelu monitoru.Wykonczenie w drzewie to nie SF to daleka droga do isiagniecia tego poziomu wykonczenia,dokladnie wyglaskalem obudowe,chropowata z wieloma drobnymi szczelinami.Fajnie grajace monitory,ale nie tego szukalem.Trzeba najpierw zawsze posluchac i to zrobilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów,

Dołączam do klubu z kolumnami XN270 Evo. Kolumny grają z wzmacniaczem Haiku Williamson na KT88. Mam je już około 2 lat i zawsze bardzo dobrze się bronią przed konkurencyjnymi kolumnami które miałem okazje słuchać. Pewnie jeszcze trochę ze mną pobędą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian zmienił tak bardzo kolor drewna w Orfeo ? Na AVS były jakieś bardzo ciemne i w ogóle to nie najlepiej wyglądały

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy, doradźcie proszę. Miałem Evo250'ki - kolumny ogólnie super, ale miałem delikatny niedosyt w dole pasma. Czy wg Was Giulietta da mi w tej kwestii więcej radości ? ? Dodatkowo - jak ogólnie oceniacie Giulietty ? Mogę je kupić, ale w ciemno i trochę się tego boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elvis512 napisał:

Koleżanki i Koledzy, doradźcie proszę. Miałem Evo250'ki - kolumny ogólnie super, ale miałem delikatny niedosyt w dole pasma. Czy wg Was Giulietta da mi w tej kwestii więcej radości ? ? Dodatkowo - jak ogólnie oceniacie Giulietty ? Mogę je kupić, ale w ciemno i trochę się tego boję.

Skoro z XN250 miałeś niedosyt basu to Giuliettą w ogóle sobie głowy nie zawracaj..

To nie są kolumny z którymi doświadczysz sejsmicznych wrażeń.. odpuść sobie.

 

PS. W jakim metrażu miałyby grać?

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tal napisał:

Skoro z XN250 miałeś niedosyt basu to Giuliettą w ogóle sobie głowy nie zawracaj..

To nie są kolumny z którymi doświadczysz sejsmicznych wrażeń.. odpuść sobie.

 

PS. W jakim metrażu miałyby grać?

 

20m2. Sejsmicznego basu wiem ze nie bedzie bo to tez kolumna podstawkowa, ale czy drive itd bedzie ok - blues, chill, lounge - w takiej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, elvis512 napisał:

20m2. Sejsmicznego basu wiem ze nie bedzie bo to tez kolumna podstawkowa, ale czy drive itd bedzie ok - blues, chill, lounge - w takiej muzyce.

Jeśli w tych 20m² masz/możesz spełnić optymalne warunki tym Xavianom zarówno pod względem rozstawienia jaki i akustyki oraz obejdziesz się bez najniższego basu to akurat w Twoich gatunkach spiszą się co najmniej bardzo dobrze.

Drugą równie istotną kwestią jest wzmacniacz.. bez wydajnego i wyjątkowo dynamicznego wzmacniacza nie doświadczysz maksymalnej przyjemności jaką potrafią dać te kolumny, bo to są kolumny idealne właśnie dla melomanów nastawionych na przyjemność, dlatego miałem takie wątpliwości, aby się ich pozbyć.. no, ale człowiek nie stoi w miejscu ?    

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam Giulietty ? To co te kolumny wyprawiają z dźwiękiem to jest niesamowite. 

 

Koledzy piszą o basie - kochani wg mnie jest go tyle ile trzeba i schodzi na prawdę bardzo nisko - jest super. Stereofonia - bajka. Dla mnie  te kolumny są ciekawsze od 250'ek.. a gram póki co na zabytkowym piecu.. Mam nadzieję upoluje lada moment Mcintosh'a ? wówczas chyba na dłużej pogram na jednym sprzęcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giulietty - na początek mają bardziej wciągającą podstawę dźwięku, mniej twardy bas - są bardziej plastyczne - pomimo tych samych przetworników. Nie męczy, wciąga. stereofonia jest na podobnym poziome. I bardzo ważne łatwo znaleźć sweet spot (w zasadzie nie jeden ? ) - przynajmniej u mnie w pokoju, co jest dla mnie ogromnym plusem. 250'ki tej cechy nie mialy. 

 

I ogólnie - patrząc na estetykę 250ki są brzydsze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/9/2017 at 9:12 AM, spnmdm said:

Perla szału nie robi..i do 15m Ambra zła nie będzie, kwestia też adaptacji pomieszczenia. Jeżeli jakiś kompromis koszt/jakość to szukać używanych XN 250...Perla nie ma szans, to ładne monitory ale do 250 się chowają. Znam z autopsji. Mam XN 250 które grały z Heglem (bardzo fajne granie) a teraz grają z Cayin A88T i jest jeszcze lepiej. Moje pomieszczenie to własnie 15m2. Z tych co słuchałem na tym metrażu można jeszcze rozważyć Proac Studio 118, Response D2 oraz JMR BLISS Silver ew. Euterpe.

Moglbys sie pokusic o porownanie Proackow z 250? Pytam Bo sam kupilem niedawno z drugiej reki 250 przerzucajac sie z Proackow Response 1S. Powiem tak na dzien dzisejszy. Proacki graly jakby z wiekszym pazurem. Xaviany jakby zbyt ladognie na moj gust prezentuja dzwiek. Wydaje mi sie tez, ze dla mojego ucha srednica Proackow jest bardziej uzekajaca i wyeksponowana. W Xavianach ten department tak jak juz inni pisali zdaje sie byc wygaszony i matowy. Jesli chodzi natomiast bas to Xaviany rzadza w tym temacie bez dwoch zdan. To tak na szybko po kilkunastu godzinach z Xavianami.

Ps Jakie ampy miales podpiete w czasie testow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2019 o 19:51, elvis512 napisał:

no i mam Giulietty ? To co te kolumny wyprawiają z dźwiękiem to jest niesamowite. 

 

Koledzy piszą o basie - kochani wg mnie jest go tyle ile trzeba i schodzi na prawdę bardzo nisko - jest super. Stereofonia - bajka. Dla mnie  te kolumny są ciekawsze od 250'ek.. a gram póki co na zabytkowym piecu.. Mam nadzieję upoluje lada moment Mcintosh'a ? wówczas chyba na dłużej pogram na jednym sprzęcie.

 

Pozdrawiam

 

W dniu 20.11.2019 o 22:31, elvis512 napisał:

Giulietty - na początek mają bardziej wciągającą podstawę dźwięku, mniej twardy bas - są bardziej plastyczne - pomimo tych samych przetworników. Nie męczy, wciąga. stereofonia jest na podobnym poziome. I bardzo ważne łatwo znaleźć sweet spot (w zasadzie nie jeden ? ) - przynajmniej u mnie w pokoju, co jest dla mnie ogromnym plusem. 250'ki tej cechy nie mialy. 

 

I ogólnie - patrząc na estetykę 250ki są brzydsze ? 

Przede wszystkim gratuluje koledze tych piękności :)  

Zanim cokolwiek napiszę chciałbym zaznaczyć, że jestem świadom opinii co do mojej osoby oraz wirtualnego wizerunku z powodu niezdecydowania się pomiędzy dwoma posiadanymi zestawami kolumn zwłaszcza, że trwa to już nie mało czasu, ale nie tylko z tego powodu... 

Zmierzam do tego iż po dzisiejszym dniu postanowiłem definitywnie zostawić Giulietty. Moją decyzję przypieczętował mały zabieg oraz efekty szczególne z tym związane wynikające z urzekającego charakteru tych Xavianów. Drobnostka polegała na odsunięciu dodatkowych 5cm od bocznych ścian co znacząco przełożyło się na równowagę tonalną w miejscu odsłuchu oraz stereofonie. Szczególnie bas, który spotęgował się i pogłębił. Wszyscy wiemy, że dla optymalnego efektu kolumny potrzebują miejsca wokoło i jedne konstrukcje są bardziej wymagające pod tym względem, a inne mniej. Akurat Xavian zalicza się do tych pierwszych i zapewniając Julce możliwie przyzwoite warunki ta odwdzięczyła się z nawiązką, bo przestrzenność jest jedną z tych zalet dla których zdecydowałem się przy niej pozostać. Inną istotną cechą potwierdzającą moją decyzję jest plastyka równie kluczowa co przestrzenność. W rzeczy samej bardzo wciąga zwłaszcza, kiedy elektronika towarzysząca nie narzuca swojego charakteru. Fundamentalną rolę odgrywa wzmacniacz, który po prostu musi być wydajny i mocny, aby tego Revelatora ruszyć oraz kontrolować jak należy. To co robi mój Hegel z tymi kolumnami uważam za synergię i prawdopodobnie z tego powodu miałem ciągle opór, aby sprzedać to połączenie.

Po wszystkich dotychczasowych doświadczeniach dotarło do mnie, że brzmienie jakie udało mi się uzyskać jest przyjemnie wciągające, które przekazuje emocje i buduje klimat nie pozbawiony odsłaniania realizacyjnych smaczków i detalu.

Pozdrawiam.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/27/2019 at 1:49 PM, luckyguliver said:

Wydaje mi sie tez, ze dla mojego ucha srednica Proackow jest bardziej uzekajaca i wyeksponowana. W Xavianach ten department tak jak juz inni pisali zdaje sie byc wygaszony i matowy. 

 

Czy lampa bylaby lekarstwem? Widzialem, ze ja Tu niektorzy polecali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, luckyguliver napisał:

Czy lampa bylaby lekarstwem? Widzialem, ze ja Tu niektorzy polecali...

W pewnym momencie moje Julki miałem zapięte pod Cayin'a CS-55A... przede wszystkim było zbyt męcząco na górze.. szkoda czasu na lampy, bo XN250 zasługują na coś więcej.

Jeśli chciałbyś usłyszeć urzekającą średnicę Twoich kolumn oraz wszystkie inne walory to posłuchaj ich z H360.

PS. Prąd jest Panie potrzebny ? 

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostatek pradu dobrej jakosci to jedna rzecz ale chyba warto jeszcze zwrocic uwage na brzmienie wzmacniacza. Ja podpialem te 250 do Sansui 707DR ktory daje sobie dobrze rade z wymagajacymi kolumnami. Gra rownym pasmem, neutralnie ale jakby ma ciemniejsze brzmienie i nie jestem pewien czy przez to dobrze zgrywa sie z tymi Xavianami? Aaaa jeszcze dodam, ze Gustard dac tez gra dosc rowno nie uwypukla zadnego pasma. Moze tu jest pies pogrzebany? 

Ps Inwestycja w Hegla niemozliwa ?

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luckyguliver napisał:

Ja podpialem te 250 do Sansui 707DR (...) Gra rownym pasmem, neutralnie ale jakby ma ciemniejsze brzmienie i nie jestem pewien czy przez to dobrze zgrywa sie z tymi Xavianami?

Skoro ma ciemniejsze brzmienie to już wiadomo dlaczego XN250 wydają się Tobie wygaszone i matowe... 

Kolega @mariuszpak swoje XN250 połączył z Krell'em KAV-300i i myślę, że to jest dobry kierunek. 

Ja uważam, że Xaviany na revelatorach grają pełnią możliwości dopiero z mocnymi wydajnymi wzmacniaczami o wybitnej dynamice.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.