Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak cos czuje ze trzeba im czegos bardziej zimnego, moze nawet klinicznego a nie mam czegos takiego na skladzie w tej chwili. Moze koncowka w klasie D tez sie sprawdzi? Jesli chodzi o wydajnosc i dynamike to ostatnio napedzalem moim wzmakiem Bowersy 802 do ktorych trzeba zwykle spawarki zeby je dobrze rozruszac.

No i ta lampa nadal mi chodzi po glowie. Wiele osob uzywa lamp do Proackow wiec mialbym zalatwione dwie pieczenie przy jednym ognisku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napędzałem moje 250tki atoll in200 i podobało mi się bardzo, ale krell 300 to wydajny wzmacniacz i zdjął z nich koc. Po prostu inne granie. One lubią mocny wzmacniacz, im mocniejszy i wydajniejszy tym lepiej. Gdybym miał zmienić krella to pewnie na hegla.

Krell kav300i, Xavian XN250, Audio Analogue Paganini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, mariuszpak said:

Wcześniej napędzałem moje 250tki atoll in200 i podobało mi się bardzo, ale krell 300 to wydajny wzmacniacz i zdjął z nich koc. Po prostu inne granie. One lubią mocny wzmacniacz, im mocniejszy i wydajniejszy tym lepiej. Gdybym miał zmienić krella to pewnie na hegla.

Kupie jeszcze jeden klocek i moj pokoj zamieni sie w komis hifi audio :) Korci mnie zeby im jeszcze dac szanse. Ja mnie poniesie to moze zawine tego Krela bo jest ich na roznych aukcjach od groma. Jaka jest uczciwa cena za ten wzmacniacz? A moze zainwestowac w jakiegos jasniej i zywo brzmiacego Dac'a?

Ps A czy Krell 400xi tez bedzie dobrym rozwiazaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mariuszpak napisał:

Wcześniej napędzałem moje 250tki atoll in200 i podobało mi się bardzo, ale krell 300 to wydajny wzmacniacz i zdjął z nich koc. Po prostu inne granie. One lubią mocny wzmacniacz, im mocniejszy i wydajniejszy tym lepiej. Gdybym miał zmienić krella to pewnie na hegla.

Gdybyś miał okazje posłuchać 250tek z H360 to nie zwlekaj, bo ten wzmacniacz z tymi monitorami jak i Giuliettą zgrywa się idealnie, a to co wyprawia z basem to aż nie chce się wierzyć. Do tego namacalny środek i jedwabista góra, że o hektarach przestrzeni nie wspominając. 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luckyguliver napisał:

Kupie jeszcze jeden klocek i moj pokoj zamieni sie w komis hifi audio :) Korci mnie zeby im jeszcze dac szanse. Ja mnie poniesie to moze zawine tego Krela bo jest ich na roznych aukcjach od groma. Jaka jest uczciwa cena za ten wzmacniacz?

Skoro nagromadziłeś trochę tego sprzętu to może czas przeprowadzić jakąś selekcje, bo XN250 to kultowe monitory i na pewno warto dać im szanse, bo potencjał mają naprawdę nie mały.  

Z tego co się orientuję cena KAV-300i waha się od 4 do 4,5k zależnie od stanu wizualnego jak i technicznego.

2 godziny temu, luckyguliver napisał:

(...) moze zainwestowac w jakiegos jasniej i zywo brzmiacego Dac'a?

Owszem warto mieć jakiś przyzwoity przetwornik, aby sygnał był dobry, ale nie dzięki niemu kolumny grają. 

2 godziny temu, luckyguliver napisał:

Ps A czy Krell 400xi tez bedzie dobrym rozwiazaniem?

Może warto podpytać w klubie Krell'a.

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, Tal said:

Skoro nagromadziłeś trochę tego sprzętu to może czas przeprowadzić jakąś selekcje, bo XN250 to kultowe monitory i na pewno warto dać im szanse, bo potencjał mają naprawdę nie mały.  

 

Problem, ze u mnie wszytko "kultowe" ? oprocz Dac'a. Np z monitorow mam Jamo Concert 8 oraz Proac Response 1S (poprzednik Response 1SC). W tej chwili zabieram sie za akustyke pokoju bo ta kuleje. Jak sie z tym uporam to moze siegne po jakis nowy wzmacniacz. A do tego czasu bede myszkowal po forach i portalach aukcyjnych. 

Tez wydaje mi sie ze zrodlo czyli w moim wypadku malina oraz Dac najmniej beda mialy wplywu w ksztaltowaniu sygnatury dzwieku. 

Ps A moze jest ktos z okolic Rzeszowa kto ma Xaviany? Taki odsluch moglyby mi rozjasnic w glowie w 5 min ? 

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2019 o 01:44, luckyguliver napisał:

Ps A moze jest ktos z okolic Rzeszowa kto ma Xaviany? Taki odsluch moglyby mi rozjasnic w glowie w 5 min

luckyguliver ja jestem z Rzeszowa mam w domu XN 250 i gram nimi z H360 jak chcesz możesz wpaść posłuchać łatwo nie będzie się umówić bo mam dwójkę maluchów ale jakoś damy radę pisz na priv. Tal dobrze pisze H360 z XN 250 to bardzo bardzo dobre połączenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, mujas said:

luckyguliver ja jestem z Rzeszowa mam w domu XN 250 i gram nimi z H360 jak chcesz możesz wpaść posłuchać łatwo nie będzie się umówić bo mam dwójkę maluchów ale jakoś damy radę pisz na priv. Tal dobrze pisze H360 z XN 250 to bardzo bardzo dobre połączenie 

Dziekuje, bedzie super porownac te dwa systemy! A ja tylko dodam, ze u mnie kwestia czesciowo sie roziazala sama...podkrecilem galka volume do gory ? ruszylem z 7:30 na 8:30 i Xaviany nagle odzyly. Na 9 to juz normalnie huragan ? Ja po prostu ze wzgledu na sasiadow i rozmiary pokoju slucham muzyki dosc cicho. Latwiejsze w prowadzeniu kolumny np Jamo Concert 8 otwieraja sie juz przy niskiej glosnosci ale widze ze Scany potrzebuja troche wiekszej dawki Volume zeby zagrac pelna para. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



(...) papier vs magnez. Myślę, że magnez lepszy na średnicy.


Magnez na pewno jest inny i lepszy w kwestii średnicy od papieru to on nigdy nie będzie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, zibii napisał:

Mnie osobiście podoba się bardziej brzmienie z 15cm magnezowego seasa niż z 15cm revelatora. 

To fajnie i niech się Tobie podoba. Staraj się tylko nie proklamować, jakoby... moja racja jest mojsza niż twojsza.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.12.2019 o 11:08, luckyguliver napisał:

Na razie porownywalem bardziej 250 Evo vs Proac. Jak zaczne sluchac na zmiane z Concert 8 to cos skrobne. 

I jak? Udało się spotkać z kolegą @mujas, czy raczej przełożyliście spotkanie na nowy rok? ? 

No i podziel się w końcu wrażeniami porównania 250tek z Concert 8 :) 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Tal said:

I jak? Udało się spotkać z kolegą @mujas, czy raczej przełożyliście spotkanie na nowy rok? ? 

No i podziel się w końcu wrażeniami porównania 250tek z Concert 8 ?

Jako, ze nie jestem audio poeta oraz z racji tego ze Jamo poszly juz w swiat napisze w kilku slowach. Jamo wydawalo mi sie badziej zywe i eteryczne w odbiorze. Natomiast Evo 250 graja bardziej dociazonym dzwiekiem ale jakos tak troszke szarawo. Natomiast bas w Xavianach odpowiada mi bardzo, schodzi nisko. Stopka w metalu i elektronice ma swoj ciezar i podmuch. Natomiast w Jamo jakby sie ten bas troche rozlewal. Taki jakies niezdyscyplinowany byl. 

Tu musze dodac ze reszta toru czyli wzmacniacz jak i Dac byly dobrane pod charakter Jamo czyli tak zeby te glosniki uszu nie kluly ? Wydaje mi sie ze synergia jako taka zostala osiagnieta ? Po podpieciu Xavianow sytuacja ulegla zmianie. Tu chyba trzeba bedzie tor troszke rozjasnic. Bede na swieta w domu ( na stale mieszkam w UK) wiec umowie  sie na krotka sesje z kolega @mujas Ciekaw jestem jak Xaviany zagraja w innym systemie (zwlaszcza z polecanym wzmakiem) oraz w innym pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Również porównywałem Jamo z Xavianami. Moje odczucie co do Jamo jest takie, że po za świetną średnicą, szczególnie w średnim i górnym jej zakresie, reszta kuleje. Szczególnie górne rejestry żyją własnym życiem.

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Jahu007 napisał:

witam, jestem nowy w klubie xaviana, dlatego pragnę z wszystkim się przywitać

A cóż Jahu007 z Xavian-a u Ciebie jest ?

1 minutę temu, wilkizajonc napisał:

Cześć, również dołączam do klubu z XN 250 EVO. Niesamowite kolumny. 

0wink.gif

 

Panowie co macie podłączonego do Xavian-ów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.