Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli gdzieś zobaczysz Tellurium qblack jedynkę (najlepiej jeśli jest możliwość sprawdzając u siebie )

tu masz porównanie (starszej i nowszej wersji )

http://highfidelity.pl/@main-3081&lang=

Potwierdzam słuchałem obydwu wersji starsza ma jaśniejszą konsystencje ...

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przesłuchałem Black II z kolumami Perla. Jest poprawa w separacji i ogólnej czytelności dźwięku, pojawiło się więcej szczegółów względem modelu Blue. Jest duża szansa że kabel u mnie zostanie. Jednak wrodzona ciekawość każe mi zrobić dodatkowe porównanie. Czy ktoś mógłby mi polecić kabel którego warto posłuchać? Oczekuję separacji, powietrza i bardzo dobrej kontroli basu. Nie chcę ostrej góry (chociaż nie wiem czy z Perlami może być ostro) Może jakiś QED? Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2020 o 20:08, flagui napisał:

Black w wersji 2

Dla mnie u mnie, swego czasu w systemie na testach, najgorszy kabel jaki miałem. Po opiniach i wpisach byłem bardzo na niego nastawiony optymistycznie....

Polecam od siebie  drożej,  CS-120 Improved , coś z Albedo i pewnie wiele innych się znajdzie, których nie słuchałem.

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przesłuchałem Black II z kolumami Perla. Jest poprawa w separacji i ogólnej czytelności dźwięku, pojawiło się więcej szczegółów względem modelu Blue. Jest duża szansa że kabel u mnie zostanie. Jednak wrodzona ciekawość każe mi zrobić dodatkowe porównanie. Czy ktoś mógłby mi polecić kabel którego warto posłuchać? Oczekuję separacji, powietrza i bardzo dobrej kontroli basu. Nie chcę ostrej góry (chociaż nie wiem czy z Perlami może być ostro) Może jakiś QED? Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych Świąt.
Jak chcesz dobrej kontroli basu i powietrza to koniecznie sprobuj Albedo. Ja swego czasu mialem na odsluchach TQ Blue, Ultra Blue, Black i Albedo Blue. Zostal Albedo.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2020 o 20:57, wilkizajonc napisał:

Panowie, porównywał ktoś bezpośrednio brzmienie XN 250 z tranzystorem vs z lampą? Np. mocny tranzystor kontra lampa na KT120/150?

Takiego porównania nie robiłem, ale w swoim czasie miałem pod moje Giulietty podpiętego Cayina CS-55A i przez moment A-88T. Stety/niestety szybko okazało się, że lampa nie jest dla mnie, bo choć dźwięk robił się bardziej fizjologiczny i organiczny to jego nerwowość, a z CS-55A wręcz agresywność była dla mnie nie do zniesienia. Kolejnym minusem nie do zaakceptowania był bas i jego jednostajny oraz jednowymiarowy zaokrąglony charakter potęgujący zniechęcenie. Nie muszę chyba wspominać o praktycznych słabościach wynikających z konstrukcji i budowy wzmacniaczy lampowych. Owszem mają swoje zalety o czym osobiście się przekonałem, ale uważam że docenią je głównie osoby jakby to powiedzieć.. z bardzo intymnym i łagodnym gustem i wrażliwością. 

W tej chwili bez pośpiechu i bez ciśnienia rozważam kompromis do którego w pewnym momencie dochodziło wielu doświadczonych audiofilii. Mianowicie tranzystorowa końcówka mocy + lampowy przedwzmacniacz i wydaje się to bardzo zasadne tym bardziej, że takie połączenie brzmi naprawdę fenomenalnie i zjawiskowo.   

8 minut temu, flagui napisał:

Przesłuchałem Black II z kolumami Perla. Jest poprawa w separacji i ogólnej czytelności dźwięku, pojawiło się więcej szczegółów względem modelu Blue. Jest duża szansa że kabel u mnie zostanie. Jednak wrodzona ciekawość każe mi zrobić dodatkowe porównanie. Czy ktoś mógłby mi polecić kabel którego warto posłuchać? Oczekuję separacji, powietrza i bardzo dobrej kontroli basu. Nie chcę ostrej góry (chociaż nie wiem czy z Perlami może być ostro) Może jakiś QED? Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych Świąt.

Popieram przedmówców i również polecam sprawdzić kable głośnikowe Albedo. Myślę, że to ciekawa alternatywa dla Tellurium. Testowałem Blue, Air 1 oraz Geo i tego ostatniego najbardziej polecam.  

Pozdrawiam.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, Tal said:

Mianowicie tranzystorowa końcówka mocy + lampowy przedwzmacniacz i wydaje się to bardzo zasadne tym bardziej, że takie połączenie brzmi naprawdę fenomenalnie i zjawiskowo.   

Masz jakies typy lampowych pre? Wlasnie szukam czegos do mojej koncowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, luckyguliver napisał:

Masz jakies typy lampowych pre? Wlasnie szukam czegos do mojej koncowki.

Niestety nie za bardzo mam rozeznanie w temacie lampowych pre i jedyne co mogę zaproponować to przyswojenie sobie opinii z tego wątku. 

Na tą chwilę testuje lampowe pre DYI i jedynie mogę napisać, że jest bardzo emocjonalnie. Dźwięk jest barwnie nasycony i wystarczająco detaliczny, aby pięknie wybrzmiewać. Raczej nie poraża szybkością i swoje walory najbardziej prezentuje w spokojnych klimatach. 

Pomimo, że z tej konfiguracji mam dużo przyjemności to jednak rozważam pozostanie przy Wadi Intuition 01 z wielu znanych nam obecnie powodów.. Ostatecznie połączenie Wadii z Giuliettą jest naprawdę udane zwłaszcza, że uzyskane kompromisy można spokojnie zaakceptować.

PS. Jaką posiadasz końcówkę?

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Tal said:

Niestety nie za bardzo mam rozeznanie w temacie lampowych pre i jedyne co mogę zaproponować to przyswojenie sobie opinii z tego wątku. 

PS. Jaką posiadasz końcówkę?

Dzieki za wskazanie tego watku. W tej chwili draze temat w watkach Lampa. Przez jakis czas tez myslalem o zakupie Dac'a z pre ampem. Wybor padl na M2Tech'a Young'a DSD. To bodajze druga wersja tego daca. Niestety nigdzie nie mozna w tej chwili dostac uzywki a cena sklepowa jest zupelnie z kosmosu. 

Mam koncowke na module ICEpower 1200AS2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, luckyguliver napisał:

Przez jakis czas tez myslalem o zakupie Dac'a z pre ampem. Wybor padl na M2Tech'a Young'a DSD. To bodajze druga wersja tego daca. Niestety nigdzie nie mozna w tej chwili dostac uzywki a cena sklepowa jest zupelnie z kosmosu. 

Mam koncowke na module ICEpower 1200AS2. 

Swego czasu słuchałem pierwszej wersji M2Tech Young'a i niekoniecznie wpisał się w moje upodobania co prawdopodobnie spowodowane było brakiem "zestrojenia" z ówczesnym wzmacniaczem (Leema Tucana II).

Nie wiem, czy cena jest dla Ciebie zachęcająca, ale na giełdzie hifi jest jedna oferta:

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/14/364675.php

Szeroko uwzględniając funkcjonalność oraz zaawansowanie technologiczne najbardziej moją uwagę przykuwa/ł TEAC NT-503. Zwłaszcza, że konstrukcja posiada autorskie rozwiązanie układów przedwzmacniacza opartych na precyzyjnej regulacji głośności nazwanej „TEAC-QVCS”.

http://audio.teac.com/product/nt-503/ 

Nie śledzę rozwoju rynku audio, ale pozytywne opinie dotyczące tego modułu zdążyłem zauważyć. Wygląda na to, że mamy do czynienia z pewnego rodzaju fenomenem zwłaszcza, gdy pod uwagę weźmie się jego cenę oraz opinie zadowolonych właścicieli. Napisz, więc proszę w 2-3 zdaniach jak na ten moment ta końcówka współpracuje z Twoimi XN250. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Bo to w koncu klub Xaviana ?

Wolabym cos napisac dopiero po wpieciu w system jakiegos przyzwoitego pre ampa. Na poczatku wpialem pasywke ale dzwiek jakos nie porywal. Teraz uzywam Daca z cyfrowa regulacja glosnosci. Chyba kapke lepiej ale nadal nie ma takiego wypelnienia jak np kiedy gram z integry. Poza tym kupilem nowe interkonekty XLR. Do tego jeszcze podpinam co chwile moje stare Proacki. Krotko mowiac troche za duzo zmiennych zeby cos konkretnego pisac. Powiem tak. Widze potencjal ale na razie to chyba lepiej gra integra Sansui. 

Ps Dzieki za linka. Troche drogo. W wakacje wisal miesiacami na ebay nowy za 550E i nikt nie chcial go kupic. Teraz pluje sobie w brode ze tego nie zrobilem. No ale byly inne wydatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 19:33, flagui napisał:

Dzięki. Posłucham zatem Albedo Blue.

Albedo Blue i Xavian Perla to w moim przypadku strzał w dziesiątkę! Dzięki bardzo za pomoc? Jest przejrzyście ale jednocześnie gładko i analogowo, aż trudno uwierzyć że to srebro (ach te stereotypy). Kable zostają u mnie, chociaż bardzo korci żeby posłuchać jeszcze wyższego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 19:47, flagui napisał:

Albedo Blue i Xavian Perla to w moim przypadku strzał w dziesiątkę! Dzięki bardzo za pomoc? Jest przejrzyście ale jednocześnie gładko i analogowo, aż trudno uwierzyć że to srebro (ach te stereotypy). Kable zostają u mnie, chociaż bardzo korci żeby posłuchać jeszcze wyższego modelu.

Posłuchałem wyżej (Albedo Monolith 2 wersji )...a że lubię bardzie analogowo wybrałem Harmonixa cs 120  Improved

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Xavianów polecam coś z oferty Vermouth Audio. Są zdecydowanie bardziej rozdzielcze od Tellurium Black, bardziej otwarte na górze, ale nie ostre. https://www.premiumsound.pl/manufacturer/vermouth-audio

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.04.2020 o 01:23, wilkizajonc napisał:

Jak oceniasz Leemę z Xavianami, bo zdaje się, że byłeś w jej posiadaniu?

Z perspektywy czasu uważam to połączenie za udane i całkiem korzystne. Mój ówczesny problem polegał na nieodpowiednim źródle (M2Tech Young), który przesunął balans tonalny ku górnym rejestrom przez co brzmienie było przejaskrawione i ostatecznie za nerwowe dla mnie.

Musisz mieć świadomość, że ten poziom poszczególnych elementów determinuje wyeliminowanie najsłabszego ogniwa (wąskiego gardła). W moim przypadku był to dac przez który zbyt pochopnie i zbyt nonszalancko przekreśliłem Leemę. Dziś wiem, że potrzebowałem przetwornika klasy co najmniej Primare DAC-30. Cóż.. człowiek uczy się na błędach, więc gdyby trafiła się Tobie Tucana II w dobrych pieniądzach to na pewno warto rozważyć tą amplifikacje dla XN250. 

W dniu 22.04.2020 o 15:07, Premiumsound napisał:

Do Xavianów polecam coś z oferty Vermouth Audio. Są zdecydowanie bardziej rozdzielcze od Tellurium Black, bardziej otwarte na górze, ale nie ostre. https://www.premiumsound.pl/manufacturer/vermouth-audio

Znalazłoby się coś gdybym chciał dociążyć brzmienie bez utraty przejrzystości i dynamiki? Jeśli tak to chętnie wypożyczę. Naturalnie mowa o rozsądnym budżecie ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla małego klubowego ożywienia wrzucam kilka fotek w nowej scenerii. 

Ostatecznie z powodu A klasy, której teraz nie włączam końcówka będzie na górze.

Niestety nie znalazłem jeszcze zadowalających mnie wiszących regałów. 

20200506_123144.jpg

20200506_123322.jpg

20200506_123547.jpg

20200506_122902.jpg

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Witam serdecznie w klubie Xavian. Mam na imię Adam. Od kilku dni słucham tych oto monitorów. Model Ambra. 
Nowe, w systemie z Dayens Menuetto, Dac Micromega/pierwszy model, Node2i.

Pokoj 5.5x4.5m. Kuchnia 9 mtr z boku. W trakcie adaptacji akustycznej.

LS3/5a, które grały do tej pory ustawię w sypialni. 
Cóż mogę powiedzieć, Jest muzykalnie plus niskie tony?
 

C335EB6F-78C3-4738-BE5D-70C25D9205A1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.