Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  178 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jbmar napisał:

No to masz lepszego Passata:

"Głośniki SB Acoustics to zbudowana od podstaw firma produkująca najwyższej jakości głośniki, stworzona przez  byłych inżynierów Scan Speak`a "

Czyli Audi tak? ?

grają, ale przymierzam się do Xavianów. Chociaż zobaczymy na co wypadnie po odsłuchach, może jeszcze inne marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Xavian Corallo wreszcie do mnie zawitały. Będzie udany weekend. :)

1879857328_XavianCorallowPremiumSound(3).thumb.jpg.370f352feb093d6040a5a771961e7a18.jpg

Jak znajdę czas, to w przyszłym tygodniu napiszę coś więcej o nich.

Wykończenie Marina powala. Klonowa, jasna klepka intarsjowana na bokach orzechem...

1491256920_XavianCorallowPremiumSound(2).thumb.jpg.5d87d65fb41c4abf3b7e8aac6fc171c4.jpg

Miłego weekendu. :)

 

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u Xaviana, wszystko wykonane obłędnie.

Ciekawe jak byś w ich miejsce podłączył ATC 7, jakie byłyby różnice. A Twój piecyk to by mi chyba idealnie przypasował do moich obu par monitorków ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.08.2020 o 09:23, Premiumsound napisał:

Xavian Corallo wreszcie do mnie zawitały. Będzie udany weekend. ?

1879857328_XavianCorallowPremiumSound(3).thumb.jpg.370f352feb093d6040a5a771961e7a18.jpg

Jak znajdę czas, to w przyszłym tygodniu napiszę coś więcej o nich.

Wykończenie Marina powala. Klonowa, jasna klepka intarsjowana na bokach orzechem...

1491256920_XavianCorallowPremiumSound(2).thumb.jpg.5d87d65fb41c4abf3b7e8aac6fc171c4.jpg

Miłego weekendu. ?

 

I jak zagrało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - SB Acoustic to tańszy Scan Speak. A Barletta stosuje obecnie w Xavianach głośniki firmy Ciare - dwie klasy niżej od SB Acoustic i 3 klasy nizej od Scan Speaka.

22 godziny temu, Tal napisał:

wspaniałe kolumny  - tylko te kolumny wymagają wybitnego systemu - w innym przypadku ich zakup mija sie z celem

W dniu 11.08.2020 o 10:53, jbmar napisał:

No to masz lepszego Passata:

Jak Scan Speak  to Passat to SB Acoustic do Golf

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Gato ?  Jeśli tak to tylko FM-2 i FM-6. Obecne wypusty to zjazd w dół w stosunku do "2" i"6"ek.  Gato podobnie jak Xavian skupili się na ładnym wyglądzie i wysokim połysku. Sprzedaż na pewno jest lepsza. Mają racje bo ludzie jakości brzmienia i tak nie docenią - więc zamiast dobrych przetworników lepiej zainwestować w "wygląd"

Zresztą jakie dzisiaj są gniazda głośnikowe w Xavianach (dramat) i Gato ( co to jest) - w serii XN czy starej FM - były piękne  WBTy  - niestety to  syndrom  obecnych czasów

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, babatular napisał:

Kolumny Gato ?  Jeśli tak to tylko FM-2 i FM-6. Obecne wypusty to zjazd w dół w stosunku do "2" i"6"ek.  Gato podobnie jak Xavian skupili się na ładnym wyglądzie i wysokim połysku. Sprzedaż na pewno jest lepsza. Mają racje bo ludzie jakości brzmienia i tak nie docenią - więc zamiast dobrych przetworników lepiej zainwestować w "wygląd"

Zresztą jakie dzisiaj są gniazda głośnikowe w Xavianach (dramat) i Gato ( co to jest) - w serii XN czy starej FM - były piękne  WBTy  - niestety to  syndrom  obecnych czasów

czyli to jednak nie mit ze i Gato i Xavian zjechali w dol z brzmieniem w imie 'innych rzeczy' (zysku, wygladu itd) tak?

Slysze to od kolejnego zrodla wiec cos w tym musi byc...? Jeden znajomy wytlumaczyl mi, ze to efekt zamontowoania tanszych i przez to tanszych przetwornikow w nowych modelach obu firm - rezygnujac ze Scan Speaka, ktory jest wyraznie drozszy. Rownoczesnie twierdzil takze, ze w sumie to i tak nic nie zmienia bo.....najlepsze przetworniki robi Seas, do ktorych, i tu cytuje: "Scan Speak nie ma startu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kaban napisał:

czyli to jednak nie mit ze i Gato i Xavian zjechali w dol z brzmieniem w imie 'innych rzeczy' (zysku, wygladu itd) tak?

Slysze to od kolejnego zrodla wiec cos w tym musi byc...? Jeden znajomy wytlumaczyl mi, ze to efekt zamontowoania tanszych i przez to tanszych przetwornikow w nowych modelach obu firm - rezygnujac ze Scan Speaka, ktory jest wyraznie drozszy. Rownoczesnie twierdzil takze, ze w sumie to i tak nic nie zmienia bo.....najlepsze przetworniki robi Seas, do ktorych, i tu cytuje: "Scan Speak nie ma startu".

Seas ??? SB Acoustic robi lepsze przetworniki, że o Scan speaku w ogóle nie wspominając

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis Barletty na monitory był bardzo prosty a zarazem wyśmienity w smaku. Dwa ogólnodostępne niemodyfikowane Scan speaki, 15 revelator i 9700 na górę, do tego skrzynka około 10l i zwrotnica 1 rzędu (dwie cewki, kondensator i kilka rezystorów). Ciężko byłoby mu się utrzymać na rynku sprzedając takie konstrukcje ze względu na to, że większość może bez dużego problemu złożyć sobie takie monitory w bardzo niskiej cenie, stąd zmiana kierunku.

Głośniki, na których budowane są obecne kolumny Xaviana nie są ogólnodostępne i nikt nie będzie podejmował próby sklonowania takiej kolumny.  

250 Xaviana , mają taką zaletę, że gdyby z jakichś przyczyn uszkodził się któryś z głośników, bez żadnego problemu możemy zakupić nowy i go podmienić. Piętnastka revelator jest już dość długo na rynku, a zatem jest solidnie przetestowana przez klientów pod względem brzmienia jak i jej wytrzymałości, natomiast nowe przetworniki Berletty to jedna wielka niewiadoma…

Gato budowało monitory na osiemnastce rewelatorze, który wg mnie nie jest aż tak dobry na średnicy jak piętnastka, do tego cena Gato na wspomnianych osiemnastkach kosztowała ponad 20 kzł, co już nie było taką atrakcją cenową, za to ich wygląd to pierwsza klasa. Dzisiaj budują na SB Acoustics, i niech niektórym będzie, że lepszych niż Revelatory Scan speaka.

Mam 250 już dłuższy czas, zastąpiły Spendory SP1/2 i obroniły się przed niejednymi podłogówkami, pięknie grają na zmianę zarówno z lampowymi końcówkami na triodzie jak i tranzystorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaban napisał:

czyli to jednak nie mit ze i Gato i Xavian zjechali w dol z brzmieniem w imie 'innych rzeczy' (zysku, wygladu itd) tak?

Slysze to od kolejnego zrodla wiec cos w tym musi byc...? Jeden znajomy wytlumaczyl mi, ze to efekt zamontowoania tanszych i przez to tanszych przetwornikow w nowych modelach obu firm - rezygnujac ze Scan Speaka, ktory jest wyraznie drozszy. Rownoczesnie twierdzil takze, ze w sumie to i tak nic nie zmienia bo.....najlepsze przetworniki robi Seas, do ktorych, i tu cytuje: "Scan Speak nie ma startu".

Najlepiej samemu wyrobić sobie zdanie słuchając. A co kto sobie mówi to........  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jbmar napisał:

Przepis Barletty na monitory był bardzo prosty a zarazem wyśmienity w smaku. Dwa ogólnodostępne niemodyfikowane Scan speaki, 15 revelator i 9700 na górę, do tego skrzynka około 10l i zwrotnica 1 rzędu (dwie cewki, kondensator i kilka rezystorów). Ciężko byłoby mu się utrzymać na rynku sprzedając takie konstrukcje ze względu na to, że większość może bez dużego problemu złożyć sobie takie monitory w bardzo niskiej cenie, stąd zmiana kierunku.

Świetne przetworniki, piękne wykonanie i bardzo dobry stosunek ceny do jakości pozwolił serii XN osiągnąć taki sukces. Po samych przetwornikach można było sobie mniej więcej ocenić klasę kolumn (np. Revelatory w xn 250, "węglowiec" w XN 185 mk2). Poza tym czytelne pozycjonowanie 125/250/360. Teraz coraz trudniej się połapać w tych nazwach. No i teraz Panie to cud jakiś, przetworniki niby gorsze, a kolumny 2 razy droższe i do tego lepiej grają. Jak to mówią, tanio już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam chyba po raz dziesiąty - jako wieloletni użytkownik XN250 (siedem lat!) z całą stanowczością podtrzymuję, że Xavian Orfeo są kolumnami o klasę lepszymi brzmieniowo pod każdym względem. Użytkuję je od roku i wciąż jestem pod ich wielkim wrażeniem. Pomijam tutaj kwestię ceny, skupiając się tylko na walorach brzmieniowych. Proponuję każdemu, żeby po prostu posłuchał i wyrobił sobie opinię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Medaaard napisał:

Powtarzam chyba po raz dziesiąty - jako wieloletni użytkownik XN250 (siedem lat!) z całą stanowczością podtrzymuję, że Xavian Orfeo są kolumnami o klasę lepszymi brzmieniowo pod każdym względem. Użytkuję je od roku i wciąż jestem pod ich wielkim wrażeniem. Pomijam tutaj kwestię ceny, skupiając się tylko na walorach brzmieniowych. Proponuję każdemu, żeby po prostu posłuchał i wyrobił sobie opinię.

 

Ja słyszałem Orfeo i słyszałem XX250. Orfeo nie brzmią lepiej od 250ek. Niestety. Ale nie martw, się - masz przynajmniej obudowy z litego drewna i Mundorfy w zwrotnicy. W XN 250 takich frykasów nie było. Aczkolwiek zwrotka w XN250 jest bardzo łatwa do tuningu- można tam wstawić Duelunda i Mundorfy. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Orfeo brzmią moim zdaniem znacznie lepiej, a mówię to po wielu latach słuchania Xavianów. Niech więc każdy pozostanie przy swoim zdaniu. I powtarzam po raz enty - słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać. I tylko w swoim systemie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Medaaard napisał:

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Orfeo brzmią moim zdaniem znacznie lepiej, a mówię to po wielu latach słuchania Xavianów. Niech więc każdy pozostanie przy swoim zdaniu. I powtarzam po raz enty - słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać. I tylko w swoim systemie!

Masz takie prawo. Ten tweeter w Orfeo brzmi średnio przy Scanie9700. No sorry - ale tego nie przeskoczysz - ani cewką taśmową ani Mundorfemw w zwrotnicy. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Medaaard napisał:

Pomijam tutaj kwestię ceny, skupiając się tylko na walorach brzmieniowych.

Skupianie się tylko i wyłącznie na walorach brzmieniowych pomijając kwestię ceny jest zwyczajnie nonsensem i bez wartości moim zdaniem, bo ogólna prezentowana jakość ma swoją systematyczność i hierarchie. Naturalnie zdarzają się urządzenia wybitne i wyjątkowe wykraczające poza ogólnie przyjęte ramy, ale są to raczej wyjątki potwierdzające regułę. Fakt, że XN250 było flagowym monitorem w swoim czasie nie upoważnia do bezpośredniej konfrontacji z obecnym flagowcem Orfeo kosztujących co najmniej dwa razy więcej (sic!)

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak najbardziej upoważnia. Kupując Orfeo, cena była dla mnie czynnikiem drugorzędnym. Po wielu latach słuchania XN 250 chciałem pozostać w stylistyce Xaviana, tylko przejść na wyższy poziom i to się udało, z czego jestem bardzo zadowolony. Oczywiście dla kogoś innego różnica w cenie może być czynnikiem decydującym. Warto pamiętać także o jednym. Gdy kupowałem 250tki w 2012 roku ich cena wynosiła 9 tysięcy (dodatkowo 3 tysiące za standy). Razem mamy 12 tysięcy. To dokładnie połowę tego ile kosztowały mnie Orfeo w 2019 roku. Tyle, że przez 7 lat ogólnie ceny w każdym aspekcie życia powędrowały do góry. Tak więc warto byłoby umiejscowić opłacalność zakupu danych kolumn w aspekcie cen w tym konkretnym czasie, w którym pojawiły się na rynku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jesteś zadowolony i udał się Twój zamysł, ale nie zmienia to faktu, że Orfeo ciągle pozostają 14 tysięcy złotówek droższe od XN250, a czy lepsze to już dyskusyjna sprawa jak widać, bo akurat na pułapie cenowym (Orfeo) konkurencja nie jest już taka mała i jest w czym wybierać.

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Medaaard napisał:

(...) warto byłoby umiejscowić opłacalność zakupu danych kolumn w aspekcie cen w tym konkretnym czasie, w którym pojawiły się na rynku.

Tylko, że czas nie stoi w miejscu kolego i fakt, że byłeś gotowy zapłacić 26 tysięcy złotych za Orfeo wcale nie oznacza wyższości, czy lepszości względem XN250.

Jestem zwolennikiem rynku wtórnego, więc zupełnie absurdalny wydaje mi się zakup 2x droższych monitorów, które niekoniecznie są bardziej dopracowane, dojrzałe? Wprost przeciwnie wiele osób wskazuje na zmiany i trendy jakie zachodzą na rynku, gdzie producenci (nie tylko Xavian) starają się minimalizować koszty produkcji skupiając się na powierzchownych sprawach, bo taniej wychodzi i czerpią większy zysk.

Jednocześnie rozumiem i absolutnie Ci nie zazdroszczę możliwości finansowych, ale zwracam uwagę na wartość wkładu materiałowego i jego opłacalność, która akurat w tym przypadku jest totalnym nieporozumieniem i abstrakcją.

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tal, pisałem już wielokrotnie, Orfeo dla mnie grają o klasę (albo i dwie) lepiej niż XN250. Nie żałuję ani złotówki wydanej na te monitory. To duży skok do przodu pod względem dźwięku i z tego najbardziej się cieszę. Co więcej, słuchałem kolumn w podobnym przedziale cenowym innych producentów i to właśnie Xavian najbardziej mnie oczarował.  Koniec, kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Medaaard napisał:

Tal, pisałem już wielokrotnie, Orfeo dla mnie grają o klasę (albo i dwie) lepiej niż XN250. Nie żałuję ani złotówki wydanej na te monitory. To duży skok do przodu pod względem dźwięku i z tego najbardziej się cieszę. Co więcej, słuchałem kolumn w podobnym przedziale cenowym innych producentów i to właśnie Xavian najbardziej mnie oczarował.  Koniec, kropka.

Jak byś opisał ich dźwięk ?

Czy rzeczywiście muszą ,potrzebują mocnego wzmacniacza?( Będąc w  Premium jakoś nigdy nie udało mi sie trafić na nie ....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 14:52, Tal napisał:

Fakt, że XN250 było flagowym monitorem w swoim czasie nie upoważnia do bezpośredniej konfrontacji z obecnym flagowcem Orfeo kosztujących co najmniej dwa razy więcej (sic!)

XN250 nie było flagowym monitorem, był nim XN270 i chyba do nich powinny być porównywane Orfeo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, asterix1 napisał:

Jak byś opisał ich dźwięk ?

Czy rzeczywiście muszą ,potrzebują mocnego wzmacniacza?( Będąc w  Premium jakoś nigdy nie udało mi sie trafić na nie ....)

Asterix, one mają to swoje specyficzne "DNA" Xaviana, które trudno opisać dokładniej słowami, trzeba to usłyszeć... jako posiadacz kolumn tej marki, zapewne wiesz, o co mi chodzi. Jeśli idzie o brzmienie Orfeo, to porównując je do XN 250, Orfeo grają bardziej soczystą, gęstą średnicą, cały dźwięk jest mocniej dociążony. Mamy zdecydowanie niżej schodzący bas, większą scenę,  a także nieco bardziej łagodną górę (ale wciąż niosącą dużo informacji). Całe brzmienie jest cieplejsze, powiedziałbym, że w barwie bardziej "złociste". Czy potrzebują aż tak mocarnego wzmacniacza? Wydaje mi się, że najtrafniej opisał to Andrzej Kisiel w miesięczniku Audio (test dostępny też na ich stronie): przyda się coś, co ma ze sto watów przy ośmiu omach i potrafi zagrać dynamicznie, ale przesadnej "elektrowni" wcale nie potrzeba. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.