Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, babatular napisał:

Soundrebels

"Kilka słów od Roberta Barletty na temat Orfeo

„Barwy muzyki, naturalność, spójność, dynamika, niski poziom zniekształceń: wszystko na rekordowym poziomie. Aby osiągnąć te wyniki, wykorzystaliśmy wieloletnie doświadczenie we współpracy ze skandynawskimi producentami głośników i uruchomiliśmy produkcję naszej własnej, unikalnej marki AudioBarletta przewyższającej skandynawskie produkty"

HAHAHAHAHHAHA 

Panowie, nie zamulajcie forum. Nikt nie chce wiedzieć który z Was ma większego. Umówcie sie na piwo i tam sobie wyjaśniajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pooglądałem te Xavian Madre Perla - strasznie brzydkie te kolumny i jeszcze ten kosz głośnika  a'la Tonsil. Bardzo źle wygląda to drewno - to jest faktycznie naturalne drewno ??? bo wygląda jak jakaś sztuczna imitacja drewna.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

Tak sobie pooglądałem te Xavian Madre Perla - strasznie brzydkie te kolumny i jeszcze ten kosz głośnika  a'la Tonsil. Bardzo źle wygląda to drewno - to jest faktycznie naturalne drewno ??? bo wygląda jak jakaś sztuczna imitacja drewna.

B O R I N G ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 10:05, Jahu007 napisał:

Witam, Panowie znacie taki model xavian jak XN 230 jak one wypadaj w porównaniu za xn 250

Xn 230 to jeden z wczesnych modeli, produkowany od 1997 roku. Zastąpiły je potem XN 185 i następnie XN 185 mk2. Nie ma sensu chyba ich porównywać do XN 250 EVO bo to zupełnie inna klasa. EVO, o czym już tu było wielokrotnie, to wybitne kolumny na doskonałych przetwornikach SS Revelator. Bardzo udane są natomiast XN 185 mk2 (bliźniacza konstrukcja do naszych krajowych RLS Nereida II) na "węglowej" 18 SS i te warto rozważać zamiast XN 230.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam jako świeżo upieczony właściciel xn360. Mogę prosić o poradę co do ustawienia w pokoju 4x4 w aspekcie odległości od ścian i zakupu kabli do 2-3k  (obecnie TQ black I). Z ustawianiem i odsłuchem będę się bawił jak wrócę do domu w niedzielę ale chętnie jakąś doświadczalnie nabytą wiedzę bym przygarnął.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dancan napisał:

Witam jako świeżo upieczony właściciel xn360. Mogę prosić o poradę co do ustawienia w pokoju 4x4 w aspekcie odległości od ścian i zakupu kabli do 2-3k  (obecnie TQ black I). Z ustawianiem i odsłuchem będę się bawił jak wrócę do domu w niedzielę ale chętnie jakąś doświadczalnie nabytą wiedzę bym przygarnął.   

Czyżbyś nabył te które wisiały na olx ? 

Gratki z zakupu !!!

Ustawienie sprawdź u siebie w pomieszczeniu ( ważna adaptacja ) ale muszą mieć powietrze aby zagrać  , kable to też kwestia indywidualna - narazie pograj na tym co masz ale więcej zależy od reszty toru....

Edytowane przez Ataszek

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dwóch świeżych posiadaczy xn360.

Trenuję je, póki co najlepiej grają z mocnymi monoblokami lampowymi na 211tkach jolida fusion 3000 co ciekawe lepiej jest niż z halcro dm68. Kolumny są kapitalne ale bardzo wytrawne i już widzę, że wstawione w przypadkowy system i przypadkowo ustawione zagrają płasko i nudno ...

20201023_215626_copy_2000x1500.jpg

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Dancan napisał:

Witam jako świeżo upieczony właściciel xn360. Mogę prosić o poradę co do ustawienia w pokoju 4x4 w aspekcie odległości od ścian i zakupu kabli do 2-3k  (obecnie TQ black I). Z ustawianiem i odsłuchem będę się bawił jak wrócę do domu w niedzielę ale chętnie jakąś doświadczalnie nabytą wiedzę bym przygarnął.   

Obiektywizm nie istnieje.To mit.Czyli pytanie o kable kierujesz do odpowiadających na Twój post co im by pasowało.

Te trzy kila złociszy wpakuj w ustroje akustyczne z pomocą kogoś doświadzonego.

Taka moja subiektywna opinia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xn360 postawiłem zarówno w 18m z podstawową adaptacją jak i w 50m salonie z pogłosem i myślę, że pokój ok 30m2 byłby dla nich ideałem bo w dużym salonie troche brakuje wypełnienia ale też pokój akustycznie pozostawia wiele do życzenia.

W 18m jest bardzo dobrze ale czuć, że mają podcięte skrzydła. Stojąc w salonie zagrały sceną tak głęboką, wysoką szeroką do tego wszystko idealnie zogniskowane - totalne 3d.

Niesamowity jest tweeter w xn360 chyba najlepszy jaki znam a miałem konstrukcje na prawie wszystkich topowych wysokotonowcach (oprócz ss berylowego ) tutaj mamy taki aksamit jak z esotara plus bardziej naturalną i agresywną manierę kiedy jest taka potrzeba. Gra delikatnie i perliście kiedy nagle potrafi podnieść włosy na ręce pokazując pazurki.

Esotar zawsze pozostaje ślicznie zakolorowany i kremowy, coś pięknego ta szpilka.

Żeby wyciągnąć granie emocjonalne i kolorowe na średnicy niestety wskazana bardzo mocna lampa, która da radę okiełznać (lub nie zepsućjak kto woli) super zebrany bas.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje mi się przeprowadzka, i w nowym mieszkaniu stereo będzie stało w sporo mniejszym pomieszczeniu (16 zamiast 28m2) więc zakładam, że moje dotychczasowe calkiem spore podłogówki (YB Audio Phoenix) mogą się tam dusić trochę. 

Myślę o monitorach, aktualnie, jeszcze przed jakimikolwiek odsłuchami myślę o sprawdzeniu Xavianów Xn250 lub 270. 

Moje stare Xaviany Gran Collonna grają obecnie u mojego taty i chociaż to niższy model, na innych przetwornikach, to jeśli seria Xn nadal ma podobna kulturę brzmienia, to myślę, że może być dobry kierunek do sprawdzenia. 

I teraz pytanie: czy ktoś zna 250 lub 270 z pomieszczeń o niedużej kubaturze (16m)? Czy 270 jest nowszym/lepszym/wyższym modelem niż 250?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2020 o 22:53, Manolo napisał:

I teraz pytanie: czy ktoś zna 250 lub 270 z pomieszczeń o niedużej kubaturze (16m)? Czy 270 jest nowszym/lepszym/wyższym modelem niż 250?

 

Model XN 270 był oferowany w tym samym czasie co XN 250. XN 270 to obudowa zamknięta z 18 cm Revelatorem, XN 250 ma obudowę z BR i głośnik 15 cm. XN 270 były droższe, ale jakoś rynku nie zawojowały, natomiast XN 250 cieszą się dobrymi opiniami. Do 16m XN 250 spokojnie dadzą radę, myślę, że optymalnie dla nich to 18-20 m. To naprawdę rewelacyjne kolumny. Może być jednak problem z ich znalezieniem na rynku wtórnym, łatwiej będzie chyba szukać w Czechach niż u nas. Warto zwrócić uwagę na to, że XN 250 potrzebują jednak porządnego, wydajnego wzmacniacza, inaczej szkoda zachodu. Bardzo fajne są też XN 125 ES (właśnie do mniejszych pomieszczeń 14-16 m) i XN 185 mk2 - poprzednia generacja serii XN 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2020 o 13:14, shane63 napisał:

Pod wpływem chwili, kupiłem Xaviany Deliziosa, podpiąłem je pod Denona 1600ne i na razie lipa. dzwięk stłumiony, brak wysokich tonów. Czy to jest kwestia wygrzania kolumn? jak długo? może zmienić wzmacniacz? ktoś podpowie?

Poczekaj aż się wygrzeją 

Moje Perły po około 200 godzinach zagrały swoim dźwiękiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2020 o 22:53, Manolo napisał:

I teraz pytanie: czy ktoś zna 250 lub 270 z pomieszczeń o niedużej kubaturze (16m)? Czy 270 jest nowszym/lepszym/wyższym modelem niż 250?

Grałem 250 w 15 metrach było bardzo dobrze choć ktoś mógłby powiedzieć że basu miałem za dużo - tutaj kwestia ustawień jak odjedziesz kolumnami od tylnej ściany na metr i będziesz od tylnej ściany siedział z 60 - 70 cm będzie dobrze pod warunkiem że nie masz pokoju kwadratowego - jak taki masz to bas Cię w tym pokoju z tych kolumn zaleje całkowicie . Obecnie XN 250 też dają radę w 23 metrach niestety akustyka mi kuleje (pokój zbliżony właśnie do kwadratu) i nie doceniam w pełni ich możliwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Osobiście grają u mnie 250-tki od siedmiu lat w pomieszczeniu około 25 -28 m2 ... i jest znakomicie . Trzeba nieco pokombinować z ustawieniem i powinno być super .

Nadmienię , że nie mam żadnej adaptacji akustycznej .

270-tki to konstrukcja zamknięta , przetworniki - o ile pamiętam - te same .

Pozdrowienia - Marcin .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.