Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Witajcie ponownie

Nie posiadam już Xavian Ambra, jednak z sentymentem wracam do okresu, gdy miałem je u siebie. Prawie rok.

Dla zainteresowanych.

Na holenderskim marktplaats pojawiły się Orfeo ze standami. 4000 euro, jestem przekonany, że można utargować.

W ogłoszeniu jest numer telefonu/mail

Wlaściciel to dawny dystrybutor, rozmawiałem z nimi wielokrotnie dawniej.

Życzę dużo radości z odsłuchów.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej, Zmieniłem mieszkanie i w nowy lokum nie mam miejsca na dotychczasowe głośniki podłogowe, dlatego szukam jakiś mniejszych które by mi dobrze zagrały głównie jazz. Na podstawie recenzji i opinie podejrzewam, że nx 250 eve w pomieszczeniu 20m powinny dać radę. Tylko jest mały problem nie mam kompletnie gdzie ich przesłuchać. Może byłby ktoś życzliwy by mnie przygarną na 20 min odsłuchu z okolic Rzeszowa. Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś szczęśliwiec z Xavianami Corallo? Interesuje mnie ich charakter niskich tonów, czy jest konturowy, twardy czy może miękki jak w moich ATC scm 7.

Czy w ataku, impulsie Corallo wyraźnie ustępują ATC scm 7? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Jest tu jakiś szczęśliwiec z Xavianami Corallo? Interesuje mnie ich charakter niskich tonów, czy jest konturowy, twardy czy może miękki jak w moich ATC scm 7.

Czy w ataku, impulsie Corallo wyraźnie ustępują ATC scm 7? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Jeśli Corallo znacząco nie różnią się od moich Perel to nie grają miękkim basem. U mnie nawet w połączeniu z Atollem, którego znasz nie ma misia na basie. Natomiast bas jest zdecydowanie dociążony, nie tak kartonowy jak w Ariach 906.

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Jest tu jakiś szczęśliwiec z Xavianami Corallo? Interesuje mnie ich charakter niskich tonów, czy jest konturowy, twardy czy może miękki jak w moich ATC scm 7.

Czy w ataku, impulsie Corallo wyraźnie ustępują ATC scm 7? 

Z góry dziękuję za 

Nie wiem jak nowsza seria "escluziva", ale starsza ambra gra miękkim basem. 

Proponuję wypożyczyć i się przekonać, zwłaszcza, że Corallo jest chyba na tych samych przetwornikach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jbmar napisał:

starsza ambra gra miękkim basem. 

Takiego właśnie basu chcę się pozbyć. Przed wypożyczeniem wolałbym coś w tym temacie wiedzieć, żeby nie ściągać paczek, które od razu są skazane na zwrot przez swoje  zmiękczenie niskich tonów. 

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Ariach 906.

Nie zdziwię się jak zostanie mi tylko Focal lub coś od PMC, może jakieś starsze AP. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adam 38 napisał:

Takiego właśnie basu chcę się pozbyć.

Dla każdego co innego. 

5 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie zdziwię się jak zostanie mi tylko Focal

Grałem sporo czasu na starszych Focalach, Electra 926. 

Xavian przy nich to relax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jbmar napisał:

Dla każdego co innego. 

17 minut temu, Adam 38 napisał:

Oczywista oczywistość.

Pozwolę sobie Ciebie zapytać czy znasz może dobrze charakter Chorda Qutest i czy jest on w stanie trochę wykonturować niskie tony i zdjąć trochę ciepła ze średnicy? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Nie zdziwię się jak zostanie mi tylko Focal lub coś od PMC, może jakieś starsze AP. 

To już lepiej sprawdź Bowersy 706 S2. Grzesiek z forum audio był w piątek u mnie ze swoimi. Tam nie ma relaksu jest efekt "wow", lepszy jeszcze jak z Focala. Moje Xaviany grały przy nich jak dziadkowe monitorki 🙂

Edytowane przez soberowy

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soberowy napisał:

To już lepiej sprawdź Bowersy 706 S2. Grzesiek z forum audio był w piątek u mnie ze swoimi. Tam nie ma relaksu jest efekt "wow", lepszy jeszcze jak z Focala. Moje Xaviany grały przy nich to dziadkowie monitorki 🙂

Znam Twoje Xaviany i stąd też pomysł o Corallo. Chociaż delikatnie ktoś mnie też na nie nakierował jako godne zastąpienia ATC scm 7 🙂

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, soberowy napisał:

Pożyczaj/kupuj, czas na zmiany. Mniej więcej wiesz czego się możesz spodziewać. 🙂

No tak robię, wzmacniacz zmieniony (na inny, czytaj - nie lepszy - ale jest coś wyraźnie innego :)), dojdzie nowe źródło czyli qutest, który pewnie w żadnym elemencie nie wyróżni się ponad przetwornik z  Astella sr25 ale będzie bardziej po audiofilsku i z większym szacunkiem na dzielni, w końcu pieruńsko droga zabawka... Na koniec może Corallo? Tu chociaż widzę, że ktoś się napracował nad głośniczkiem.

Kto tam wie co mi do łba za "pomysła" jeszcze przyjdą. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.12.2021 o 19:05, Adam 38 napisał:

OK. Q21 narobiło mi na nie ogromnego smaka. 

Dla zmotywowania zdradzę że zakupiłem dla mojego docelowego wzmacniacza NAD M3 monitory które zestawia się z tym producentem.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tal napisał:

Dla zmotywowania zdradzę że zakupiłem dla mojego docelowego wzmacniacza NAD M3 monitory które zestawia się z tym producentem.

Cześć. Możesz zdradzić jakie monitorki kupiłeś bo nie mam zielonego pojęcia z czym i akurat czemu takie monitory zestawia się z piecem NAD M3. Xaviany sprzedałeś, co to może być hmmm 🙂

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Adam 38 napisał:

Cześć. Możesz zdradzić jakie monitorki kupiłeś bo nie mam zielonego pojęcia z czym i akurat czemu takie monitory zestawia się z piecem NAD M3. Xaviany sprzedałeś, co to może być hmmm 🙂

Elac Vela BS 403 w orzechowym wykończeniu 😍

s-l1600.jpg

s-l1600 (5).jpg

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tal napisał:

Dla zmotywowania zdradzę że zakupiłem dla mojego docelowego wzmacniacza NAD M3 monitory które zestawia się z tym producentem.

Kurczę , który to już system ? 😉

obserwuje Cię na yt i doliczyłem się 3ch zestawów , a Nad + Elac będzie 4ty!

Pozdrawiam serdecznie ,

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tal Jakiś czas temu miałem na uwadze M3 , niestety nie udało się odsłuchać , a w ciemno nie chciałem ryzykować . 
Może jakaś krótka recenzja po zakupie ? 😉

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.