Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem na strone dystrybutora EamLab AudioAnatomy z Krakowa lecz nie znalazłem w spisie tej firmy

natomiast na stronie firmowej prezentowany tam sprzet nawet ciekawie sie prezentuje...ceny za pewne też ;)

 

potega :)

 

http://www.eamlab.com/index.html

 

Ps przy okazji pooglądałem

sobie na Polskiej Audia Flight a to to juz znam ;)

 

http://audioanatomy.pl/audia-flight/page/2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ktos ma albo odsluchal Xavian Perla oraz Orfeo (wzglednie Ambra) prosze?

 

Zwlaszcza w relacji do:

-Audiowave 141

-Chario Delphinus / Sonnet

?

 

Dlaczego Xavian? Bo:

-uwielbiam wloska stolarke i okragle krawedzie (na Sonus Faber mnie nie stac)

-chyba lubie wloskie podejscie do kolumn/dzwieku (kolumny maja dawac radosc a nie 'neutralna charakterystyke czestotliwosciowa', maja podkreslone skraje pasm, sa fizjologiczne --> takie przynajmniej sa produkty Chario. Nie wiem czy Xavian tez taki jest, bo jest wloski?)

 

Najchetniej to bym kupil Audiowave 141 ale ciezko dostac - slyszalem ostatnio i nie moglem uwierzyc jak te mikro monitory graja, cos niesamowitego. Konstruktor chyba sie inspirowal projektami Sonus Faber / Chario / Xavian bo bardzo podobne z wygladu - mam tez nadzieje ze inspirowal sie dzwiekiem rowniez bo te Audiowave, przynamniej dla mnie, to cudo.

 

Dlaczego patrze na kolumny za 6000 (Perla / Delphinus) i ponad 20000 (Orfeo / Sonnet) ? Bo mam te 6000 w gotowce ale jak Orfeo/Sonnet zagraja tak ze mi gacie spadna (i dalej beda mialy ten fizjologiczny charakter wybiegajacy na przod nieliniowosci ludzkiego ucha) to kurde wezme kredyt i je kupie i spokoj z kolumnami na 20 lat. Tak do tego podchodze.

 

ps. Bardzo wazny warunek to kolumny musza grac pieknie pelnym pasmem rowniez na niskich poziomach glosnosci - nienawidze jak mi uciekaja bas i soprany jak slucham po nocach. Audiowave takie wlasnie tez sa. Niesamowite. Pierwszy raz w zyciu sie przekonalem ze........im mniejsze kolumny tym lepiej graja z jakiegos powodu. Jest to dla mnie tajemnica zyciowa i nie rozumiem jej ale naprawde to wywrocilo to moje zapatrywanie sie na audio do gory nogami.

Edytowane przez Mixy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ktos ma albo odsluchal Xavian Perla oraz Orfeo (wzglednie Ambra) prosze?

 

Zwlaszcza w relacji do:

-Audiowave 141

-Chario Delphinus / Sonnet

?

 

Dlaczego Xavian? Bo:

-uwielbiam wloska stolarke i okragle krawedzie (na Sonus Faber mnie nie stac)

-chyba lubie wloskie podejscie do kolumn/dzwieku (kolumny maja dawac radosc a nie 'neutralna charakterystyke czestotliwosciowa', maja podkreslone skraje pasm, sa fizjologiczne --> takie przynajmniej sa produkty Chario. Nie wiem czy Xavian tez taki jest, bo jest wloski?)

 

Najchetniej to bym kupil Audiowave 141 ale ciezko dostac - slyszalem ostatnio i nie moglem uwierzyc jak te mikro monitory graja, cos niesamowitego. Konstruktor chyba sie inspirowal projektami Sonus Faber / Chario / Xavian bo bardzo podobne z wygladu - mam tez nadzieje ze inspirowal sie dzwiekiem rowniez bo te Audiowave, przynamniej dla mnie, to cudo.

 

Dlaczego patrze na kolumny za 6000 (Perla / Delphinus) i ponad 20000 (Orfeo / Sonnet) ? Bo mam te 6000 w gotowce ale jak Orfeo/Sonnet zagraja tak ze mi gacie spadna (i dalej beda mialy ten fizjologiczny charakter wybiegajacy na przod nieliniowosci ludzkiego ucha) to kurde wezme kredyt i je kupie i spokoj z kolumnami na 20 lat. Tak do tego podchodze.

 

ps. Bardzo wazny warunek to kolumny musza grac pieknie pelnym pasmem rowniez na niskich poziomach glosnosci - nienawidze jak mi uciekaja bas i soprany jak slucham po nocach. Audiowave takie wlasnie tez sa. Niesamowite. Pierwszy raz w zyciu sie przekonalem ze........im mniejsze kolumny tym lepiej graja z jakiegos powodu. Jest to dla mnie tajemnica zyciowa i nie rozumiem jej ale naprawde to wywrocilo to moje zapatrywanie sie na audio do gory nogami.

 

Ja odsłuchiwałem wielokrotnie Xavian Ambra i Perla ale nie wiem jak sie mają w relacji do pozostałych wymienionych przez Ciebie. Po opisie domyślem sie że Xavian nie będzie dla Ciebie. To są kolumny które grają troche inaczej każdy model. Ambra grają miękko z obfitym basem, Perla już nie. Ambra lepsza do większego pomieszczenia, Perla max do 15m. Seria XN po ciemniejszej stronie, seria Natura jaśniej. Dobrze trzeba dobrać elektronike pod każde kolumny. Ja miałem Neutralny wzmacniacz H360 i na tym odsłuchiwałem wszystkie te modele. Nie rozumie jak kolumny mają grać pełnym pasmem ale domyślam sie że chodzi ci bardziej o neutralne. Z informacji jakie mam to Audiovector SR1 takie są.

Stolarka w Xavianach też mi się podoba, trzeba uważać na zarysowania, bardzo miękkie drewno. Delikatne przejechanie czymś twardym zostawia delikatne wgłębienia lub czymś ostrym zarysowania. I tutaj mam informacje dla wszystkich posiadaczy serii Natura. Jeśli ktoś przerysował sobie kolumny lub ma jakieś obicia (bo one będą jaśniejsze od lakieru) Lakier jakim są pomalowane kolumny jest na bazie wody. Możecie kupić sobie malutką puszke 250ml i to wystarczy na zaprawki.

Ronseal varnish walnut satin. Pamiętajcie tylko że ma to być „satin” tak jak w opisie (nie gloss, nie matt). Delikatne ubytki możecie uzupełniać zwyczajnymi patyczkami do uszu poprzez delikatne dotykanie płaszczyzny. Większe małym pędzelkiem i ma to być zrobione jednym ruchem ręki (nie wcierać) Po wyschnięciu (bo wodny lakier szybko schnie) druga warstwa. I temat załatwiony nie ma śladu. Przeprowadziłem taki zabieg znajomemu który właśnie zostawił mi Ambre do odsłuchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odsłuchiwałem wielokrotnie Xavian Ambra i Perla ale nie wiem jak sie mają w relacji do pozostałych wymienionych przez Ciebie. Po opisie domyślem sie że Xavian nie będzie dla Ciebie. To są kolumny które grają troche inaczej każdy model. Ambra grają miękko z obfitym basem, Perla już nie. Ambra lepsza do większego pomieszczenia, Perla max do 15m. Seria XN po ciemniejszej stronie, seria Natura jaśniej. Dobrze trzeba dobrać elektronike pod każde kolumny. Ja miałem Neutralny wzmacniacz H360 i na tym odsłuchiwałem wszystkie te modele. Nie rozumie jak kolumny mają grać pełnym pasmem ale domyślam sie że chodzi ci bardziej o neutralne. Z informacji jakie mam to Audiovector SR1 takie są.

Stolarka w Xavianach też mi się podoba, trzeba uważać na zarysowania, bardzo miękkie drewno. Delikatne przejechanie czymś twardym zostawia delikatne wgłębienia lub czymś ostrym zarysowania. I tutaj mam informacje dla wszystkich posiadaczy serii Natura. Jeśli ktoś przerysował sobie kolumny lub ma jakieś obicia (bo one będą jaśniejsze od lakieru) Lakier jakim są pomalowane kolumny jest na bazie wody. Możecie kupić sobie malutką puszke 250ml i to wystarczy na zaprawki.

Ronseal varnish walnut satin. Pamiętajcie tylko że ma to być „satin” tak jak w opisie (nie gloss, nie matt). Delikatne ubytki możecie uzupełniać zwyczajnymi patyczkami do uszu poprzez delikatne dotykanie płaszczyzny. Większe małym pędzelkiem i ma to być zrobione jednym ruchem ręki (nie wcierać) Po wyschnięciu (bo wodny lakier szybko schnie) druga warstwa. I temat załatwiony nie ma śladu. Przeprowadziłem taki zabieg znajomemu który właśnie zostawił mi Ambre do odsłuchu.

W wielu aspektach zgadzam się do Twoich opisów natomiast jeden chciałbym do precyzować Perła powyzej 15 metrów tez bardzo dobrze daje rade (mam okolo 18)

 

szczególnie zona mi lubi o tym aspekcie od czasu do czasu przypominać (głosne granie)

świetne gra Xavian muzykalne ale czy dla wszystkich?koniecznie trzeba sprawdzic .....

 

a co do uszkodzen dobra podpowiedz :)

 

wiem ze sa delikatne w salonie widziałem takie po przejściach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDIOWAVE 141 są dostępne w nowej wersji.

Daj cynka gdzie to zobaczyć. Ciekawie sie zapowiada. Będe brał XN270 na jakiś czas do domu i kilka wzmacniaczy do sprawdzenia. Między innymi Sonneteer Orton V wersja, wspomniany EamLab, Luxman l590ax i lampa Ariand Audio Auklet. Taki tam tydzień audio :)

 

 

 

a co do uszkodzen dobra podpowiedz :)

 

wiem ze sa delikatne w salonie widziałem takie po przejściach ;)

A do pielęgnacji Twoich Perełek jak i wszystkich drewnianych powierzchni kup Method wood polish. Nie toksyczny nie wchodzi w reakcje z drewnem czy lakierem.

Żadne Pronto i inne badziewia do psikania w aerozolu.

Zobaczysz jak będą wyglądały i pachniały drewnem Twoje Xaviany :)

 

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj cynka gdzie to zobaczyć. Ciekawie sie zapowiada. Będe brał XN270 na jakiś czas do domu i kilka wzmacniaczy do sprawdzenia. Między innymi Sonneteer Orton V wersja, wspomniany EamLab, Luxman l590ax i lampa Ariand Audio Auklet. Taki tam tydzień audio :)

 

 

A do pielęgnacji Twoich Perełek jak i wszystkich drewnianych powierzchni kup Method wood polish. Nie toksyczny nie wchodzi w reakcje z drewnem czy lakierem.

Żadne Pronto i inne badziewia do psikania w aerozolu.

Zobaczysz jak będą wyglądały i pachniały drewnem Twoje Xaviany :)

Dzięki:)

jak kupiłem Perły cos tam sprzedawcy wspominali o "kosmetyce"

 

wyleciało z głowy to teraz czas to naprawić gdyz sam wygląd ich jest piękny:)

 

Wiesz moze gdzie w kraju dostac je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki:)

jak kupiłem Perły cos tam sprzedawcy wspominali o "kosmetyce"

 

wyleciało z głowy to teraz czas to naprawić gdyz sam wygląd ich jest piękny:)

 

Wiesz moze gdzie w kraju dostac je?

Nie mam pojęcia gdzie w kraju kupić. Ale moge sprezentować ci jedną sztukę. Jak będe w kraju podeśle pod wskazany adres :)

Powiem ci też co najlepiej używać do wycierania zamiast szmatek itp.

Wszystko pod te Xaviany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie w kraju kupić. Ale moge sprezentować ci jedną sztukę. Jak będe w kraju podeśle pod wskazany adres :)

Powiem ci też co najlepiej używać do wycierania zamiast szmatek itp.

Wszystko pod te Xaviany.

Dzieki

 

jakby co daj znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

asterix1 - pewnie tak, ja tylko zastanawiam się, czy nie będzie potrzebny stadion pieniędzy, żeby za nie zapłacić;)

Masz racje juz przy Calliope góra kasy była potrzebna(prawie 50 tys) a tutaj to zapewne K2 co najmniej ;)

 

ciekawym pierwszych recenzji w/w :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na pierwsze recenzje (mam na myśli polskie) poczekamy bardzo długo niestety. Zauważ, że Calliope jak na razie doczekały się jednego testu!
I to niezbyt pozytywnego bo zagraly nie lepiej jak Harbethy M40.1, ktore wowczas kosztowaly 36 tys zl.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, Xavian idzie za ciosem i po wydaniu przepięknych podłogówek Calliope, wprowadza jeszcze większy (i zapewne sporo droższy) model Xavian Prometeo!

 

https://www.xavian.cz/produkt/xavian-prometeo/

A tu ju jego test

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/1663-xavian-prometeo

 

A ocena jak by inaczej, w tle słychać tę specyficzną klasę i spokój typowy dla Xaviana, ale energia, dynamika, naturalnie oddane proporcje, organiczne, niepodbarwione brzmienie powoduje, że chce się słuchać, a ok 70 tys PLN (w przeliczeniu) za te kolumny nie wydaje się być kwotą przesadzoną.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma jakies fajne testy XN250EVO oraz ich wykres charakterystyki czestotliwosciowej?

(bo w audio.com.pl ich nie testowali/mierzyli niestety).

 

Kumpel mi powiedzial ze wlasnie 250EVO to kolumna od Xaviana ktora miala ta magie i jest wybitna/wyjatkowa.

Ktos ja tu ma i moze sie wypowiedziec prosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma jakies fajne testy XN250EVO oraz ich wykres charakterystyki czestotliwosciowej?

(bo w audio.com.pl ich nie testowali/mierzyli niestety).

 

Kumpel mi powiedzial ze wlasnie 250EVO to kolumna od Xaviana ktora miala ta magie i jest wybitna/wyjatkowa.

Ktos ja tu ma i moze sie wypowiedziec prosze?

Przez te chwile co dane mi było je posłuchac -potwierdzam te zdanie

 

jeśli chcesz je posłuchać

w Premium Sound mieli jeszcze niedawno (widziałem) jedna parę kolumn 250-tek

 

https://www.premiumsound.pl/xavian-xn250-evo-standy-oszczedzasz-4000zl.html

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zaanonsować się z Xavian Giulietta :) Co prawda jeszcze nie mam ich w domu i prawdopodobnie dopiero w maju przekonam się na własne uszy o słuszności mojego wyboru, ale była to taka okazja, że trudno było jej nie wykorzystać. Testy testami i choć bardzo entuzjastyczne to wyczytane tutaj opinie troszkę mnie niepokoją..

W między czasie proszę napiszcie jaką elektronikę lubią Xaviany. Wiem, że zaaplikowane scan-speaki lubią prąd i z byle czym nie zagrają. Na dzień dobry Julia zostanie przedstawiona mojemu accu P-260 :) i liczę na przynajmniej zadowalający efekt.

 

Pozdrawiam.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az chce sie kocurro napisać"dziewczyny lubią brąz a xawiany lubią prąd " :)(wspomniałeś o tym )ja posiadając musicala (MF3si) teraz stwierdzam ze u mnie pare watów wiecej na pewno nie zaszkodziło by ....

może z accu sie "polubią" i nie potrzebny będzie rozwód a jedynie np cos w korygowaniu innymi składnikami systemu ...a moze i tego nie potrzeba będzie

 

posłuchaj a jakby co napisz jak graja i co ewentualnie bys chciał zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję właśnie, że Giulietta "polubi" tego accu, który parę watów ma i to całkiem udanej próby.

Tak, czy inaczej jak tylko do mnie dojadą na pewno podzielę się wrażeniami ;)

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie : wszedłem na stronę Xaviana i zauważyłem ze Julki nie maja w ofercie

I czy zamawiałeś je na życzenie czy gdzieś indziej je dostałeś

 

Czytałem test w HI FI http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/921-xavian-giulietta.html

 

bardzo zachęcający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja trafiła się na szwajcarskim serwisie ogłoszeniowym, a możliwość sprowadzenia ich mam tylko dlatego, ponieważ mój brat pracuje w Szwajcarii. Brat opowiadał mi, że sprzedający trochę z żalem rozstawał się z tymi paczkami.

 

Test rzeczywiście bardzo zachęcający i życzę sobie, aby Julka zauroczyła mnie swoim graniem :)

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaviany(pisze to ze swej obserwacji) maja te jedna przypadłość ...sa bardzo muzykalne i chodz nie znam tego modelu lecz jestem prawie pewien ze i mi by sie spodobal :)

 

życzę Ci wspaniałych wrażeń

 

Ps a dobrze temu co roztawał sie z Julka teraz niech płacze sobie 07icon_smile4.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie miałem jeszcze możliwość zakupu Audio Physic Spark lub Spendor A3 i choć to równie zacne paczki to jednak trafiając na Julkę i czytając właśnie o tej szeroko pojętej muzykalności, która jest bardzo ważna dla mnie wiedziałem, że nie mogę przepuścić takiej okazji.

 

Chyba dopiero, gdy braszek pakował Julkę do auta dotarło do kolesia co popełnił :)

 

Dzięki Asterix1 i Tobie życzę ciągłego zadowolenia.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.