Skocz do zawartości
Gość BlueMax

Klub Xaviana

Rekomendowane odpowiedzi

Z dobrą lampą Xawianki fantastyczne kolumienki do małych pomieszczeń, to 3D robią fantastycznie jak się je wysunie na środek.
Drodzy koledzy. czy xavian deliziosa warte są zakupu? Ktoś może słyszał?

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pozdrawiam posiadaczy xavianow i mam pytanko... ktos tu moze posiada albo ma dostep do modelu Orfeo? Interesuje mnie schemat zwrotnicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć! 

Dopisuję się do klubu. Od wczoraj grają u mnie Xavian Perla.

Pierwsze wrażenie jest takie że to rewelacyjne kolumny. Pięknie wykonane i tak też brzmiące.

Grają u mnie z Heglem H80.

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj

Podobnie jak Ty posiadam Hegla i uważam go za bardzo dobre towarzystwo dla Xaviana.

Gratuluje zestawu i życzę dużo satysfakcji jaką niewątpliwie sprawiają Xaviany.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, flagui napisał:

Cześć! 

Dopisuję się do klubu. Od wczoraj grają u mnie Xavian Perla.

Pierwsze wrażenie jest takie że to rewelacyjne kolumny. Pięknie wykonane i tak też brzmiące.

Grają u mnie z Heglem H80.

Gratulacje

przy poszukiwaniach ten zestaw był chyba najdłużej odsłuchiwany przeze mnie :)

pytanie  jakie perły masz zakupione -pytam gdyż wyszedł nowy model z tej serii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pierwszą wersję Perla. Wyjściowa cena za Perla Exclusiva zaporowa dla mnie. Do tego tej nowej nie ma chyba w orzechu, a ta najbardziej mi się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie pomocy. Dzisiaj podczas odsłuchu przestał grać. Po rozkręceniu to się ukazało. Czy da się to naprawić? Jeżeli tak to gdzie? Czy lepiej kupić nowy?

indeks.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym porobił dokładne zdjęcia i wysłała maila z zapytaniem do Barletty.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, rombalbina napisał:

Ja bym porobił dokładne zdjęcia i wysłała maila z zapytaniem do Barletty.

Podobnie bym zrobił

w razie czego możliwy zakup jesli by miał cos jeszcze na składzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam głośnik Scan Speak Revelator 15W/8531K00 można kupić na miejscu, kosztuje 840 zł. Dam go naprawić w firmie Acoustic koło Gdańska - trudno, muszę zaryzykować. Jeżeli naprawa zmieni brzmienie to kupie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To będzie ciekawy ruch, może dobry. Będziesz miał niepowtarzalną okazję porównać nowy głośnik z wygrzanym. Mam nadzieje, że opiszesz wrażenia. Chyba, że naprawa się powiedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Chciałbym się dopisać klubu Xaviana ze swoimi XN 250 Evoluzione. Wcześniej miałem Dali Zensor i Kef ls50, z pierwszych odsłuchów na pewno zupełnie inne, bardziej dojrzale brzmienie przestrzenna brzmienie które można słuchać godzinami bez uczucia zmęczenia. Świetna kolumna jestem bardzo zadowolony. Na pewno czeka mnie wymiana wzmacniacza, arcam solo mini nie łapie sie nawet na wymagania minimalne podawane przez producenta :p. Chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych kolegów, po głowie mi chodzi Moon Neo 220i ale obawiam troche niewielkiej deklarowanej mocy tego wzmacniacza, teraz pytanie czy ktoś z Państwa miał okazje słuchać takiego połączenia? 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, Xavian idzie na całosć!   

https://www.xavian.cz/produkt/quarta/

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak też mi się skojarzyło, Asterix. Tylko cena strasznie wysoka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Medaaard napisał:

Tak też mi się skojarzyło, Asterix. Tylko cena strasznie wysoka!

Tak...

Zaraz zacząłem szukać przelicznika ....ponad 43 tys

teraz jeszcze kwestia czy dźwięk warty tej ceny a ze jest już wysoka to i klient wymagający ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie, ja się przymierzam, by latem przetestować Xavian Orfeo i już one wydawały mi się ekstremalnie drogie... no ale w porównaniu do tych nowych cacuszek, nie jest z tą ceną aż tak źle...

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój głośnik już naprawiony. Słucham dalej. Na razie cicho..... ale wygląda na to, że wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czeka mnie jutro nie lada niespodzianka, bo nowym towarzystwem dla Giulietty będzie Lavardin IS Reference :)

Wiążę z nim duże nadzieje do tego stopnia, że jeśli nie polubi się z Julką to będzie chyba czas na zmianę kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, kocurro napisał:

Czeka mnie jutro nie lada niespodzianka, bo nowym towarzystwem dla Giulietty będzie Lavardin IS Reference 🙂

Wiążę z nim duże nadzieje do tego stopnia, że jeśli nie polubi się z Julką to będzie chyba czas na zmianę kolumn.

Z  opisów wynika ze jest szybki i szczegółowy a to z Xavianem może być dobrana para

wzmacniacz nowy czy używany?

Opisz potem wrażenia 🙂

Edytowane przez asterix1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, asterix1 napisał:

Z  opisów wynika ze jest szybki i szczegółowy a to z Xavianem może być dobrana para

wzmacniacz nowy czy używany?

Opisz potem wrażenia 🙂

20190316_170135.thumb.jpg.38179479a1505fc3091ac20aab167de8.jpg

Cieszy uszy już od dobrych dwóch godzin :)

Wzmacniacz kupiłem używany, jednak z pewną historią, a więc stan igła wraz z całym kompletem tj. karton, instrukcja oraz dedykowany kabel zasilający CMR Lavardina.

Najbardziej obawiałem się jakości, czy wręcz ilości basu, ale jego wydajność prądowa jest zdumiewająca, bo schodzi naprawdę nisko. Rzeczywiście nie można odmówić mu selektywności, ale jak na francuza przystało bardzo finezyjnie podana bez oznak bałaganu, czy jazgotu. Średnica bardzo ładnie sklejona z basem.

Mając wcześniej okazje go słuchać wiedziałem, że się nie zawiodę, więc jestem mega zadowolony.

Edytowane przez kocurro
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

to mam i ja (skromne ale są 🙂 - Xavian Gran Colonna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi