Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy ktoś próbował Xaviana ze wzmakiem Rotel ? Ja mam RA-980BX, ale generalnie chodzi o starsze modele Rotela. Rotel idzie jasno, wiec potrzebuje do pary kolumn z rozbudowanym dołem, szczególnie np. do muzyki rockowej. Każda opinia mi się przyda.

 

Myślę ze połączenie Xaviana z Rotelem może być dobrym "strzałem "

Czy masz cos konkretnego lub za jaką kwotę na mysli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze połączenie Xaviana z Rotelem może być dobrym "strzałem "

Czy masz cos konkretnego lub za jaką kwotę na mysli ?

Myślałem w pierwszym odruchu nad używanymi XN 250, ale nie zamykam się na inne modele, mniejsze podłogówki też (pokój 22,5 m. Kw, muza - głównie klasyczny rock, czasem cos lżejszego jak elektronika, a czasem lżejszy metal). Budżet - około 5 tys zł.

 

Szybki rzut ok na ogloszenia i np. widze Neox2 i Preludio, nie znam ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzech podanych przez Ciebie kolumn miałem okazję posłuchać xn250 ;jakbyś miał okazję je dostać za 5 tys to naprawdę warto

Ż tego co pamiętam jeszcze niedawno nowe przecenione miał salon premium sound lecz cena była wyższa

Ps Xavian neox słuchałem 1 ....W piątek będę prawdopodobnie w w/w salonie spojrzę co jest nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Rotel pomimo swoich lat to bardzo udany wzmacniacz i z Xavianami rzeczywiście może być fajnie, jednak bez odsłuchu to spore ryzyko. Jednocześnie rozumiem, że czasami nie ma możliwości i będąc w Twojej obecnej sytuacji dla pewnego rodzynka podjął bym takie ryzyko - https://www.olx.pl/oferta/rls-nereida-ii-nie-dynaudio-proac-xavian-harbeth-sonus-faber-spendor-CID99-IDu3kXN.html#5831f02de7

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Rotel pomimo swoich lat to bardzo udany wzmacniacz i z Xavianami rzeczywiście może być fajnie, jednak bez odsłuchu to spore ryzyko. Jednocześnie rozumiem, że czasami nie ma możliwości i będąc w Twojej obecnej sytuacji dla pewnego rodzynka podjął bym takie ryzyko - https://www.olx.pl/oferta/rls-nereida-ii-nie-dynaudio-proac-xavian-harbeth-sonus-faber-spendor-CID99-IDu3kXN.html#5831f02de7

 

Mój Rotel został zmodyfikowany, m.in. wymienione kondensatory, rezystory, poprawione zasilanie i gra jak wściekły :) wg nie tylko mojej opinii, gra na poziomie wzmaków kilka półek wyżej. I potrzebuje dobrych kolumn.

 

Wspomniane RLS mam także na radarze, jeżeli zdecyduję się na podstawkowe. Problemem jest wspomniany odsłuch, bo np. Xavian w stolicy kompletnie niedostępny. Nawet jakbym cos chciał posłuchać z obecnej oferty na własnych przetwornikach Barletty, np. Deliciosy czy czegokolwiek...

Edytowane przez Mariusz Ożga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz nie wiem jak duże jest Twoje pomieszczenie odsłuchowe, ale myślę, że w +/- 20mkw Nereida bez problemu sobie poradzi.

 

Z Xaviana miałem przyjemność posłuchać XN250 i od razu wiedziałem, że to bardzo w moim typie granie. Podejmując, więc decyzję o zakupie w ciemno Giulietty nie martwiłem się przesadnie, czy to udany wybór, czy nie. Nie ukrywam, że decydujące znaczenie miała także atrakcyjna cena. Mając, więc bardzo dobre wspomnienie XN250 zdecydowałem się na Giulietty i nie zawiodłem się.

Grają fenomenalnie i potrafią zachwycić swoją spójnością i wyrafinowaniem, ale to wszystko jak pisał powyżej kolega @Asterix wymaga poprawnego towarzystwa. Dopiero po nabyciu Tucany poznałem na co stać Giulietty.

 

Fundamentem stereo są kolumny i wzmacniacz, dlatego jeśli odpowiednio dobrane to do pełnej satysfakcji już niedaleko ;)

 

Posiadasz wzmacniacz z potencjałem tym bardziej po dopaleniu go i wielce prawdopodobne, że mogłoby to gadać z Nereidą.

Myślę, że nie zawiódł byś się na tych paczkach i gdybyś się zdecydował to w przyszłości na pewno wymiana Rotela na coś bardziej rasowego to konieczność.

 

Sam widzisz jak z odsłuchem Xaviana ciężko i chyba pozostaje Tobie, albo czekać na okazję w Twojej okolicy, albo niestety bądź stety zakup w ciemno.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

nowe kolumny to tak bo jeszcze mozna odeslac w ramach 14 dni ustawy o zakupach na odleglosc - jak nie podejda.

Ale uzywane? Tylko odsluch i tylko we wlasnych warunkach akustycznych a nie u kogos.

Bo jak sie juz kupi uzywane i nie podejda we wlasnym domu to w plecy........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru przekonywać Cię do swoich racji, bo całkowicie się z Tobą zgadzam, więc proszę nie zaśmiecaj wątku, bo piszesz oczywiste oczywistości. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że niejednokrotnie przekonałem się, że w tym hobby teoria nie pokrywała się z praktyką ;) Przede wszystkim mam na myśli "logistyczne" możliwości zakupu sprzętu używanego, bo nowy to oczywista oczywistość :)

 

ps. Pomijam kwestie hierarchii jakości sprzętu używanego vs nowego uznając to również za oczywistą oczywistość ;)

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj ja czesto kupowałem w ciemno i nie żałowałem. Ktoś musi to przetestować, a nie zawsze słuchać opinii innych i szukanie swojego zdania, czasem ryzyko jest ciekawe w audio. Pamiętam jak kupowałem Dali Grandy w ciemno - mówię cholerka czym to napędzę jak to będzi egrać bo to tylko VIfy, a tu miłe mega miłe zaskoczenie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzech podanych przez Ciebie kolumn miałem okazję posłuchać xn250 ;jakbyś miał okazję je dostać za 5 tys to naprawdę warto

Ż tego co pamiętam jeszcze niedawno nowe przecenione miał salon premium sound lecz cena była wyższa

Ps Xavian neox słuchałem 1 ....W piątek będę prawdopodobnie w w/w salonie spojrzę co jest nowego ;)

Tak jak pisałem powyżej ,byłem dzisiaj w Premium Sound posłuchać "coś z Xavian-ów"

 

I już na początku niespodzianka coś z górnej półki: kolumny Xavian Premio a dodatkowo grało to z :wzmacniaczem Norma Audio Revo IPA 140,

Rockna Audio WAVEDREAM DAC i WAVEDREAM NET , przewody XLR Tellurium Black Diamond ...zaś głośnikowych dostarczyła firma HiDIamond

wyliczyłem sobie cenę sprzętu dzis grającego na 109 000tys. ( nie licząc kabli głośnikowych i zasilania)

Wrażenia odsłuchowe :przestrzeń ,precyzja a zarazem kultura, muzykalność, lekkie ocieplenie ,duża scena to mogę zaliczyć do plusów do minusów(może i to nie jest minusem lecz nowoscią dla mnie) w nielicznych przypadkach bas (dolny zakres) potrafił byc nieokiełznany, wprowadzać wibracje i to odczuwalne nauszni-e z czym spotkałem sie po raz pierwszy....

 

 

 

Wspominałem przy dzisiejszym odsłuchu moje spotkanie z innymi Xavian-ami - Ambra ;w dzisiejszych- Premio graja równiej zakresy są wyrównane (i wiadomo cena wyższa) mam prawie pewność ze te są bardziej ustawne względem tańszego kolegi (Ambry)

Moja płyta Mika Oldfield-a którą miałem ze sobą sprawiała wrażenie jakby dźwięki trwały dłużej, gitara dźwięk wydobywający sie z niej był pięknie rozciągnięty i przestrzenny....

 

a wszystko doceni sie najbardziej gdy się wróci do swojego domu ,włączy się i porówna tamto z rzeczywistością.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Sprzedam monitory Perla. Kupione w kwietniu 2018. Papiery, kartony. Grają u mnie pod PM14 SE Marantza i niestety stwierdzam, że się nie zgrywają. Nie będę się rozpisywał w tym wątku o perełkach, bo w zasadzie wiele zostało już tu napisane

Cena za parę 6000 zł. Lokalizacja Mińsk Mazowiecki.

Edytowane przez Szymon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Sprzedam monitory Perla. Kupione w kwietniu 2018. Papiery, kartony. Grają u mnie pod PM14 SE Marantza i niestety stwierdzam, że się nie zgrywają. Nie będę się rozpisywał w tym wątku o perełkach, bo w zasadzie wiele zostało już tu napisane

Cena za parę 6000 zł. Lokalizacja Mińsk Mazowiecki.

 

Ja bym tego Matantza sprzedal. Xaviany graja dobrze, marantz nie gra w ogole. Moim zdaniem, jakby ktos chcial sie klocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego Matantza sprzedal. Xaviany graja dobrze, marantz nie gra w ogole. Moim zdaniem, jakby ktos chcial sie klocic.

Odważna teza :-)

Rozmawiałem z Szymonem i jak na razie sa pewne pomysły co do podczepiania do systemu cos z innych firm (kablowych)

(Szymon wybacz ze cosik napisałem na ten temat :))

 

Pisze jako fan Xavianów tez prawdopodobnie zmieniał bym wzmacniacz ale to juz kwestia indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie nieaktualne. Pink Floyd z utworem High Hopes już brzmi właściwie. Wstyd się przyznać, ale zacząłem od

umiejscowienia monitorów na odpowiedniej wysokości. Niby 12cm wyżej a jest znacząca poprawa. Wpadłem na to przypadkiem podczas zabawy z dwuletnią córką na dywanie. Na co dzień nie słucha się muzyki na kolanach :-) Teraz testy kabli, by zweryfikować poziom optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie nieaktualne. Pink Floyd z utworem High Hopes już brzmi właściwie. Wstyd się przyznać, ale zacząłem od

umiejscowienia monitorów na odpowiedniej wysokości. Niby 12cm wyżej a jest znacząca poprawa. Wpadłem na to przypadkiem podczas zabawy z dwuletnią córką na dywanie. Na co dzień nie słucha się muzyki na kolanach :-) Teraz testy kabli, by zweryfikować poziom optimum.

Pink Floyd i te nagranie ....bardzo piękne

 

Szymon kiedyś napisałem do Xaviana jakie ustawienie proponują do Pereł

 

odpisali trójkąt : wysoko- tonowy na wysokości uszu i tak już pozostało u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy pobawić sie samymi kolumnami, a nie zarz szukać zmian w systemie :) Piękne hobby.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne piękne, chyba prowadzące do depresji i bólu głowy, mam pytanie,czy xavian xn 250 evoluzione buduje taką samą przestrzeń i oddech i głębię jako monitor, jak kolumny podłogowe?

Arturas jedynie osobiste sprawdzenie da Ci dokładną odpowiedz na zadane pytanie

 

mnie urzekły kiedyś

niestety ze względów finansowych mam inne

ważne sa inne komponenty systemu ( mocny wzmacniacz ) akustyka,metraż itp

maja w sobie cos romantycznego ale i przestrzennego

warte sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha oki dzięki za odpowiedź, bo się pojawiły mało używane za 6 tysi para, ale w innym dziale niby odpisali mi, że jednak podłogowe będą miały zawsze więcej tego dociążenia i głębi, wiesz nie zawsze można wszystko odsłuchać prawda :-) prywatna osoba to nie sklep że można zwrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha oki dzięki za odpowiedź, bo się pojawiły mało używane za 6 tysi para, ale w innym dziale niby odpisali mi, że jednak podłogowe będą miały zawsze więcej tego dociążenia i głębi, wiesz nie zawsze można wszystko odsłuchać prawda :-) prywatna osoba to nie sklep że można zwrócić

Rozumiem

 

jak masz większe pomieszczenie to podłogowe...ale teraz jeszcze dylemat jakie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.