Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Gratuluje Adam bardzo fajnych monitorów i pomimo, że uważasz prezentacje za muzykalną to uważam, że te 50W dla Ambry to zdecydowanie za mało. Według mnie Xaviany to dość wymagające kolumny o czym również można dowiedzieć się z ich recenzji.

Zrozumiem natomiast jeśli ostatecznie poprzestajesz na Menuetto, ale z autopsji wiem, że drzemiący potencjał Xavianów wyciągają dopiero mocne i wydajne wzmacniacze.

Poza tym skoro sam Barletta oznajmia, że Ambra to następca XN250 to rzeczywiście bez minimum wydajnych 100W nie ma co do nich podchodzić.

Naturalnie to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać. Zwłaszcza do chwili w której osobiście usłyszysz swoje Xaviany z jakimś mocnym i wyrafinowanym wzmacniaczem ? 

Pozdrawiam.

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Nie mam żadnego doświadczenia, osłuchania. Od pół roku mam stereo, pierwsze w życiu. Moja siostra miała grundiga 30 lat temu.
Dla mnie jazdy dzień przynosi muzycznie/sprzętowo coś nowego.

Córka gra na skrzypcach. Lubię słuchać jak gra.

Menuetto będzie w sypialni z mniejszymi monitorami.

Chciałbym kupić inny/odpowiedni wzmacniacz, ale nie wiem jaki.
Mieszkam w Nl już 20 lat.
Mam nadzieję otrzymać na forum/klubie propozycje i wtedy po prostu go zamówię.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tym bardziej gratuluje, bo na początku przygody wskoczyłeś na taki poziom, że niektórzy latami do takiego dochodzą.

Zapewniam Cię, że jeśli zadbasz o odpowiednie towarzystwo zwłaszcza w postaci wzmacniacza dla tych Xavianów to szybko się z nimi nie rozstaniesz.

Jednocześnie zainwestowałeś w takie monitory, które zwyczajnie w świecie zasługują na bezkompromisową elektronikę.

Podstawowa kwestia o ile to możliwe to wypożyczanie wzmacniaczy i odsłuchiwanie ich w swoich warunkach w swoim systemie. To najlepszy sposób i gwarancja 100% zadowolenia i pewności.

Napisz jaką kwotę maksymalnie chciałbyś przeznaczyć na wzmacniacz, bo im drożej tym bardziej otwierasz się na różnorodność i wyjątkowość ofert.

Przy wyborze na uwadze miałbym słowa recenzenta: "Poważny, mocny, nawet lekko brutalny piec - to jest coś od czego bym zaczynał odsłuchy."

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Dziękuję, za pomoc i życzliwość.


W tym roku na moje hobby mam w kieszeni do wydania jeszcze 2700 euro i ani centa więcej.
Potrzebuję 2 mtr kwadratowe paneli pochłaniających i za/pomiędzy monitorami dyfuzory Schroedera/2 sztuki; acoustics manufacture i asound z Gdynii.

Szacuję, że na to potrzebuję 600-700 euro. A zatem zostaje 2000 euro.

Dowiadywałem się i w przypadku używanych będę mógł tydzień potrzymać je/wzmacniacze w domu do odsłuchu. O ile takie będą mieli. Jest mnóstwo firm, napiszę do nich maile.

Kable mam z pracy. Interfejs zasilania liniowego jutro ma przyjechać. Dac, który jest, zostaje ze mną.
Bardzo jestem zadowolony z node, każdego dnia słucham różnych płyt.

Bardzo lubię Karen Souza, Diana Krall, Dave Brubeck, Marcin Wasilewski Trio, Tok Tok Tok, Jacques Loussier Trio, i oczywiście/przedewszystkim artyści Piwicy pod Baranami.

Bardzo Tobie dziękuję za każdą podpowiedź, bardzo mi to ułatwi/pomoże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, adamnl napisał:

Dziękuję, za pomoc i życzliwość.


W tym roku na moje hobby mam w kieszeni do wydania jeszcze 2700 euro i ani centa więcej.
Potrzebuję 2 mtr kwadratowe paneli pochłaniających i za/pomiędzy monitorami dyfuzory Schroedera/2 sztuki; acoustics manufacture i asound z Gdynii.

Szacuję, że na to potrzebuję 600-700 euro. A zatem zostaje 2000 euro.

Dowiadywałem się i w przypadku używanych będę mógł tydzień potrzymać je/wzmacniacze w domu do odsłuchu. O ile takie będą mieli. Jest mnóstwo firm, napiszę do nich maile.

Kable mam z pracy. Interfejs zasilania liniowego jutro ma przyjechać. Dac, który jest, zostaje ze mną.
Bardzo jestem zadowolony z node, każdego dnia słucham różnych płyt.

Bardzo lubię Karen Souza, Diana Krall, Dave Brubeck, Marcin Wasilewski Trio, Tok Tok Tok, Jacques Loussier Trio, i oczywiście/przedewszystkim artyści Piwicy pod Baranami.

Bardzo Tobie dziękuję za każdą podpowiedź, bardzo mi to ułatwi/pomoże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Warto zainwestowac w dyfuzory Acoustic Manufacture, sam uzywam i przyznaje, ze spelniaja swoja role. Pozdrawiam kolege z NL, byc moze sasiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adamnl napisał:

(...) Dowiadywałem się i w przypadku używanych będę mógł tydzień potrzymać je/wzmacniacze w domu do odsłuchu. O ile takie będą mieli. Jest mnóstwo firm, napiszę do nich maile. (...) Bardzo lubię Karen Souza, Diana Krall, Dave Brubeck, Marcin Wasilewski Trio, Tok Tok Tok, Jacques Loussier Trio, i oczywiście/przedewszystkim artyści Piwicy pod Baranami.

Mając na uwadze Twoje upodobania muzyczne i gust oraz sumę jaką możesz przeznaczyć to w tej chwili szedłbym w kierunku japońskich wzmacniaczy, które pod względem jakości wykonania zapewnią długie bezawaryjne lata pracy. Według mnie taki Accuphase, Luxman, czy Marantz stworzy unikalne i wciągające połączenie z Ambrą. Oczywiście, aby mieć 100% pewność konieczny byłby odsłuch do którego Cię zachęcam.  

https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m1562701317-accuphase-e308.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m1547211427-luxman-l505u-versterker.html

https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m1559223727-nieuwstaat-marantz-pm-14s1-se.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Ano zaczęło się Poszukiwania, grzebanie w technikaliach itp
Jak ja bym chciał, by ktoś przywiózł mi ten wzmacniacz, postawił na szafce, zapewnił, że właśnie takiego potrzebuje i taki mnie zadowoli. Mnie zostałoby tylko zapłacenie i słuchanie muzyki

Znalazłem dwa adresy z min Accuphase/wiele modeli, z drugie ręki. Oj coś mi się zdaje, że za mało centów mam w kieszeni. Chciałbym poznać i porozmawiać z właścicielem tego salonu. Ja mam szczęście i spotykam życzliwych ludzi, także na tym forum.

Dam znać czego się dowiedziałem, jakie modele i co z tego wyszło.

Wczoraj wieczorem słuchaliśmy z córką Leonarda Cohen.
Dwie godziny jak z bicza. Córka odrobiła zadania domowe, znaleźliśmy miejsce pod namiot na wakacje, porozmawialiśmy.
Muzyka nigdy w moim życiu nie odgrywała takiej roli jak teraz.
Pozdrawiam serdecznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Densen B-200 i B-300.
Proszę o swoją opinię/poradę czy ten zestaw „ technicznie/teoretycznie się nada


Dostałem telefon i w weekend mogę go odebrać.
Spartański wygląd, bardzo mi się podoba.
Nie mam pojęcia, czy moje osłuchanie/raczej brak, pomoże mi podjąć decyzję.

Nie wiem, będę przekładał kable do Dayensa i Densena, z Bożą pomocą coś tam może usłyszę.

Teraz dla mnie, wieczorem, gdy jest cicho i głośność na godzinie ok 9, słyszę/tak mi się wydaje o wiele więcej dźwięków aniżeli z monitorów BBC.
Dźwięk mnie otacza, zgaduję jakie instrumenty, zamykam oczy i to jakiś obłęd

Uwielbiam kontrabas i fortepian, te niższe akordy, nie wiem jak to się nazywa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Densen B-200 i B-300.
Proszę o swoją opinię/poradę czy ten zestaw „ technicznie/teoretycznie się nada


Dostałem telefon i w weekend mogę go odebrać.
Spartański wygląd, bardzo mi się podoba.
Nie mam pojęcia, czy moje osłuchanie/raczej brak, pomoże mi podjąć decyzję.

Nie wiem, będę przekładał kable do Dayensa i Densena, z Bożą pomocą coś tam może usłyszę.

Teraz dla mnie, wieczorem, gdy jest cicho i głośność na godzinie ok 9, słyszę/tak mi się wydaje o wiele więcej dźwięków aniżeli z monitorów BBC.
Dźwięk mnie otacza, zgaduję jakie instrumenty, zamykam oczy i to jakiś obłęd

Uwielbiam kontrabas i fortepian, te niższe akordy, nie wiem jak to się nazywa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Od kogo te monitory Ls3/5a? Rogers, Graham, Harbeth, Falcon...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2020 o 07:15, adamnl napisał:

Ano zaczęło sięemoji4.png Poszukiwania, grzebanie w technikaliach itp

Jak masz możliwość sprawdź Musical Fidelity m6si

mocy nie zabraknie chodź "Brutalny" to on nie jest ?

Ps.żeby zagrał odpowiednio po włączeniu kilkanaście minut musi sie rozgrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Jak masz możliwość sprawdź Musical Fidelity m6si
mocy nie zabraknie chodź "Brutalny" to on nie jest
Ps.żeby zagrał odpowiednio po włączeniu kilkanaście minut musi sie rozgrzać

Dziękuję.
Nowy 2500 euro około. Używany 1500. Kilka osób mi go polecało. Gdy się pojawi na marktplaats od razu znika.

Chciałbym go posłuchać jako nowy i wtedy, gdy będzie ok to zapoluję na używkę.

W mojej okolicy mieszka osoba, która pomoże mi podjąć decyzję w trakcie/po odsłuchach. Samemu nie dam rady, nie potrafię wychwycić różnic.

Ten Dayens oprócz tylko 50W jest chyba „ dość wydajny”. Bardzo mi się podoba granie tego systemu. Wczoraj ponad 4 godziny słuchania. Mike Oldfield i Roisin Murphy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, przy Twoim budżecie może warto sprawdzić kinki studio EX-M1(+)? Chińczyk    jest porządnie zbudowany i zbiera same dobre recenzje. Swoją drogą te nowe konstrukcje Xaviana chyba nie potrzebują już tyle prądu co revelatory, ale pewnie tak jak Tal wspomniał zdrowe 100W to pewnie takie minimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2020 o 08:27, adamnl napisał:


Dziękuję.
Nowy 2500 euro około. Używany 1500. Kilka osób mi go polecało. Gdy się pojawi na marktplaats od razu znika.

Chciałbym go posłuchać jako nowy i wtedy, gdy będzie ok to zapoluję na używkę.

W mojej okolicy mieszka osoba, która pomoże mi podjąć decyzję w trakcie/po odsłuchach. Samemu nie dam rady, nie potrafię wychwycić różnic.

Ten Dayens oprócz tylko 50W jest chyba „ dość wydajny”. Bardzo mi się podoba granie tego systemu. Wczoraj ponad 4 godziny słuchania. Mike Oldfield i Roisin Murphy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo dobre zgranie Xavian ma z Gato Audio AMP-150 AE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Adam, przy Twoim budżecie może warto sprawdzić kinki studio EX-M1(+)? Chińczyk    jest porządnie zbudowany i zbiera same dobre recenzje. Swoją drogą te nowe konstrukcje Xaviana chyba nie potrzebują już tyle prądu co revelatory, ale pewnie tak jak Tal wspomniał zdrowe 100W to pewnie takie minimum. 

Dziękuję Tobie.
W miejscowości Volendam, 80 km ode mnie jest dystrybutor tej marki. Zadzwonię w poniedziałek. Można zamówić od razu, 15 dni oczekiwania, 2350 euro, 215 W przy 8 Ohm.
Chciałbym go móc wypożyczyć.

Dzisiaj miałem w domu dzielony Densen. Ok 1400 euro. Przy głośnym słuchaniu z Dayensen niskie tony jak na wiejskim disco. Pamietam jeszcze, było super Dziewczyny na tym disco.

Z Densenem jest czyściutko na dole, wyraźniej, więcej słyszę i różnica nawet dla mnie klasę wyżej. Na górze Z Dayensem mi się bardziej podobało, kolega przyznał, że tutaj nie za wiele da się poprawić.
Słuchałem Grzegorza Turnau i Leonarda Cohen.
Wokale/średnie.Nie potrafię opisać różnicy między Menuetto i Densen. Za mało słuchałem.
Teraz wiem, że wypożyczenie na 1 dzień to nie ma sensu.


A teraz coś co wyszło w rozmowie z jednym z melomanów/audiofilów w sklepie audio.
Audio Gato. Wiem, że to młoda firma w Danii z ludźmi z dużym doświadczeniem. Jest jeden model Dia-250S. Napisałem ogłoszenie szukam. Cena ok 2350-2500 euro nowy. Szczerze, to tyle nie mam, ale na zdjęciach i w opisie bardzo bardzo mi się podoba.
Czy to będzie mój nowy wzmacniacz??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Za około 10 dni dojadą panele pochłaniające i tzw szerokopasmowe. W sumie 3.5 metra kwadratowego.

Jestem przekonany, że to zrobi różnicę.

W salonie mam ok 8 mtr kwadr. powierzchni szklanej, wielkie okna. Wiszą co prawda firanki, ale to, szkoda gadać. Nowe welurowe, ciężkie zasłony to kolejne 1000 euro. Oj, gdyby nie to, jak bardzo lubię słuchać Cohena to nigdy bym w to nie wchodził

Do tego czasu monitory dobiją do 100 godzin grania. W instrukcji napisano o 200. Nie wiem, przekonam się, czy to ma także znaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo dobre zgranie Xavian ma z Gato Audio AMP-150 AE. 

Nie do wiary Nie zauważyłem twojego wpisu. Ja tam w przypadki nie wierzę. Dziękuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Jeśli pozwolicie koledzy, chciałbym w tym klubie uzyskać odpowiedzi na pytanie.
Który ze wzmacniaczy byście wybrali;
Musicaal Fidelity M6Si- cena 1350 euro i Audio Gato Dia-250S NPM za 2250 euro.
W salonie stoją monitory Xavian Ambra.

Oba wzmacniacze używane, dwa lata. W b.dobrym stanie.
Na 90% podjąłem decyzję.
Dziękuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja obstawiam Musicala, Gato to pewnie klasa D i może być za słodko, ale ciekaw jestem co wybierzesz, bo dochodzi jeszcze wpływ źródła i okablowania. Moim odkryciem od prawie roku jest Shanling A3.2, który w swojej katalogowej cenie uważam za genialny wzmacniacz, a do Xavian tym bardziej. Jest lepszy od Musical M6si.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Męska decyzja. Audio Gato.

Ślepy test. Siadłem w swoim fotelu z opaską na oczach, kolega zmieniał kable. Oba wzmacniacze demo. Nie wiemy ile miały godzin na liczniku.
W moim pokoju, ta sama akustyka.

Ze mną jest o tyle łatwiej, że jedynym kryterium jest pytanie, Adam, podoba się, czy nie?
Po każdym/tym samym utworze kolega przepinał kable.

Nie wiem ile utworów, 5-6, ale wiedziałem od razu/prawie od razu.

W czwartek jadę odebrać/osoba prywatna, jest jeden model 250S NPM godzinkę jazdy ode mnie. Dwa lata gwarancji. Ciemny orzech drewno. Ostatecznie stanęło na 2100 euro plus parę litrów benzyny.

Stolik zamówiłem, dębowy, dwa poziomy. Nie potrzebuję dużego, na pewno w przyszłym roku CD speler, DAC siedzi we wzmacniaczu. Nie wiem co z Node2i, z Audio Gato mogę słuchać TIDAL.

Gdy zainstaluję wszystko umieszczę zdjęcia. Xavian z Gato, kto by pomyślał jeszcze miesiąc temu.
2-3 godziny dziennie słucham muzyki, za kilka tygodni napiszę o tym co słyszę, postaram się ująć w relację, by komuś być może się to przydało.

Gdy zacząłem we wrześniu 2019 myśleć o swoim pierwszym stereo to pierwszą przeczytaną recenzją była o Xavian Perla. Z Czech. Mam koleżankę w pracy, z Czech. Lubię z nią przebywać, mam nadzieję z wzajemnoscią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, adamnl napisał:

Męska decyzja. Audio Gato.

Ślepy test. Siadłem w swoim fotelu z opaską na oczach, kolega zmieniał kable. Oba wzmacniacze demo. Nie wiemy ile miały godzin na liczniku.
W moim pokoju, ta sama akustyka.

Ze mną jest o tyle łatwiej, że jedynym kryterium jest pytanie, Adam, podoba się, czy nie?
Po każdym/tym samym utworze kolega przepinał kable.

Nie wiem ile utworów, 5-6, ale wiedziałem od razu/prawie od razu.

W czwartek jadę odebrać/osoba prywatna, jest jeden model 250S NPM godzinkę jazdy ode mnie. Dwa lata gwarancji. Ciemny orzech drewno. Ostatecznie stanęło na 2100 euro plus parę litrów benzyny.

Stolik zamówiłem, dębowy, dwa poziomy. Nie potrzebuję dużego, na pewno w przyszłym roku CD speler, DAC siedzi we wzmacniaczu. Nie wiem co z Node2i, z Audio Gato mogę słuchać TIDAL.

Gdy zainstaluję wszystko umieszczę zdjęcia. Xavian z Gato, kto by pomyślał jeszcze miesiąc temu.
2-3 godziny dziennie słucham muzyki, za kilka tygodni napiszę o tym co słyszę, postaram się ująć w relację, by komuś być może się to przydało.

Gdy zacząłem we wrześniu 2019 myśleć o swoim pierwszym stereo to pierwszą przeczytaną recenzją była o Xavian Perla. Z Czech. Mam koleżankę w pracy, z Czech. Lubię z nią przebywać, mam nadzieję z wzajemnosciąemoji4.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A mówiłem Gato dobrze zgrywa się z Xavianem ? 
Gratulacje! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Kilka tygodni zleciało jak z bicza. Xaviany grają minimum 5 godzin dziennie. Przeważnie w tle, wieczorem 1-2 godzin. Mieszkam na odludziu/wieś, o ile w Nl to możliwe. Jest bardzo cicho, do tego wyizolowane nowe mieszkanie/domek. Po 22 drugiej jest baaardzo cicho.
Doceniłem to, gdy w odwiedziny zawitałem u kolegi w mieście, 150tys mieszkańców.

Ale do rzeczy.
Pokój po powieszeniu firan, grubych zasłon ma 4.40 x 4.80 metra. Monitory od przedniej ściany 1 metr, boczna 1.2, drugiej bocznej na długości 1.3 metra nie ma/kuchnia, następnie drzwi do korytarza i kawałek ściany.
Kombinuję z akustyką. Mieszkanie zawalone panelami, dyfuzory itp. Totalny chaos. Do pomiarów przyjedzie kolega, ocenę-analizę tych pomiarów chciałbym komuś zlecić.

Rozstaw monitorów 2.30 metra. Do miejsca odsłuchowego 2.85.
Po wielu przestawianiach stoją prawie na wprost.

Odsłuch.
Bas, niskie; jestem szczęściarzem, są tam gdzie siedzę.
Nie uciekają do kuchni, po rogach itp. Za plecami mam 70 cm okno. 45 cm grube, fałdowane podwójnie, welurowe zasłony.
Więc wypowiem się na temat basu.
Jest obszerny, ale czuję/słyszę, gdzie się kończy. Jest mięsisty, jest umięśniony. Nie punktowy, jakby ubrany w idealnie dobrany tshirt/stretch
Melody Gardot, jest kilka utworów, które codziennie muszę/potrzebuję wysłuchać z uwagi na bas.
Córka słucha klubowej, niderlandzkich DJ-ów. Tam jest bas dynamiczny, króciutki, szybko wraca na swoje miejsce. Jest bardziej sprężysty, ale daje się wcisnąć w niego palca. Nie wiem jak to opisać. To nie są mięśnie Lewandowskiego/długie,płaskie. Raczej sprinterek, może Dafne Schippers, ktoś kojarzy?
Te same utwory na Ls3/5a nawet w mniejszym pomieszczeniu, są jakby niedorobione, ktoś przyszedł i ciach pasmo wycięte. Ten bas jest jak białko w jajku. Otacza, chroni najlepsze co jest w środku, czyli żółtko.

Żółtkiem są wokale. W końcu słyszę dociążone. Wiem/słyszę, kto tu jest głównym aktorem. Kto tu rządzi na scenie. Po odsunięciu monitorów od ściany o extra 15 cm i wstawieniu dwóch dyfuzorów, wokale wyszły krok przed scenę. Córka powiedziała, gdy Stacey Kent po francusku zaśpiewała, że teraz to ona może uczyć się tego języka, tak wyraźnie słyszy.
Uwielbiam słuchać Soyki, Turnaua, Cohena, Petera Horsfalla.
Nie wspominam/a jednak o pani Jopek, Jessie Ware, Krzysztoń, Souza i wielu, wielu innych. Nie wiem co tu zaważyło, akustyka, wzmacniacz, Ambry czy wszystko na raz. Nie lubię bałaganu w muzyce. Potrzebuję/chcę wokalu i go mam. Reszta jest ważna, ale na szczęście jest tylko tłem. Wokale mnie prowadzą, w końcu zacząłem sam śpiewać a nie tylko nucić melodię.

Wiem, że pomogła tutaj także wizyta u asystentki lekarza domowego. Płukanie uszu, zachęcam i namawiam

Córka gra na skrzypcach. Kiedyś zaciskałem zęby, krew z uszu itp.
Teraz jest o wiele przyjemniej.
To samo dotyczy walenia w blachy, saksofonu i trąbki. Niestety przez chaotyczne wieszanie tej samej grubości paneli chyba coś mi brakuje u góry. A może to niskie i średnica tak wychodzą do przodu/otaczają.

Słucham dalej i po pomiarach/korekcji skoncentruję się i przyjrzę górze.

Dobrej nocy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, adamnl napisał:

Kilka tygodni zleciało jak z bicza. Xaviany grają minimum 5 godzin dziennie. Przeważnie w tle, wieczorem 1-2 godzin. Mieszkam na odludziu/wieś, o ile w Nl to możliwe. Jest bardzo cicho, do tego wyizolowane nowe mieszkanie/domek. Po 22 drugiej jest baaardzo cicho.
Doceniłem to, gdy w odwiedziny zawitałem u kolegi w mieście, 150tys mieszkańców.

Ale do rzeczy.
Pokój po powieszeniu firan, grubych zasłon ma 4.40 x 4.80 metra. Monitory od przedniej ściany 1 metr, boczna 1.2, drugiej bocznej na długości 1.3 metra nie ma/kuchnia, następnie drzwi do korytarza i kawałek ściany.
Kombinuję z akustyką. Mieszkanie zawalone panelami, dyfuzory itp. Totalny chaos. Do pomiarów przyjedzie kolega, ocenę-analizę tych pomiarów chciałbym komuś zlecić.

Rozstaw monitorów 2.30 metra. Do miejsca odsłuchowego 2.85.
Po wielu przestawianiach stoją prawie na wprost.

Odsłuch.
Bas, niskie; jestem szczęściarzem, są tam gdzie siedzę.
Nie uciekają do kuchni, po rogach itp. Za plecami mam 70 cm okno. 45 cm grube, fałdowane podwójnie, welurowe zasłony.
Więc wypowiem się na temat basu.
Jest obszerny, ale czuję/słyszę, gdzie się kończy. Jest mięsisty, jest umięśniony. Nie punktowy, jakby ubrany w idealnie dobrany tshirt/stretch
Melody Gardot, jest kilka utworów, które codziennie muszę/potrzebuję wysłuchać z uwagi na bas.
Córka słucha klubowej, niderlandzkich DJ-ów. Tam jest bas dynamiczny, króciutki, szybko wraca na swoje miejsce. Jest bardziej sprężysty, ale daje się wcisnąć w niego palca. Nie wiem jak to opisać. To nie są mięśnie Lewandowskiego/długie,płaskie. Raczej sprinterek, może Dafne Schippers, ktoś kojarzy?
Te same utwory na Ls3/5a nawet w mniejszym pomieszczeniu, są jakby niedorobione, ktoś przyszedł i ciach pasmo wycięte. Ten bas jest jak białko w jajku. Otacza, chroni najlepsze co jest w środku, czyli żółtko.

Żółtkiem są wokale. W końcu słyszę dociążone. Wiem/słyszę, kto tu jest głównym aktorem. Kto tu rządzi na scenie. Po odsunięciu monitorów od ściany o extra 15 cm i wstawieniu dwóch dyfuzorów, wokale wyszły krok przed scenę. Córka powiedziała, gdy Stacey Kent po francusku zaśpiewała, że teraz to ona może uczyć się tego języka, tak wyraźnie słyszy.
Uwielbiam słuchać Soyki, Turnaua, Cohena, Petera Horsfalla.
Nie wspominam/a jednak o pani Jopek, Jessie Ware, Krzysztoń, Souza i wielu, wielu innych. Nie wiem co tu zaważyło, akustyka, wzmacniacz, Ambry czy wszystko na raz. Nie lubię bałaganu w muzyce. Potrzebuję/chcę wokalu i go mam. Reszta jest ważna, ale na szczęście jest tylko tłem. Wokale mnie prowadzą, w końcu zacząłem sam śpiewać a nie tylko nucić melodię.

Wiem, że pomogła tutaj także wizyta u asystentki lekarza domowego. Płukanie uszu, zachęcam i namawiamemoji4.png

Córka gra na skrzypcach. Kiedyś zaciskałem zęby, krew z uszu itp.
Teraz jest o wiele przyjemniej.
To samo dotyczy walenia w blachy, saksofonu i trąbki. Niestety przez chaotyczne wieszanie tej samej grubości paneli chyba coś mi brakuje u góry. A może to niskie i średnica tak wychodzą do przodu/otaczają.

Słucham dalej i po pomiarach/korekcji skoncentruję się i przyjrzę górze.

Dobrej nocy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Widze, ze sie dzieje u kolegi. Odnosze tez wrazenie, ze mamy podobny gust muzyczny, tez slucham duzo muzyki z wokalami. Jezli bylby kolega zainteresowany to zapraszam do siebie na odsluchy, ale nie Xavianow tylko Harbethow ? Zawsze mozna posluchac czegos innego niz sie ma samemu ? Zawsze tez inne spojrzenie na muzyke ? Tez dlugo walczylem z akustyka, ale po zastosowaniu w ostatnim czasie pulapek basowych w koncu jestem zadowolony i na chwile obecna nic bym nie zmienil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Widze, ze sie dzieje u kolegi. Odnosze tez wrazenie, ze mamy podobny gust muzyczny, tez slucham duzo muzyki z wokalami. Jezli bylby kolega zainteresowany to zapraszam do siebie na odsluchy, ale nie Xavianow tylko Harbethow Zawsze mozna posluchac czegos innego niz sie ma samemu  Zawsze tez inne spojrzenie na muzyke  Tez dlugo walczylem z akustyka, ale po zastosowaniu w ostatnim czasie pulapek basowych w koncu jestem zadowolony i na chwile obecna nic bym nie zmienil

Witaj
Dziękuję za zaproszenie.
Harbethy mówisz?P3 leżą w kartonie dalej. Kolega się przeprowadza, zostawił do przechowania.
Obiecałem Adamowi38, że je wyjmę, posłucham i opiszę różnicę na średnicy. Oj to chyba jeszcze potrwa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, adamnl napisał:


Witaj
Dziękuję za zaproszenie.
Harbethy mówisz?emoji4.pngP3 leżą w kartonie dalej. Kolega się przeprowadza, zostawił do przechowania.
Obiecałem Adamowi38, że je wyjmę, posłucham i opiszę różnicę na średnicy. Oj to chyba jeszcze potrwaemoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawy jestem Twoich spostrzezen. Nigdy nie sluchalem Xavianow wiec sie nie wypowiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Prawie dwa miesiące już stoją Xaviany Ambra w salonie. Około 250/może więcej godzin grania.
Ponad 5 godzin słuchania w piątek wieczór. Kolega przyniósł mikrofon, pomierzył co tam trzeba/akustyka.

Odsunął monitory na kolejne cm od ściany przedniej. Teraz to już prawie 1.5 metra. Na pierwsze odbicia z bocznych mam stojące panele/odsunięte od ścian bocznych.

W ciągu ostatnich trzech tygodni byłem u kilku osób i na jednym odsłuchu/kilkanaście osób.
Inne kolumny, systemy/tory. Nie wszystko mógłbym ściągnąć do siebie. Głównie z powodów finansowych. Kwoty na minimum kilkanaście/i więcej tysięcy euro. Ilość paneli na audio meblach szokująca. U mnie to „idź i nie wracaj”

Jedna cecha wspólna. Adaptacja akustyczna tylko „naturalna”. Książki, szafki, fotele, dywany, takie zwykłe graty domowego użytku.

A dlaczego to opisuję?
Bo w żadnym pomieszczeniu nie usłyszałem tego co u mnie wczoraj wieczór/noc.
„Wow”.
Po uwzględnieniu wyników pomiarów/powieszenie dyfuzorów, zdjęciu niektórych pochłaniających usłyszę i będzie dwa razy „wow”.

Piszę w dziale Xavian, ale mam wątpliwości na ile klasa monitorów, które posiadam odpowiada za te „wow” a ile geometria pokoju, materiały/cegła, pustaki, podłoga-panele dębowe klejone. W końcu grube zasłony, gruby dywan, sofa, kwiaty, panele, wełna i sklejka rozpraszaczy itp.

Na ołtarzyku stoi Gato, zwykłe kable z 15 euro za metr. Bida z nędzą.
A to co słyszę nie pozwala iść spać. I jeszcze jedna herbata, piwo, coś do zjedzenia i kolejna płyta i jeszcze jedna.

Jaki sens ma czytanie tutaj moich wrażeń o aksamitnej „górze”, zróżnicowanym, wypełnionym „dole” i dociążonej i rewelacyjnej „średnicy” skoro w Twoim pomieszczeniu usłyszysz co innego.

Dziś wieczorem idę na koncert. Rotterdam, LantarenVenster/może ktoś zna. Jazz, kilkadziesiąt osób przy stolikach.
Jestem tam kilkanaście razy w roku.
Jestem podekscytowany i trudno mi się skoncentrować/zwłaszcza teraz, gdy to piszę.
Jak to jest możliwe, że dwa tak różne miejsca/mój pokój i salka koncertowa potrafią uruchomić tak wiele emocji, doznań i przyjemności.

Dobrej soboty życzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.