Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje udanego zakupu. Szukaj wzmacniacza nowego do tych kolumn. Jakie masz źródło?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RCD06 kupiony jako nowy 1,5roku temu. Jeśli chodzi o wzmacniacz to decyzję podjąłem, to będzie na 99% Hegel H100 lub H80 na Gwiazdkę 2014. Mam już plan finansowy, obiecałem sobie jakiś czas temu że nie kupię nowego pieca ze sklepu, ale niestety nie pojawia się on zbyt często na rynku wtórnym (dla mnie oznacza to wysoki poziom satysfakcji klienta) no i mieszkam w Norwegii tu cena jest w zupełności do przełknięcia.

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Norwegii to i zarobki inne podejrzewam, więc zakup H100 nie taki straszny.

Rotel ma dobre opinie, ale nigdy go nie słuchałem. Ja bawię się teraz przewodami - dam znac co i jak wyjdzie - co warto.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy tej klasie cenowej zainwestować w przewody zasilające. Ja byłem w szoku po prezentacji nowych przewodów zaislających w moim systemie i czekam na gwiazdkę jak do mnie przyjdą.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sam nie wiem co kupić, jestem bardzo zadowolony z brzmienia tego Nad-a C355, ale potencjometr się sypie i chcę coś nowego lub bardzo świeżego kupić. Ta 980 już najmłodsza nie będzie.

 

Poza tym bardzo często wieczorami słucham dość cicho muzyki a ten Nad ma straszny skok z pilota a na najniższym poziomie potęcjometra potrafi odłączyć jeden kanał (tandeta)

Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem gotów jutro pójść po tego 1520 bo jest dobra cena (2500 nówka karton sklep) wcześniej miałem RA04SE i ogarniał muzę z wielką klasą jak na taki piecyk a jeśli 1520 gra podobnie lecz o dwie klasy wyżej bo przecież po drodze jest jeszcze RA06 (teraz chyba RA12) to ja go łykam.

 

Muszę zaznaczyć jedną kwestię.

Korzystam tylko z fornatu CD więc wszystkie DAC USB i inne bajery mnie nie interesują nawet wejścia zbalansowane nie są mi potrzebne

 

I gdyby to wszystko wywalić z klamitów typu Hegel czy nowe Rotel-e Primare itd ceny byłyby sporo niższe więc i porównywali byśmy je w innych segmentach

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Xavianów XN125ES szukałbym wzmacniacza charakteryzującego się dobrą rozdzielczością i ponadprzeciętną szczegółowością. One dają dźwięk barwny, przyjemny, ale trochę brakuje im analityczności w przekazie i taki wzmacniacz znakomicie by się wpisał w system, uzupełniając dźwięk o te aspekty.

No i po dłuższym czasie spędzonym z nimi uważam, że trochę Palton w swojej recenzji miał rację, one sporo basu pompują przez otwory basrefleks, więc wzmacniacz z dobrą kontrolą tego zakresu jest pożądany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Xavian-ów XN125 ES. RA-1520? raczej odpuściłbym sobie tą integre, jak znam ten wzmacniacz to, pewnie całość zagra płasko, bez dynamiki oraz nie poradzi sobie z wysterowaniem tak niepozornych kolumienek, znając potrzeby Peerlesa-Vify czy obecnego Scan Speak-a, który jest montowany w tych Xavian-ach.

Proponuje porozglądać się za wydajniejszym piecykiem.

Może to być coś z Rotela bo słuchałem kilka konstrukcji Xavian-ów +Rotel i jak na moje ucho takie zestawienie jest OK.

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie nazbierać 6-8kz, ale w czym wybierać?

 

Jakieś propozycje? 3-5 dobrych wzmacniaczy.

 

W innym wątku napisałem, że chyba Hegel H100 to dobra propozycja.

 

W tej chwili biorę pod uwagę tylko nowy wzmacniacz, ponieważ docelowo ma pograć 3-5lat.

Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka opinii i testów i może być bardzo dobrze, Naim powinien uzupełnić wszystkie braki moich Xavianów.

 

Niestety na dziś nie stać mnie na Supernait, ale już nie chcę półśrodków, więc zbieram kasę. :-) €€€

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ABRAHAMSEN V2.0 POLEGŁ!!! Ta porażka była bardzo bliska Primare i22.

 

Już odłączony

 

To kolejny wzmacniacz który poległ przy moim NAD C355.

 

...moim całkiem subiektywnym zdaniem Abrahamsen zgrał by się z Dynaudio może z Focalem.

 

 

 

Nie wiem co się stało z dźwiękiem, ale stał się strasznie natarczywy, zginęła cała średnica, góra pasma zbyt wysoko a dół zbyt nisko. Jak wcześniej dźwięk był jedwabisty delikatny ze świetnym pulsem wyższego basu, tak cały czar prysł.

 

Boję się że Hegel zagra podobnie.

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.