Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do opinii wyżej. Jak się kupi xaviana to się już tylko słucha.

 

Posiadam xn 250 i jest pięknie. Od momentu zakupu przez myśl mi nawet nie przeszło zmienić kolumny.

To bardzo ciekawe...

Mam Ci zaraz tutaj linki powklejać ile razy wystawiałeś je na Allegro i przez chyba rok czasu bez skutku próbowałeś sprzedać?

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe...

Mam Ci zaraz tutaj linki powklejać ile razy wystawiałeś je na Allegro i przez chyba rok czasu bez skutku próbowałeś sprzedać?

 

Rzeczywiście dziwne. Po co się zapierać i negować swoje zamiary?

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XN250 evo to nie są topowe kolumny i można lepiej.....

...Ale za tą cenę wg mnie trudno znaleźć im konkurenta, a z dużo droższą elektroniką- niż one same- to grają rewelacyjnie te monitorki :)

te niewielkie skrzyneczki naprawdę mają - "to coś"

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe...

Mam Ci zaraz tutaj linki powklejać ile razy wystawiałeś je na Allegro i przez chyba rok czasu bez skutku próbowałeś sprzedać?

 

Już się zaczyna jadka? Żal... A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może sprzedawać coś z czego jest zadowolony? Ty pewnie sprzedajesz tylko ostatnie padło i zacierasz ręce jak uda Ci się je wcisnąć. Rozumiem, że Twoje aukcje lepiej omijać.

 

Chciałem je sprzedać ze względów finansowych. Długo były wystawione, w końcu znalazł się i klient, ale pewne rzeczy się pozmieniały i szczęśliwie zostały ze mną.

 

Mam Ci zaraz tutaj linki powklejać ile razy wystawiałeś je na Allegro

 

A ten fragment to świadczy chyba o problemach z osobowością. Jak widzę coś, co dla mnie jest żenujące to tego nie komentuję, bo szkoda mojego czasu. Moje zachowanie dla Ciebie też chyba takie było, a jednak nie mogłeś się oprzeć.

Edytowane przez karczka

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie mogłeś przez dwa dni wymyślić nieco bardziej przekonującej historyjki?

 

Mówiąc, komunikujemy o wiele więcej niż tylko to co jest zawarte w warstwie werbalnej. Mam znajomego, któremu gdy powiedziałem o tym, że sprzedaję samochód, odparł "a co się zepsuło?". Takiego myślenia chyba już się nie wypleni...

 

A z tymi dwoma dniami to na prawdę dobre

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa dni!? czy ty przez ostatnie dwa dni nie miałeś ciekawszego zajęcia, niż siedzenie na forum?

Dobrze, że ty miałeś.

...

...

...

To o czym jeszcze chciałbyś pogadać?

 

 

Takiego myślenia chyba już się nie wypleni...

Jak ktoś jedną ręką pisze "Posiadam xn 250 i jest pięknie. Od momentu zakupu przez myśl mi nawet nie przeszło zmienić kolumny."

a drugą ręką te same xn 250 wystawia w ogłoszeniach na Allegro i przez kilka miesięcy z rzędu próbuje je sprzedać, to co mam myśleć?

Tak bardzo pieniędzy potrzebowałeś? Jak ja pieniędzy potrzebuję, to wystawiam licytację z ceną wywoławczą 1zł i za dwa tygodnie mam kasę,

a nie bujam się w nieskończoność z kolumnami, które wystawiam 40 razy i w tak zwanym międzyczasie mimochodem reklamuję je na forum.

A z tymi dwoma dniami to na prawdę dobre

Ta, świetne.

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam myśleć?

 

Jeżeli masz kłopoty z myśleniem - i to nie jest z mojej strony atak, chodzi o umiejętność przewidywania i rozważania wielu możliwości w danej sytuacji - to ja na to nic nie poradzę. Szkoda mojego czasu na tą dyskusję bo jest ona jałowa i nic nie wnosi. Kolumny są fajną propozycją, bez względu na to czy je sprzedaję czy nie. Z resztą nie widziałem i nie słyszałem nigdy o nich złej opinii więc to również świadczy o mojej wiarygodności w tym osądzie. Ponadto xaviany bronią się same.

 

Bądź tak miły i nie zadawaj już więcej pytań, abym nie czuł się zobowiązany odpowiadać.

 

Pozdrawiam

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ty miałeś.

 

 

 

To o czym jeszcze chciałbyś pogadać?

 

 

 

Jak ktoś jedną ręką pisze "Posiadam xn 250 i jest pięknie. Od momentu zakupu przez myśl mi nawet nie przeszło zmienić kolumny."

a drugą ręką te same xn 250 wystawia w ogłoszeniach na Allegro i przez kilka miesięcy z rzędu próbuje je sprzedać, to co mam myśleć?

Tak bardzo pieniędzy potrzebowałeś? Jak ja pieniędzy potrzebuję, to wystawiam licytację z ceną wywoławczą 1zł i za dwa tygodnie mam kasę,

a nie bujam się w nieskończoność z kolumnami, które wystawiam 40 razy i w tak zwanym międzyczasie mimochodem reklamuję je na forum.

 

Ta, świetne.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Może od razu do rzeczy. Jestem posiadaczem podłogówek Xavian Preludio, dodam że bardzo zadowolonym posiadaczem. Moje pytanie brzmi czy ktoś ma doświadczenie z jakim wzmacniaczem te kolumny zagrałyby najlepiej, czy jest szansa żeby napędzić je wzmacniaczem lampowym (lubię lampę). Bardzo proszę o wszelkie spostrzeżenia w tym temacie.

pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś robierane zdjęcia Xavianów? ;)

http://www.audiostereo.ro/XAVIAN_technology.html

 

Xavian XN270 widzę cenowo stoi tyle co RLS Oberon II, które 3 lata temu na as mnie zauroczyły, więc postanowiłem zrobić sobie podobną konstrukcję.

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Jeden z pierwszych testów Perły. Według recenzenta to jeden z najlepszych wyborów nawet w granicach 30 tys koron, czyli ok 4500 zł. Podkreślają też, że biorąc pod uwagę jakość wykonania i przede wszystkim dzwięk, proponowana cena (25 tys koron, czyli ok 3800 zł) jest sensacyjna

 

http://www.hifi-voice.com/component/content/article/1688-xavian-perla.html

 

I jeszcze jako ciekawostka. Orfeo http://www.xavian.cz/en/produkty/37/87/ORFEO zostały uznane za jeden z najciekawszych produktów wystawy Audio Video Show 2015 w Pradze. Wizualnie to naprawdę cukiereczek, ale cena to rząd 18 tys zł

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w przyszłym tygodniu Perły powinny dotrzeć do nas do salonu. Zdjęcia zapowiadają niesamowitą stolarkę a opisy brzmienie.

Poza Perłami powinno być jeszcze kilka atrakcji...

 

Na razie męczymy Neoxy 1 i 2. Chcemy też na nich uruchomić kino domowe bo dojechał centralny.

Więcej szczegółów tutaj: https://www.facebook.com/SalonHiFiPremiumSound/videos/828678813891518/?__mref=message_bubble

 

Zapraszamy.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy i na ile Perla okaże się lepsza od moich XN 250

Wydaje mi się że to nie ta liga. XN250 są na dobrej klasy Scanach a te nowe konstrukcje Xaviana idą w stronę niecodziennego wyglądu ale i też oszczędności w głośnikach. Ciężko będzie zamienić XN250 na coś do czego nie będzie trzeba sporo dopłacić.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych przetworników, to na swojej stronie Barletta chwali się, że dzięki długoletniej współpracy ze Scan Speak, jest w stanie robić jeszcze lepsze przetworniki.

Osobiście bardzo cenię XN250, czy Perla jest lepsza lub gorsza? Na pewno inna. Okaże się podczas odsłuchu.

Z drugiej strony, gość robi dobrą robotę od 25 lat, więc raczej nie rzuca słów na wiatr. Zaczął produkcję własnych głośników i twierdzi, że będą lepsze. Przy takiej renomie to bardzo odważna deklaracja dla takiej manufaktury.

Nie zmienia to faktu, że dopóki się nie posłucha, to trudno wyrokować. Pytanie jak to wszystko zestroił w tych orzeszkach.

Perle już do nas jadą i będą grały prawdopodobnie od jutrzejszego popołudnia.

Jak dobrze pójdzie, to Orfeo mają dojechać w najbliższy piątek razem ze swoim konstruktorem. Jeśli macie chwilę w najbliższy piątek lub sobotę, to zapraszamy na odsłuch i pogawędkę z Roberto Barlettą.

Audio_220x145_Xavian1.jpg

 

pozdrawiam

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne. Barletta zrobił lepsze głośniki niz Scan speak. Bajki to na Mini Mini.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne. Barletta zrobił lepsze głośniki niz Scan speak. Bajki to na Mini Mini.

 

Nie wiesz tego. Ślepa wiara w Scan Speak nic nie wnosi. A jakie te głośniki zrobił Barletta, to się dopiero przekonamy.

Sam Scan Speak nie zrobi z kolumny cudu. Co zrobił Barletta dowiemy się już niedługo... :)

 

pozdrawiam

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak, zagrał już Xavian Perla w Premium Sound?

 

Wygrzewamy. :)

Perły przyjechały wczoraj i z godziny na godzinę otwierały się na słuchacza. Dzisiaj jest już bardzo dobrze. Było kilku klientów, którym się podobało.

Jutro pewnie będzie jeszcze lepiej. Producent zaleca 200h.

 

Wyglądają genialnie, wykonanie na najwyższym poziomie. Cukiereczki.

Perla gra dużym dźwiękiem, przestrzeń i głębia super. Znikają bez problemu. Ogólny przekaz w stylu Xaviana, po cieplejszej stronie, ale bez utraty detalu.

Testujemy z różnymi wzmacniaczami i kablami. Do piątku poskładamy najlepszy system. :)

 

Mam potwierdzenie od dystrybutora, że mistrzu Barletta przywiezie Orfeo, powinni dotrzeć w piątek po 13.00.

 

zapraszamy.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością.

 

Jeden z pierwszych testów Perły. Według recenzenta to jeden z najlepszych wyborów nawet w granicach 30 tys koron, czyli ok 4500 zł. Podkreślają też, że biorąc pod uwagę jakość wykonania i przede wszystkim dzwięk, proponowana cena (25 tys koron, czyli ok 3800 zł) jest sensacyjna

 

http://www.hifi-voice.com/component/content/article/1688-xavian-perla.html

 

I jeszcze jako ciekawostka. Orfeo http://www.xavian.cz/en/produkty/37/87/ORFEO zostały uznane za jeden z najciekawszych produktów wystawy Audio Video Show 2015 w Pradze. Wizualnie to naprawdę cukiereczek, ale cena to rząd 18 tys zł

 

Domniemam iż za 50% ceny XN250 udało się stworzyć konstrukcję dorównującą lub może pewnie według nadchodzących recenzji lepszą ?

 

Marketingowi pewnie tak, realnie nie ma szans.

 

Z XN250 jest jak z Mercedesem W124 trochę firmowy strzał w kolano. Produkt zbyt dobry, nie da się lepiej więc trzeba ugryźć z innej strony.

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lambr

XN250 evo to wybitny monitor - wg mnie aż za wybitny :). No i po prostu za tani - masz rację Barlleta sam siebie postawił pod ścianą tym moniotrem :)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lambr

XN250 evo to wybitny monitor - wg mnie aż za wybitny :). No i po prostu za tani - masz rację Barlleta sam siebie postawił pod ścianą tym moniotrem :)

 

kiedyś słuchałem XN250 EVO i rzeczywiście grało to ciekawie, natomiast wg mnie to głosniki "przebasowione" - mnóstwo wylewa się niskich tonów, basów, aż niesmacznie było....też macie takie odczucia?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po raz pierwszy spotykam się z opinią iż kolumna jak kolega napisał jest "przebasowiona" i oczywiście jest to prawda.

 

Kolumny podstawkowe zazwyczaj nie operują tak niskim basem, tu odbyło się to kosztem dynamiki.

 

Konkluzja?

Jeśli podłączyć je do zimnych brutalnych wzmacniaczy robi się bardzo ciekawie.

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.