Skocz do zawartości
IGNORED

Ramiona SME, które i dlaczego


gg

Rekomendowane odpowiedzi

rock&roll, 27 Kwi 2010, 13:43

 

No tak, to mozemy sobie odbijac pileczkę w niskończoność :)

 

>Raz że trudno tak ustawić, dwa że na LP12 brzmi lepiej od V-tki, Ekos SE

 

Zgadzam się, brzmi lepiej ;).

 

>W V i IV są z tymi gniazdami problemy.

 

To nie z gnniazdem sa problemy tylko z oryginalnym kablem SME, chóc gra fajnie.

 

>A kabla broń boże nie owijamy wokół cokołu.

 

Żeby nie było watpliwości, nie owijamy sztywno. Tylko najleiej zrobic LUŹNĄ petlę kablem przed przymocowaniem do punktu zaczepu, (który chroni przed naciagnięciem, a w skrajnych przypadkach wyrwaniem) tak aby mieć pewność, ze nie wytwarza zadnych naprężeń - to strasznie słychać. Do tego kabel musi być lekki, delikatny i plastyczny. Twarde, gdzie indziej swietne IC np. furutecha odpadają - niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

ahaja, 27 Kwi 2010, 13:37

 

>Nie, nie jest to przeszkoda. Taka jest teraz tendencja. Łatwo, szybko i ...

 

Moi zdaniem a nie jestem młodzieniaszkiem nic w tym złego:)

>Nie jest to wiedza tajemna oczywiście.

>Jednak po przeczytaniu kilku danych nie można powiedzieć, że ktoś taką wiedzę ma. Tu trzeba się

>trochę bardziej skupić na zagadnieniu (również od strony technicznej, czy ktoś tego chce czy nie -

>oczywiście jeśli ma zamiar ją posiąść) ... bo analog to nie sedes do którego wsadzamy płytę i

>wciskamy play. :-)

 

Zgadzam się z tym,tylko nie przepadam za demonizowaniem,które w wielu przypadkach zraża ludzi do zabawy w analog.To nie jest nawigacja astralna,tego mozna sie nauczyć,stosunkowo dośc łatwo,tylko trzeba chcieć.

>Ja pisałem o technice analogowej apropos Japonii, nie o kolumnach. To jest poza moimi

>zainteresowaniami. Mam produkt jako punkt odniesienia w tej kwestii. Poszukiwania zakończyłem.

 

Mam tego świadomość,tylko mój przykład ukazuje,że bezkrytyczne(Japończycy wiedzą lepiej)podejście nie zawsze jest uzasadnione.

>K

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Piotr__, 27 Kwi 2010, 13:47

 

>robia sobie sami te wielce skomplikowane lozykska do sme 3009 czy ortofonow, albo maja do wyboru

>dziesiatki zapasowych, naszczescie urok sprzedawcow na nich nie dziala ;)

 

Rozumię,że robisz sobie sam łożyska?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje porównania odnoszą się do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam jest 3000 i cena.

Co do headshela zdejmowanego lub nie - są dwie szkoły.

Jedni twierdzą, że bez headshela lepiej kontrolowane są drgania, drudzy, że ODPOWIEDNI hedshell lepiej izoluje wkładkę od ramienia i od drgań napędu. Ja się cieszę, ze mam zdejmowany bo jak to w życiu bywa zawsze ktoś ma nowa wkładkę (mogę zobaczyć jak gra u mnie) albo wymieniam szybko na MM bo płyta zjechana (a fajna) lub lepiej brzmi na MM. Jak do tego dołożyć szyba regulacje VTA, nacisku i antyskatyngu - robi się przyjemnie.

 

Co do zarzutów o "krytykowaniu" drogich zakupów.

Nie wierzę, ze "cena nie ma znaczenia" a porównania SME za 6Kzł do Jaguarów to lekkie nadużycie.

Są 2 drogi.

 

1.Mam kasę (np 10Kzł). Czytam recenzje w necie i czasopismach. Jadę do sklepu (nic osobiście nie mam do RCM ale zawsze powtarza się, że tam - wychodzi na to, ze to jedyni specjaliści w Polsce).

Kupuje zestaw polecany. Włączam i słucham w przeświadczeniu, że mam super sprzęt. Nic nie zmieniam (chyba, że po konsultacjach ze sprzedawcą).

 

2. Mam Kasę j/w. Czytam j/w. Udaję się w kilka miejsc do właścicieli rożnych klocków i słucham rożnych konfiguracji (stare, nowe, mieszane).

Rozmawiam z właścicielami (a nie czytam opinie pisane przez ludzi, którzy sprzęt widzieli w necie albo czytali opinie "guru"). Dokładnie sprawdzam parametry (czyli jaką wkładkę kupie, mocowanie ramienia masa zastępcza, wygląd, wygoda eksploatacji). Podejmuje decyzję. Kupuje (albo poluje na używane).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrobienie, zlecenie czy kupno pasujacych lozysk to jakas profanacja? ekcentryczna sztuka? czy wysluchane modlitwy do tajemniczych duchow? :)

moze dlatego nie lapie sie na teksty tworzone dla snobow w stylu sme V toto gra lololo ale toto kosztuje ohohoho i niedostepne dla tego plebsu fefefe :P

Irytuja mnie tez teksty o jajponcykach w 10m2 z wielkimi szafami, ze swoich zrodel wiem ze kultura sluchania jest na wschodzie inna tak jak niemal wszystko i znajdzie sie tam kilku amatorow ktorych kreci fala 100 decybelowa sluchana bezposrednio na twarz bez zbednych odbic - poprostu kreca ich emocje - z prawdziwa muzyka taka fala ma oczywiscie tyle samo wspolnego co marketingowe gledzenie o ultrahiperhiendzie - chocby niewiem jakimi metodami naklasc czlowiekowi do lba i tak zywej muzyki z niego nie uslyszy, wiec jedyne co mozna mu zrobic to wbic ze powinien byc usatysfakcjonowany i tak niektorzy robia choc mam nadzieje ze nie w tym watku ;) Jako ze drog do samozadowolenia :P i satysfakcji jest bardzo wiele kazdy moze pisac o tym co go kreci, jak juz wspomnialem mnie kreci vintage, ale nie kreci mnie przekonywanie kogokolwiek - predzej poznawanie roznych ciekawych pogladow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 27 Kwi 2010, 15:12

 

..ale, skąd tyle żółci?

 

Bardzo podobaja mi sie wpisy dino. Nie mógłbyś podobnie?

Nie trzeba się z czymś zgadzać, zeby nie wylewać z siebie takiej goryczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dino, 27 Kwi 2010, 15:01

 

>Co do headshela zdejmowanego lub nie - są dwie szkoły.

>Jedni twierdzą, że bez headshela lepiej kontrolowane są drgania, drudzy, że ODPOWIEDNI hedshell

>lepiej izoluje wkładkę od ramienia i od drgań napędu. Ja się cieszę, ze mam zdejmowany bo jak to w

>życiu bywa zawsze ktoś ma nowa wkładkę (mogę zobaczyć jak gra u mnie) albo wymieniam szybko na MM bo

>płyta zjechana (a fajna) lub lepiej brzmi na MM. Jak do tego dołożyć szyba regulacje VTA, nacisku i

>antyskatyngu - robi się przyjemnie.

 

Masz racje, jest to z pewnoscia bardzo praktyczne rozwiazanie. Napisałem, ze moje problemy z ruchomymi headshell'ami polegaja tylko i wyłacznie na jakiejś wewnętrznej obawie, że cos jest jeszcze nie tak z kątem. Nie po to kupuje precyzyjne ramie, zeby narazac sie na taki stres. Wynika to pewnie z niewielkiego doswiadczenia i braku pewnosci siebie w tych tematach, ale nie tylko mechanicy kupuja samochody (o tym bedzie dalej :)

 

>Nie wierzę, ze "cena nie ma znaczenia" a porównania SME za 6Kzł do Jaguarów to lekkie nadużycie.

 

Był to celowo przerysowany przykład, ale swietnie oddający ta sytuacje. Chcę wsiąśc i jechać, a nie grzebać i usprawniac. Moze i będzie lepiej, jak ktoś sam sobie zrobi całe ramię, wszystko policzy i dopasuje je do reszty. Ja, jak i 98% ludzi, tego nie potrafię i nie zamierzam udawac, że jest inaczej. Więc jakie mam wyjscie?

 

>1.

>2.

 

Te dwie drogi idzie świetnie połaczyc dzięki forum. Gdyby wszyscy zachowali dystans, a nie bronili z góry upatrzonych pozycji, to miałbym o wiele mniej problemów.

 

Na szczeście analog sprzedają pasjonaci i nie trudno się z nimi dogadać. Nie wazne czy mówimy o Szemisie, czy RCM'ie. W obu przypadkach nie ma zadnych problemów, zeby wziąc sprzet do domu, zapoznac sie z nim, posłuchac, poustawiać, goszcząc sprzedajacego u siebie na kawie posłuchać o teorii... jak sie nie ma zaufania do ludzi, to mozna zaprosic kilku. To nie sa Panowie sprzedający zza lady.

 

Nikt z nich, nigdy nie stwierdził, że jego sprzet jest najlepszy na świecie. W sprzecie analogowym hierarchia sprzętowa jest dośc mocno ugruntowana od lat i nikt jej nie zaprzecza. Jest to tez chyba jedna z niewielu dziedzin audio, w której marketing nigdy nie będzie dominujacym elementem. Choćby dlatego, że obnażycie kazdą głupotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Piotr__, 27 Kwi 2010, 15:12

 

>a zrobienie, zlecenie czy kupno pasujacych lozysk to jakas profanacja? ekcentryczna sztuka? czy

>wysluchane modlitwy do tajemniczych duchow? :)

>moze dlatego nie lapie sie na teksty tworzone dla snobow w stylu sme V toto gra lololo ale toto

>kosztuje ohohoho i niedostepne dla tego plebsu fefefe :P

>Irytuja mnie tez teksty o jajponcykach w 10m2 z wielkimi szafami, ze swoich zrodel wiem ze kultura

>sluchania jest na wschodzie inna tak jak niemal wszystko i znajdzie sie tam kilku amatorow ktorych

>kreci fala 100 decybelowa sluchana bezposrednio na twarz bez zbednych odbic - poprostu kreca ich

>emocje - z prawdziwa muzyka taka fala ma oczywiscie tyle samo wspolnego co marketingowe gledzenie o

>ultrahiperhiendzie - chocby niewiem jakimi metodami naklasc czlowiekowi do lba i tak zywej muzyki z

>niego nie uslyszy, wiec jedyne co mozna mu zrobic to wbic ze powinien byc usatysfakcjonowany i tak

>niektorzy robia choc mam nadzieje ze nie w tym watku ;) Jako ze drog do samozadowolenia :P i

>satysfakcji jest bardzo wiele kazdy moze pisac o tym co go kreci, jak juz wspomnialem mnie kreci

>vintage, ale nie kreci mnie przekonywanie kogokolwiek - predzej poznawanie roznych ciekawych

>pogladow.

 

Dziękuję Kolego za "rzeczową"dyskusję.Nic tu juz po mnie,turlaj sobie łożyska,składaj verki,strugaj ramiona,nikt Ci tego nie broni.To jest temat o ramionach SME a nie o Twoich komplekasach.

Żegnam bez żalu i odbioru.

 

Kolegom,którzy umieją ciekawie dyskutowac w tym wątku(wszystkim po za Piotrem)serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe wpisy. Moim zdaniem nie warto się unosić, ile ludzi tyle opinii.

 

Od siebie dodam, ze po przejrzeniu kilku wątków na Audiogonie sprawa jeszcze bardziej zaczyna się zaciemniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

whitesnake, 27 Kwi 2010, 15:42

>

>Napisałem, ze moje problemy z

>ruchomymi headshell'ami polegaja tylko i wyłacznie na jakiejś wewnętrznej obawie, że cos jest

>jeszcze nie tak z kątem.

 

Jest jeszcze jeden aspekt o którym warto pamiętać przy okazji wymiennego/ruchomego headshella. W mojej wkładce igła została osadzona z kilkustopniowym błędem. Sprzedawca (RCM) potwierdził, że to się zdarza i taka tolerancja istnieje. Błąd można skompensować na headshellu. W przypadku ramion ze zintegrowaną główką jest to już dość karkołomne zadanie.

Swoją drogą jeśli macie dostęp do oscyloskopu (lub oprogramowania emulującego) to warto sprawdzić jak wygląda sygnał mono na obu kanałach i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym o czym nadmieniał Vasa - czasami oscyloskop i płyta testowa ujawnia niespodziewane "niedokładności" w topowym sprzęcie i nie należy w przypadku analogu wierzyć a priori, że mamy wszystko tip-top bo kupiliśmy drogi sprzęt w renomowanym salonie.

Niestety z reguły nie da się "wsiadać i jechać" chyba, że kupimy "fabryczny" gramofon, z dedykowanym do niego ramieniem i dedykowaną do takiego zestawu wkładką.

Niestety "nędza" lub brak wiedzy często powoduje, że wielu "fanów" analogu skleja ze sobą 3 rożne "dziwactwa" a potem udowadnia całemu światu, że to gra.

 

Zacietrzewienie niektórych kolegów (czuje tu jakieś stare zadry) przypomina mi trochę nasze polityczne bagienko. Niby wszyscy z jednego "pnia" ale nienawiść wzajemna okrutna.

Pls - więcej merytorycznych wpisów i troszkę mniej "poszczekiwania" (chyba, ze z humorem).

IMHO można dorabiać łożyska czy niektóre elementy do ramion. Przykładem jest wiele firm sprzedających "upgrade". Czasami można coś poprawić czy użyć lepszych niż producent materiałów. Coraz więcej ludzi ma dostęp do precyzyjnych obrabiarek i "kosmicznych" materiałów. Z drugiej strony (niestety) coraz więcej firm słucha księgowych (koszty)i pozwala sobie na rożne triki.

Najlepiej jest ..pomierzyć i posłuchać - wtedy wszystko wiadomo. Wiąże się to oczywiście z kosztami i ryzykiem ale czasami potrafi mile zaskoczyć.

 

 

Tak na koniec - gg- o jakiej wkładce myślisz biorąc pod uwagę nowe ramie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

dino, 27 Kwi 2010, 23:57

 

>Pisałem już o tym o czym nadmieniał Vasa - czasami oscyloskop i płyta testowa ujawnia

>niespodziewane "niedokładności" w topowym sprzęcie i nie należy w przypadku analogu wierzyć a

>priori, że mamy wszystko tip-top bo kupiliśmy drogi sprzęt w renomowanym salonie.

>Niestety z reguły nie da się "wsiadać i jechać" chyba, że kupimy "fabryczny" gramofon, z dedykowanym

>do niego ramieniem i dedykowaną do takiego zestawu wkładką.

>Niestety "nędza" lub brak wiedzy często powoduje, że wielu "fanów" analogu skleja ze sobą 3 rożne

>"dziwactwa" a potem udowadnia całemu światu, że to gra.

>

>Zacietrzewienie niektórych kolegów (czuje tu jakieś stare zadry) przypomina mi trochę nasze

>polityczne bagienko. Niby wszyscy z jednego "pnia" ale nienawiść wzajemna okrutna.

>Pls - więcej merytorycznych wpisów i troszkę mniej "poszczekiwania" (chyba, ze z humorem).

>IMHO można dorabiać łożyska czy niektóre elementy do ramion. Przykładem jest wiele firm

>sprzedających "upgrade". Czasami można coś poprawić czy użyć lepszych niż producent materiałów.

>Coraz więcej ludzi ma dostęp do precyzyjnych obrabiarek i "kosmicznych" materiałów. Z drugiej strony

>(niestety) coraz więcej firm słucha księgowych (koszty)i pozwala sobie na rożne triki.

>Najlepiej jest ..pomierzyć i posłuchać - wtedy wszystko wiadomo. Wiąże się to oczywiście z kosztami

>i ryzykiem ale czasami potrafi mile zaskoczyć.

 

 

Nie twierdzę,że analogowi nie należy poświęciić uwagi,ale nikt mnie nie przekona,że do zabawy z gramofonem niezbędna jest walizka narzędzi,oscyloskop i księga magii:)Jak ktos tak lubi-proszę bardzo,ale da sie inaczej i nie przekonuje mnie ,że zainwestowanie fury pieniędzy w set-up:SME 30 plus series V i dobra niskopoziomowa wkładka nie da doskonałege efektu plug and play da!Jak ktos chce inaczej prosze bardzo.Jeszcze jedna ważna sprawa, tak jak pisał whitesnake są w Polsce sprzedawcy u których zakup premiowany jest dostawa do domu i zestrojeniem całego systemu,czy wtedy potrzebna jest piwnica pełóna narzędzi?nie bo jak coś nie gra to proszę o pomoc i w przeciwieństwie do zakupów na allegro zawsze ją otrzymam.

P

P.S.

To chyba sa jednak rozważania na inny wątek.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino slusznie prawisz, odpuszczam calkowicie dziecinade z obrazaniem sie na smierc Pana PS, Twoje polityczne badanie jakis dziwnych "wasni", czy "antyzolciowa teorie" Pana WS do tworzenia kontrastu dla jego doswiadczen, bo byloby to nie na miejscu na publicznym forum i zwyczajnie w swiecie niemerytoryczne.

Ale z czystej przekory odnajduje teksty z ktorych ma wymikac ze wygodne i prostrze ustawianie ramienia jest czyms gorszym od recznego nacinania karbow na kijku podczas rytualnych obrzedow, legendy o uszkodzonych lozyskach (przyznaje wiem tylko o starszych) wymuszajacych wywalenie ramienia na smietnik, bo nic a nic juz nie da sie zrobic, tworzenie kultowosci pewnych marek, a wrecz calego "lepszego" stylu zycia ich posiadaczy. Czy osmieszanie poprostu wiedzy na przykadzie bezkrytycznego powierzania swojego zaufania w ciemno jednej osobie (obojetnie czy sprzedawcy czy wojkowi Zenonowi, czy jednej konkretnej plycie testowej) zamiast poznawania metod wlasnorecznego sprawdzania ustawien wkladki np. oscylatorem i wydobywanie czesto sprzecznych uwag z naprawde sporej ilosci roznych zrodel.

 

Bardziej pasuje mi jednak wierzyc ze lozyska kulkowe do as212 z najrozniejszych materialow moge zamowic sobie w kilkunastu firtmach w moim miescie, nozyk do sme 3009 utoczuc, zlecic, badz sprowadzic gotowy z mosiadzu, aluminium, nylony czy czegotam nie znajde wsrod bardzo wielu ofert, takze tych serwisowych i magazynowych samego SME.

Ze DIY jest pasjonujacy i odkrywa wiele mozliwosci ktorych nie odkrywa seryjny sprzet (choc tez i wiele razy sprowadza na manowce), ale nie ma nic zlego w tym ze cos jest wygodnie i szybko ustawialne nawet przez laika, (no chyba ze czasem promuje sie audiofilska asceze i umeczanie sie chocby np. takimi ramionami bez najmiejszgo zabezpieczenia przed omsknieciem sie i uszkodzeniem igly).

W koncu tak jak pisal whitesnake ze ludzie oficjalnie zajmujacy sie analogiem to sympatyczni pasjonaci, otwarci na wiele mozliwosci i uznajacy rozne swiatopoglady swoich klientow, a nie grupka ksenofobow uzalezniajacych swoich wybranych klientow od swojej firmy haslami w stylu: to ramie jest dobre bo ono bardzo drogie jest i tylko my je mamy wiec inni maja zamknieta droge do tego sundu. Badz sprzedawanie czegos na kamieniu i w nogi jak to ma miejsce na internetowych serwisach aukcyjnych. Co niestety w krajach rozwijajacych sie jeszcze czasem wystepuje.

 

Najbardziej pasuje mi ze kazdy mimo obstawania przy swoim zdaniu ma cos mniej czy bardziej ciekawego do przedstawienia i sumarycznie mozna czegos sie dowiedziec.

 

gg shure v15V jaka posiadasz chwala czesto na SME 3009III, a moze eksperyment tzn sprawdzisz sobie jaka konkretnie wkladka zagra z jakim ramieniem konkretnie na twoim gramofonie z danym preampem w sposob najbardziej Ci pasujacy? Chodzi mi o to by pole poszukiwan zawezic nie do SME V, a do konkretnych zestawow wkladka+ramie+twoja konkretna plinta/naped/podstawa (badz inny sprawdzony) bo dla optymalnego zestawienia to powinno byc traktowane razem jako jeden uklad a bardzo dobrze gra jedynie optimum. Najgorzej chyba bedzie w przypadku Twojego gramofonu ktorego tu nikt inny chyba nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Piotr__, 28 Kwi 2010, 12:27

 

>Dino slusznie prawisz, odpuszczam calkowicie dziecinade z obrazaniem sie na smierc Pana PS, Twoje

>polityczne badanie jakis dziwnych "wasni", czy "antyzolciowa teorie" Pana WS do tworzenia kontrastu

>dla jego doswiadczen, bo byloby to nie na miejscu na publicznym forum i zwyczajnie w swiecie

>niemerytoryczne.

>Ale z czystej przekory odnajduje teksty z ktorych ma wymikac ze wygodne i prostrze ustawianie

>ramienia jest czyms gorszym od recznego nacinania karbow na kijku podczas rytualnych obrzedow,

>legendy o uszkodzonych lozyskach (przyznaje wiem tylko o starszych) wymuszajacych wywalenie ramienia

>na smietnik, bo nic a nic juz nie da sie zrobic, tworzenie kultowosci pewnych marek, a wrecz calego

>"lepszego" stylu zycia ich posiadaczy. Czy osmieszanie poprostu wiedzy na przykadzie bezkrytycznego

>powierzania swojego zaufania w ciemno jednej osobie (obojetnie czy sprzedawcy czy wojkowi Zenonowi,

>czy jednej konkretnej plycie testowej) zamiast poznawania metod wlasnorecznego sprawdzania ustawien

>wkladki np. oscylatorem i wydobywanie czesto sprzecznych uwag z naprawde sporej ilosci roznych

>zrodel.

>

>Bardziej pasuje mi jednak wierzyc ze lozyska kulkowe do as212 z najrozniejszych materialow moge

>zamowic sobie w kilkunastu firtmach w moim miescie, nozyk do sme 3009 utoczuc, zlecic, badz

>sprowadzic gotowy z mosiadzu, aluminium, nylony czy czegotam nie znajde wsrod bardzo wielu ofert,

>takze tych serwisowych i magazynowych samego SME.

>Ze DIY jest pasjonujacy i odkrywa wiele mozliwosci ktorych nie odkrywa seryjny sprzet (choc tez i

>wiele razy sprowadza na manowce), ale nie ma nic zlego w tym ze cos jest wygodnie i szybko

>ustawialne nawet przez laika, (no chyba ze czasem promuje sie audiofilska asceze i umeczanie sie

>chocby np. takimi ramionami bez najmiejszgo zabezpieczenia przed omsknieciem sie i uszkodzeniem

>igly).

>W koncu tak jak pisal whitesnake ze ludzie oficjalnie zajmujacy sie analogiem to sympatyczni

>pasjonaci, otwarci na wiele mozliwosci i uznajacy rozne swiatopoglady swoich klientow, a nie grupka

>ksenofobow uzalezniajacych swoich wybranych klientow od swojej firmy haslami w stylu: to ramie jest

>dobre bo ono bardzo drogie jest i tylko my je mamy wiec inni maja zamknieta droge do tego sundu.

>Badz sprzedawanie czegos na kamieniu i w nogi jak to ma miejsce na internetowych serwisach

>aukcyjnych. Co niestety w krajach rozwijajacych sie jeszcze czasem wystepuje.

>

>Najbardziej pasuje mi ze kazdy mimo obstawania przy swoim zdaniu ma cos mniej czy bardziej ciekawego

>do przedstawienia i sumarycznie mozna czegos sie dowiedziec.

>

>gg shure v15V jaka posiadasz chwala czesto na SME 3009III, a moze eksperyment tzn sprawdzisz sobie

>jaka konkretnie wkladka zagra z jakim ramieniem konkretnie na twoim gramofonie z danym preampem w

>sposob najbardziej Ci pasujacy? Chodzi mi o to by pole poszukiwan zawezic nie do SME V, a do

>konkretnych zestawow wkladka+ramie+twoja konkretna plinta/naped/podstawa (badz inny sprawdzony) bo

>dla optymalnego zestawienia to powinno byc traktowane razem jako jeden uklad a bardzo dobrze gra

>jedynie optimum. Najgorzej chyba bedzie w przypadku Twojego gramofonu ktorego tu nikt inny chyba nie

>ma...

 

A jednak cos uwiera?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 28 Kwi 2010, 12:27

 

>gg shure v15V jaka posiadasz chwala czesto na SME 3009III, a moze eksperyment tzn sprawdzisz sobie

>jaka konkretnie wkladka zagra z jakim ramieniem konkretnie na twoim gramofonie z danym preampem w

>sposob najbardziej Ci pasujacy? Chodzi mi o to by pole poszukiwan zawezic nie do SME V, a do

>konkretnych zestawow wkladka+ramie+twoja konkretna plinta/naped/podstawa (badz inny sprawdzony) bo

>dla optymalnego zestawienia to powinno byc traktowane razem jako jeden uklad a bardzo dobrze gra

>jedynie optimum. Najgorzej chyba bedzie w przypadku Twojego gramofonu ktorego tu nikt inny chyba nie ma...

 

Mam ta wkładkę, na tym konkretnym ramieniu i to na całkiem niezłym gramofonie. Gra? Gra i to fajnie... ale do drugiego zestawy brakuje mu jeszcze daleko. Mam tez kilka innych ramion, parę gramofonów, ładny zestaw wkładek...

 

Uprawiasz czystą demagogie. Podaj mi set-up, który zagra lepiej niz SME20, SMEV z DVXX2, prosze...

Uwierz mi nie kupiłem go bo jest drogi, tylko dlatego, ze niewiele innych zestawów potrafi tak zagrać - a właściwie żaden, który słyszałem nawet się nie zbliżył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure V15

Zapewne gra ona poprawnie, dobrze na lekkim ramieniu. Jest miękko zawieszona, może grać z małym naciskiem. Ciężkie ramię będzie ją 'tłamsić'.

 

Paweł

Napisałeś o SME V i wkładce MC LO jako dobrym zestawieniu.

Trochę mi się to nie zgadza, w związku z tym, że takowe są sztywne lub bardzo sztywne.

Czyli mało podatne. V'tka z kolei ma masę e 10/11g ...

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

ahaja, 28 Kwi 2010, 13:36

 

>Paweł

>Napisałeś o SME V i wkładce MC LO jako dobrym zestawieniu.

>Trochę mi się to nie zgadza, w związku z tym, że takowe są sztywne lub bardzo sztywne.

>Czyli mało podatne. V'tka z kolei ma masę e 10/11g ...

>

>K

 

 

 

Witaj ahaja,tak jak kiedyś pisałem Ci na priv mam do Ciebie zaufanie w kontekście analogu i chylę czoła przed wiedzą.Napiszę tylko z czym miałem dłuższą stycznosć i uważam,że grało wyjątkowo dobrze:

 

Series V plus SME 20 plus Dynavector DRt XV1T(0,35mV)

To samo na verku SME 30-zdecydowanie lepiej

Series V plus SME 20 plus Benz Micro Wood low

Series V plus SME 20 plus Benz Micro LP(nie LPs)

I ta sama kombinacja wooda i Lp z 30-tką.Wszystkie te wkładki są niskopoziomowe.

 

Zawsze było kapitalnie,zawsze dzwięk był najwyższej próby,dlatego kiedyś podjąłem decyzję,że chce grac na verku i ramieniu SME i gram,wcale nie twierdzę,że jest to najlepszy analog front-end w ogóle,ale dla mnie jest.Teraz to już zabawa wkładkami.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uprawiasz czystą demagogie. Podaj mi set-up, który zagra lepiej niz SME20, SMEV z DVXX2, prosze..."

no co by tu podac ramie DIY, okablowanie DIY, prampy DIY, wzmacniacze DIY, kolumny DIYm gramofno DIY, wkladka i pomieszcenie nie DIY choc pasujaca do powyzszego. Nie sluchalem tego zestawu sme i dv wiec nie zal mi tego czego nie znam, znam natomiast rozne DIY (choc i tak ciagle zbyt malo) ktorych prawdopodobnie nie slyszales i tez moge powtarzac ze nic "lepszego" nie slyszalem no nie? ale nie o to tu chodzi, bo cos takiego jak prawda obiektywna czy cud objawiony nie istnieje chocby przez to ze swiat nie jest taki prosty jakim go z uporem maluja, mozna sie jedynie starac do niej zblizyc roznymi drogami z tym ze tez kazdy ma inna prawde - swoja :) mi np. sprawia wiele radosci shure 91 z acapellami, a od dynavectora 20 sferyczny ortofon spu na odgrodach z 50 letnich glosnikow. Jesli zalozyciel watku chce SME napewno bedzie szczesliwy spelniajac swoje pragnienie obojetnie od tego co, jak i z czym konkretnie zestawi. Ale moze niech poszuka wpierw wiecej informacji nie o magicznym DIY czy nadboskim SME tylko o tym jakie ramiona i wkladki byly firmowo zalecane do jego leciwego juz gramofonu (o czym pisal juz Ahaja) a potem pozna uzytkownikow takich samych gramofonow jaki ma, albo odrazu wymieni na SME30, SMEV, DVXX badz DIY, DIY, NIEDIY badz zmieni tytul watku na jaka wkladka i ramie najlepsza (i dlaczego) do mojego konkretnego Micro Seiki w konkretnych warunkach lokalowych przy konkretnych kolumnach, z konkretna elektronika towarzyszaca i przy okreslonym z gory guscie i zakladanuch wymaganiach brzmieniowych i posiadnych plytach. (uwielbiam demagogie :) - przypomnie jeszcze raz: moze ktos ta demagogie rozwinie i przeksztalci z wiekszym pozytkiem dla Pana gg niz doradzenie mu sprzedania posiadanego gramofonu i kupienie najlepszego zestawu SME badz tajemniczego DIY)

-----

ps. Panie PS jesli Cie uwiera SME to je wyjmij tylko nim nie machaj nim na lewo i prawo ;) no chyba ze dojdziemy do wspolnego wniosku ze oboje nas nic nie uwiera i jest milo i przyjemnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 28 Kwi 2010, 15:29

 

Pan GG juz wybrał. Pyta o konkret i nie słucha kiedy któś (włącznie za mną) mu mówi, ze może mało to rozsądne.

 

Na polemikę z pozostałą cześcia, niestety nie mam teraz czasu - ale doceniam zmianę stylu wypowiedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za dygresję poza tematem wątku, ale po przeczytaniu powyższych kilku wpisów nie mogłem się powstrzymać:

 

"... Moja prawda jest mojsza niż twojsza ... " - Dzień Świra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Piotr__, 28 Kwi 2010, 15:29

>ps. Panie PS jesli Cie uwiera SME to je wyjmij tylko nim nie machaj nim na lewo i prawo ;) no chyba

>ze dojdziemy do wspolnego wniosku ze oboje nas nic nie uwiera i jest milo i przyjemnie :)

 

Doprawdy nie wiem co odpowiedzieć,czy Ty jesteś dorosły Piotrze?

Piszesz w sposób agresywny,w dodatku mało zrozumiały(brak interpunkcji,polskich znaków, spacji)trudno to wszystko przeczytać.W dodatku jak człowiek wspomina o swoim systemie, aby uwiarygodnić swoje przemyślenia w kontekście tematu,o którym dyskutujemy,wyskakujesz z taką bryndzą.

No comments.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 28 Kwi 2010, 15:41

 

>Piotr__, 28 Kwi 2010, 15:29

>

>Pan GG juz wybrał.

 

Nie wybrałem, stąd wątek. Napęd mam jaki mam, wydaje mi się, że całkiem przyzwoity. W jakiś sposób trzeba ruszyć do przodu i wydaje mi się, że zakup renomowanego było nie było ramienia jest dobrym tego początkiem.

 

Nie rozumię natomiast zupełnie skąd tyle goryczy u niektórych panów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 28 Kwi 2010, 16:44

 

Przeczytałem, cały Tówj tekst. Masz racje :)

 

Niedlugo wymienie na SME30, bo to gra jeszcze lepiej...choć jak słyszałem, dawno temu tez powstał w kategorii DIY, po godzinach w fabryce wag precyzyjnych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Paweł Skurzewski & whitesnake,

Próbujecie dogadać się z "najbardziej doświadczonym z doświadczonych"? Z tym, któremu ZAWSZE wyjdzie, że bardziej doświadczony od jakiegokolwiek swojego interlokutora? Ostatnio nasz "doświadczony" przeszedł samego siebie, bo jakiemuś chłopakowi który mieszka na Islandii zalecił, żeby przyjechał do niego PKP (?!?), to on mu doświadczenie pokaże! Widać z tego pięknie, jak naszemu "doświadczonemu" jego własne DOŚWIADCZENIE rozum przesłania, haha. Może i on doświadczony, ale raczej przez coś, a nie w czymś.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Piotr__, 28 Kwi 2010, 16:44

 

>PS no coments to bys mial na poczatku swojego wpisu a tak znowu cos uwiara? ;>

>sorry prosciej juz nie umiem :)

 

Piotr,

 

pisałem już wielokrotnie,mnie nic nie uwiara(uwiera?)doświadczenia każdy ma własne(truizm)mnie moje wiele nauczyły,m.in to o czym pisało, w tym także Ty, wielu w tej zakładce,że pieniadze nie grają,ja dodałbym tyko:do pewnego pułapu.Nie chodzi tu o to aby epatować w buracki sposób flotom ,czy sprzętem,ale o fakty.Drogi analog set-up zazwyczaj gra dobrze,a z pewnością nie gorzej niż ten tani doskonale zestawiony,natomiast drogi analog,świetnie zestawiony ZAWSZE zagra lepiej niż ten tani,no kuna nie ma bata,włączając w to zestawy vitage.Składa się na to jedno słowo:postęp.Dostęp do lepszych narzędzi(tu sobie podstaw do wzoru)wiedza i doświadczenie.Myślę,że twórcy wielu legend z przeszłości, stojąc przed zadaniem zrobienia nowych rzeczy teraz,przy udziale obecnych możliwości,poprawiłoby swoje precjoza,może nawet znacznie.

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tematy sa proste, i tak np jak chcesz vintage i highend to szukasz Gararda, ktorego sam napęd kupujesz za 1000, robisz do niego stół, pozniej rozglądasz sie za 12 calowym ramieniem i SPU ;-) dalej okablowanie i dopasowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.