Skocz do zawartości
IGNORED

Ramiona SME, które i dlaczego


gg

Rekomendowane odpowiedzi

"pisałem już wielokrotnie,mnie nic nie uwiara(uwiera?)doświadczenia każdy ma własne(truizm)mnie moje wiele nauczyły,m.in to o czym pisało, w tym także Ty, wielu w tej zakładce,że pieniadze nie grają,ja dodałbym tyko:do pewnego pułapu.Nie chodzi tu o to aby epatować w buracki sposób flotom ,czy sprzętem,ale o fakty.Drogi analog set-up zazwyczaj gra dobrze,a z pewnością nie gorzej niż ten tani doskonale zestawiony,natomiast drogi analog,świetnie zestawiony ZAWSZE zagra lepiej niż ten tani,no kuna nie ma bata,włączając w to zestawy vitage.Składa się na to jedno słowo:postęp.Dostęp do lepszych narzędzi(tu sobie podstaw do wzoru)wiedza i doświadczenie.Myślę,że twórcy wielu legend z przeszłości, stojąc przed zadaniem zrobienia nowych rzeczy teraz,przy udziale obecnych możliwości,poprawiłoby swoje precjoza,może nawet znacznie.

Pozdrawiam

P"

>PS przyznam ze w tym co tu teraz piszesz jest sporo sensu, dobrze tez poznac opinie kogos kto przekopal sporo zestawow SME. Nie zgodze sie kategorycznie wlasciwie tylko z tym ze "Drogi analog set-up zazwyczaj gra dobrze,a z pewnością nie gorzej niż ten tani doskonale zestawiony" i nie chodzi mi tu akurat o jakiesm uparte niewydawanie pieniedzy na audio tylko rozne sposoby dochodzenia do swojej wlasnej satysfakcji. Ale postep jest bezsprzeczny i cale szczescie ze analgo sie ciagle rozwija nadal po 100 latach. Wolnosc od presji postepu daje jedynie wolnosc wyboru i decyzji samych zainteresowanych (moga sobie zestawiac nowy hi-end, vintage, DIY, sprzet czysto kolekcjonerski i sa z tego bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani bo wlasnie o to tu chodzi by z przyjemnoscia i bez problemow z samym saoba sluchac swoich ulubionych plyt).

Co do mojej goracej krwi ktora mogla Ci sie mimowolnie dac we znaki to seredecznie przepraszam.

 

>WS cholera no jednak nie mam racji, jak bedziesz pisal ze mam racje, w zyciu jej sam sobie nie przyznam ;):)

 

> najciekawiej w audio jesdt chyba poznawac na zwywo samych ludzi i ich audio pasje, (w razie jakiejs podrozy przez Wawe i odrobiny czasu Pana WS i PS zapraszam, kolege Ahaje mialem juz przyjemnosc poznac.

Pozdrawiam P

 

----

>Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Piotr__, 29 Kwi 2010, 10:35

 

>"pisałem już wielokrotnie,mnie nic nie uwiara(uwiera?)doświadczenia każdy ma własne(truizm)mnie

>moje wiele nauczyły,m.in to o czym pisało, w tym także Ty, wielu w tej zakładce,że pieniadze nie

>grają,ja dodałbym tyko:do pewnego pułapu.Nie chodzi tu o to aby epatować w buracki sposób flotom

>,czy sprzętem,ale o fakty.Drogi analog set-up zazwyczaj gra dobrze,a z pewnością nie gorzej niż ten

>tani doskonale zestawiony,natomiast drogi analog,świetnie zestawiony ZAWSZE zagra lepiej niż ten

>tani,no kuna nie ma bata,włączając w to zestawy vitage.Składa się na to jedno słowo:postęp.Dostęp do

>lepszych narzędzi(tu sobie podstaw do wzoru)wiedza i doświadczenie.Myślę,że twórcy wielu legend z

>przeszłości, stojąc przed zadaniem zrobienia nowych rzeczy teraz,przy udziale obecnych

>możliwości,poprawiłoby swoje precjoza,może nawet znacznie.

>Pozdrawiam

>P"

>>PS przyznam ze w tym co tu teraz piszesz jest sporo sensu, dobrze tez poznac opinie kogos kto

>przekopal sporo zestawow SME. Nie zgodze sie kategorycznie wlasciwie tylko z tym ze "Drogi analog

>set-up zazwyczaj gra dobrze,a z pewnością nie gorzej niż ten tani doskonale zestawiony" i nie chodzi

>mi tu akurat o jakiesm uparte niewydawanie pieniedzy na audio tylko rozne sposoby dochodzenia do

>swojej wlasnej satysfakcji. Ale postep jest bezsprzeczny i cale szczescie ze analgo sie ciagle

>rozwija nadal po 100 latach. Wolnosc od presji postepu daje jedynie wolnosc wyboru i decyzji samych

>zainteresowanych (moga sobie zestawiac nowy hi-end, vintage, DIY, sprzet czysto kolekcjonerski i sa

>z tego bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani bo wlasnie o to tu chodzi by z przyjemnoscia i bez

>problemow z samym saoba sluchac swoich ulubionych plyt).

>Co do mojej goracej krwi ktora mogla Ci sie mimowolnie dac we znaki to seredecznie przepraszam.

>

>>WS cholera no jednak nie mam racji, jak bedziesz pisal ze mam racje, w zyciu jej sam sobie nie

>przyznam ;):)

>

>> najciekawiej w audio jesdt chyba poznawac na zwywo samych ludzi i ich audio pasje, (w razie

>jakiejs podrozy przez Wawe i odrobiny czasu Pana WS i PS zapraszam, kolege Ahaje mialem juz

>przyjemnosc poznac.

>Pozdrawiam P

>

>----

>>Yul

 

I to jest właśnie cud,który nazywa się werbalną komunikacją:)Piotr,z przyjemnością skorzystam!doświadczenia ubogacają,więc jeśli zaproszenie będzie aktualne- skorzystam:)

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich moich rozmów o ramionach:

 

> Paweł

Nie neguję, że dźwięk może ci się podobać. Jednak nie tylko z moich doświadczeń wynika, że dobre MC LO, sztywne grają dopiero z dużo cięższymi ramionami a jeśli takowe jest jeszcze dłuuugie (tak, ma to tutaj znaczenie ;-) ) to wtedy śpiewają.

 

Jak pisałem wcześniej nie pasuje mi to zestawienie z 10/11g ramieniem. Zastanawiałem się nad tłumieniem w nim ale to raczej chodzi o subsonic. Jest to takie samo rozwiązanie jak w 3009 III z regulacją - głębokość zanurzenia. Drążąc temat tłumienia uważam, że skoro z jednej strony tłumi ... to z drugiej strony musi coś zabierać z dźwięku. Siły nie ma.

 

Ja jestem fanem - i być prawdopodobnie za jakiś czas użytkownikiem - unipivotów. Z racji tego,że nie lubię jak mi coś podbarwia, koloruje - czytaj kłamie - ten typ zawieszenia wprowadza najmniej do dźwięku. Podobnież z odprowadzaniem pasożytniczych drgań.

 

Nowe SME

Zawieszenie ramienia jest podobne jak w starych (konstrukcyjnie), nowy jest materiał, design. Nie ma się co dziwić, bo po latach SME również musi coś sprzedawać i chwała im za to bo robią to profesjonalnie.

 

Z ciekawostek materiałowych:

dowiedziałem się, że np Scheu stosuje w swoich ramionach wolfram ... :-)

 

Pozdrawiam K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

ahaja, 29 Kwi 2010, 13:47

 

>Z ostatnich moich rozmów o ramionach:

>

>> Paweł

>Nie neguję, że dźwięk może ci się podobać. Jednak nie tylko z moich doświadczeń wynika, że dobre MC

>LO, sztywne grają dopiero z dużo cięższymi ramionami a jeśli takowe jest jeszcze dłuuugie (tak, ma

>to tutaj znaczenie ;-) ) to wtedy śpiewają.

 

 

ahaja,jest to rzecz jasna niewykluczone:)

 

 

 

>Jak pisałem wcześniej nie pasuje mi to zestawienie z 10/11g ramieniem. Zastanawiałem się nad

>tłumieniem w nim ale to raczej chodzi o subsonic. Jest to takie samo rozwiązanie jak w 3009 III z

>regulacją - głębokość zanurzenia. Drążąc temat tłumienia uważam, że skoro z jednej strony tłumi ...

>to z drugiej strony musi coś zabierać z dźwięku. Siły nie ma.

 

Dopuszczam,że tak jest,tylko ja tego nie słyszę,bo:

 

 

>Ja jestem fanem - i być prawdopodobnie za jakiś czas użytkownikiem - unipivotów. Z racji tego,że nie

>lubię jak mi coś podbarwia, koloruje - czytaj kłamie - ten typ zawieszenia wprowadza najmniej do

>dźwięku. Podobnież z odprowadzaniem pasożytniczych drgań.

 

 

pewnie wynika to z braku tego właśnie doświadczenia.Słuchałem unipivotów,incydentalnie i przypadkowo.

 

 

>Nowe SME

>Zawieszenie ramienia jest podobne jak w starych (konstrukcyjnie), nowy jest materiał, design. Nie ma

>się co dziwić, bo po latach SME również musi coś sprzedawać i chwała im za to bo robią to

>profesjonalnie.

 

 

Być może wynika to z faktu,że rzeczy udanych sie nie "ulepsza"

 

 

>Z ciekawostek materiałowych:

>dowiedziałem się, że np Scheu stosuje w swoich ramionach wolfram ... :-)

 

 

SME też,w przeciwwadze:)

 

 

 

>Pozdrawiam K

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja, 29 Kwi 2010, 13:47

 

>Drążąc temat tłumienia uważam, że skoro z jednej strony tłumi ...

>to z drugiej strony musi coś zabierać z dźwięku. Siły nie ma.

 

To prawda. Zawsze jest coś za coś.

 

Tłumienie na min (lub brak tłumienia) - jasna, otwarta góra - bardzo dobrze kontrolowany dół, bez najniższego zejścia.

Tłumienie na max - zaokraglona góra, wypchnięta średnica (robi się ciepło), bas schodzi bardzo nisko ale traci kontur (sonicznie efekt podobny do przejścia na 12").

 

Fajne jest to, że mozna sobie samemu dopasować pasujący nam sposób grania. W 3009 sIII niestety poziomem oleju - co jest upierdliwe, w V-ce regulacją poziomu zanurzenia tłumika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość jasny dźwięk z brakiem wybrzmień i masy na dole pasmo to jeden z objawów niedopasowania.

Czy to sprawdzałem na MM czy MC LO tak się to objawiało.

 

Można regulować zanurzeniem, można też gęstością cieczy.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja, 29 Kwi 2010, 14:17

 

>Można regulować zanurzeniem, można też gęstością cieczy.

 

Mozna, ale jest z tym dużo zabawy. Próbowałem nawet oliwki dla dzieci J&J, żeby osiagnac własciwy efekt :). Dzisiaj uzywam oleju silikonowego polecanego przez SME i reguluje tylko zanurzenie. Rozwiazanie dla leniwych , ale działa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>ahaja, 29 Kwi 2010, 14:17

>

>>Można regulować zanurzeniem, można też gęstością cieczy.

>

>Mozna, ale jest z tym dużo zabawy. Próbowałem nawet oliwki dla dzieci J&J, żeby osiagnac własciwy

>efekt :). Dzisiaj uzywam oleju silikonowego polecanego przez SME i reguluje tylko zanurzenie.

>Rozwiazanie dla leniwych , ale działa...

 

Kupiłeś V? :)

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 29 Kwi 2010, 14:28

 

>Kupiłeś V? :)

 

Upgreadowałem moją IV-kę i mam teraz jedyną w swoim rodzaju srebrną V-tkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

whitesnake, 29 Kwi 2010, 16:23

 

>Paweł Skurzewski, 29 Kwi 2010, 14:28

>

>>Kupiłeś V? :)

>

>Upgreadowałem moją IV-kę i mam teraz jedyną w swoim rodzaju srebrną V-tkę :)

 

No właściwie tak bo vtf-u nie mozna czwórce zaimplementować:)

Czy różnica jest spora?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta z tej dyskusji, chciałbym spytać o wasze zdanie na temat tego ramienia. Zady i walety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z góry dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 29 Kwi 2010, 17:07

 

>No właściwie tak bo vtf-u nie mozna czwórce zaimplementować:)

>Czy różnica jest spora?

>P

 

Różnica jest znacząca :). Najwięcej robi samo tłumienie FD-4, a jeśli chodzi o wygodę to dokładna regulacja VTA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azorsky, 29 Kwi 2010, 20:11

 

>Korzysta z tej dyskusji, chciałbym spytać o wasze zdanie na temat tego ramienia. Zady i walety.

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Z góry dziękuję za pomoc

 

Przeceniasz nas wszystkich :). No chyba, że liczysz na opracowanie teoretyczne.

Opis bardzo zachęcajacy. Cena 4500Ł też niestety robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mego wpisu z 24.kwi2010

Napisałem tam:

>Ponieważ podatność na niskich jest potrzebna do określania

>cz.rezonansowej z ramieniem, (która ma być powiedzmy 8-12 czy 7-14 Hz) to podawanie podatności dla

>cz. rzędu 10 Hz wydaje sie rozsądne. Na razie nie mam hipotezy dlaczego niektórzy podają dla 100 >Hz

W ciekawym linku otrzymanym od ahaji (dzięki ci ahaja!) natrafiłem na reprodukcję okładki najpóźniej uzywanej płyty testowej CBS czyli STR-112. Z niej wynika, że pomiary podatności tak poziomej jak i pionowej, które ta płyta m.in. umożliwia dotyczą częstotliwości... 300 Hz. A ja nie mialem koncepcji dlaczego niektórzy podaja podatność dla 10 a innni dla 100 Hz. Teraz dużo wskazuje, że chodzi tu (tak jak przypuszczałem) o łatwość wykonania pomiaru. Na 10 Hz wszak sygnału już prawie nie ma, w sensie, ze jest za mało wiekszy niż zakłócenia od napędu, a i preampy nie maja obowiązku go wzmacniać. Więc stąd wykonywanie pomiarów na cz. wyższych, ale wciąż takich gdzie nie zazanacza się zbytnio wpływ bezwładności ustroju ruchomego wkładki sprowadzonej do igły (taka masa zastępcza, czy skuteczna, ustroju ruchomego wkładki). A niskie odcina sie dodatkowo filtrem dolnozaporowym, czy górnoprzepustowym jak kto woli. To tak dla uzupełnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake raczej doceniam :)

Rozumiem, iż ramię jest dość mało znane jak i firma niepopularna w Polsce.

Chodzi mi raczej, by osoby obeznane z tematem ramion, które w tym wątku się udzielają, po obejrzeniu i poczytaniu o tym ramieniu wypowiedziały się od strony teoretycznej na temat jego budowy. W szczególności potencjalnych plusów i minusów jakie taka a nie inna budowa może ze sobą nieść. Byłbym bardzo wdzięczny za uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azorsky, 30 Kwi 2010, 20:02

 

>które w tym wątku się udzielają, po obejrzeniu

>i poczytaniu o tym ramieniu wypowiedziały się od strony teoretycznej na temat jego budowy. W

>szczególności potencjalnych plusów i minusów jakie taka a nie inna budowa może ze sobą nieść. Byłbym

>bardzo wdzięczny za uwagi.

 

I łudzisz się, że czegoś się z tej dyskusji dowiesz? :)

 

Paweł zaraz napisze, że to nie jest SME. Ja sie z nim zgodzę i dodam, że nie lubie uni-pivotów. Ahaja sie niezgodzi i wyciagnie trzy przykłady uni-pivotów, które grają. Profee trzaśnie na to cztery wzory, "wyraźnie" pokazujące wyższość takowych nad innymi... i watek powisi na pierwszym miejscu przez kolejny tydzień...

 

:).. tylko, co z tego? Nadal nikt go nie słyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azorsky

Cudów nie ma. Nie jest to 'nowa referencja' :-)).

Cena ... dość wysoka. ;-)

Kilka firm takie zawieszenie stosuje.

Samo ramię nie gra - gra razem z wkładką, co jest bardzo istotne.

 

Dla mnie np referencja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i teraz tylko napęd musi sprostać wyzwaniu ...

 

Ale nie mieszajmy bo to wątek o SME.

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem troszkę konwencji "wklejam 1/3 strony i dodaje 2 zdania". Co ciekawsze nadal się szczypiecie (na zdrowie).

 

Teraz o wpisie:

Series V plus SME 20 plus Dynavector DRt XV1T(0,35mV)

To samo na verku SME 30-zdecydowanie lepiej

Series V plus SME 20 plus Benz Micro Wood low

Series V plus SME 20 plus Benz Micro LP(nie LPs)

I ta sama kombinacja wooda i Lp z 30-tką.Wszystkie te wkładki są niskopoziomowe.

 

I wszystkie są ciężkie (DRt -12g) lub z dużą podatnością (Benz).

Nadal nie rozumiem dlaczego SME i wielu producentów "uparło się" na niska masę ramienia (10g).

Teoretycznie, żeby precyzyjnie odtworzyć zapis rowka, masa cantilevera i cewki powinna być jak najmniejsza a podatność najniższa z możliwych. Przy niskiej podatności i lekkim ramieniu mamy problem z rezonansem. Takie rozwiązanie zmusza nas do stosowania wkładek o dużej podatności czyli bardziej "stłumionych".

Tak lubiana V15 ma zależnie od wersji ma podatność nawet 32 a w starszych modelach nie była wcale podawana. Producent twierdził, że zagra "na każdym ramieniu".

Wybaczcie ale dla mnie to "tępa dzida" (oczywiście nie mówię o wysmukłej igle).

 

Jeszce o regulacji - powiem krótko - tez kiedyś mi się wydawało, ze nie trzeba. Przedwczoraj trochę słuchaliśmy i po przepięciu na niezbyt dobrze wyregulowane ramie (azymut fabryczny)) natychmiast usłyszałem różnice.

Żeby mieć taka możliwość potrzebny jest zestaw z 2 ramionami przełączanym pre - wtedy wyraźnie to słychać. Nie bez znaczenia jest moim zdaniem fakt, ze wkładka po jakims czasie "układa się" do systemu i potrzebuje czasami korekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o wkładkach gg

 

Póki co najlepsza (?) wkładka jaką mam to Nagaoka MP500. Mam też Shura V15Vmr. A obecnie zamontowaną mam Nagaoka MP30.

 

Mp30 zaczyna grac od ramienia 12g a idealnie jest na 16 g

V15 - patrz powyżej (moja prywatna opinia)

Mp500 - brak danych ale to MM więc podatność powinna być duża.

 

Jak pisali koledzy - pomyśl o przyszłości i przejrzyj (jeżeli wybierzesz SME)wkładki dopasowane do masy 9-10g, ich cenę/jakość i dostępność. Wydasz sporo kasy na ramie więc dobrze się później nie rozczarować (np ceną wkładki która pasuje do zestawu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

dino,

 

wcale sie nie szczypiemy:),już nie:),natomiast fajnie,że zabierasz głos w dyskusji,dzieląc się trafnymi spostrzeżeniami,które mają pomóc naszemu poszukującemu Koledze gg.

Ad rem,

 

wszystko co napisałeś, teoretycznie powtarzam teoretycznie,tak właśnie wygląda,tylko jak to zwykle bywa w audio teoria sobie a praktyka sobie,najważniejsze są własne,powtarzam własne doświadczenia.Co z tego,że ramiona series 300,IV,czy V mają skromną masą efektywną,skoro wymienione przeze mnie wkładki śpiewają na nich niebiańsko?często w sposób nieosiągalny dla tak zwanych dopasowanych duetów:)dorzucę jeszcze Koetsu,bo takiego zestawienia na 20 nie zapomnę i kiedyś sobie taką wkładkę kupię.

 

Tak więc Kolego dino,Twoje uwagi są bardzo zasadne,tylko Kolega gg musi,powtarzam musi samodzielnie posłuchać takich ste-up i stwierdzić:dino dobrze prawił:)lub :cholera nie powinno a gra jak diabli.

Pozdrawiam i życze odrobiny słońca,miłego relaksu np przy piwku i grillu.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o Enterprise C:

Tego typu wysokiej klasy (i drogie) ramiona są bardzo dobre.

Przy wyborze może decydować wygląd, dopasowanie do napędu. Należy mieć jednak świadomość tego o czym napisał właśnie Dino - dopasowanie i zgranie z wkładką.

 

Ktoś kto ma zamiar nabyć ramię za takie pieniądze musi przemyśleć sprawę doboru przetwornika/przetworników do takiego ramienia, bo jak dobierze tak to zagra.

 

Na naszym podwórku mamy przykłady gdzie jest dystrybutor i sprzedaje to co ma ... Nie do końca właściwie (dla kupującego), ale z jego strony dobrze.

 

Wkładki:

Warto też wiedzieć, że różne wkładki mają różne poziomy wyjściowe ( Vout w mV lub uV).

Co za tym idzie zagrają ciszej, lub głośniej ... co może wywoływać wrażenie braku wypełnienia na dole pasma, słabszej dynamice. Nic bardziej błędnego. Mając taką wkładkę należy jej zapewnić amplifikację umożliwiającą dopasowanie parametrów: R Load; Gain ; ewentualnie C Load.

 

Proszę sobie poczytać specyfikację wkładek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pierwsze 4-5 parametrów są zupełnie nieistotne ... ale są na 1 miejscu, czyli niby ważne ...

... i porównać z tymi wkładkami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miłej lektury życzę. :-)

 

Pozdrawiam K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rzeczywiście nie jest łatwa. Oczywiście zakup ramienia traktuje jako kolejny krok a nie koniec drogi. Natomiast przyznam szczerze po lekturze tego wszystkiego mam więcej wątpliwosci niz wczesniej. Może lepiej będzie pójść za rozwiązaniem całościowym i kupić np VPI z dedykowanym ramieniem JMW?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gg, 1 Maj 2010, 18:15

 

>VPI z dedykowanym ramieniem JMW?

 

No to wrzuciłes temat :) Jakby Ci mało było kontrowersji... to klasyczny uni-pivot, a fe...

Wiem, wiem gra i to ładnie, ale nie polecam na początek, pochlastasz sie zanim to ustawisz :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zostać w temacie to 20 lub 30 SME - gotowy zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gg, 1 Maj 2010, 19:47

>VPI classic można kupić z ramieniem 10,5cala za 10tys

 

Mówisz o VPI Scout, albo Scout Master. To potrafi bardzo ładnie zagrać, choć raczej miękko i ciepło. Jedynym problemem, (pomijając fakt, ze wygląda jak deska do krojenia) jest brak mozliwości wprowadzenia powazniejszych up-gradów.

 

Godna zastanowienia jest wersja Aries Black Knight.

Róznica w cenie niewielka (ok 14tys), a jakościowo znacznie odbiega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy zestaw w tej cenie lub jej pobliżu Z ramieniem SME można chyba znaleźć u Transrotora, Acoustic Solid i Acoustic-Signature

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less, 1 Maj 2010, 19:56

 

>Gotowy zestaw w tej cenie lub jej pobliżu Z ramieniem SME można chyba znaleźć u Transrotora,

>Acoustic Solid i Acoustic-Signature

 

Prawda, w przedziale 10-20tyś jest wiele dobrych gramofonów. Dodałbym do listy AVID, Nottingham czy Michell Orbe. Trudno jednoznacznie wskazac lepszy, czy gorszy. Kazdy gra poprwanie, tylko inaczej niż konkurencja. Dla mnie w poszukiwaniach, najwazniejsza była mozliwośc późniejszej rozbudowy TT, lub wymiany - odsprzedaż to spora strata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.