Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor studyjny kontra zwykle glosniki


anxion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Wydaje mi się że monitory studyjne to niezbyt trafny pomysł do domowego audio ze względu na to że zazwyczaj maja wzmocnienei na zwykłych scalakach jak np w miniwieżach a także kable łaczące wzmacniacz z przetwornikami w środku obudowy jest na pewno marki no - name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wszystkie monitory mają wzmacniacze na scalakach.

Po drugie są to zwykle lepszej jakości wzmacniacze niż w "miniwieżach" i jest ich co najmniej 2x więcej, ... i są kilkukrotnie mniej obciążone (brak zwrotnicy pomiędzy nimi a głośnikiem, przycięte pasmo przed wzmacniaczem a nie po, napędzanie jednego głośnika a nie kilku).

Po trzecie pierwszy lepszy wzmacniacz stereo na tranzystorach radzi sobie z pasywną kolumną znacznie gorzej niż pierwszy lepszy aktywny monitor z kilkoma zintegrowanymi wzmacniaczami scalonymi (sam byłem tego świadkiem).

Po czwarte niech ktoś wreszcie zablokuje tego trola ksd456

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kyle, 12 Maj 2010, 17:07

 

>Po pierwsze nie wszystkie monitory mają wzmacniacze na scalakach.

>Po drugie są to zwykle lepszej jakości wzmacniacze niż w "miniwieżach" i jest ich co najmniej 2x

>więcej, ... i są kilkukrotnie mniej obciążone (brak zwrotnicy pomiędzy nimi a głośnikiem, przycięte

>pasmo przed wzmacniaczem a nie po, napędzanie jednego głośnika a nie kilku).

>Po trzecie pierwszy lepszy wzmacniacz stereo na tranzystorach radzi sobie z pasywną kolumną znacznie

>gorzej niż pierwszy lepszy aktywny monitor z kilkoma zintegrowanymi wzmacniaczami scalonymi (sam

>byłem tego świadkiem).

>Po czwarte niech ktoś wreszcie zablokuje tego trola ksd456

 

W miniwieżach eż jest bi-wiring i bi-amping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksd456, 12 Maj 2010, 17:13

 

>W miniwieżach eż jest bi-wiring i bi-amping.

 

Bi-wire zmienia na plus tyle co nic i to trochę inny gatunek literacki co bi-amp z aktywnym podziałem pasma.

 

... a bi-amp się czasem zdarza ... tak ... teraz ile % miniwież ma bi-amp ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[email protected], 12 Maj 2010, 11:22

 

>>Ciesze sie, ze APSy z metalowa kopulka Ci podpasowaly.

>

>

>A tyle było obaw :) to naprawdę bardzo dobre metalowe kopułki

 

Oto ofiara tych monitórów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. czemu ofiara? ... jeszcze ich nie kupił nawet - hehe (przynajmniej pisał że nie kupił, ale chce korygować). W sumie dziwny gość ... no i nie bardzo ma pojęcie czego chce (jak kobiety? ;) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety monitory już ma, ale nie ma equalizera i nie ma możliwpści odsłuchu equalizera przed zakupem. Moim zdaniem ten gość jest mocno rozczarowany, skoro uznał, że bez equalizera nie da się na tych monitorach słuchać muzyki... przestroga dla innych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gatto1, 24 Maj 2010, 00:20

>

>Niestety monitory już ma, ale nie ma equalizera i nie ma możliwpści odsłuchu equalizera przed

>zakupem. Moim zdaniem ten gość jest mocno rozczarowany, skoro uznał, że bez equalizera nie da się na

>tych monitorach słuchać muzyki... przestroga dla innych!

 

 

Sugerujesz, ze skoro czlowiek szuka EQ to glosniki sa do d...? Ciekawa teza... szkoda tylko ze mocno naciagana i jednostronna.

 

Jakbys uwazniej poczytal ten watek, skoro juz sie w nim rowniez udzielales, to zauwazylbys, ze ten gosc chyba jasno okreslil, ze chce sie POBAWIC:

 

"Chce sam poprobowac z ustawieniami i zobaczyc co mozna osiagnac.

Dlatego ma byc to FBQ800 bo jest tani i chodzi mi glownie o walory poznawcze. "

 

Czytac uwaznie i nie wyciagac z gory negatywnych wnioskow.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gatto

 

Na szybko odpowiem ze nie jestem rozczarowany, wrecz przeciwnie.

 

A co do Ciebie, to mogl bys napisac cos w temacie w ktorym pytam, a nie wyciagac wlasne wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze szukam pewnych rozwiazan swiadczy tylko o tym ze nie jestem owca ktora idzie pod noz bez mekniecia.

Ja tez gonie kroliczka, tyle ze na swoj sposob, a jak juz sie zorientowalem po braku odpowiedzi na tym forum i EiS, to malo jest osob ktore uzywaja dobrego sprzetu studyjnego o ktory mi chodzi i jeszcze udzielaja sie na forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gatto

 

Zajzyj takze tu (pewnie upewnisz sie ze bladze i sie rozczarowalem):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poprostu nie mam mozliwosci adaptacji akustycznej salonu w ktorym mieszkam nie tylko ja, ale takze moja rodzina. Nie jestem audiofilem z krwi i kosci poniewaz nie zahukam i nie stlamsze mojej rodziny doprowadzajac ja do uleglosci i kompromisow estetycznych.

Rowniez nie usmiecha mi sie zonglowanie w ciemno kabelkami ... moze ten bo tamten ktos napisal ze dobry, a moze ten bo ktos inny napisal ze ten dobry.

Moim zdaniem:

1. Odtwarzacze CD na wyjsciu analogowym wypluwaja sygnal nieliniowy, takze "podkolorowany".

Mozna to obejsc wypuszczajac sygnal po cyfrze (u mnie S/PDIF optyczny).

2. Kabelek dodaje/zabiera swoje (jak to zwal tak zwal), zmiany slysze (prosze sie nie klocic).

3. Monitory studyjne sa strojone "na rowno" i najmniej wprowadzaja "od siebie". Inne zestawy wzmacniacz-kolumna to w roznoraki sposob zafalowana charakterystyka.

4. Akustyka pomieszczenia ktora jest szczegolnie nieliniowa.

 

Proponuje wziac kazdemu kto czyta ten watek kartke papieru i wedlug wlasnego wyobrazenia tych czterech krzywych naniesc je wszystkie jednoczesnie na kartke.

To co wychodzi nijak nie bedzie rowne. Wlasciwie to ja widze chaos.

Niektorzy lubia swoj wlasny domowy chaos, bo zblizaja sie sumarycznym wykresem tych czterech parametrow do zakresow ktore im odpowiadaja.

 

Osobiscie mam ta przypadlosc ze lubie analizowac, wizualizowac pewne zagadnienia.

Doszedlem do przekonania ze equalizacja potrafi pomoc w przynajmniej dwoch zagadnieniach:

1. skorygowac chaos sumy wymienionych czterech parametrow wyprowadzajac go do postaci zblizonej do liniowej

2. wyprowadzic dzwiek o charakterze takim jaki nam odpowiada w przypadku niemal kazdej plyty.

 

Pisalem o tym w kliku watkach na przestrzeni ostatnich dwoch miesiecy.

Do takich wnioskow doszedlem robiac pewne proby w domenie cyfrowej w komputerze.

 

A to ze bladze i nie moge posluchac korektora jest niczym innym tylko tym, ze jesli sie okaze na PROBNYM korektorze Behringer FBQ800 ze moja teza jest wlasciwa, to nie majac stycznosci z ludzmi uyzwajacymi takiego sprzetu jestem zdany tylko i wylacznie na opinie o jakosci urzadzen takiej klasy ktora nadaje sie do domowego odsluchu.

Nie ma takiego sprzetu w salonach audio, audiofile tego nie uzywaja bo nie ma w nich audiofilskiej koszernosci i czlowiek pozostaje sam na polu boju.

 

A to przeciez kosztuje niemale pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gatto

 

Piszesz w "o mnie" ze poprawiasz czyjes nagrania.

Dlaczego ?

Jestes rozczarowany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kyle

> W sumie dziwny gość ... no i nie bardzo ma pojęcie czego chce (jak kobiety? ;) ).

 

Zdziwisz sie moze, ale dokladnie wiem czego chce i wiem czego nie chce w audio.

Wszedzie o tym pisze.

Podstawa: chce osiagnac dzwiek z kolumn o takich proporcjach tonalnych jakie osiagnalem w systemie komputerowym przez sluchawki Sennheiser HD-600.

 

Na chwile obecna system sluchawkowy jest przeze mnie nie uzywany mimo ze ma ogromny potencjal.

Alejego proporcjonalnosc tonalna jest dla mnie meczaca.

 

System oparty o monitory studyjne swietnie sie spisuje wieczorem gdy wlaczam CD jak spia domownicy.

Slychac dzwieki jak przedtem.

Takze na wysokich poziomach glosnosci jest fajnie, ale nie tak jak sobie to wyobrazam.

Na srednim poziomie jest nieproporcjonalnie.

 

Najchetniej slucham od jakichs dwoch miesiecy muzyki z komputera.

Nie mp3, a plyt CD odtwarzanych na komputerze przez WinAmp z equalizacja.

Element koncowy to Sennheiser HD-600.

I do takiego dzwieku, w takich proporcjach zamierzam wyprowadzic system z monitorami studyjnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialo byc:

"Slychac dzwieki jak nigdy przedtem."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, 24 Maj 2010, 15:54

 

>> gatto

>

>Piszesz w "o mnie" ze poprawiasz czyjes nagrania.

>Dlaczego ?

>Jestes rozczarowany ?

 

Tak, jestem rozczarowany niektórymi nagraniami. Jednak chcę się słuchać tych nagrań ze względu na wartość muzyki. Czasem udaje mi się co nieco poprawić, czasem nie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedys nie rozumialem znaczenia tego co napisales.

Teraz musze przyznac ze robie to samo :-)

 

Jak to od nieaudiofila mozna przejsc do remasteromana ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja.

Wlasnie sluchamy w pracy mojej kompilacji KRAFTWERK.

Mialem taka zbieranine duzej ilosci plyt KRAFTWERK w mp3 192kbit.

Zrobilem taki swoj "This is KRAFTWERK" zeby miec w jednym miejscu najbardziej lubiane przeze mnie utwory.

 

I na takuch g....ych glosniczkach komputerowych jakosciowo brzmi to najlepiej z dotychczasowo sluchaych plyt.

 

iZotope Ozone rzadzi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A jednak ktoś te większe monitory też w domu stawia:

dynaudioair25.jpg

Fotka z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Model na fotce Dynaudio AIR 25 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jest pojecie monitora studyjnego to nie ma czegoś takiego jak monitor audiofilski. Rzecz jest w przeznaczeniu, monitor studyjny służy do "monitorowania" efektów pracy realizatora dźwieku. Sa gorsze i lepsze monitory studyjne i są one do róznych zastosowań. Np.monitory bliskiego pola do ustawienia na konsoli mikserskiej w odległości metra od słuchacza, sa do tego celu projektowane. Monitory bliskiego i średniego pola sa rónej klasy ale za 4000-6000 złotych mozna kupic już aktywny monitor bliskiego pola całkiem wysokiej klasy o duzym zrównoważeniu pasma. Gdzie w tym przedziale cenowych wychodzimy zaledwie z obszaru low-end sprzętu domowego.

Dla niepurystów techniki audio to praktyczne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Kyle

 

Fajny "skromny" zestawik Dynki z tą Nagrą CDC + pre lampowe Nagra PL-L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDIOSTEREO FORUM > LAMPA > LAMPA. DLACZEGO? FAQ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Umówiłem się na odsłuch Symphonic Line. Wielce zacny właściciel Pan Rolf fajnie ocenił "konkurentów" : źle słyszą, za szybkie wysokie i brak pojęcia jak powinna brzmieć muzyka.

No i muszę Wam zdradzić, że wiele się nie mylił.

 

Moim skromnym zdaniem w monitorach studyjnych na dzien dobry mozna mowic o umownym zjawisku "za szybkie wysokie". To wlasnie ich "wlasciwa", liniowa ilosc pozwala nieprzewalic dzwieku dla finalnego efektu konsumenckiego.

Ale jesli sie juz dojdzie do strojenia w ktorym srednica wypelnia pokoj, a wysokie sa spowolnione, to tutaj przydaje sie ta dokladnosc i jakosc, a takze podwyzszone strojenie do linii, glosnika wysokotonowego w monitorze studyjnym.

Wtedy mamy dobre wypelnienie i precyzje smakow.

To tak jakby jesc wielosmakowa potrawe.

Typowy, cieply audiofilski system zabiera wiele tego smaku.

Dostajemy sam ryz z jakas okrasa.

 

Wczoraj kiedy odwiedzila nas tesciowa wyjalem z czelusci kolekcji plyt gazetkowe dodatki: Krajewski (dawniej bleee, feeee), Krawczyk (tak samo jak poprzednik).

Nieslucham tego z racji gustow muzycznych.

I jakiez bylo moje i zony zdumienie, jak obie plyty pokazaly ciekawe nagrania obu panow. Od wczoraj to nie sa juz plyty bleeee, feeee.

Wielobarwne, precyzyjne systemy potrafia pokazac calosc realizacji ... i cieszyc sie muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A produkuje się monitory aktywne w obudowie zamkniętej?

Pewnie się jakieś znadzie ale więcej będzie systemowych - czyli zamknięty monitor pasywny lub z zewnętrzną zwrotnicą aktywną (są takie rozwiązania zwrotnic aktywnych juz za nieco ponad 1000 zł. firmy Behringer) i do niego subwofer systemowy jak w monitorach Linn k50.

Z bardziej klasycznych rozwiazań aktywnych bez b-r monitory firmy Mackie z membraną bierną.

 

Monitor aktywny w obudowie zamkniętej to spory kłopot z pełnymym pasmem przetwarzania, więc te które widziałem były pasywne i miały mozliwość rozdzelenia wyjścia na zewnętrza krossownice aktywną z subwooferem. Mozna rozszerzyc pasmo korekcją w zwrotnicy aktywnej ale dla zamkniętej obudowy bedzie wymagana duza korekcja i bardzo wytrzymały głośnik, więc troche to nie ma sensu. W rozwiazaniach systemowych raczej się takie spotyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arwas dwa pytania

1)Jakie są różnice w budowie monitora bliskiego pola od typowej kolumny jakby to nazwać-dalekiego pola?

2)Jak w praktyce wygląda rozszerzanie pasma kolumny w obudowie zamkniętej za pomocą zwrotnicy aktywnej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A produkuje się monitory aktywne w obudowie zamkniętej?

Poza monitorami z membraną bierną (Mackie HR624MKII, Mackie 824MKII, Focal SM9, Focal SM11) są typowe konstrukcje zamknięte (Klein Hummel O300, Acoustic Energy AE22)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich w nowym roku.

Tak sobie poczytałem z grubsza Wasze wpisy i zastanawiam się nad tą rzekomą rzetelnością producentów monitorów studyjnych.

Wiadomo,że w domenie aktywnej(zwłaszcza cyfrowej) łatwiej jest skorygować niedoskonałości przetworników i myślę że tu jest pole do popisu dla firm nierzetelnych w kwestii jakości tych elementów. Nikt nawet w produktach profesjonalnych nie robi tego charytatywnie.

Moim zdaniem najbardziej godne uwagi są produkty utytułowanych producentów będące rozwinięciem udanych wersji pasywnych bądź "cywilnych". Sam miałem okazję posłuchać monitorów aktywnych-analogowych Genelec kosztujących za kpl. około 3,4k zł z przetwornikami chyba 6,5" na dole i nie padłem na kolana ale...

Po powrocie do domu włączyłem swój już wiekowy system Philips z kolumnami DSS940 i było znacznie lepiej z tym że w nich są porządne przetworniki vifa i perles a korekcja i podział pasma zostały wykonane w domenie cyfrowej ( konstrukcja ma około 16 lat)a kostowało to ustrojstwo 3500 DM w 94 roku.

Zakładam, że technika głośnikowa,cyfrowa,pomiarowa i technologia poszły do przodu więc większość producentów może zbudować urządzenia znacznie lepsze od tego co mam w domu.

Czemu tak się nie dzieje?

Moim zdaniem jest to wynik chłodnych kalkulacji producentów i mentalności konsumentów. Po co dawać ludziom produkt, który na dłuższy czas odciągnie ich od poszukiwań coraz lepszych komponentów ( przewodów, wzmacniaczy itd.) na co komu auto które się nie psuje?

Dlaczego systemy aktywne przyjęły się w studiach? Bo są z założenia lepsze od pasywnych tak jak symetryczne połączenia w torze audio.

Lepiej niech ludzie myślą,że mogą sobie coś sami poprawić, a ci w fabryce to się nie znają na niczym.

Ja wiem że następcy moich Philips-ów będą aktywne,cyfrowe i że muszę na nie wydać jakieś 30-40 k zł.

Wolę teraz się zapożyczyć kupując dobre albo wybitne urządzenia profesjonalne niż wydać tą samą kasę na przestrzeni 10-ciu lat nic nie osiągając ( a słuch też z wiekiem raczej się nie poprawia :))

Jeśli ktoś chce słuchać muzyki zamiast kombinować z klockami dla dużych dzieci i po to kupuje sprzęt to jedyną drogą jest audio profesjonalne i raczej nie głośniczki za 2-3 tyś dla kolegów miksujących sample na potańcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aż takiej profesjonalnej wiedzy o cechach monitorów. Uważam ze to bardzo dobry brzmieniowo, funkcjonalnie i cenowo wybór dla ludzi, którzy nie muszą imponować sobie tonami sprzętu w domu.

 

Cechy dostosowane są do tego, że monitor bliskiego pola musi pracować postawiony na konsoli mikserskiej metr od realizatora. On nie buduje sztucznej przestrzeni, interakcja z pomieszczeniem jest niewielka bo słucha się go z bliska.

Zazwyczaj także filtry aktywne nie są niższego niż IV rzędu żeby zakres wspólnej pracy głośników zestawu był wąski i realizatorowi w jak najmniejszym stopniu zmieniała się równowaga tonalna w bliskiej przestrzeni przed monitorem. Zwykle też im droższy tym ma równiejsze pasmo.

 

W warunkach domowych siedzimy sobie wygodnie o 3 metry od głośników i przeważnie się ruszamy więc nie ma aż takich potrzeb, filtry mogą być łagodniejsze, zakres współpracy głośników szerszy, niektórzy uważają ze filtry I rzędu mają lepsze odpowiedzi impulsowe i teoretycznie dają bardziej rozbudowane plany. Wierność liczy się mniej niż efekt, bo w domu i tak rzadko słuchamy przykuci godzinami do fotela.

Ale na przykład tańsze Focale Jm-lab do zastosowań domowych od dawna stosowały filtry IV rzędu, wiec tu nie ma jedynie słusznych rozwiązań.

 

W zestawach aktywnych bas można podciągnąć korekcją w zwrotnicy - ten zakres jest regulowany w droższych monitorach bez względu na rodzaj obudowy.

 

Z obudową zamknięta problem polega na jej małej sprawności dla niskiego basu, więc korekcja wzmocnienia musiałaby być bardzo duża, co z kolei jest trudne dla głośnika. Dlatego takie monitory zamknięte są sprzedawane częściej z osobnym subwooferem.

Największy wybór monitorów w przystępnych cenach to 2-drożne aktywne b-r wentylowane z przodu z jak największym głośnikiem w małej obudowie. Mniej jest rozwiązań z m-b i o-z z oddzielnym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy uważają ze filtry I rzędu mają lepsze odpowiedzi impulsowe i teoretycznie dają bardziej rozbudowane plany.

... tyczy się tylko zwrotnic pasywnych :) Pasywne filtry wyższego rzędu wymagają większej ilości elementów niż jeden kondensator, co powoduje spadek wsp. tłumienia, gorszą kontrolę, gorsze odpowiedzi impulsowe.

 

Dla tego właśnie zwrotnice aktywne mają tą przewagę że można sobie ciąć filtrami 4 rzędu i nie ma strat/spadku wsp. tłumienia/spadku kontroli, bo między wzmacniaczem a głośnikiem nie ma degradujących śmieci w postaci rezystorów, cewek i kondensatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.