Jump to content
IGNORED

Problem z podłączeniem bi-ampiringu w yamaha 663;(


rafal24

Recommended Posts

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli pytanie okaże sie banalne, ale technicy z yamaha nie wiedzieli, ja nie wiem również...

Mam ampli 663 + jamo 606; podłączone mam już to jakiś czas ( dłuższy) w bi-ampiringu, zgodnie z instrukcją yamaha. Cały problem polega na tym, że nie wiem jaką sekcję głośników mam wybrać w ampli: A, B czy A+B? Jak mam włączone A jest ok, jak włączam B słychać tylko delikatne dźwięki niskie, jak A +B wszystko ok ( chyba najlepiej). Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć, jak to ma być przełączone ( używałem już A lub A+B). W centrali i serwisie yamahy tez nie wiedzą, a w instrukcji napisane tylko jak włączyć tą funkcję ( albo nie rozumiem, co piszą...). Możecie mi pomóc w tej kwestii?

Dzięki:)

Link to comment
Share on other sites

Źle podłączyłeś/skonfigurowałeś w ampli. Na B ma nie być nic słychać. Ba ... u mnie (co prawda 661) nie mam zupełnie opcji B przy skonfigurowanym bi-amp.

 

Zaciski dla wysokotonowców podłacz pod kanały frontowe A, zaciski dla niskich tonów podłącz pod kanały tylne. Następnie ustaw tryb bi-amp, czyli włączając ampli przyciskiem MASTER trzymaj klawisz tone control , znajdź pokrętłem opcję bi-amp i jeśłi jest na OFF to przyciskiem tone control ustaw na ON - tak to się robi w 661 a w 663 prawdopodobnie będzie tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Kurde, teraz to sam już nie wiem....

Podłączyłem zgodnie z instrukcją, "górę" z głośników pod front A, dół pod bi-amp. Teraz jest jeszcze dziwniej- na A w ampli jest ok, na B słychać buczenie , jakieś przebicia, na A+B jest ok natomiast jak wyłączę całkowicie to również buczenie. To w stereo. W wielokanale całkiem sie popieprzyło: wyłączam głośniki gra central, A jest ok, B grają tylne a A+B ok. W ampli mam ustawiona na 6 ohm i bi-amp on. Już sam nie wiem, jak teraz powinno być:(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.