Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z podłączeniem bi-ampiringu w yamaha 663;(


rafal24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli pytanie okaże sie banalne, ale technicy z yamaha nie wiedzieli, ja nie wiem również...

Mam ampli 663 + jamo 606; podłączone mam już to jakiś czas ( dłuższy) w bi-ampiringu, zgodnie z instrukcją yamaha. Cały problem polega na tym, że nie wiem jaką sekcję głośników mam wybrać w ampli: A, B czy A+B? Jak mam włączone A jest ok, jak włączam B słychać tylko delikatne dźwięki niskie, jak A +B wszystko ok ( chyba najlepiej). Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć, jak to ma być przełączone ( używałem już A lub A+B). W centrali i serwisie yamahy tez nie wiedzą, a w instrukcji napisane tylko jak włączyć tą funkcję ( albo nie rozumiem, co piszą...). Możecie mi pomóc w tej kwestii?

Dzięki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle podłączyłeś/skonfigurowałeś w ampli. Na B ma nie być nic słychać. Ba ... u mnie (co prawda 661) nie mam zupełnie opcji B przy skonfigurowanym bi-amp.

 

Zaciski dla wysokotonowców podłacz pod kanały frontowe A, zaciski dla niskich tonów podłącz pod kanały tylne. Następnie ustaw tryb bi-amp, czyli włączając ampli przyciskiem MASTER trzymaj klawisz tone control , znajdź pokrętłem opcję bi-amp i jeśłi jest na OFF to przyciskiem tone control ustaw na ON - tak to się robi w 661 a w 663 prawdopodobnie będzie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aha ... jak już będziesz w tym zaawansowanym menu to rozważ czy nie ustawić selektora impedancji na 6 Ohm - mniej grzeje się ampli = dłuższa żywotność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, teraz to sam już nie wiem....

Podłączyłem zgodnie z instrukcją, "górę" z głośników pod front A, dół pod bi-amp. Teraz jest jeszcze dziwniej- na A w ampli jest ok, na B słychać buczenie , jakieś przebicia, na A+B jest ok natomiast jak wyłączę całkowicie to również buczenie. To w stereo. W wielokanale całkiem sie popieprzyło: wyłączam głośniki gra central, A jest ok, B grają tylne a A+B ok. W ampli mam ustawiona na 6 ohm i bi-amp on. Już sam nie wiem, jak teraz powinno być:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że OK. Możesz skontrolować czy po wyłączeniu bi-amp będzie grała sama góra (jeśli zaciski z frontów są podłączone do HF w kolumnach). ... jeśli tak to znaczy że prawidłowo podłączone i opcja bi-amp dział tak jak powinna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.