Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-971 vs NAD 320 do Magnatów Quantum 603


plmati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, że było już pełno tematów związanych z Rotelem i Nadem jak i z ich porównaniem, ale wiadomo do każdego sprzętu zagrają inaczej.

 

Ja mam właśnie do Was pytanie, który lepiej zagra do Magnatów 603, obecnie posiadam Yamahę AX-890, ale niestety muszę ją oddać. Powiedzcie mi czy te wzmacniacze wymionione wyżej tj. Rotel i Nad zagrają lepiej od Yamahy, albo porównywalnie i właśnie który z nich będzie lepszy. Jeśli chodzi o muzykę to słucham hip-hop, rap, reggae i czasami to co wpadnie do ucha, więc b. różną muzykę. Zależy mi na niskim, dobrym basie.

 

 

Ps. Oczywiście możecie polecić jakiś inny wzmacniacz do 600zł.

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADa C320 zdarzyło mi się kiedyś mieć. Uważam go za najgorszy wzmacniacz jaki przeszedł przez moje ręce. Drewniany, płaski, matowy, bezbarwny dźwięk o kiepskiej stereofonii i bez dynamiki. Nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem okazję porównać bezpośrednio wzmacniacz Rotela z NAD-em - co prawda był to posiadany przeze mnie Rotel (a więc starszy od 971), zaś modelu NAD-a nie pamiętam, jednak nie da się zapomnieć tego, w jaki sposób ten Rotel zmiótł z powierzchni ziemi NAD-a swoją energią, stereofonią i barwą - w efekcie gra dziś u mnie na zmianę z Onkyo, które ma inny sposób prezentacji, ale w odróżnieniu od NAD-a też GRA, a nie ledwo co plumka. W ogóle nie rozumiem tego całego szumu wokół marki NAD (nie był to jedyny wzmak NAD-a, jaki słyszałem i zawsze było to granie takie, jak opisane powyżej przez McGyvera).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podobno", "ludzie gadają"...

Jak się ktoś przesiadł na C320 z Technicsa SU-V300, to jest zachwycony. Ale to żadna perspektywa. Ja miałem dziesiątki wzmacniaczy. Na NADa przesiadłem się z bardzo dobrego Denona PMA925R. Dlaczego? Bo naczytałem się recenzji przedstawiających NADa jako co najmniej objawienie. I co? I dupa. C320 okazał się dnem najostatniejszym, Denon którego lekkomyślnie sprzedałem po to zeby kupić NADa był o pięć klas lepszy w KAŻDYM aspekcie. NADa miałem chyba sześć tygodni po czym sprzedałem z dużą stratą i dużą ulgą. I kupiłem Marantza PM68, tym razem wbrew recenzjom a na podstawie własnego odsłuchu. Ten zagrał na poziomie Denona, choć nieco innym charakterem.

Tak się w skrócie przedstawiają skutki wiary w gazeciane recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce kupić NADa i nie mieć porachy, to nie należy schodzić poniżej C350. Od tego poziomu u NADa zaczyna się akceptowalny dźwięk. Tylko że na tym poziomie cenowym zaczynają się już chińskie lampowce, co IMHO całkowicie podważa sens zakupu NADa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

971 za 600pln. To dobra cena. Jeżeli rotele serii 9xx to ponoć 971 gra ciut inaczej niż pozostałe.

ps. Za każdym razem gdy czytam o rotelu to padaja słowa: energiczny, energetyczny, żywy... mocny kontrolowany bas.. Jestem dokładnie takiego samego zdania.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do tych monitorów to Rotel 9xx się spisze znakomicie. A który najlepiej?

ps. U mnie rotel gra z głośnikami o podobnym brzmieniu jak magnaty quantum, tyle że podłogówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz moge dodac, nie posiadalem nada wiec moge jedynie odpisac moje odczucia w stosunku do rotela i quantumow. Wszystkie opinie o dynamice szybkosci itd itp sa prawdziwe. gitary w toolu poprostu miodzio, mozna sie zakochac. Co mi rzuca sie jescze na mysl to wokale. Niektore plyty jak np joe cocker czy cramberies mam wrazenie jakby spiewajacy stal zaraz obok mnie. Sa bardzo czytelne, detaliczne, zywe i to mi sie podoba. Mi ten zestaw magnatow z rotelem sie bardzo przypadl do gustu i opinie o jakiejs ostrosci rotela 971 sa u mnie nie zauwazalne byc moze jest to zredukowane przez jedwabna kopulke 603.

zestaw wspomoglem sobie subem i nie zaluje. mimo ze magnaty basu maja sporo i nawet niezlego - da sie odczuc na ciele to poszedlem krok do przodu i uzupelnilem je ponizej okolo 45 hz w dol.

 

jak masz jakies pytania to pisz, chetnie odpowiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel (przynajmniej mój, ale nawet RA-06 którego całkiem niedawno słuchałem z kolumnami B&W) rzeczywiście nie jest taki ostry, jak go malują ;) - juz moje Onkyo ma ostrzejszą i bardziej uwydatnioną górę, zresztą bas też, czyli Onkyo gra bardziej skrajami pasma, Rotel ma bardziej wyrównane pasmo, z nastawieniem na gre szybką, dynamiczną i bezpośrednią. No i ma świetne wyjście słuchawkowe, lepsze na pewno niż Holdegron, zresztą moje Onkyo też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.