Jump to content
IGNORED

Jakie kolumny do Denon PMA-710AE?

fontanero

Recommended Posts

Witam, myślę o kupnie kolumn do 2,5 tys. Jakim kolumnom powinienem bliżej się przyjrzeć? Dodam, że słucham głównie (z płyt winylowych i trochę z płyt cyfrowych) pop-u lat osiemdziesiątych, a miejscem powrotu do wspaniałych lat osiemdziesiątych jest pokój o powierzchni ok. 30m2.

JBL rzeczywiście jakoś dziwnie brzmi, a ceni się strasznie i o ile ta firma na rynku pro zwłaszcza w nagłośnieniu estradowym jest pewnym standardem to jakoś ich konsumenckie produkty słabo się bronią na tle konkurencji. Ja ze swojej strony polecam Wharfedale Diamond 10.6 na przykład, chociażby za świetny wygląd w niewygórowanej cenie, a i brzmieniowo nie można im wiele zarzucić i dość fajnie sie zestawiają z Denon'ami.

• 5 months later...

Witam... pozwole sobie ożywić ten wątek by nie zakładać nowego.

A mianowicie od roku posiadam ten sam wzmacniacz który pracuje z monitorami JBL ES30. Początkowo byłem zadowolony ( jest to mój pierwszy duży zestaw audio ) ale po czasie jaki minął ( i emocjach zwiążanych z nową zabawką ) już nie jest tak klorowo. Dźwięk jest jakiś taki przymulony... mało dynamiczny. Dlatego pomyślałem o zmianie kolumn. Tutaj prosłbym o jakieś sugestie... Finansowo powiedzmy do 1500 pln. mogą być oczywiście kolumny z drugiej ręki. Słucham głównie klasyki rocka... praktycznie wszystko od lat 70`tych ( rock progresywny, psychodeliczny, hard jak i heavy metal ). Pomieszczenie niewielkie, około 12 m2.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Raziel, 21 Sie 2010, 18:33

>U mnie gra Denon PMA-700 AE z kolumnami Mission M33i. Mi się podoba ten zestaw. Choć jeszcze lepiej

>gra z szerokopasmowymi Monacorami-ale to akurat sobie sam skleciłem. Polecam wypróbować Missiony M33

>lub 34.

Sam próbowałem M34i z 710 Denona i uważam że nie jest to dobre zestawienie. Takiego basu w nadmiarze choć bardzo dobrze kontrolowanego ciężko słuchać dłużej niż pół godziny. Góra też była męczące i jazgotliwa momentami.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.