Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Denon PMA-710AE?


fontanero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myślę o kupnie kolumn do 2,5 tys. Jakim kolumnom powinienem bliżej się przyjrzeć? Dodam, że słucham głównie (z płyt winylowych i trochę z płyt cyfrowych) pop-u lat osiemdziesiątych, a miejscem powrotu do wspaniałych lat osiemdziesiątych jest pokój o powierzchni ok. 30m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj konstruktorow JBL dlaczego narzucaja takie ceny za takie kiespkie kolumny. Moim zdaniem powinny one kosztowac polowe tego co teraz. Wtedy moze by byly dobra konkurencja dla innych producentow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL rzeczywiście jakoś dziwnie brzmi, a ceni się strasznie i o ile ta firma na rynku pro zwłaszcza w nagłośnieniu estradowym jest pewnym standardem to jakoś ich konsumenckie produkty słabo się bronią na tle konkurencji. Ja ze swojej strony polecam Wharfedale Diamond 10.6 na przykład, chociażby za świetny wygląd w niewygórowanej cenie, a i brzmieniowo nie można im wiele zarzucić i dość fajnie sie zestawiają z Denon'ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam... pozwole sobie ożywić ten wątek by nie zakładać nowego.

A mianowicie od roku posiadam ten sam wzmacniacz który pracuje z monitorami JBL ES30. Początkowo byłem zadowolony ( jest to mój pierwszy duży zestaw audio ) ale po czasie jaki minął ( i emocjach zwiążanych z nową zabawką ) już nie jest tak klorowo. Dźwięk jest jakiś taki przymulony... mało dynamiczny. Dlatego pomyślałem o zmianie kolumn. Tutaj prosłbym o jakieś sugestie... Finansowo powiedzmy do 1500 pln. mogą być oczywiście kolumny z drugiej ręki. Słucham głównie klasyki rocka... praktycznie wszystko od lat 70`tych ( rock progresywny, psychodeliczny, hard jak i heavy metal ). Pomieszczenie niewielkie, około 12 m2.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra Denon PMA-700 AE z kolumnami Mission M33i. Mi się podoba ten zestaw. Choć jeszcze lepiej gra z szerkopasmowymi Monacorami-ale to akurat sobie sam skleciłem. Polecam wypróbować Missiony M33 lub 34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra Denon,ale 1500AE z Maestro II 180.

Całkiem miłe zaskoczenie do Paradigmów monitor 3v4 które miałem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym Kody nie kupił. Podobno przy głośnym sluchaniu jakos sie to sprawuje ale do normalnego bądz cichego sluchania to to sie nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raziel, 21 Sie 2010, 18:33

 

>U mnie gra Denon PMA-700 AE z kolumnami Mission M33i. Mi się podoba ten zestaw. Choć jeszcze lepiej

>gra z szerokopasmowymi Monacorami-ale to akurat sobie sam skleciłem. Polecam wypróbować Missiony M33

>lub 34.

 

Sam próbowałem M34i z 710 Denona i uważam że nie jest to dobre zestawienie. Takiego basu w nadmiarze choć bardzo dobrze kontrolowanego ciężko słuchać dłużej niż pół godziny. Góra też była męczące i jazgotliwa momentami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.