Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki subwoofer do stereo


johny1114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mieszkam w bloku i mam pokój 25m kwadratowych obecnie posiadam wzmacniacz cambridge audio A500 i kolumny B&W 602 S2 wszystko jest ok kolumienki graja fajnie głośno tylko troszkę brakuje mi basu zastanawiam się nad kupnem jakiegoś subwoofera aktywnego. Co byście polecili czy takie coś ma sens czy do dyspozycji 2tyś muzyka rozrywkowa (techno, electro, rap, trochę popu). Może być coś ze starych dobrych serii z drugiej ręki pozdrawiam dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał dokonać za Ciebie wyboru zdecydowałbym się na FOCAL.JMLAB "z drugiej ręki", to mistrz precyzji i dynamiki, szczególnie polecam trudno dostępny model Point Source z głośnikiem kevlarowym, ale jest jeden minus subwoofer ten, nie posiada wbudowanego wzmacniacza, czyli jest pasywny. Dodatkowo trzeba zainwestować w dobrej klasy wzmacniacz, lub jakąś porządną końcówkę mocy, a to jak wiadomo pociąga za sobą dodatkowe koszty. Nic do tej pory nie zrobiło na mnie większego wrażenia niż para JMLAB PS10, oraz Metropolis SUB13K Onken, przy podobnej dynamice, wytwarza ciśnienie tektoniczne, ale on jest po za zasięgiem... Za tę cenę dla mnie tylko PS10. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z urządzeniem do KD, tylko zmień wzmacniacz (np. Denon PMA 1500), do tego zyska całe pasmo, nie tylko dół. Szkoda forsy na polepszacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz popróbować z subwooferem zanim zmienisz wzmacniacz. Po pierwsze sprawdź czy wzmacniacz ma wyjście na subwoofer. Jeżeli nie, musisz kupiś subwoofer z wejściami i wyjściami głośnikowymi. Z moich doświadczeń wiem że subwoofer da ci nie tylko sam bas, ale również poprawi stereofonię i doda muzyce ciepła. Subwoofer nie jest byle polepszaczem, to działa ! Niepokoi mnie coś innego - mieszkasz w bloku, a fala basowa ma kilka metrów długości. Może być tak że Twoi sąsiedzi będą słyszeli bas z Twojego mieszkania lepiej niż Ty sam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego tak twierdzisz skoro wiele osób z powodzeniem do stereo jednak ich używa?

jest to najtańszy sposób aby dopełnić pasmo - zwłaszcza do małych pomieszczeń i mniejszych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele systemow stricte audiofilskich jest nieco odchudzona w dolnych rejestrach (co w niektorych gatunkach muzycznych moze przeszkadzac),sub moze pomóc ale tylko dobrze wpasowany w system.bas musi byc przyzwoitej jakosci-niekoniecznie musi schodzic bardzo nisko.dobrze jak sub bedzie mial wejscia wysoko jak i niskopoziomowe.po odpowiedniej kalibracji i ustawieniu suba "znika"-zostaje tylko muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

- zawsze było słychać skąd gra

- zawsze abo za cicho, abo za głośno

- zawsze wolniejszy od kolumn

- czasem pasma się nakładały i wypychało jakiś zakres :(

- scenie to to też nie pomagało...

- nie spotkałem suba poniżej 5000, który by nie buczał albo dudnił :(

- brak barw i zróżnicowania basu z suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kilka subów w swojej "karierze" przerobiłem. w zasadzie zawsze kończyło się to konstatacją, że w muzie są niepotrzebne. ale z drugiej strony udawało się w zasadzie zamaskować ich działanie. inna sprawa w KD. tutaj dla mnie sub jest ważniejszy nawet od tych bajerów z dzwiękiem dookólnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradosalnie nie trzeba suba który sięga do kilku Hz wystarczy jak ma 30Hz przy -3dB bo niżej nie ma muzyki i się tego nie słyszy tylko czuje i nie trzeba mieć 1000W w 20m2 wystarczy 100W

po drugie dobrze gdyby była to konstrukcja zamknięta i powinien mieć możliwość regulacji płynnej odcięcia, fazy wzmocnienia etc i można suba tak dostroić że nie będzie ani się narzucał tylko płynnie połączy swoje pasmo z monitorami/kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

johny1114, 21 Luty 2010, 19:05

 

Jeżeli masz 25m2 i te 602 to się nie dziwię czemu myślisz o subie!

mi w moich 27m2 dopiero 803 basowały jak należy! ale i tak nienawidzę bowersa?!

jak już sub to próbuj 750 lub 700 - tyle że tu cena... :(

miałem też ASW600 i ten jak za ten 1000zł to nawet obleciał!

jm lab ma jednak lepsze te suby jak na moje ucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest kwestią ceny. W niewielkich pieniądzach nie dostaniesz kolumn schodzących nisko, z szybkim basem, w dodatku takich które łatwo napędzić. Za ok 2 tysiaki masz nowego velodyne, w korekcją pasma, korekcją fazy i odcięcia. Z własnym cyfrowym i szybkim wzmacniaczem. Do tego dokupujesz monitory, które popędzisz zwykłym wzmakiem a nie elektrownią. Jakie monitory i jakie kolumny to kwestia segmentu. A teraz policz te koszty dla kolumn schodzących uczciwie w okolice 35 hz. Do tego wyższy koszt dla wzmacniacza, którym trzeba to napędzić. Jeśli mówimy o rynki wtórnym to tu dysproporcje cenowe będą jeszcze większe. Sprawa druga - gdy mamy mniejsze pomieszczenie to raczej nie ma szans na wstawienie pełno pasmowych podłogówek. Suba wstawisz.

No i ostatecznie to nie wiem jak to było ustawione że było słychać skąd, że nakładało się itd.

Dobry Sub ma wszelkie możliwe regulacje po to aby nie było słychać skąd i aby się nie nakładało. no i trzeba umieć to ustawić.

A ściszanie i pogłaśnianie.. pokaż mi kolumny pasywne gdzie będziesz miał możliwość regulacji w przypadku gdy jakaś płyta będzie niedomagać? chociaż prawdę mówiąc ja nie ruszam w ogóle pilota od suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą i dodam że taki zestaw 2+1 łatwiej zaadoptujesz inego lokum, wystarczy tylko pokręcić odpowiednio i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokoju 25 m2 mogę polecić Velodyne CHT8R bo gra u mnie w takim pomieszczeniu od roku w zestawie 2+1. Ustawiony przeważnie na ok. 50-55% mocy bo wyższy poziom powoduje negatywne reakcje sąsiadów ;-). Doskonale współgra z monitorami Triangle Titus i wzmacniaczem Arcam A85.

Słucham głównie rocka progresywnego, metalu i muzyki dawnej. Dużym plusem jest regulacja poziomu głośności pilotem, przydaje się na niektórych słabo nagranych płytach gdzie brakuje basiku.

Trochę trzeba się pobawić ustawieniami odcięcia pasma i poziomu głośności i sub znika w pokoju znakomicie dopełniając dolne pasmo dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>masterofdeath6

No to nie słuchałeś Ushera SW-103. Jedno co mogę powiedzieć od siebie to raczej nie powinno się zestawiać podłogówek z subem. ale można i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.