Jump to content
IGNORED

Pyt. odnopsnie dvd bez dekoderow


blaszka

Recommended Posts

Czy jesl idvd nie dekoduje dd i dts to film bede mogl otworzyc w stereo? Kurcze wiem ze to pytanie laika ale potrzebuje kupic prosciutkie dvd , ktore podlaczone bedzie tylk odo wzmacniacza stereo. Nie zalezy mi ani na jakosci dzwieku ani jakims super obrazie,. Stac t owszystk obedzie w salonie, ktory nie sluzy u mnie do ogladania filmow/muzyki. Dzieciaki czasem sobie cos puszcza.

A pytanie staz, ze podoba mi sie Samsung jeden i on nie dekoduje dzwieku dookolnego. Ja nie pamietam skolei czy kazda plyta dvd ma nagrany dzwiek stereo? na wypadek wlasnie posiadania takiego odtwarzacza?

I find your lack of faith disturbing...

Link to comment
Share on other sites

Z technicznego punktu widzenia, odtwarzacz aby wypuścić DD lub DTS na wyjściach analogowych, także stereo, musi te rodzaje sygnału zdekodować. A tu wkraczamy w zakres semantyki, bo dla niektórych (producentów/tłumaczy specyfikacji) dekodowanie oznacza posiadanie przez odtwarzacz wyjść analogowych 5.1, co nie jest tożsame. Wystarczy jeśli w opisie jest sformułowanie DD/DTS 2.0 DOWNMIX.

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Link to comment
Share on other sites

Większość odtwarzaczy tańszych ma tylko dekodery DD,

tzn. na wyjściu analogowym stereo nie uzyskasz dźwięku jak będziesz miał film tylko w DTS, ale to raczej rzadkość (taki film).

 

Natomiast tak jak kolega powyżej napisał, niektórzy mówiąc o dekodowaniu DD i DTS mają na myśli możliwość pełnego przesłania sygnału 5.1 lub więcej, a to masz możliwość tylko w odwarzaczach z wyższej półki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.