Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  23 członków

Audiowave Klub
IGNORED

klub Audiowave


xatt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Witam Serdecznie

Jeśli można dla odświeżenia wątku a także z zamiarem przystąpienia do klubu Audiowave chciałbym skromnie przekroczyć bramkę wejściową ze swoimi monitorami 171 SE.

Monitory bardzo rzadko spotykane i jak sądzę wyprodukowane w bardzo małej ilości.

Potrafią oczarować słuchacza lub go zniechęcić do siebie.

Ja się zakochałem i tak pozostały w moim systemie do dnia dzisiejszego :)

Pozdrawiam - italus

post-2250-0-69293700-1331155775_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacna firma, ale czy jeszcze istnieje?

Miałem kiedyś Audiowavy 13-ki pierwszą wersję na Visatonach i grały u mnie te maluszki jakieś 10 lat zanim je zmieniłem, w międzyczasie zmieniałem wzmacniacze, odtwarzacze CD a one wciąż u mnie grały i grały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br>

Potrafią oczarować słuchacza lub go zniechęcić do siebie.<br>

Czemu zniechęcić ?

Ja swoje mam też bardzo długo i na razie nie zmieniam, wywaliłem ostatnio zworki z tyłu i jest dużo lepiej.

bobaj firma to już od dawna nie istnieje.

Edytowane przez spiler86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Firma niby nie istnieje ale na Allegro jeden sklep sprzedaje nowiutkie 141SE na aluminiowych przetwornikach za jedyne 3999 zł :)

http://allegro.pl/gl...2176414991.html

Pozdrawiam - italus

 

to jest sklep w Gliwicach w którym przez całe lata można było kupić kolumny Audiowave, widać została im jeszcze jedna para, w dodatku model z okresu jak ja to nazywam sonusfaberowego, ich stylistyka w przekroju całego okresu działania firmy podobała mi się najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może posiadacze kolumn lub monitorów firmy Audiowave napiszą w jakiej konfiguracji oraz z jaką elektroniką oraz okablowaniem współpracują tworząc zestaw odsłuchowy. Moje 171SE napędzane są wzmacniaczem lampowym Cayin A88T + CD ShengYa CD-S10CS , kabelki głośnikowe to ukraińska srebrzonka , skrętka na wzór kabli firmy Kimber , IC również srebrne Diy , zdjęcia niebawem :)

Pozdrawiam Serdecznie - italus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja użytkuję 171se od 8 lat. Grają z Rotelem i jest ok chociaż przez pewien czas miałem bydlę XINDAKA chyba 6950v czy coś podobnego i było troszkę lepiej. Dodatkowo 2 lata temu wymieniłem wysokotonowe SEASY na MORELA (modyfikacja w studio16hz - warto było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą zamieszczam zdjęcia mojego 3-go systemu upchanego w malutkim blokowym pokoiku :) aczkolwiek najczęściej słuchanego we wolnych chwilach po pracy i najczęściej w późnych godzinach nocnych.

Pozdrawiam Serdecznie

post-2250-0-42506300-1332030080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Sprawiłem sobie ostatnio model 141 i szukam wzmacniacza. Prosiłbym bardzo o radę :)

 

Pokój ok. 15m2, muzyka głównie filmowa, jazz, klasyka i trochę rocka

 

Sprzęt może być używany, cena tak do 1000zł

 

 

Ogólnie myślę nad modelami:

 

- nad np 316bee lub inny

- amc 3050a lub xia

- musical fidelity e10

 

Podobno dobrze mieć te 2x50w przy tych kolumnach

 

Będę wdzięczny za sugestie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawiłem sobie ostatnio model 141 i szukam wzmacniacza. Prosiłbym bardzo o radę :)

 

Pokój ok. 15m2, muzyka głównie filmowa, jazz, klasyka i trochę rocka

 

Sprzęt może być używany, cena tak do 1000zł

 

 

Ogólnie myślę nad modelami:

 

- nad np 316bee lub inny

- amc 3050a lub xia

- musical fidelity e10

 

Podobno dobrze mieć te 2x50w przy tych kolumnach

 

Będę wdzięczny za sugestie Pozdrawiam

 

Pojawił się jeszcze na allegro Advance Acoustic map 101 w moim zasięgu cenowym. Co myślicie o tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam Klubowiczów :)

Po dwuletniej przerwie chciałbym odświeżyć klubowy temat monitorów , dzielcie się informacjami a także zdjęciami posiadanych modeli.

Pozdrawiam , italus

 

Moje pierwsze Audiowavy 141 sprzed wielu , wielu lat :)

post-2250-0-40679100-1458691065_thumb.jpg

post-2250-0-35535900-1458693258_thumb.jpg

post-2250-0-84827300-1458693270_thumb.jpg

post-2250-0-20447200-1458693286_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka monitorów powyżej po lewej stronie to ostatni mój nabytek niestety nie wiem jaki to jest dokładnie model , gdyż nie posiadał żadnych oznaczeń.

Patrząc na niego przypomina pierwsze wersje modelu141 SE. Grają natomiast zjawiskowo co bardzo się podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Bylem u kumpla i sluchalem tych monitorow Audiowave:

 

http://tufotki.pl/VPWby

 

Gralo to naprawde wybornie - nie moglem uwierzyc jak taki maly monitorek, z tak malym nisko-sredniotonowcem moze miec taki bas. Cos niesamowitego.

Nie bylo zadnej naklejki z modelem z tylu wiec moje pytanie jest: co to jest za model prosze?

 

Czyzby to 141 bez 'SE' na koncu?

 

Znajduje 141SE na necie - wtedy jest ta sama obudowa ale przetworniki sa jakies inne wtedy.

 

Pomocy

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mixy

Zdjęcia Audiowavów z twojego linka to model 141 na tekstylnej kopółce i 14-sto centymetrowym nisko-średniotonowcu , finalny model 141 SE różni się od tych powyższych aluminiową kopułką oraz głośnikiem nisko-średniotonowym również z aluminium w kolorze srebrnym , obudowa w obu wersjach ta sama którą widać ( a'la Sonus Faber )

 

Pozdrawiam , italus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dzieki

 

Czyli najpierw byl zwykly 141 a potem 141SE z innymi przetwornikami. A zwrotnica sie zminila tez czy tego nie wiadomo?

Tak czy siak, rozumiem, ze 141 i 141SE brzmia inaczej przez inne przetworniki prawda? Sluchal ktos obu i moze sie wypowiedziec prosze?

 

Ten zwykly 141 (bez SE) mnie oczarowal i chyba bede szukal takiego do kupienia i nie wiem czy moge tez szukac wersji 141SE.

 

A pozostale produkty Audiowave to jakie byly modele i jak sie mialy do zwyklego 141?

Pewnie to byly 171 i 171SE? Tez graly tak zjawiskowo jak 141?

 

dziekimax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixy

Zawsze na początku jest zwykła wersja powiedzmy xxx a za jakiś czas powstaje wersja xxx SE która jest zdecydowanie lepsza od tej swej pierwszej i jest jej ulepszoną kontynuacją , tak samo jest z modelem 141 / 141 SE dla mnie na pewno wersje SE od Audiowave są zdecydowanie lepsze od wersji pierwszych.

 

italus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.