Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  23 członków

Audiowave Klub
IGNORED

klub Audiowave


xatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Firma istnieje. Pan Romuald Schott wznawia projekt Audiowave 141se. Jest pięć pierwszych par. Sprzedaż przez sklep Media Hit w Gliwicach, gdzie konstruktor monitorów obecnie pracuje.

Głośniki można kupić również przez Allegro.

Piękne monitory. Sonus Faber i Chario nie mają wyłączności na mariaż pięknej stolarki i znakomitego dźwięku.

Wesołych świąt

A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, italus napisał:

Witam

Konstrukcje wybitne moim zdaniem zwłaszcza model 141SE ale nie w dzisiejszej cenie 5 kzł bo to moim zdaniem jest lekka przesada cenowa .

https://allegro.pl/kolumna-audiowave-141se-gliwice-odsluch-i7572396052.html

Pozdrawiam - italus

A ile wg Ciebie za takie wybitne kolumny należałoby zapłacić ?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie powiem tak jako wieloletni użytkownik kilku modeli Audiowave kupowałem zawsze jako używane w rozsądnych dla mnie cenach , jedyny zakup nowych który popełniłem kilka lat temu był to właśnie model 141 SE i też poprzez sklep w Gliwicach :) , ale była to cena 2999 zł za parę :) i taka cena moim zdaniem byłaby OK.

Pozdrawiam - italus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slaaawek napisał:

Czyli za 3 tysiące złotych są OK i grają OK, ale za 5 tysięcy grają już gorzej i nie są już tak zajebiście wykonane ? Byłem na tegorocznym Audioshow... Wiele kiepskich brzmieniowo kolumn kosztowało krocie... Czyżby zatem jakość dźwięku była wprost proporcjonalna do ceny ?! Moja wizyta na Audoshow temu przeczy.

Testuję Audiowave 141 se z Cyrus 8-2 DAC, PSX-R2 i CDt oraz kablami Tellurium Q Black II. Monitory grają rewelacyjnie. Fajna przestrzeń, rewelacyjna średnica i niesamowity bas, dynamika. Miałem ostatnio dwie pary uznanych monitorów za 10000 zł i 12500 zł, grały z Cyrusem kiepsko, szybciej niż Audiowave, ale męczyły po kilku dniach, zabijały twardymi i nachalnymi sopranami.

Wiem, 141se nie są idealne, w pewnych nagraniach nie znikają w pokoju, ale za to można ich słuchać godzinami, bez zmęczenia. I o to chodzi...

 

 

1 godzinę temu, italus napisał:

Witam

Panowie powiem tak jako wieloletni użytkownik kilku modeli Audiowave kupowałem zawsze jako używane w rozsądnych dla mnie cenach , jedyny zakup nowych który popełniłem kilka lat temu był to właśnie model 141 SE i też poprzez sklep w Gliwicach :) , ale była to cena 2999 zł za parę :) i taka cena moim zdaniem byłaby OK.

Pozdrawiam - italus

Czyli za 3 tysiące złotych są OK i grają OK, ale za 5 tysięcy grają już gorzej i nie są już tak zajebiście wykonane ? Byłem na tegorocznym Audioshow... Wiele kiepskich brzmieniowo kolumn kosztowało krocie... Czyżby zatem jakość dźwięku była wprost proporcjonalna do ceny ?! Moja wizyta na Audoshow temu przeczy.

Testuję Audiowave 141 se z Cyrus 8-2 DAC, PSX-R2 i CDt oraz kablami Tellurium Q Black II. Monitory grają rewelacyjnie. Fajna przestrzeń, rewelacyjna średnica i niesamowity bas, dynamika. Miałem ostatnio dwie pary uznanych monitorów za 10000 zł i 12500 zł, grały z Cyrusem kiepsko, szybciej niż Audiowave, ale męczyły po kilku dniach, zabijały twardymi i nachalnymi sopranami.

Wiem, 141se nie są idealne, w pewnych nagraniach nie znikają w pokoju, ale za to można ich słuchaćgodzinami, bez zmęczenia. I o to chodzi...

Przepraszam italusa, obie wypowiedzi są moje, jedną wyedytowalo jako słowa szanownego Kolegi.

Edytowane przez arenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

a ja mam inny problem....Mam od chyba 20 lat :-) Audiowave 171SE nr ser. 103-98  grały tak dobrze że gdyby nie awaria nie szukałbym niczego innego. Przeszła mi już chęć pogoni za czymś lepszym i skupiłem sie na zakupie i słuchaniu płyt.

Niestety podczas zabawy sylwestrowej mój kolega nie mając chyba świadomości co robi odkręcił  do końca gałke głośności L530 i niestety osławione WT171 odmówiły posłuszeństwa... Nie mam pomysłu na głośnik niskośredniotonowy. Oryginalne sa juz nie do zdobcia nawet z drugiej ręki szukalem cos w katalogu seasa jako zamiennika ale nic nie ma o podobnych parametrach jedyny woofer jaki wdg mnie miałby szanse to jest :

https://allegro.pl/oferta/glosnik-seas-prestige-woofer-h1571-08-u18rnx-p-7663808788

Nie wiem co czynić, może jakiś namiar do pana konstruktora może by zasugerował co by pasowało zamiennie bez większych przeróbek zwrotnicy...

 

 

Edytowane przez okonionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.01.2019 o 23:31, okonionen napisał:

a ja mam inny problem....Mam od chyba 20 lat :-) Audiowave 171SE nr ser. 103-98  grały tak dobrze że gdyby nie awaria nie szukałbym niczego innego. Przeszła mi już chęć pogoni za czymś lepszym i skupiłem sie na zakupie i słuchaniu płyt.

Niestety podczas zabawy sylwestrowej mój kolega nie mając chyba świadomości co robi odkręcił  do końca gałke głośności L530 i niestety osławione WT171 odmówiły posłuszeństwa... Nie mam pomysłu na głośnik niskośredniotonowy. Oryginalne sa juz nie do zdobcia nawet z drugiej ręki szukalem cos w katalogu seasa jako zamiennika ale nic nie ma o podobnych parametrach jedyny woofer jaki wdg mnie miałby szanse to jest :

https://allegro.pl/oferta/glosnik-seas-prestige-woofer-h1571-08-u18rnx-p-7663808788

Nie wiem co czynić, może jakiś namiar do pana konstruktora może by zasugerował co by pasowało zamiennie bez większych przeróbek zwrotnicy...

 

 



Na Twoim miejscu zgłosiłbym się do Pana Romualda i może byłby w stanie coś poradzić w tej kwestii. Wiem, że pracuje w jakimś salonie audio w Gliwicach. A próbowałeś pisać bezpośrednio do Seasa? Z tego co wiem oni chętnie pomagają i odpisują na maile.

Swoją drogą ostatnio pojawiły się Audiowave 17stki

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-audiowave-17-CID99-IDyPk3L.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, jestem Pawel i tez jestem... szczesliwym posiadaczem tych zacnych kolumn (171se).

 

Niestety od pewnego czasu scena zaczela usiakac w jadna strone, przelozylem twittery miedzy kolumnami i w jednym odcieta jest sama gora pasma. Wiem, ze fabryczne Seas 25tffc nie sa juz produkowane/dostepne.

Napisalem do konstruktora (na FB) i Seas ale w obu przypadkach bez odpowiedzi.

Moze szanowne grono jest w stanie doradzic na jaki model obecnie dostepny moge je wymienic?

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Cześć, Panowie

Coś marniutko w klubie... a szkoda bo audiowave to spora konkurencja dla wielu popularnych producentów. Może dlatego ceny Audiowave szybują w górę. Ja miałem okazję kilka razy słuchać modelu 141se jak i najnowszej jubileuszowej wersji Optima.

Oj,  gra to świetnie. Cóż się dziwić skoro zastosowano tam światowej klasy, bardzo drogie przetworniki Excel. 

Gdybym miał  mniejszy pokój to pewnie bym w nie celował.

Optima słuchałem z wysokim modelem accuphase oraz naimem supernait 3. 

Accu wymiatał a sn3 dawał radę.

Pozdro dla wszystkich miłośników marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.