Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 członków

Radmor Klub
IGNORED

Klub RADMOR


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypada mi równiez przyłączyć się do klubu miłośników Radmora, choć dziś - przyznaję ze wstydem - że nie pełnie głównoplanowej roli w moim audio. Mój Radek 5102-TE został zdetronizowany przez PianoCrafta, ale dzielnie poczyna sobie w roli zestawu sypialnianego z monitorami Yamahy NX-800.

 

Ale kiedy jeszcze Radmor grał pierwsze skrzypce, to radził sobie z moimi Heybrookami tak lekko, że właściwie mimo swojej relatywnie małej mocy Heybrooki były się dla niego przysłowiową bułką z masłem. A jaka przyjemność słuchania !! Te basisko !! Czasami jak mnie fantazja poniesie, to przytargam go na chwilę do salony, coby pocieszyć jeszcze ucho :)

 

Jednego jednak jestem pewien: mojego Radmorka nie sprzedam nigdy :) A co więcej chętnie dokupiłbym do niego CD z serii 54 i dorobił drewniane boczki :)

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem poco opluwać polski sprzęt vintage ? Przecież co najmniej połowa obecnych polskich „audiofilów”, powiedzmy w średnim wieku, pierwsze szlify brała na Tonsilach, Diorach, Radmorach... „ zapomniał wół jak cielęciem był ”

Też kiedyś sprawię sobie Radmora, chociażby po to, żeby czasem powspominać brzmienie dzięki któremu odkrywałem świat muzyki.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest to stomasz! Ale niektórzy chyba o tym zapomnieli i zgrywają cwaniaków co usłyszeli powiedzmy średniej klasy sprzęt. Radmor miał parę wad, ale może kiedyś sobie ponownie kupię 5102 i przerobię w nim kilka rzeczy, które mnie zawsze drażniły i do sypialni wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziu21_, 12 Mar 2010, 22:14

 

Dziękuję ;)

Muszą to być naprawdę irytujące wady jeśli nadal je pamiętasz ?

Dawno temu w moim domu gościł czarny 5102 w zestawieniu z kolumnami ZG 25 i jakimś kasetowym Technics'em. Niestety, w mojej pamięci pozostało tylko miłe dla ucha - przynajmniej wtedy tak to odbierałem - ciepłe brzmienie tego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wpadłem na pomysł zbudowania sypialnianego "kina domowego" w oparciu o mojego Radmora. Celowo zwrot "kino domowe" ubrałem w cudzysłów, bo jak wiemy nie da się tego dokonać w potocznym rozumieniu tego określenia.

 

Ale wiemy też, że Radmor serii 51xx ze swoim systemem quasiquadro daje namiastkę "przestrzeni", a do tego charakteryzuje się mięsistym dołem, tak pożądanym w kinie. Poza tym w kinie nie potrzebuję takich doznań, jak szeroka scena, lokalizacja źródeł itp., które - żeby być zupełnie szczerym i obiektywnym - w Radku nie są najwyższych lotów..

 

A że wyrafinowanym kinomanem nie jestem sądzę, że spisze się wystarczająco :)

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Również dołączę się chwaląc się swoim sprzętem. Posiadałem w swoich łapkach 5100, 5102, 5102-TE, 5740, 5471, 5412, 5411 5430, 5450, 5422, 5421, A-5512B, R-5532B, T-5522B, E-5573, A-5510, A-5512, E-5570 oraz P40, W50 i F10.

 

Obecnie mam A-5512, E-5573 i R-5532B. Zapraszam też fanów Radmora na stronkę www.unitra-fan.pl

post-24622-100004502 1273693689_thumb.jpg

post-24622-100004503 1273693689_thumb.jpg

post-24622-100004504 1273693689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niech kolega się zaloguje, i dołączy do rozmowy ;) Mamy założenie być lepsi od Unitra-Klubu, który to zszedł na psy. Kolekcji to nie mam, gdyż zrezygnowałem z tego na rzecz jednej wieży. Jeśli ktoś chce fotki wnętrza wieży 52 np, to proszę odwiedzić tamto forum (www.unitra-fan.pl).

 

Pozdrawiam - Borek (RadmorFan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadmorFan, 12 Maj 2010, 23:14

 

Dziękuję za zaproszenie. Mam zamiar się zarejestrować.

Dla mnie Radmor to wyjątkowa marka. Jestem z Gdyni, co wiele, jak sądzę, tłumaczy :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Olsztyna, ale Gdynię mam zamiar odwiedzić. Do tej marki mam sentyment, gdyż mój śp. wujaszek lubował się w serii 5400. Po nim mi to się wkręciło. Ale też doceniam walory brzmieniowe tych konstrukcji. Wzmacniacze A-5510, A-5512 czy A-5610 brzmią bardzo przyjemnie. Seria 51 trochę muli jak dla mnie. 52 i 54 to średnio wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oczywiście. Wzmacniacz to A-5512, dane tutaj: http://unitra-fan.pl/viewtopic.php?t=20

Tuner to T-5522A (nie mylić z T-5522), dane tutaj: http://unitra-fan.pl/viewtopic.php?t=92

a na dole korektor graficzny E-5573. Dane tutaj: http://unitra-fan.pl/viewtopic.php?t=90

 

Dodatkowo wklejam link do fotki z szarym i czarnym wzmacniaczem A-5510: http://unitra-fan.pl/

viewtopic.php?t=19

 

Ten drugi (szary) jest w tym momencie na allegro wystawiany przeze mnie (Booorek89).

 

Pozdrawiam RadmorFan.

 

P.S. Zapraszam na www.unitra-fan.pl <- tam jest więcej info o Radmorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam do sprzedania Radmor 5102 brązowy. Kupiłem go bez przestrojenia i ze szwankującym jednym kanałem. Po przestrojeniu i naprawie działał ok. miesiąca, ale zaczął się wzbudzać i grzać transformator. Wyłączyłem go, zanim miałoby się dziać coś poważniejszego. Myślę, że się da go doprowadzić do użytku, ja niestety nie mam cierpliwości i pieniędzy na ponowną próbę reanimacji.

Cena sprzedaży 200 zł to jest tyle, ile w niego włożyłem (100 kosztował, 100 - przestrojenie plus naprawa). Preferowałbym odbiór osobisty (Piaseczno k. Warszawy) , teoretycznie wysyłka jest możliwa, ale sami wiecie wiecie ile to waży. piszcie na PW lub tel.605206161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolega chory umysłowo pisząc wyżej, że A-5610 gra jak wypierd mamuta wychował się tylko chyba na WS 442 Diory. Otóż A-5610 jest świetną konstrukcją i brzmi wyjątkowo dobrze. A takie opinie jak wyżej, to proszę zachować dla siebie. Kolega pewnie nawet nie zna osoby, która słyszała brzmienie A-5610, bo sam na pewno nigdy nie widział go na żywo czy słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.