Skocz do zawartości
IGNORED

Mam pytanie co wybrać onkyo nr-tx906 czy a-7555


milox

Rekomendowane odpowiedzi

już jakiś czas nurtuje mnie pytanie co wybrać onkyo nr-tx906 czy a-7555, z początku pytanie może się wydać banalne, ale w moim przypadku takie pytanie ma sens. jestem bowiem szczęśliwym posiadaczem onkyo 607 sprzęt jest fajny ma dużo bajerków i wejść i do pewnego momentu gra przyzwoicie(jak za tę kasę), jednak przy moim metrażu 25-30m2 wzmacniacz jest słaby. lubię posłuchać głośno muzyki poczuć basy o mój onkyo w pewnym momencie po prostu wysiada (przestaje grać a zaczyna hałasować) więc postanowiłem zmienić mój amplituner na 906 był to jeszcze niedawno topowy model (ponoć wzmacniacz to to samo co w nowym 5007 "dane o mocy są takie same) cena jest nie najgorsza bo koło 4500. jednak z drugiej strony mój 607 dla mnie, do kina domowego które rzadko oglądam (nie chce ni się chodzić do wypożyczalni) wydaje się być wystarczający (nie miałem niestety możliwości porównania z 906). stąd pytanie czy nie lepiej do kina zostawić moje onkyo 607 a kupić np onkyo stereo a-7555 czy może sprzedać mój amplituner a kupić 906.

 

spodziewam się ze maniacy amplitunerów będą zachwalac 906, a fanatycy stereo 7555 lub inny zestaw stereo, nie mam nic przeciwko, jednak jesli ma ktoś jakąś wiedzę to proszę o argumenty, nie można zapominać ze 906 to jednak był topowy produkt onkyo w av.

myślę ze słuchanie muzyki na tym sprzęcie to będzie 70-80%

dodam jeszcze ze posiadam kolumny kef iq90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chocby nie wiem co ten sprzet nei sluzy do sluchania muzyki no chyba ze masz uszy z waty :) ale z takimi sprzetami i podnietami to prosze do zakladki KINO DOMOWE :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowych klockow do stereo raczej nic nie doradze bo niemam stycznosci z uzywanych sony ta-f770 707 870 808 670 te slyszalem i 770mam w posiadaniu ,jeden kolega na forum ma na sprzedaz piekna 707es szczerze polecam 22kg mocnego porzadnego wzmacniacza w ktorym napewno pcozujesz bas:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milox, to przecież jorkers, z nim się nie dyskutuje na tym forum.

To troll już ze dwa razy zbanowany, używał/używa nicków:

- Marcin1982

- Vitold_man

- Hdtv_fanatic

- Jorkers

- Sebastian71

 

Zaraz doradzi Ci stare plastikowe kolumny technicsa lub tonsila siestę, bo prehistoryczną tzw referencję sony już widzę próbował wciskać. On tak ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj pisz prosze na temat ! trolli nie tolerujemy na forum lepiej doradź koledze co ma kupić a nie wypisujesz jakies dyrdymały od miesiąca nikomu nieznane i niepotrzebne troche kultury i szacunku na zakladce stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez wzmacniacz amplituner nigdy nie zagra tak w stereo. Zostaw 607 do kina a wzmak kup do muzyki :) Sluchalem 905 i wiem ze ma power nie wyobrazalny. Mozna glosno slichac bardzo glosno przy braku znieksztalcen. Ale czy to aby dorwuna strikte wzmacniaczowi? Wydaje mi sie ze nie, ale nie robilem takiego testu wiec niech sie ktos inny tez wypowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 23 Lut 2010, 21:06

 

>na temat Onkyo sie nie wypowiadam ta firma zawsze mi sie kojarzyła ... pozostawie bez komentarza

 

Wszyscy wiemy z czym ci się kojarzy. "Syf", "Śmiecie", "Sprzęt dla wieśniaków" itp. itd. Klepiesz to za kazdym razem. Pytanie po co w takim razie udzielasz się w takim wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milox,

905-tkę mogłem porównać w jednym pomieszczeniu (kolumny: Paradigm S8 signature) m.in. z:

 

- onkyo 676 (mam w drugim systemie) - bardzo istotna różnica, bezdyskusyjna. Można powiedzieć: inna klasa dźwięku

- denon pma 1500ae (posiadałem przez ok. 2 lata) - mniej więcej ten sam poziom jakościowy co 905-tka, przy czym ta druga potrafi zagrać jeszcze dynamiczniej i głośniej bez tzw stresu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi teraz nabiłeś trochę klina, bo skoro nie słychać istotnej różnicy między twoim denonem a 905 to chyba sam przychylę się do tej 906, a jak odłożę trochę więcej kaski to zacznę dopiero myśleć o oddzielnym zestawie stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 906 wypadnie na tle wzmacniacza onkyo, który wymieniłeś tego nie wiem. Na logikę integra powinna grać lepiej, ale nie jest to regułą. 906 w trybie stereo ma do dyspozycji np. lepsze zasilanie niż integra - ogromne trafo jest przygotowane na obsługę 7 kanałów, więc przy zasilaniu dwóch pracuje, powiedzmy, z dużym zapasem.

Na Twoim miejscu jednak wybrałbym się do salonu i posłuchał/porównał na spokojnie. Jak będą różnice, wyłapiesz od razu.

Z ciekawostek, HiFi Choice testując 5007 (następca 906 o praktycznie identycznej budowie) napisało, że w trybie pure direct (stereo, odłączone wszystkie inne obwody i regulacja barwy) gra jak dobry wzmacniacz stereo średniej klasy.

Zawsze takie rzeczy trzeba traktować z przymróżeniem oka, ale akurat w tym przypadku moje własne doświadczenia są zbieżne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereo z tej yamaszki jest niestety kiepkie ale ten model nie jest stworzony do sluchania muzyki ! w kinie jednak obala onkyo 905 to napewno bo moja 3800 nieźle go kopie przedewszystkim nie mocą i chałasem a jakoscią brzmienia detalicznoscia wysokich tonow wypukłą srednicą i rewelacyjny kontrolowany bas ale yamaha zawsze slynela w dynamice i ostrym dzwieku w kinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Masz w kinie jakieś tonsile, altusy czy altony, nieważne.

I to piękne, detaliczne, wyrafinowane brzmienie rozumiem otrzymujesz z tych głośników? Dobre, dobre:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mczaj nie :) nie jakies tonsile tylko te tonsile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo w osobnym systemie mam paradigmy 60v4 :) duzo nie odbiegaja od twoich signature :) do tego zasilanie 770es mysle ze nei slyszales i nie trzymales w dloni tego dziadka:) skoro sie wysmiewasz z takcih klockow lepiej odejdz z tej zakladki i wroc na kino domowe :) chyba ze chcesz zostac wyśmiany przez ludzi siedzacych w temacie od lat i nie podniejacych sie takimi klockami jak marketowe Onkyo 905

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, problem polega na tym, że to ty zaczynasz każdą dyskusję na zasadzie: to co ja mam jest the best, wszystko inne to śmiecie. Tak było z technicsami sbm 500, tak jest z tonsilami, tak jest z yamahą.

Nie dziw się więc, że spotykasz się z taką a nie inną reakcją forumowiczów, szczególnie w zakładce "kino domowe", gdzie chyba wszyscy już mają cię dość. Dostajesz bana, zmieniasz nicka, trochę wytrzymujesz i znowu to samo.

Na pochwałę zasługuje to, że nie zalogowałeś się w tym wątku na sebastiana71, żeby wspierać samego siebie w dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 23 Lut 2010, 21:06

 

>na temat Onkyo sie nie wypowiadam ta firma zawsze mi sie kojarzyła ... pozostawie bez komentarza

 

Jorkers z czym Tobie się kojarzy ta firma?rozwiń temat,co?

ile przesłuchałeś sprzętu Onkyo?

może czas na Kasprzaka mądralo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj ! mylisz sie:)i mylisz mnie z jakas osoba , ale ja uparty jestem i bede dalej swego :) ty sobie pisz swoje ja swoje:) nie wiem czy zauwazyles ale pretensje maja ci z tzw klanu Onkyo:) jak pszczoly zlatują sie do ula

alumrock pare amplitunerow ktore tutaj sieja wsrod takich uzytkownikow jak mczaj pelny zachwyt umnie wywolaly smiech na ustach , miedzy innymi 905

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam onkyo 906 w stosunku do 607 to przepaść zarówno w stereo jak i kinie, mam pytanie czy to onkyo 906 jest takie dobre czy mozna wycisnąc z moich kef iq90 (oczywiście w stereo) coś oczywiście słyszalnie (dużo) lepszego. montując jakąś koncówkę mocy cena do 5000zł (chodzi mi o coś nowego lub prawie nowego) czy lepiej inwestować w jakiś wzmacniacz stereo (cena podobna, no może 7000zł) może ma ktoś jakieś testy sprzętu stereo. dzięki za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockers,u mnie może uszy z waty, tego nie neguję, ale gdybyś ZROZUMIAŁ to co przeczytałeś może mógłbyś sensownie odpowiedzieć na moje pytanie. ja nie uważam ze onkyo jest najlepsze na swiecie tylko że 906 to przepaść w stosunku do 607, może teraz to pojmiesz. a pytałem jaki wzmacniacz będzie znacznie lepszy od onkyo 906...resztę możesz doczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet taki 15 latek jak 770es 870es sony czy nawet 550es:) lepiej zagraja o dwie glowy jak ten amplituner nieprzystosowany do stereo tylko do kina:) rotel 972 , yamaha as2000 as1000

mozna wymieniac sporo tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.