Skocz do zawartości
IGNORED

Czy VDH CS-122 warto zmienić na Magnum?


cowboy

Rekomendowane odpowiedzi

Używam obecnie CS-122 i zastanawiam się na zmaianą go na Magnum , charakter brzmienia Cs-122 mi ogólnie odpowiada tylko brakuje mu troche porządku i kultury na górze pasma, sybilanty czasem też atakują. Czy Magnum jest lepszy pod tym względem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zmienialem bezposrednio z cs 122 na Magnum i u mnie roznica byla kolosalna, dzwiek oderwal sie od glosnikow a bas zrobil sie potezniejszy i nizej schodzil - to byly zmiany zanotowane od razu po wpieciu kabla- dosc sporego przekroju kabla. obecnie uzywam chord odyssey, ktory moim zdaniem jest lepszy: jeszcze bardziej przestrzenny; krystaliczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnum na pewno będzie ogólnie lepszy, uporządkuje górę, będzie miał też lepsze i obszerniejsze niskie tony.Ale nie wiem, czy na uwypuklenie sybilantów coś pomoże.Problemu upatrywałbym raczej w nieodpowiednim doborze elektroniki albo kolumnach, spróbuj to sprawdzić wymieniając na chwilę któryś z elementów toru.Może masz kolegę, który pożyczy Ci dobry odtwarzacz lub kolumny.Lepszej jakości kablami możesz tylko jeszcze bardziej podkreślić nieprzyjemne podbicia pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu magnum VDH, właśnie czy uspokoić góre, podpompowac dół, poszerzyć przestrzeń. I tak się też stało. Kabel raczej tylko do jasnych systemów. Aktualnie mam ten kabel na wydaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbowac wymienić IC na vdH The First & The Second. Kable te mają zadziwiającą rozdzielczość połaczoną z gładkością brzmienia i są dość dobre w pozbywaniu się sybilantów (przynajmniej tych wprowadzanych przez kable).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

 

Dokładnie, mam ultimate, ale czasem mam wrażenie jakby bas zasypiał i spowalniał brzmienie, po podłączeniu revolution wszystko się ożywiło i jest bardzo selektywnie nawet przy głośnym słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam głośnikowe VDH od CS 122 Hybryd w górę jak również IC (od "starych"First przez First Metal Screen, First Ultimate, Second )tu różnica jest raczej w charakterze a nie klasie. Co do głośnikowych różnica znaczna jest i idzie raczej za ceną ( im droższy tym lepszy - choć nie w każdym systemie tak jest), nieco inny charakter prezentuje Breeze. Ogólnie można stwierdzić że to spokojne wyważone kable raczej nie eksponujące góry. Polecam przesłuchać - bo to fajne kable w swojej klasie cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu - to Magnum ostatnio widziałem na Alledrogo - to były podróbki z HK - od sprzedawcy z wielkopolskiego.

Oryginalne potrzebują silnego pieca aby fajnie zagrały. Co do podrabianych VDH,Tara Labs, AQ itp nie będę się produkował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.